BEOGRADSKA HRONIKA

master brate...

Početnik
Banovan
Poruka
28
Drugari,mozemo ovde da "kopi/pejst"-ujemo raznorazne vesti ... :)
(ne znam jel bilo nesto slicno,ako je glupa tema...potonuce :lol: )


DORĆOLCIMA SMETA BUKA
Stanari "silikonske doline" predlažu da se rad kafića ograniči do 23, odnosno 24 sata vikendom i praznicima

20060904_b01.jpg


Zaštitni znak Beograda...

Stanari zgrada u okolini "silikonske doline" pokrenuli su inicijativu kojom traže da se ograniči radno vreme kafića kako bi im bio omogućen normalan život. Više od 50 skupština stanara, koje imaju oko 150 članova, prosledile su nadležnima u gradskoj vladi predlog odluke kojom se reguliše rad ugostiteljskih, zanatskih i trgovinskih objekata.
Dorćolci smatraju da je nedopustivo da u stambenom bloku kafići rade do tri sata noću i puštaju glasnu muziku. Stanari Strahinjića Bana i okolnih ulica predlažu da se rad kafića ograniči do 23, odnosno 24 sata vikendom i praznicima.
Pored nesnosne buke, žitelji ovog dela Beograda kažu da im je možda još veći problem što nemaju mesta za parkiranje, iako plaćaju mesečne markice.
- Najviše nam smetaju saobraćajni haos i buka koja narušava red i mir. Kafići rade do dva - tri sata, odnosno dok ima gostiju, a zvanično su kao u fazi zatvaranja. Nemamo privatnost, niti uslove za normalan život. Nepropisnim parkiranjem vozila i stajanjem na kolovozu posetioci kafića dovode do strašnog revolta ostalih vozača. Haosu doprinosi i nesnosno turiranje motociklista. Režim rada kafića niko ne kontroliše. Nije urađena adekvatna klasifikacija ugostiteljskih objekata koji nemaju zvučnu izolaciju - kaže za Press Aleksandar Borovski, jedan od ugroženih stanara.
Kako priča Borovski, nikom nije jasno na koji način su vlasnici lokala izuzeti od pravila i poštovanja kućnog reda.
- Odluka o kućnom redu važi od 22 sata i posle toga nije dozvoljeno stvaranje buke. U civilizovanom svetu posle 22 sata je zabranjeno tuširanje kako ne bi smetali komšiji, a kod nas haos tek tada počinje. Kućni red je obavezujući za sve vlasnike stanova u zgradi, pa zašto onda ne bi važio i za lokale. Po čemu su to oni privilegovani - pita se Aleksandar Borovski.
Kako je najavila zamenik gradonačelnika Radmila Hrustanović, odluku o radnom vremenu kafića Skupština Beograda će doneti na jesen. Hrustanovićka je rekla da predlog odluke o radnom vremenu kafića neće biti iznet na septembarskoj redovnoj sednici skupštine, već kasnije, tokom jeseni, pošto ga usaglasi radna grupa kojom ona rukovodi.
- Rešenja će biti usaglašena sa privrednom komorom, esnafima, građanskim inicijativama i samim gradskim vlastima. Očekujemo da predlog zakona bude gotov za dva - tri meseca - kaže Hrustanovićka.
Ona nije potvrdila nedavne napise o tome da je gradski Sekretarijat za privredu pripremio nacrt odluke prema kojoj će kafići i splavovi raditi do 23 sata, odnosno do 24 sata petkom, subotom i državnim praznikom. S obzirom na to da odluka neće biti doneta na redovnoj septembarskoj skupštini, a da se one održavaju četiri puta godišnje, vrlo je verovatno da će donošenje odluke sačekati sledeću godinu.


Opština Čukarica
"Karavan knjige" u Požeškoj ulici

20060904_b02.jpg


Na Trgu kod česme u Požeškoj ulici na Čukarici danas će početi manifestacija "Karavan knjige" koji će trajati do 15. septembra. Karavan će otvoriti predsednik ove opštine Dragan Tešić, a u programu će učestvovati pesnik Ljubivoje Ršumović.
Program pod pokroviteljstvom opštine Čukarica organizuje Udruženje nezavisnih izdavača SCG. Susreti sa pesnicima i piscima biće organizovani svakodnevno u popodnevnim časovima na Trgu, a posetioci će imati priliku da pogledaju i po povoljnim cenama kupe izdanja preko 50 izlagača, članova Udruženja izdavača SCG.


Zaštita životne sredine
Suzbijanje komaraca između 5. i 20. septembra

Nova akcija suzbijanja komaraca na teritoriji Beograda, kako je planirano, treba da bude obavljena u periodu između 5. i 20. septembra.
Sekretarijat za zaštitu životne sredine saopštio je da će ova akcija biti izvedena kada se steknu optimalni meteorološki i drugi uslovi, i to u kasnim popodnevnim satima. Iz sekretarijata upozoravaju pčelare da po objavljivanju tačnog datuma izvođenja akcije preduzmu sve potrebne mere kako bi zaštitili pčele.

www.novinepress.co.yu
 
Evo sad videh na televiziji da su jos dva mladica ubijena u jednoj od gradskij kladionica. Necemo se baviti politikom da li su greskom ubijeni ili ne kao i to da li su krivi jednim delom ili ne.

Ono sto licno mene zabrinjava jeste da Beograd u poslednje vreme za nekoga postaje i veoma opasan grad. Mnogo, stvarno mnogo tuca ima, pretnji na ulicama koje se zavrsavaju isto tucama. Vise nisi ni siguran da ides ulicom sa sebi dragom osobom a da ti se nesto ne desi. Setimo se samo onog kineskog drzavljanina koji je satarom ili nozem, cime vec, naneo teske telesne povrede nekolicinu ljudi u centru grada.... eeeej bre u centru Knez Mihajlove ulice i nista.....

Mislim da se treba baviti ovom temom.
Imate li ideju kako mozda polako poceti sprecavati nasilje i tuche u Beogradu ?
 
Pre svega 90 posto ubistva u Begradu izvrseno je zbog borbe oko prevlasti nad trzistem narkotika. Na zalost, svaki treci klinac je diler narkotika.
I nisu problem kinezi, nego Bosanci i Crnogorci, koji su sukobe preneli ovde
 
Pre svega 90 posto ubistva u Begradu izvrseno je zbog borbe oko prevlasti nad trzistem narkotika. Na zalost, svaki treci klinac je diler narkotika.
I nisu problem kinezi, nego Bosanci i Crnogorci, koji su sukobe preneli ovde

Na zalost slazem se sa ovim. Imamo tu situaciji gde je bas svaki treci klinac diler ali ne mislite li da ih moramo spreciti odnosno ne mi vec policija koja sto posto ne radi svoj posao....
 
Sa druge strane bio sam pre jedno 2 do 3 sedmice prisutan kada mladic kod BE92 televizije na cosku ulice napada zenu i trazijoj tasnu pod pretnjom da ce je na mrtvo istuci ukoliko pocne da kuka, ili odbije da mu da tasnu. Bio sam na nekih 20 - 30 metara od toga. E sad sva sreca je da se tu nalazi u toj maloj ulicici i neka banka cinimi se Rajfajzen koja ima 24 casovno obezbedjenje naravno kao i televizija. Da oni nisu izasli ko zna sta bi bilo sa zenom, a mali preko puta pretrca i nestade.......

Ovoga sve vise i vise ima u Beogradu.....
 
Nazalost istina je da u svim negativnim trendovima mi pratimo zapad u stopu. To je strashno, pricaju meni moji kako se bre zivelo ranije...izadjes napolje u 3 ujutro i niko te ne dira. A ovo sad...na svakom cosku dileri, navijaci, huligani...BG je jedno zajebano mesto, mala bara puna krokodila
 
pa shta TEBI dileri smetaju :lol:

ja sam chula za neq baqtu kojoj je lik poqshao da mazne tashnu i ona ga izvalila, isprozivala ga i na kraju joj lik i vratio tashnu. baqta sishla za njim iz basa i nastavila da ga proziva :lol: liqsha :D
 
Ne bih rekla da nasilja ima vise nego devedesetih..kad je svaka druga porodica imala neki primerak nelegalnog oruzja u kuci..
Sem toga, nema tog evropskog grada u kome policija smisljenom visemesecnom akcijom ne bi mogla da dovede ulicne bande i dilere u red i svede ih na marginalne izgrede...samo ako to hoce. Ovaj drugi deo recenice je malo veci problem..
 
Mislis da danas nema porodica koje imaju nelegalno oruzje po kucama, ima i to mnogo.... Slazem se Guru 42 sta cemo za decu, ko ce njih da brani sta cemo sa njima..... Zalisno je sto se sve to desava osobama mladjima ispod 18 godina.... Na hiljade puta mesecno se tako nesto desi, naravno roditelji ugrozene dece prijave to MUP - a ali se to zavrsava zataskavanjem. Licno se nesecam da je javno pricano o tome nekada....

Ali sta da se radi zivimo u zemlji kriminala.... Ako ovako nastave bice ponovo " Beogradski pasaluk "
 

Back
Top