MAĐARSKA - Budimpešta

Ja sam isao solo i u Budimpeštu i na mnoge druge destinacije jer mi sve ispada 2 i više puta povoljnije.
Kalkulacija do Budimpešte iz Beograda je 700 km vožnje za moje auto to znači oko 10 € na 100 km goriva pa ću tako i računati dakle 70€ plus kroz Srbiju putarine oko 10 € oko 10 € putarina tj vinjeta mađarska dakle 90 € do tamo i nazad.
Agencije uvjek vode u najgore i najjeftinije hotele tako da tamo možeš da biraš dvokrevetnu sobu za 50 € .
Ako je 2 putnika onda je trošak isti a ako vas je više onda je kalkulacija isplativa za solo putovanje.
Kolika je razlika generalno putovati solo ili agencijom navodim sledeci primjer -planiram putovanje u Lisabon i kupio sam 2 karte 300 € i 62 € noćenje u hotelu sa 4 zvjezdice u centru 8 noćenja nepunih 500 € ili ukupno 800 € za mene i ženu 9 dana a ti pogledaj koliko agencije prodaju Lisabon avionom sa 4 ili 5 noćenja.
 
Pozdrav, interesuje me da li je neko ima problema na granici? Idemo veceras za Budimpestu, devojka koja je trebala sa nama da ide imala je smrtni slucaj, i umesto nje je uskocila druga osoba. Ali su nam rekli da je zbog novog zakona spisak vec poslat i da s ene moze menjati. Da moze da krene umesno nje, ali da niko ne garantuje da je nece vratiti sa granice. Da li neko ima neku info o tome?
 
Kakve su cijene u Budimpešti u odnosu na BGD ? Je li skuplje? Zanimaju me restorani gdje ima dobra klopa a da su pristojne cijene ? Gdje je dobar langoš?Neka dobra poslastičarnica ima li ko za preporučiti,a da nije kolač 10 eura?
 
Preporuke za parking u Budimpesti, da li je u celom gradu besplatan tokom vikenda?
Putovao bih tokom dana primirja, znaci polazak u petak ujutru, da li preporucujete mozda Backe Vinograde ili neki alternativni prelaz jer verujem da ce na Horgosu biti pakao?
I takodje preporuke za mesta sa povoljnom hranom su dobrodosla
 

Back
Top