Sta biste mi vi preporucili da citam i zasto?

Bi2:
Knjugu koju ćeš moći da shvatiš, s obzirom na godine. Izvini, ali greh je prema knjizi da je čitaš, a da je zapravo ne razumeš. A, i ti džaba gubiš vreme sa njom.

E, sa ovim se uopste ne slazem! Treba odmah zapucati na najbolje i citati super pisce - uvek nesto shvatis, naucis, produbis razumevanje... Uostalom, kako mozes da znas da si nesto"razumeo" dok ne procitas? Kao da su godine/uzrast neka garancija da si shvatio :)
 
muvalo:
E, sa ovim se uopste ne slazem! Treba odmah zapucati na najbolje i citati super pisce - uvek nesto shvatis, naucis, produbis razumevanje... Uostalom, kako mozes da znas da si nesto"razumeo" dok ne procitas? Kao da su godine/uzrast neka garancija da si shvatio :)

Браво легендо! Паметно речено!!!

@Марина

За препоруку највише зависи какве укусе имаш! На мене је дефинитивно највише оставио Алхемичар и скоро све од Коеља!!! Мада моја омиљена ствар је ипак Лептир од Анри Шаријера!!! Ремекделоооооооооо
 
Cossack:
Probaj Hazarski recnik od Milorada Pavica.
Interesantna knjiga. Meni se bas svidela.

Meni se najvise svidelo u Hazarskom recniku onaj deo gde pise kao, uzmi ovu knjigu prve srede, ili cetvrtka, nebitno koji je bio dan naveden, prve srede na primer, u mesecu, u 14 sati dodji i sacekaj ispred poslasticarnice na trgu u tvom gradu.Pogledaj da li ima jos neko sa knjigom.... :D Fascinirao me je taj deo.
 
Cossack:
Zanimljiv izbor. Nisu mi poznati svi naslovi, ali procitacu sve.
Reci nesto o njima.
Milorada Pavica volim,tako da mogu da preporucim i Kutiju za pisanje,Sesir od riblje koze i Zvezdani plast.
Sitnicarnica "Kod srecne ruke" je zanimljiva ,simpaticna lagana knjiga,prica o ljudima koji istovremeno citaju slucajno ili namerno istu knjigu,bez obzira na prostornu udaljenost...
Tisina u oktobru je prica o sredovecnom coveku koga iznenada napusta zena,i taj dogadjaj je prekretnica u njegovom zivotu,pokusava da nadje razlog njenog odlaska,objasni njen postupak,suocava se s cinjenicom da on zapravo nju i ne poznaje... Lepa je knjiga,najintimnije misli glavnog junaka,emocije,bol,uspomene sve sto prezivljava nakon njenog odlaska.
Skola srece je takodje zanimljiva,simpaticna knjiga,interesantan je pristup,sadrzi 6 prica o ljubavi.Kome se dopadne ova knjiga moze procitati Mefista i Zlatokosu od istog pisca...
Tvrdjava od Egziperija je odlicna.
Evo sta pise o Tvrdjavi:"Neko bi mogao da prema naslovu brzopleto zakljuci kako se radi o ratnickom prirucniku,o rukoveti saveta za uspesno ogradjivanje od sveta.Naprotiv!Radi se o duhovnom uporisu koje je preduslov za otvorenost i stalno unapredjenje covecnosti kretanjem prema prostornom beskraju i vremenskoj vecnosti:"Tvrdjavo ja cu te izgraditi u srcu covekovom" rekao je Egziperi.:D ;)
 

Back
Top