Борац-Звезда

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

НиколаТ

Primećen član
Poruka
529
Не знам да ли сте пратили утакмицу Борац-ЦЗ поводом прославе 80 година овог бањалучког клуба. На мечу су били присутни премијери РС и Србије као и друге угледне личности. Утакмица је одиграна пред око 20.000 навијача, који су током цијеле утакмице скандирали "Српска и Србија, никад Федерација", "Косово је Србија", Косово је срце Србије" и сл. уз пратеће патриотске пјесме и трубаче.

Али читава манифестација не би могла да протекне без класичног српског посла, а то је да је предсједник ФС БиХ Јелић, иначе кандидат за предсједника РС, отказао заказану посјету делегеције Црвене Звезде предсједнику РС Драгану Чавићу, који је такође на предстојећим изборима један од кандидата и највећих ривала именованом господину.

Јелићево објашњење наравно нема везе с мозгом, али је још чуднији Чавићев одговор који је због оваквог његовог поступка одбио и да присуствује самој утакмици, претпостављам из познатог српског ината.
 
НиколаТ:
Утакмица је одиграна пред око 20.000 навијача, који су током цијеле утакмице скандирали "Српска и Србија, никад Федерација", "Косово је Србија", Косово је срце Србије" и сл. уз пратеће патриотске пјесме и трубаче.
Bolesno.
 
Па очигледно не знаш стање у РС. Једноставно та утакмица је била вентил који нам треба с времена на вријеме јер је притисак на Србе у Бих невиђен. Не живиш овдје па ми је тешко да ти објасним.

Само још и да додам да се и навијало и скандирало као што је и нормално на утакмици али је наравно било и потребе да се истакну и такве политичке поруке у којима ја не видим ништа ружно.
 
А што се тиче патриотских пјесама и сличних ствари, то само код нас може битни нешто ружно. Ако неки Србим окачи тробојку одмах постаје фашиста, шовиниста и не знам шта још, а сваки Француз, Американац, Нијемац ће то сматрати за нормалан израз поноса и националне припадности. То само доказује колико су главе неких људи подвргнуте индоктринацији са циљем брисања националног идентитета.
 
Нема ту ништа болесно.Људи једва чекају да се сакупе у толиком броју(а то није тако често) и покажу своје мишљење о актуелним догађајима.
Онда је,по таквој логици,било болесно када су навијачи Звезде викали:"Слобо,спаси Србију и убиј се! "???
Р.Српска треба да се бори против муслиманских окова на сваком кораку!
 
НиколаТ:
Па очигледно не знаш стање у РС. Једноставно та утакмица је била вентил који нам треба с времена на вријеме јер је притисак на Србе у Бих невиђен. Не живиш овдје па ми је тешко да ти објасним.

Само још и да додам да се и навијало и скандирало као што је и нормално на утакмици али је наравно било и потребе да се истакну и такве политичке поруке у којима ја не видим ништа ружно.
Pa to se dešava i ovde. Izgleda da je ventil svaka fudbalska utakmica...
 
jedite_kod_Joa:
Нема ту ништа болесно.Људи једва чекају да се сакупе у толиком броју(а то није тако често) и покажу своје мишљење о актуелним догађајима.
Онда је,по таквој логици,било болесно када су навијачи Звезде викали:"Слобо,спаси Србију и убиј се! "???
Р.Српска треба да се бори против муслиманских окова на сваком кораку!
Naravno da je bolesno. Ni vreme ni mesto, ali uvek je lepo iz gomile ili iza monitora odvaliti nešto patriotsko...
 
sunflowerv:
Da bolesno je to sto vise ni sport ne moze bez politike. I nije to bilo samo na utakmici u Banja Luci, nije bolje bilo ni u Milanu. Sve same patriote, a nemaju pojma sta je patriotizam.

Лијепо ја кажем у претходном посту... Пјеваш родољубиве пјесме, окачиш заставу своје земље и кажеш да је дио територије државе у којој живиш неотуђив и да га нико не може одузетим, само у главама ........ људи може бити нешто ненормално.

То само има код нас.

А што се тиче имања појма, у томе немој ни да покушаш да се такмичиш са мном. 8)
 
jomini:
Naravno da je bolesno. Ni vreme ni mesto, ali uvek je lepo iz gomile ili iza monitora odvaliti nešto patriotsko...

Па човјече размисли мало и уочи да то што ти цитираш и ово о чему ја говорим нема везе ама баш никакве. Овдје је у питању израз националног поноса, а ако је то по теби нешто ружно онда ја више немам шта да додам.
 
Можда то и није место,време јесте док је год српски народ тамо под репресијом,а,гомила ће свуда да каже шта мисли...да ли на стадиону или иза монитора.
 
НиколаТ

Никола, мораш и њих разумети.... немој очекивати од неких да могу да учине обрнуто.... Једноставно, хтели, не хтели, већина људи која живи у Србији нема везе са животом како изгледа рат, а поготово не онај грађански.... зато мени је јако жао што си приморан да читаш овакве коментаре као - болесно... итд....

То што се на трибинама узвикује, оно што си поменуо је најмањи проблем за БиХ у поређењу са оним што се активно ради....
 
НиколаТ:
Па човјече размисли мало и уочи да то што ти цитираш и ово о чему ја говорим нема везе ама баш никакве. Овдје је у питању израз националног поноса, а ако је то по теби нешто ружно онда ја више немам шта да додам.
Pa kao da su tražili povišicu plate na stadionu, hej!!! Zašto na fudbalu, zašto na sportu? Zašto to postaje normalno? Zašto evo sutra ne naprave miting, a??? Znaš zašto? Zato što im u stvari nije toliko bitno....
 
А није тајна шта сваки Србим мисли о држави БиХ, мада то није ни било толико значајно на овој утакмици него је у први план избио приказ пута ка јединству једног истог народа којег само једна ријека раздваја или спаја.

Није сваки дан да се нешто овакво одржава у РС.
 
jomini:
Pa kao da su tražili povišicu plate na stadionu, hej!!! Zašto na fudbalu, zašto na sportu? Zašto to postaje normalno? Zašto evo sutra ne naprave miting, a??? Znaš zašto? Zato što im u stvari nije toliko bitno....

Па човјече о чему ти причаш. Израз националног поноса нема никакве везе са политиком, а то поготово није и не може битни нешто ружно.

Тиме завршавам своју вечерашњу сесију, а читаоцима остављам да просуде ко је у праву.

Иначе онај Аилтон је одличан играч.
 
НиколаТ:
Ако неки Србим окачи тробојку одмах постаје фашиста, шовиниста и не знам шта још, а сваки Француз, Американац, Нијемац ће то сматрати за нормалан израз поноса и националне припадности. То само доказује колико су главе неких људи подвргнуте индоктринацији са циљем брисања националног идентитета .
ma daj..gde bre to?:confused:
mislim da niko nema nista protiv trobojke,ali je "heroj" diskutabilan..i slicne gluposti.narochito kad na zvanicnoj utakmici kluba iz srbije gosti iz inostranstva krenu sa tim motivom:roll:
a zastava nam je konacno svima prihvatljiva..i nasha..
Zastava%20Srbije_resize.jpg

p.s. ailton je malo podebeo..al' videcemo;)
 
НиколаТ:
Па човјече о чему ти причаш. Израз националног поноса нема никакве везе са политиком, а то поготово није и не може битни нешто ружно.

Тиме завршавам своју вечерашњу сесију, а читаоцима остављам да просуде ко је у праву.

Иначе онај Аилтон је одличан играч.
Е,то је можда и најважније... ;)
 
jomini:
Pa kao da su tražili povišicu plate na stadionu, hej!!! Zašto na fudbalu, zašto na sportu? Zašto to postaje normalno? Zašto evo sutra ne naprave miting, a??? Znaš zašto? Zato što im u stvari nije toliko bitno....

А зашто је БиХ онако комплетно тако нормална држава ??
Зашто је нужно да постоји једна држава која у служби свог опстанка мора да има међународног "ађутанта" на челу да надгледа њено функционисање ??
Зашто су сви народи у свету слободни да изаберу шта хоће, нпр. чак и Израелци и Палестинци и да се разграниче, једино су Срби приморани да једу г.... стално из исте посуде са другима хтели то или не ??

И још 1001 зашто бих могао поставити, али мали би био простор.... :roll:
 
Република Српска, Република Србија, један народ, само поред силних демократа..., заборављамо који су нам суседи најближи,... једног дана у истој земљи...

Е кад би свуда били сложни као на тој утакмици...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top