FAŠIZAM-NACIZAM

Vidi ovako...rec "fasizam" potice od fascio (mnozina: fasci), sto mu znaci "gomila" tj. rulja a nacional - socijalisticka partija je iz pocetka bila na prs` u dupe sa komunistima....potekli iz istih kanalizacija...
a ako je tebi kao Srbinu(ako to jesi) bliska ideja o bilo kom od ova dva - a imas osnovne pojmove o istoriji i nasem mentalitetu...pa, ne znam - mogao bi da odes na neki lagani sken mozga...
 
Фаши значи СНОП
И прво настаје у ИТАЛИЈИ
У свом зачетку није било расних циљева у Фашистичком покрету, чак је било и неколико јевреја ку врху организације. Тек када МУСОЛИНИ покреће сарадњу са Хитлером тада се изабцују Јевреји.
Ето мало од мене .
Свако добро
 
Lior:
I za koje tacno probleme mislis da su resenje? :roll:
Помаже БОГ како у израелу, хоће бити наставка са Либаном.
Свака част мора да вас похвалим што нисте дирали Хришћанске четврти.
А срећно са муслиманима
 
Михајло:
Помаже БОГ како у израелу, хоће бити наставка са Либаном.
Свака част мора да вас похвалим што нисте дирали Хришћанске четврти.
А срећно са муслиманима

Kakav si ti čudan Hrišćanin...muslimani su takođe ljudi i tvoj Bog ih bez obzira na drugačiju veroispovest i ostale različitosti nalaže da ih voliš i poštuješ a ne da se raduješ njihovom uništenju...malo mi ovo liči na Neo-Fašizam...
Btw. Izrael se piše tj. počinje velikim slovom...imenica ybg....:lol:
 
Михајло:
Помаже БОГ како у израелу, хоће бити наставка са Либаном.
Свака част мора да вас похвалим што нисте дирали Хришћанске четврти.
А срећно са муслиманима

:D :D :D
mihajlo, jel znash da ukljuchish TV???
il imash selektivni viditis???
 
Lexs:
Za probleme tebe i tvog naroda.

Ovi srpski neofašisti mi zaista idu na......živce...majke mi! Izdajete se tu za neke bajne srpske rodoljube, pa kako vam onda ne padne na pamet koliko su ti fašisti srba pobili što u konc-logorima, što ovako...u prolazu. Jeste čuli za Kragujevac....a? A za Banjicu...ovo ono....

Pola vas su uostalom samo naduvani sedamnaestogodišnjaci koji imaju pubertetskih problema sa identifikacijom, pa mislite da ste nešto naročito opasni kad lupate takve gluposti :wink:
 
Srbi se tesko mogu vezivati za fasizam i nacional - socijalizam jer su te tvorevine nastale u strogo katolickim sredinama gde tradicionalno vlada cistunstvo u svakom pogledu pa i u rasnom. Srpski nacionalizam nema mnogo dodira sa pomenutim " pravcima " a slobodno mogu reci da slicnosti sa njima ima upravo Srpski levi sovinizam ili Srpski komunizam, kako god ga nazvali. Uporedite partizanski pokret i recimo, Duceov fasizam i bice jasno da su upravo titovi komunofasisti dosledno imitirali katolicki, izvorni fasizam samo mnogo, mnogo nehumaniji ( prvi put koristim ovaj izraz na forumu ) nacin a mogu reci da je cak i broz sam mnogo voleo da imitira Hitlera u nekim stvarima.
Najstrasnije u celoj prici je da domaci komunofasizam za razliku od Italijanskog ima ulogu sasvim suprotnu: stvoren je da se istrajno bori protiv naroda u kojem se uglavio, snagama izdajnika iz tog istog naroda a u korist neprijatelja i u cilju konacnog ( ako je moguce ) unistenja Srbije i Srba, otimanja Srpske teritorije i njenog davanja drugim, u istoriji dokazanim neprijateljima.
U tome je razlika izmedju Italijanskog i Srpskog fasizma. Nazalost, Srpski levi fasizam je jos jak; I dalje se pominju prava siptara, rade na otcepljenju Vojvodine, Kosova, Sandzaka, na razoruzanju zemlje i da ne nabrajam. Nije mi jasno o kakvom drugom fasizmu u Srbiji je rec?
 
King 7:
Srbi se tesko mogu vezivati za fasizam i nacional - socijalizam jer su te tvorevine nastale u strogo katolickim sredinama gde tradicionalno vlada cistunstvo u svakom pogledu pa i u rasnom. Srpski nacionalizam nema mnogo dodira sa pomenutim " pravcima "

Prvo, Srbija je i te kako imala fašista. Pogledaj samo Ljotićevce. Misliš da su Nemci hapsili po Kragujevcu 41. đake po školama da ih streljaju....Samo pročitaj šta četnici, ne partizani, pišu o ulozi Ljotićevaca toga dana. Išli po gradu, hvatali antifašiste, ne komuniste, već sve antifašiste i predavali ih nemcima na streljanje. Ubijali i četnike i partizane zajedno.

Jedini koji su se borili protiv Nemaca u Jugoslaviji kako treba su bili upravo ti partizani. Četnici su posle 41. više izigravali vojsku nego što su to bili. Gomila ih se "legalizovala" i prišla Italijanima, ili Nediću.....setili se da dižu ustanak tek 44. kad je sve bilo gotovo..
 
Prvo: Kada su Draza i cetnici otisli na Ravnu Goru da organizuju prvu gerilu protiv Nemackog okupatora u Evropi vi ste komunisti bili sa Staljinom u paktu prijateljstva koji je potpisao sa Hitlerom pa tako kao ilegalna i ubacena agentura SSSR - a sa ciljem da rovarite protiv sopstvene zemlje i kao takvi ste lepo docekali Nemce u nekim mestima Srbije. Kasnije ste povodom napada na SSSR ( a ne povodom napada na Srbiju ) presli u nekakav "rat" protiv Nemaca u kojem ste u glavnom lendovali i pravili nekakve " diverzije " ( cetnici su ti koji su u stvari pravili diverzije ) i borili se samo kad prigusti.
Sto se tice Kragujevackih djaka - tu opet dolazite do izrazaja: Nemci proglasavaju ono cuveno 100 za jednog i cetnici obustave napade dok partizani svesno ubiju nekolicinu komordzija i mlekara znajuci da sledi ono sto je kasnije ucinjeno. Djaci su zahvaljujuci bitangama koje ne biraju sredstva streljani. O Ljoticevcima ne mogu reci da je fasisticki pokret, ne znam uopste sta da kazem o njima, prava fasisticka ideja se ne poklapa previse sa idejom D. Ljotica.
Mnogo ste bitaka cetnickih prisvojili i mnogo ste istoriju prepravljali i da nije bilo Englesko - Americkog prevrata u politici koju su vodili u Srbiji i njihovog dila sa Staljinom da u njegov blok - komad Evrope koji on hoce da zagrize pripadne i Srbija bili bi ste samo dva - tri reda u citankama. Crveno zlo je nazalost zavladalo i sada gledamo i osecamo posledice bezumlja koje nas je pogodilo.
Mislim da je pravi fasizam Srbiji neophodan jer pobeda nad crvenim sovinizmom i antisrpstvom kod dela Srba koji jos uvek nalaze vajdicu u unistavanju sopstvene zemlje i naroda je stvar cistog razuma i golog opstanka.
 
King 7:
...Mislim da je pravi fasizam Srbiji neophodan.........
Toliko o četničkom antifašizmu....

King 7:
Prvo: Kada su Draza i cetnici otisli na Ravnu Goru da organizuju prvu gerilu protiv Nemackog okupatora u Evropi.....
Prva gerila u evropi.....hahaha....Pročitaj malo koju knjigu, pa ćeš videti da je prvi u šumu otišao Kosta Pećanac, a ne Draža Mihailović.

Navedi mi neku od tih kolosalnih pobeda četnika posle 1941. Tj. od trenutka kada su počeli saradnju sa okupatorom?

King 7:
...cetninici obustave napade dok partizani svesno ubiju nekolicinu komordzija i mlekara znajuci da sledi ono sto je kasnije ucinjeno......
Sam kažeš obustave napade....Toliko o četničkom otporu protiv Nemaca. Gledao sam intervju sa popom Đujićem gde on ladno priča o tome kako je besan narod sačekao neku nemačku patrolu i goloruk ih napao i razoružao, a onda on pošalje momke da otmu te Nemce od naroda, obuku ih u seljačku nošnju da ih ko ne dira i pošalju vozom nazad u grad. Sve se završava konstatacijom "....partizani bi to streljali.." Eto četničkog gerilskog "otpora" iz prve ruke!

Drugo: 100 za jednog je primenjivano samo u Srbiji. Najveći partizanski otpor posle 1941. nije bio u Srbiji, već u Bosni i u Lici. Srbija je tokom okupacije posle zime 1941. ostala pod vlašću četnika, što Dražinih, što Nedićevih i bila je, malte ne sve do završetka rata skoro potpuno mirna.


Sve što su četnici radili za vreme okupacije posle zime 1941. su bili napadi na partizane, i pomalo na ustaše, dok na kraju se na kraju nisu i sa njima pomirili....na Blajburgu...naravno!
 
Изгледа да тамо има неки проблем, јер се поново криви четнике, и стварно би било боље да се и неке друге књиге прочитају а не само комунистичке, само мислим да ће то доћи само по себи, и да неће требати читати никакве књиге, јер тактика комуниста и последице те тактике су све јасније, и ако су комунисти своје лажи протурили целом свету, и свет им је поверовао, али сада им се не верује ни кад причају истину, и сумњам да ће им се више икада веровати, ма колико се они трудили да некога убеде у своју истину.

Вујадин
 
Stvarno, zasto se samo pominju partizanske citanke kao najverodostojniji istorijski dokumenat? Pitas me za cetnicke pobede? Sad cu ti ja ispricati vec mnogo puta pominjanu pricu na ovom forumu kojom sam verovatno dosadio onima koji je citaju po ko zna koji put: Cuveno oslobodjenje Uzica. Draza je pada naseo naivno na partizansku rec i pokusao da sa lukavim komunistima napravi zajednicku akciju oslobadjanja Uzica verujuci da ideologija ne sme da deli Srbe i da je interes Srbije svima vazan podjednako. U vreme odredjeno za napad hrabri cetnici su krenuli dok su se partizani kurvinski ukopali izdajnicki cekajuci da cetnici zavrse posao znajuci da ce tako i biti. Bitka je bila zestoka ali Nemci su proterani iz grada dok je nekolicina prezivelih cetnika sa sve zarobljenim tenkovima cekala partizanski ulaz u grad. Naravno, komunci se nisu ni oznojili a kamoli da su ispalili metak. Prezivele cetnike su pobili a zarobljeni tenkovi su kasnije bili unisteni u borbi tako da su kasnije na Uzickom trgu stajali Americki Sermani ( ! ) dugo godina prihvaceni slepacki kao zarobljeni Nemacki tenkovi. Nemacki i tacka, ko misli drugacije ode mu glava ( i imanje ).
Posleratna streljanja su bila i te kako masovna: procenjuje se da su partizani pobili vise Srba nego Nemci za vreme okupacije. Imovina se otimala cesto uz trubace i u kuce is kojih su pravi vlasnici izbacivani useljavani su razni ljudi sa ko zna kojih strana SRJ.
Pomenuh inace Kosovo. Srpski komunisti su nacrtali granice koje nikad nisu postojale, naselili ga otimacima siptarskim i bukvalno ga poklonili. Nacrtali su granice Vojvodine, sto to nije moglo da se dogodi Istri recimo. Slovencima su dali drzavu koju nikad nisu imali, Hrvati su je dobili takodje.
Voleo bih da pomenem saveznicko bombardovanje Srbije krajem rata pod blagoslovom a koga drugog nego sovjetskih poslusnika - partizana. Srpski gradovi su bili razbijeni daleko vise nego 6. aprila a komunci nikad nisu obrazlozili zasto se to dogodilo kada u vecini gradova nije bilo Nemacke vojske i zasto se to nije dogodilo Zagrebu i Ljubljani. Crveni teror je mnogo zla napravio ne samo Srbiji nego i svim zemljama u kojima se dogodio a posledice, samo finale gledamo ovih godina. Zato, fasizam zdravih snaga, umova i svega onog sto vredi u ovoj zemlji je potreban. Ne sovinizam ili nekakav nacional - socijalizam ( niti bilo kakav socijalizam jer svi vode u socijalu i bedu ) i naravno - monarhija. Licno, dugo godina poznajem komuniste i verujte mi, nemam mnogo dobrih reci o toj vrsti. Gledam jednog pa onda vidim sta je cela bulumenta takvih, jedna vrlo opasna sekta u stanju da ucini kada se dokopa drzave jedne zemlje. Protiv takvog okupatora i takve vrste stetocine se valja boriti na primerima naroda koji su to uspeli.
Ova tema je prerasla u prepiranje koje postaje sablonsko pa tako mislim da necu nastaviti dalje osim ako se ne vrati naslovu.
 
Nemoj da pričaš uopšteno o partizanskim čitankama nego mi konkretno pokaži da sam negde pogrešio. Rekao sam sledeće:

a)Da glorifikuješ četnike kao borce protif fašizma, a da sam upravo podržavaš fašizam

b) Pre Draže u šumu je prvi krenuo Kosta Pećanac, dakle te priče o prvom gerilcu Evrope nisu istinite.

c)Četnici su prestali da se zaista bore protiv Nemaca posle propasti Užičke Republike u zimu 1941. Dakle posle propasti kod Užica. Time što si mi naveo Užice nisi odgovorio na moje pitanje.

d)Da su četnici obustavili svaku aktivnost u Srbiji protiv okupatora sve do 1944.

e)Da je pop Đujić rekao to što je rekao.

f)Da je težište partizanskog otpora posle propasti Užičke Republike bilo ne u Srbiji, i to upravo zbog pravila 100 za jednog, nego uglavnom u srpskom delu Bosne i u Lici, Baniji i Kordunu.

g) Da su se četnici na kraju preko austrijske granice povlačili zajedno sa domobranima, ustašama, itd....

Eto...
 
Šakal:
Kakav si ti čudan Hrišćanin...muslimani su takođe ljudi i tvoj Bog ih bez obzira na drugačiju veroispovest i ostale različitosti nalaže da ih voliš i poštuješ a ne da se raduješ njihovom uništenju...malo mi ovo liči na Neo-Fašizam...
Btw. Izrael se piše tj. počinje velikim slovom...imenica ybg....:lol:

Муслимани су јудео-ХРИШЋАНСКА секта, шат ти лупаш?
 
Stoyo:
Prvo, Srbija je i te kako imala fašista. Pogledaj samo Ljotićevce. Misliš da su Nemci hapsili po Kragujevcu 41. đake po školama da ih streljaju....Samo pročitaj šta četnici, ne partizani, pišu o ulozi Ljotićevaca toga dana. Išli po gradu, hvatali antifašiste, ne komuniste, već sve antifašiste i predavali ih nemcima na streljanje. Ubijali i četnike i partizane zajedno.

Jedini koji su se borili protiv Nemaca u Jugoslaviji kako treba su bili upravo ti partizani. Četnici su posle 41. više izigravali vojsku nego što su to bili. Gomila ih se "legalizovala" i prišla Italijanima, ili Nediću.....setili se da dižu ustanak tek 44. kad je sve bilo gotovo..

Шта ти лупи и оста жив.
Црвени враже као прво да није било Недића и Љотића данас у СРБИЈИ неби било СРБИНА, што је и био циљ Партизана.
Све што је спашено по БиХ и РСК спашено је захваљујући Четницима, Недићу и Љотићу.
Крагујевац и Краљево можемо захвалити Црвеним ђаволима што су се играли војске.
 
Uprkos onome šta King 7 misli, nisam komunista. Samo sam ubeđen da bi nam pod, ne daj bože, fašistima bilo još i gore.

Fašizam je nehuman, apsolutistički, monstruozan poredak koji pre svega podrazumeva bespogovorno klanjanje državi oličenoj u diktatoru. Govoriš o tome kako su komunisti oduzimali imanje, zatvarali i streljali svakog ko bi se suprotstavio vladajućoj ideologiji. Pa ti predlažeš isto! Zar su Hitler, Musolini, Franko, Pinoče radili drugo. Ti bi isto ubijao i zabranjivao sve one koji se sa tobom ne slažu. Po čemu si ti onda drugačiji od komunista?

Iskustvo je pokazalo su fašistička društva patila i od korupcije i bezakonja na isti, pa čak i gori način od demokratskih društava. Jedina razlika je ta da suu fašističkim režimima, kao uostalom i u svim jednopartijskim sistemima, partijski činovnici krali u ime Vodje, umesto u ime Naroda.....

King 7:
Srbi se tesko mogu vezivati za fasizam i nacional - socijalizam jer su te tvorevine nastale u strogo katolickim sredinama gde tradicionalno vlada cistunstvo u svakom pogledu pa i u rasnom.

Ovo je potpuno netačno. Ogroman broj Nemaca uopšte nisu katolici. Čak šta više, upravo je Nemačka često bila jezgro otpora katoličanstvu u srednjoj Evropi. Inače, da si malo prostudirao istoriju evropskog fašizma, a očigledno nisi, znao bi da je katolička crkva u Nemačkoj bila jedno od jezgara otpora Hitlerovom režimu. Uzmimo samo biskupa von Galena i kardinala Michaela Faulhabera koji su svoje vernike otvoreno vodili protiv nacista, čak i pošto je Hitler uveliko bio na vlasti.

Fašizam je ideologija koju je svet u potpunosti odbacio. Na sreću, danas u Evropi ne postoji više ni jedna fašistička država. Nadam se da će tako i ostati.
 
Михајло:
Муслимани су јудео-ХРИШЋАНСКА секта, шат ти лупаш?

A Hriscani su Jevrejska sekta!!! Jel tako , ako prozivas vec Muslimane!
Ja sam Srbin, ali ne mogu da zaboravim da je u celom srednjem veku zapravo najtolerantniji vladar bio Salahadin!


Isrorija je kao i buducnost, moze se govoriti samo o verovatnoci nekog dogadjaja!!!
 

Back
Top