NEMA IH!!!!

Brat i ja smo jako voleli kao klinci da citamo Galaksiju, ne znam da li jos uvek postoji?
Pa onda Sirijus, najbolje sf price, mislim da je bilo neko hrvatsko izdanje..i naravno gomile stripova poput Yu stripa, Marvela, Giganta, Stripoteke, Alana Forda...ko da se seti svega... :)
 
ja sam kupovao Galaksiju redovno jer sam bio član Astr druš. Ruđer Bošković :lol:

Start, Fanzin, Duga..

Stripovi su štekovani od braće i sestara i naravno - TRAG krimi-literatura, uglavnom US hard-boild..

Najbolji časopis je bio.. VIDICI, ko ima nek javi - kupujem
 
tweety70:
Brat i ja smo jako voleli kao klinci da citamo Galaksiju, ne znam da li jos uvek postoji?
Pa onda Sirijus, najbolje sf price, mislim da je bilo neko hrvatsko izdanje..i naravno gomile stripova poput Yu stripa, Marvela, Giganta, Stripoteke, Alana Forda...ko da se seti svega... :)

Mada ALAN FORD i dalje izlazi u drugačijem izdanju prisutan je..
 
Ja sam do pre par godina cuvala brojeve "Zabavnika" i "Mikija" iz neke 65. godine. Sve sam poklonila. Imala sam i prvi broj Zabavnika (ostao od mog caleta, ne znam iz koje je godine bio, negde oko 1937.)
A sad da te vidim ;-) ! Da li si nekad citao strip "Leonela"? Tad sam bila bas mala al ga se secam.
 
Dilan Dog ponovo izlazi.

Osim tih dinosaurusa iz '80-ih postoji i kategorija chasopisa koji su pocheli da izlaze, dozhiveli 10-ak brojeva (ako i toliko) i onda se ugasili. Meni lichno nedostaje "Digital arts".
 
Dobra tema, šteta što je ranije nisam vidio.
Negdje od 70. u Jugoslaviji je najbolji časopis bio Start. Pokrenut kao YU verzija Playboya, Start je uskoro postao najbolji časopis za politiku i kulturu. Izlazio svake dvije sedmice.
Bili su tu i Danas i Polet, sve zagrebačka izdanja i sva tri su nestali devedesetih. Malo ih je Tuđman sputavao ali ja imam utisak da jednostavno nisu mogli da se uklope u unisoni stav javnosti, kakav valjda može da postoji samo u zaraćenoj zemlji na Balkanu.
Od Bg listova, i ja sam volio Galaksiju a jedno vrijeme i Dugu. Oboje su bili BIGZ-ov izdanja i ugasili su se kad je i ova izdavačka kuća faktički propala.
 

Back
Top