Srce u fillozofa : o )

Betty

Elita
Poruka
21.481
Koliko posetioci podforuma Filozofija (zaista najboljeg u poslednje vreme! :P ) u stvari slušaju svoje srce? :)
Kada vam je na prvom mestu srce, a kada je "pomagač", ima li stvari u kojima se držite, recimo, isključivo racia?
 
A zašto baš filozofi? Mislim na ovaj forum... Logično je da se uglavnom drže racia, dobro možda ne u životu, ali ovde svakako.
Ja bih volela da slušam srce malo više, ali bojim se da ono ne govori sa mnom već duže vreme.
 
Pa ako je srce simbol za osecanja a racio oznacava misaonu funkciju, srce je na drugom a racio na trecem mestu po snazi kod mene. Na tronu je intuicija koja dominira i odredjuje kakav ce kvalitet poprimiti ova dva. Dok mi je oset najinferiornija, tj najslabije razvijena od ove cetiri osnovne psihicke funkcije...
Jedan od prioritetnih zadataka u radu na sebi u buducnosti je da ojacam oset i sto vise osvestim i osamostalim misaonu funkciju...

Srce, tj osecanje kao druga po snazi funkcija ume da se umesha npr kao kladi se na klub za koji navijas, koji volis, iako se recimo proracunata misao protivi tome tipa hej pa jesi lud idu na jaceg, i onda cekam intuiciju da dodje i presudi, mada, ona dolazi kada ona zeli...
 
aniheart61uz0.gif
 

Back
Top