Pomoc oko povezivanja

behula

Zainteresovan član
Poruka
133
Zanima me posto imam dva hard diska , dvd rezac i cd rezac, kako je najbolje da ih povezem u kojoj kobinaciji to da uradim i koji je razlog zbog takvog povezivanja,jel se dobija na nekim performansama ili je nesto drugo u pitanju.Ja sam ga povezivao na sledece nacine.

Primary Master - Hard disk 40 gb ( Maxtor-na njemu je sistem )
Primary Slave - DVD rezac
Secondary Master - Hard disk 80 gb (Western Digital- na njemu su podaci)
Secondary Slave - Cd rezac
Ja mislim da mi je ovo nekako najbolja kombinacija mada zelim da cujem misljenje drugih kako bi to vi uradili jer ipak iskustvo i znanje je iskustvo i znanje.Pozz
 
Pod predpostavkom da ti svi idu na IDE konektore (a vjerovatno je tako), to je najbolja kombinacija.HD-ovi vole da su master i po mogucnosti sami na kanalu, ali posto je to nemoguce kod tebe izvesti, dobro si spojio. Bitno je da ti dvd snimac nije pioneer 111D, on ne voli nesto da je u slave polozaju i zna tad praviti probleme, ostali snimaci koliko znam normalno sljakaju.
 
Kad neki od rezaca uzimaju podatke sa tvrdog diska da bi ih narezali, onda je jako lose da su i disk i rezac na istom kablu(to jako sporo radi).
Da sam na tvom mjestu stavio bih oba diska na jedan kabal
a rezace na drugi,naravno tvrde diskove kao master...
 
DVD rezac mi je Pioneer 108.Ja smatram da bi bilo veoma glupo od mene da sam pioneer stavio na secondary slave a asus (cd rezac) na primary slave jer nekako ipak je dvd jaci uredjaj od cd rezaca.Sto se tice obe formacije iznad obe sam koristio i ne znam u cemu je bila prednost mada mislim da mi je komp bolje funkcionisao koristeci kombinaciju sa pocetka teme.nemam odgovor zbog cega je to tako i zato bih i voleo da saznam
 
Ma sve je to isto. Ja koristim tu drugu kombinaciju 2 maxtora na 1, a dvd-rw i cd-rw na drugom ide kablu. Nema nekih posebnih problema. Jedino ponekad kad koristim oba rw istovremeno - desava se da predje u PIO mod. Nishta strasno.
 
behula:
DVD rezac mi je Pioneer 108.Ja smatram da bi bilo veoma glupo od mene da sam pioneer stavio na secondary slave a asus (cd rezac) na primary slave jer nekako ipak je dvd jaci uredjaj od cd rezaca
Slejvova mehanika se malo kasnije pokreće, jer se očekuje da će master pre da dobije komandu. Koji uređaj se više koristi, taj nek' bude master..
 

Back
Top