Šta mislite o tvrdnji da se istorija ponavlja

_Milanche_:
a bila bi fora da dodju komunisti na vlast ali samo u one zemlje koje su uvek bile kapitalistike u nemacku,italiju,francusku,britaniju,ameriku....pa onda onda posle propadnu pa mi za njih budemo zapad...pa dolaze posle nemci i amerikanci da rade kod nas pa im mi sprovodimo tranziciju i tako al bi to bilo dobro...
Ma mene u tome najviše oduševljava ona fora o "gradskom porezu" oni steknu a ovi im nacionalizuju pa sve ispočetka.
 
_Milanche_:
a bila bi fora da dodju komunisti na vlast ali samo u one zemlje koje su uvek bile kapitalistike u nemacku,italiju,francusku,britaniju,ameriku....pa onda onda posle propadnu pa mi za njih budemo zapad...pa dolaze posle nemci i amerikanci da rade kod nas pa im mi sprovodimo tranziciju i tako al bi to bilo dobro...
хехе...Миланче,како би им ти спроводио реформе?
 
_Milanche_:
a bila bi fora da dodju komunisti na vlast ali samo u one zemlje koje su uvek bile kapitalistike u nemacku,italiju,francusku,britaniju,ameriku....pa onda onda posle propadnu pa mi za njih budemo zapad...pa dolaze posle nemci i amerikanci da rade kod nas pa im mi sprovodimo tranziciju i tako al bi to bilo dobro...

Лепо је лепо маштати, бар на кратко... А ми би њима вероватно били још гори ''запад'' него они нама... Али и заслужили су... :lol:
 
drvasic:
Ako su te tvrdnje tačne da li se može očekivati dolazak nekih novih komunista na vlast? I za koje vreme?
Bice komunizma ponovo samo se nece tako zvati. Ideje o ravnopravnosti, samoupravljanju i mostalim kom. utopijama ce uvek biti.Inace istorija se ponavlja a najbolji primer smo mi 1918, 1945, i 90-te, isti neprijatelji ista klanja ista s.... . Nadam se samo da nasa deca nece praviti greske kao nasi roditelji i dedovi.
 
drvasic:
Ako su te tvrdnje tačne da li se može očekivati dolazak nekih novih komunista na vlast? I za koje vreme?
Gledano iz ugla ljudi koji ostaju bez posla i (ne)mogucnosti da ponovo rade a sa druge strane extra profit podeljen na saku ljudi...upravu je moj rodjak koji kaze "Kad tada ce socijala da dobije svoje ,nemoze ovo ovako." E sad hoce li to biti komunisti , partizani, gerila, hipici... neznam ali mislim da ima sanse da nemastina ucini svoje.
 
drvasic:
Opa, pojavio se "mislilac". A šta je hteo reći to bi želeli znati?
Koliki IQ treba da imas da bi shvatio?

Objasnjenje: Desio se samo jedan WWII. Nikad pre i nikad posle. Nikad vise nece se desiti Normandija ni Kursk ni Staljingrad ni Wake ostrvo... Shvatas? Moze se desiti nesto slicno, ali nikad isto.

Primer ucenja iz istorije: Nemci su shvatili da rovovskom borbom se nece "leba najesti" u Francuskoj, te je smisljen Blitzkrieg.

Primer glupih ljudi koji ignorisu istoriju: Srbi 1945. se opet udrusuju sa Hrvatima u drzavu iako je WWII pokazao da ta drzava nije u stanju da funkcionise...
 
Ма не. Ми већ јесмо у робовласничком друштву. Постоје они што имају и они што немају, а уз то морају да плаћају харач држави у виду Инфостана, набилдованих телефонских рачуна и рачуна за струју.
 
Crni_gavran:
Ма не. Ми већ јесмо у робовласничком друштву. Постоје они што имају и они што немају, а уз то морају да плаћају харач држави у виду Инфостана, набилдованих телефонских рачуна и рачуна за струју.
Bravo.Ti si jedan od retkih koji je to primetio,jer 95% ljudi je u ekonomskom ropstvu.
 

Back
Top