FROJD JE BIO GENIJE

A gledao sam neki dokumentarac da se u nekim mentalnim bolnicama za najteze slucajeve koristilo (eksperimentalno) 800 mg LSD-ja. Kazu da su ti ljudi doziveli neka najmracnija iskustva, ali neki su cak bili izleceni. Poredili su to, banalno gledajuci, sa formatiranjem hard diska.Sta se sve moze drogom.
@ luckasta
Za pocetak Edipov kompleks, a ima jos toga. Imas na guglu sve njegove teorije.
 
Cossack:
A gledao sam neki dokumentarac da se u nekim mentalnim bolnicama za najteze slucajeve koristilo (eksperimentalno) 800 mg LSD-ja. Kazu da su ti ljudi doziveli neka najmracnija iskustva, ali neki su cak bili izleceni. Poredili su to, banalno gledajuci, sa formatiranjem hard diska.
@ luckasta
Za pocetak Edipov kompleks, a ima jos toga. Imas na guglu sve njegove teorije.

Edipov kompleks je samo jedna teorija od bezbroj teorija.To nije nista genijalno, objasnio je samo nesto na jednom pimeru.Nikad nisam volela neka uopstavanja koja svi slede.A taj edipov kompleks je jedan od najvaznijih termina u psihoanalitickom teorijskom sistemu, i bas zbog toga mislim da je psihoanaliza jedna vrlo neozbiljna stvar, odnosno sviranje qrcu. Psihoanaliza se svede na podvodjenje pacijenta pod sablone a razlog za to je njegova emotivna slabost da sam napravi sebi svoje prioritete,i svoje sablone, i da se snadje u zivotu, nego mora neko, psihoanaliticar da mu odredjuje sta, kako i zasto.

I nemoj da zevas dok ja pricam o edipovom kompleksu. :D Salim se, smes da zevas, zevam i ja kad ti pricas.
 
Mozda nije teska za razumevanje, ali nije je bilo lako otkriti.
Drugo, nije uvek razlog emotivna slabost, u nekim slucajevima je to podsvest( Edipov kompleks se odnosi na podsvest) koju ne mozemo bas kontolisati.
Sabloni su vise za tip licnosti ili tip bolesti, ali ipak ovo nije tema za Ljubav i Seks.
 
Cossack:
A gledao sam neki dokumentarac da se u nekim mentalnim bolnicama za najteze slucajeve koristilo (eksperimentalno) 800 mg LSD-ja. Kazu da su ti ljudi doziveli neka najmracnija iskustva, ali neki su cak bili izleceni. Poredili su to, banalno gledajuci, sa formatiranjem hard diska.Sta se sve moze drogom.
@ luckasta
Za pocetak Edipov kompleks, a ima jos toga. Imas na guglu sve njegove teorije.

LSD i jeste pravljen kao lek u pocetku za ludake.
 
Cossack:
Mozda nije teska za razumevanje, ali nije je bilo lako otkriti.
Drugo, nije uvek razlog emotivna slabost, u nekim slucajevima je to podsvest( Edipov kompleks se odnosi na podsvest) koju ne mozemo bas kontolisati.
Sabloni su vise za tip licnosti ili tip bolesti, ali ipak ovo nije tema za Ljubav i Seks.

To je kao ono u skoli kad nastavnica kaze "Trudio si se, evo ti dvojka". Frojd se trudio i otkrio to i on je zbog truda genije! :D To sam uvek osudjivala, znaci ako je neko glup, i nista ne zna, treba da dobije dvojku zato sto se trudio.I u buducnosti ce dobiti posao o kojem nista ne zna, i tu mu nista nece vredeti da se trudi ako nista ne zna da uradi.Pa nije skola mesto za primernjivanje neke psihoterapije, nego da se nauce neke konkretne stvari.Ja cu djacima davati dvojke na neznanje ali ne zbog toga sto su se trudili nego zbog toga sto stvarno mislim da imaju lepsa posla da rade preko leta nego da uce za popravni.A osnovne stvari cu im nakrcati u glavu kako znam i umem.Na primer, ako neko ne zna sta je to suncev sistem, ima da mu kazem definiciju, pa on da je ponovi, i tako na pocetku svakog casa po 5 puta, ja kazem - on ponovi, pa da vidim kako ce da ja zaboravi.
Koliko sam ja citala, na psihoanalizu idu oni koji imaju probleme kao sto su partnerstvo, razvod braka, droga.A oni koji imaju probleme sa podsvesti, ako mislis da su to oni koji prividjaju neke stvari, i gube se iz stvarnosti u neki drugi svet, onda je to klinicka psihijatrija, koliko znam iz slucaja jedne drugarice Dusice.
 
luckastalutkica:
To je kao ono u skoli kad nastavnica kaze "Trudio si se, evo ti dvojka". Frojd se trudio i otkrio to i on je zbog truda genije! :D To sam uvek osudjivala, znaci ako je neko glup, i nista ne zna, treba da dobije dvojku zato sto se trudio.I u buducnosti ce dobiti posao o kojem nista ne zna, i tu mu nista nece vredeti da se trudi ako nista ne zna da uradi.Pa nije skola mesto za primernjivanje neke psihoterapije, nego da se nauce neke konkretne stvari.Ja cu djacima davati dvojke na neznanje ali ne zbog toga sto su se trudili nego zbog toga sto stvarno mislim da imaju lepsa posla da rade preko leta nego da uce za popravni.A osnovne stvari cu im nakrcati u glavu kako znam i umem.Na primer, ako neko ne zna sta je to suncev sistem, ima da mu kazxem definiciju, pa on da je ponovi, i tako na pocetku svakog casa po 5 puta, ja kazem - on ponovi, pa da vidim kako ce da ja zaboravi.
Koliko sam ja citala, na psihoanalizu idu oni koji imaju probleme kao sto su partnerstvo, razvod braka, droga.A oni koji imaju probleme sa podsvesti, ako mislis da su to oni koji prividjaju neke stvari, i gube se iz stvarnosti u neki drugi svet, onda je to klinicka psihijatrija, koliko znam iz slucaja jedne drugarice Dusice.

Geograficarka?
Nemoj leba ti.
 
AcaBg82:
Geograficarka?
Nemoj leba ti.

Jesam geograficarka.A stvarno, koristicu tu metodu.Vazno je da znaju osnovne stvari.A ima najmanje dvoje po svakom odeljenju u osnovnoj skoli koji ne znaju osnovne stvari, mene to uzasava, a neki nastavnici glume neku strogocu i vaznost, a ne mogu da nauce djake osnovnim stvarima.Bilo da pate od Edipovog kompleksa, moram malo da se vezem za temu, bilo da imaju ljubavnih problema, imace svako dete dovoljno koncentracije da kao papagaj ponavlja dve reci koje treba da izgovori kao odgovor na neko pitanje, a koje mu ja prethodno kazem.Tu je najveci problem sto nastavnici za "osnovne stvari" izdvoje pola knjige, i tako losi djaci nista ne mogu da nauce.Treba im izdvojiti po dve recenice i 5 pojmova iz svake obasti i to je sve, i nauciti ih to da im ostane za ceo zivot.
 
@ Da, znam to za LSD, ali nisam napisao.
@ luckasta
Nije on glup, mnogi su godinama pokusavali da prodru, ali nisu uspeli, zbog toga je najbolji u svojoj bransi, ceo svet zna za njega.On je kao Pele.Bezveze ti je to razmisljanje.
Drugo, on je istrazivao podsvest, mnoge stvari dolaze iz podsvesti
 
luckastalutkica:
Jesam geograficarka.A stvarno, koristicu tu metodu.Vazno je da znaju osnovne stvari.A ima najmanje dvoje po svakom odeljenju u osnovnoj skoli koji ne znaju osnovne stvari, mene to uzasava, a neki nastavnici glume neku strogocu i vaznost, a ne mogu da nauce djake osnovnim stvarima.Bilo da pate od Edipovog kompleksa, moram malo da se vezem za temu, bilo da imaju ljubavnih problema, imace svako dete dovoljno koncentracije da kao papagaj ponavlja dve reci koje treba da izgovori kao odgovor na neko pitanje, a koje mu ja prethodno kazem.Tu je najveci problem sto nastavnici za "osnovne stvari" izdvoje pola knjige, i tako losi djaci nista ne mogu da nauce.Treba im izdvojiti po dve recenice i 5 pojmova iz svake obasti i to je sve, i nauciti ih to da im ostane za ceo zivot.

U nasim skolama osnovne stvari ukljucuju i koliko KG pirinca proizvodi kina, na kojoj se geografskoj sirini i duzina nalazi pjong jang, i sijaset drugih gluposti koje se uce.
 
AcaBg82:
U nasim skolama osnovne stvari ukljucuju i koliko KG pirinca proizvodi kina, na kojoj se geografskoj sirini i duzina nalazi pjong jang, i sijaset drugih gluposti koje se uce.

Ne boj se ti nista, ima i ko ce to da nauci.Ima uvek onih koji uce i ne pitaju.Oni ce da imaju petice, koji bas sva to nauce i ne pitaju se.A oni koji izostave razne gluposti a nauce sve tako da pokazu svoju pamet i snalazljivost mozda, oni ce imati cetvorke, ali to ce biti moji omiljeni djaci, i ako bas neko od njih bude zeleo, a zelece verovatno, zadnji cas cu im pokloniti petice.Imam zanimljive metode.Pitacu ih "hoces li peticu", posebno svakoga od njih pred svima.
 
luckastalutkica:
Ne boj se ti nista, ima i ko ce to da nauci.Ima uvek onih koji uce i ne pitaju.Oni ce da imaju petice, koji bas sva to nauce i ne pitaju se.A oni koji izostave razne gluposti a nauce sve tako da pokazu svoju pamet i snalazljivost mozda, oni ce imati cetvorke, ali to ce biti moji omiljeni djaci, i ako bas neko od njih bude zeleo, a zelece verovatno, zadnji cas cu im pokloniti petice.Imam zanimljive metode.Pitacu ih "hoces li peticu", posebno svakoga od njih pred svima.

Ja i dalje verujem da se u nasim skolama uci gomila nepotrebnih gluposti koje nikad nece trebati nikome u zivotu. Deca koja su odlicni djaci ali zaista nemaju vremena za sport i rekreaciju, od malo manje znanje iz istorije niko nije umro a od sala ljudi umiru svaki dan.
Kada kazem zaista odlicni djaci tu racunam one koji sede i uce satima kuci, ne racunam prepisivace, prevarante, vezare i slicne njima.

Ajde sad su smanjili gradivo. Ali ja kad se setim. Sta smo mi ucili. Strasno.
 
Sad me ova potseti na onog gada od kog imam traume od geografije, fala bogu pa je posle jednog semestra otisla u Ameriku (tamo ne sme da se usudi da koristi Srpske metode).

Morali smo da obnovimo gradivo kompletno od 5 osnovne do treceg gimnazije u detalje. Jedna greska KEC. Otprilike te pita 10 pitanja. Ako jedno zajebes 1 ako sve znas 5. Nije bilo ocene izmedju.
 
U pravu si Cossack! Sta vam je pa ste se "bacili" na problematiku naseg skolstva! To je vec dobro poznata problematika! Jedina dobra stvar koju su uveli je "seksualno vaspitanje"! Ali sta vredi kada se ucenici stide da bilo sta pitaju. Pristup je ocajan! Nije ni cudo sto srecem muskarce koji nemaju pojma o zenskim problemima, tipa PMS, samo trajanje menstruacije, hormonima i sl, a mi zene znamo da se njima k... spusta prilikom preteranog konzumiranja alkohola, da im treba pauza posle "erupcije" od minimum nekoliko minuta, a mi!!! Kada svrsimo (ako svrsimo), da li mi mozemo da nastavimo kao da se nije nista desilo!!! Toliko je zabluda na ovom svetu, a svi misle da su najpametniji! Da budem iskrena, zeni takodje treba pauza, a ako ne treba onda FOLIRA!!!
 
Prvih 12 godina vašeg života (okvirno) niste ni svesni sopstvenih seksualnih funkcija. A do tada ste već itekako formirani, pogotovu vaša podsvest koja vas prati još od kada ste bili mali embrion. I još uvek verujete u seks kao osnovu svega?

I da, poznato mi je Frojdovo objašnjenje za razvoj seksualnosti još od malih nogu, u svim mogućim i nemogućim situacijama. I ne, ne prihvatam ga.
 
DisMisaL:
Prvih 12 godina vašeg života (okvirno) niste ni svesni sopstvenih seksualnih funkcija. A do tada ste već itekako formirani, pogotovu vaša podsvest koja vas prati još od kada ste bili mali embrion. I još uvek verujete u seks kao osnovu svega?

I da, poznato mi je Frojdovo objašnjenje za razvoj seksualnosti još od malih nogu, u svim mogućim i nemogućim situacijama. I ne, ne prihvatam ga.


Kako god bilo treba zanati da je sexualni nagon 2. po jacini, odmah posle nagona za zivotom.

E sada ako zanemarimo zadovoljstvo zizvljenja, koje uzimamo zdravo za gotovo, sex je najvece zadovoljstvo koje covek moze da oseti.

Znaci sex jeste osnova svega.
 

Back
Top