11. септембар - историјски контекст

Duh Sekire

Iskusan
Poruka
6.686
11-ог септембра 1973 Американци су убили Аљендеа, и зато овај дан треба увек памтити. Ако смештамо ствари у историјски контекст (како нам ради рецимо Ахтисари), не треба се много ни чудити ономе што је уследило 11. септембра 2001. Јер убиство Аљендеа је само један у низу америчких злочина.

Тако су 1950. године питеви у Јужној Кореји били закрчени избеглицама које су бежале испред надируће Севернокорејске армије. Американци су ово видели као сметњу па су решили да распале по цивилима које су наводно дошли да бране од комунизма. Уследио је низ од 51 инцидента, од кога је 50 година касније влада САД признала само један. Следи опис тог признатог инцидента (за који нико није одговарао).
Американци су прво натерали избеглице да стану на железничку пругу. Онда је један авион бомбардовао жалосни скуп. Преживеле су потом натерали да организованом колоном иду дуж пруге. Колона је дошла близу положаја Седме коњичке која наставља традиције Кастера (то је онај што су га убили при покушају геноцида над Индијанцима). Седмој коњичкој се ово учинило као "организовано кретање непријатеља". Испаљена је једна граната после чега је уследио пакао. Официри су командовали војницима да убијају слепе, богаље, жене, децу - СВЕ! Избеглице су некако побегле у тунел, Американци су их тамо митраљирали наредна три дана.
Једном детету су убили мајку. Дете је плакало тражећи је. При сваком његовом јецају нови митраљески хици су ишли у том правцу. Отац није имао друге до да дете удави у некој бари како не би сви изгинули.
Мени ово делује као горе него оно што су Немци радили. Када неко тако угњетава и терорише пола света, не треба се чудити експлозивном одговору.
wtc_burn.jpg


Унапред одбацујем шупачки "аргумент" да ми не смемо овако нешто потезати јер онда неко у Америци може...
Шта и да смо сви "мирни к'о бубе"? Оставили би нас на миру?!? Та немојте молим вас.
Уосталом није "неко" него званично лице. Наши политичари не причају ово што ја говорим, па ипак се нашао Ахтисари да нам соли памет и дели лекције. Србија је изручила све своје председнике, па ипак Насер Орић добија две године за убијање Срба, муслимански председник га прима, а нико од великих демократа у свету не прави му проблем. Ми у Србији судимо ратним злочинцима, а Атифу Дудаковићу нико не суди ни кад је све сасвим јасно.
Уосталом... да нису Чилеанци можда хтели да насилно руше америчку владу, па је "неко" дошао на идеју да у Чилеу спроведе војни пуч?!? Такав "аргумент" који неки потурају је, управо видесмо, практично најординарнија глупост.
А и теоретски не стоји. Не спречава ратове међусобно разумевање, него интереси и равнотежа страха. Посебно ово друго. Јер кад нестане равнотеже страха, лако ће се наћи они који би да "другим средствима" спроведу своје интересе. А велике силе се никада не повлаче из алтруистичких мотива. Повлаче се кад добију довољно по носу. Неки изгледа још нису добили довољно.
 
Нема фрке...
Nexus 6:
slazem se, uglavnom...

samo bih voleo da se jave odredjeni ucesnici, za koje su Diskaveri, Histori i ostali kanali sa dokumentarcima "americka propaganda ravna Rambou", posto je incident u Koreji o kome Duh pise predstavljen detaljno na jednom od tih kanala...

i da ne zaboravimo Animal Planet...
STEVE IRWIN 1962 - 2006, nek' mu je laka zemlja...

Виасат пријатељу.
Сад, кажу да је то Сорошев канал. У принципу нисам љубитељ теорија завере, мада могу да их користим као и све друго што ми одговара. Такође има медија америчких (и интернационално америчких, ако је Виасат такав) за које кажу да су "радикално либерални". Рецимо неко ко гледа Фокс ће рећи да је Си-ен-ен такав.
Но ја нисам толики познавалав Америке, РАС или Санчејсер би могли нешто више рећи о томе.
Можда је то "да се Власи не сете", да нам Амери покажу како се они "суочавају" како су бољи... Но подсећам да за онај инцидент, као и за многе друге нико није одговарао. Кери (за кога НИСАМ навијао) је био одликован у Вијетнаму, па му се обило о главу што је касније по Конгресу причао о америчким злочинима. Испаде бољи Буш који се крио по националној гарди. А Сорош је, сетимо се, био део те приче, чак је наводно уложио милијарду да свргне Буша.
На једном нивоу ми рецимо и неки домаћи пљувач по Америци (рецимо Мајкл Мур) може бити огаван, као што верујем да се просечни Хрват уопште не диви Пери Луковићу кад на његове текстове наиђе у Фералу. На другом нивоу ми Мурова (или нека друга) пљувачина добро дође као аргумент иако је "либерална"... Као што би тај Хрват могао показати на Перине текстове и рећи "ето такви су Срби"...
Мада је у суштини Мајкл Мур интелигенција и сушта нормалност за "нашега" Перу.
 
Nexus 6:
i da ne zaboravimo Animal Planet...
STEVE IRWIN 1962 - 2006, nek' mu je laka zemlja...


Чула сам ово за Стива Ирвина, нека му је лака земља...

А ово што се Духове теме тиче, основни глобални проблем данашњице, огледа се у непостојању равнотеже силе и страха... Истина, Руси и остали Совјети, грцали су у сиромаштву деценијама, да би њихова држава могла да парира Америци и Западу у трци у наоружању...Надам се да ће се Русија усправити, а такође ме веома радују политичка дешавања у Јужној Америци. Има наде.
 
Nexus 6:
slazem se, uglavnom...

samo bih voleo da se jave odredjeni ucesnici, za koje su Diskaveri, Histori i ostali kanali sa dokumentarcima "americka propaganda ravna Rambou", posto je incident u Koreji o kome Duh pise predstavljen detaljno na jednom od tih kanala...

i da ne zaboravimo Animal Planet...
STEVE IRWIN 1962 - 2006, nek' mu je laka zemlja...

a gebels je u bioci pred svaki film pustao kolaze o jevrejskim getoima, konc logorima i kaznenim ekspedicijama... poenta?
 
WIBU:
Pogledajte film "9/11 The True Story" na googlu pa ce vam biti jasno ko je odradio 9/11!

znaci ako se film zove ''istinita prica''
mi svi verujemo da je to istina :shock:

taj debeli je sorosevo levo krilo,
pa... toliko o toj istini.
ipak je to malo dublje....

a sta je bilo u koreji 1950,
pa onda dudakovic...,
pa srebrenica..... i na kraju ona slika ,
i sta je pisac hteo da kaze??
 
south:
znaci ako se film zove ''istinita prica''
mi svi verujemo da je to istina :shock:

taj debeli je sorosevo levo krilo,
pa... toliko o toj istini.
ipak je to malo dublje....

a sta je bilo u koreji 1950,
pa onda dudakovic...,
pa srebrenica..... i na kraju ona slika ,
i sta je pisac hteo da kaze??

Pogledaj pa onda pricaj! Tamo su iznete i prikazane cinjenice!

Preko 40% Amerikanaca veruje da njihova vlada ima umesane prste u 9/11 pa sta je onda tebi tesko posle Racka, Markala itd, tesko da poverujes da Amerikanci fabrikuju krize!
 
south:
znaci ako se film zove ''istinita prica''
mi svi verujemo da je to istina :shock:

taj debeli je sorosevo levo krilo,
pa... toliko o toj istini.
ipak je to malo dublje....

a sta je bilo u koreji 1950,
pa onda dudakovic...,
pa srebrenica..... i na kraju ona slika ,
i sta je pisac hteo da kaze??

Шта је бре ово песмица?!
Па ако то прича Сорошево лево крило, што да се не позивам. И они се позивају на албанске избеглице које у јуну беже по снегу од два метра.
Ако ниси схватио шта је писац хтео рећи, не треба ти ни објашњавати.
Остај слободно у незнању.

JABUCHILO:
najveca je laz - govoriti istinu u pogodnom trenutku. toliko o medijskoj politici doticnih.

Увек било.
 
Ево неких чињеница.
Осама бин Ладен је познати амерички ђак. Они су га обучили за борбу против Совјета у Авганистану.
Брат Осаме је напустио Вашингтон истог или следећег дана по нападу. Тог дана ниједан други авион није полетео са аеродрома у Њујорку и Вашингтону.
Џорџ Дабаја Буш је од почетка кризе хтео да свали кривицу на Ирак, тек неке чињенице су га натерале да се бави Авганистаном. На крају је успео да протури ЛАЖ о повезаности Садама и Осаме.
Талибански режим је од почетка био проамерички. Негде крајем деведесетих Иран је био спреман да тамо оружано интервенише и већ је спремио 200.000 војника против талибана. До рата ипак није дошло.

За Мосад не знам, али ништа ме не би изненадило.
 
Па рекох већ Америма, мада се може додати и Европљанима.
Иначе, занимљиво да је то скоро па једина сличност.
Сирија је имала исту владајућу партију као и Ирак, али у првој Пустињској олуји отац Башара је био на страни Америке. И за то није добио ништа.
Сада је режим у Сирији секуларан и нема никакве везе са иранском теократијом - осим заједничког непријатеља - а неко се труди то да буде.
Верски гледано побуњеници у Ираку и елите у Сирији и Ирану припадају различитим муслиманским сектама, које се иначе међусобно сматрају непријатељима.
 

Back
Top