Kako ste poceli i gde...

Otisao sam...

Ističe se
Poruka
2.245
Kako ste poceli i gde da slusate metal?
Kod mene je to bilio pre 5-6 godina...
Kod ortaka nabavili kasetu Maiden-a...
Mislim da je bio "The Number Of The Beast" album...
Na prvo preslusavanje albuma...
NE ZELIM OVO DA SLUSAM...
Posle par puta...
Gde se pusta ovakva muzika? :lol:
Idemo u KST... :D
I kada je krenuo Tribute Od Maiden-a...
Naleteli smo na Tribute...
 
Kada sam kao klinka (7-10 godina) delila sobu sa burazerom proshla sam sa njim kroz punk i metal fazu. Tada su mi smetali "ti drekavci". Kada sam dobila svoju sobu tata mi je dao kasetofon, a brat kasetu Iron Maiden - Live After Death. Rekao je da sam se najmanje bunila kada je to pushtao. Tako je ostalo do danas.
 
hm...mislim da je bilo u 5 razredu .tad sam slusao rep .gledao sam neke rep spotove na tv i video neku metal grupu (otkud znam koja je bila :lol:) u pocetku mi se nije bas svidelo ,ali posle sam otisao sa drugom na svrici (da mu pravim drustvo ) i tad je vec pocelo da mi se svidja ....
 
a sto mora metal.....?
ja sam na nekom kanalu u 4. razredu videla mansonov spot...bila sam kod babe....i onako se svojski odusevila...al bass.....tad sam slusala eminema, air i gorillaz(dobro, i dalje volim ove dve grupe)...al kad sam narezala mansonov album best of 2002, potpuno sam zabrazdila u rock i metal. u pocetku sam volela metallicu i jos neke metal bendove p sam onda cula lou reeda i toma waitsa i evo me sad u nekoj fazi rocka, slusam i dalje mansona :D, rammstein......
 
Nemam pojma. Sasvim slucajno i lagano... tamo negde sa pocetka sredje skole.
Nikad se nesto nisam palio tipa "ovi su carevi", "oni su sranje"... Jednostavno sam naisao na to i svidelo mi se. I tako je ostalo vec godinama...
 
pre dve godine, potrazio sam od drugara da mi da sve diskove sa muzikom i spotovima koje je imao (on je slusao sve i svasta, i imao je mnogo metala). Narezao sam neke diskove, a na jednom je bilo desetak spotova Rammstein. Malo pre toga, jedan drugar (metalac, ali upste ne izgleda tako) je doso da sedi pored mene (u skoli), i on mi je pricao o tim stvarima, pa sam onda odgledao one spotove i nastupe, zasvidjalo mi se, i onda je to, uz njegov uticaj, pocelo da se siri na neke druge bendove, bla bla bla....
 
pre 8 godina, naravno metallica... a pre nekih 15 godina gansi naravno... bas sam bila mala.
a metal pocela da slusam manje vise uz mladjeg brata :shock: :D doduse on nije hteo da cuje za muziku dok mu jedan dan nisam pustila metallicu..
ja udri u nirvanu on u morbid angel i death a mali bio 6. razred... pa sam se prvo primila na death i odatle je sve krenulo, mozda cak ima i 9 godina vise ni sama nemam pojma.
 
prvo je bio iron maiden u osmom razredu, pa su se redjale prvo slicne viteske grupice tipa hammerfall, pa blind guardian, pa therion u prvom srednje, menowar, pa nightwish, u drugom rammstein, morbid angel, slayer, mettalica... i tako sve do trece godine, tj, sada...
 
Da,da ... davno je to bilo stvarno...Pa pre nekih desetak godina pronasla sam se skoro u svemu...raspolozenje je cudna stvar ... muzika je cudna stvar ... svega ima samo ... malo je mesta za izlazak gde se pusta kvalitetna muzika ... mislim gde nema onih, ja te volim a ti mene, ne i sl. ... ZALOSNO
 
U 5. razredu sam poceo da slusham Metallicu, pa posle nekoliko meseci saznao za Maidene, posle Dorse, Floyde, Hendrixa, Panteru, tad sam poceo da sviram(u 6.), onda Stivie Ray Vaughan-a, Malmsteena i Friedmana, i tako to, onda na pocetku 8. saznao za Alice In Chains a sada sam(u I srednje) u fazi slushanja stvari tipa Floydi i Dorsi......
 
negde 4 razred sam imao od sestre metallicu S & M i preslusavao master-a i no leaf clover. Tad je tek izasao taj album... Onda je sestra kupila Garage Inc. i preslusavao sam non-stop Loverman i Turn the Page... Ubrzo zatim i Billy Idol- Rebell Yell i Best of... A kada je dosao rodjendan za jedno 3-4 meseca ortak mi kupi Ride the lighting( nije imao pojma sta je to, samo je video metallica) i maxxxxximalno sam se odusevio... NIsam mogao da verujem kakva je razlika izmedju s7m i ride-a... Ali to me je bas fasciniralo, onda su ubrzo ostali albumi, pa gansi i tako... Do sada sam prosao sve zive faze... i thrash i speed i shred i gothic (pomalo ali me ubrzo veoma smorilo) i tako... Sad sam stacioniran...
 
Znači ja do 7. razreda osnovne uopšte nisam bio zainteresovan za muziku! Radio mi je služio samo za slušanje prenosa utakmica! :lol: Onda sam krenuo najpre od domaćeg nekog rock-popa, ubrzo samo rocka... Dugmići i Čorba mi bili omiljeni bendovi (Čorba i dalje omiljeni domaći bend)...
Negde posle rata '99 sam tek počeo onako pomalo da se zanimam i za strane stvari (do tada mi je bilo glupo da slušam nešto što ne razumem).
Onda na Politici videh spot Kraljevskog Apartmana (kako sam se samo oduševio na taj zvuk), negde u to vreme sam naleteo i na 202-jku, popalio se najpre na HammerFall i Maiden, malo i na onaj snimak Metlice sa simfonijom Nothing Else što se vrteo po TVu i tako...
Sad ne mogu da zamislim život bez rock/metal muzike! :D
 
Prva Metal kaseta bejahu Maiden i njihov tada izasli album "Virtual XI" slusao ih na 202 koja je tada pusta dobru muziku (sada ih vise neslusam jer nemam kade). . . I zapravo tako se i upoznao sa metalom, a kao mali od seke tu i tamo cuo GNR mada ona to bas i nije nesto slusala, vise sam sam otkrio.
Ova prica je za metal, a u opstem slucaju dosao sam kroz PUNK do metala ali ovaj prvi mi je daleko bolji. . . Od metala sada smao slusam Bathory, Falkenbach, Amon Amarth, Korozy, Iron Maiden i Grave Digger (retko) i naravno nikad prevazidjenog KING DIAMOND-a!!!
 
Negdje u 6. osnovne ...Metallica,Iron Maiden(to su bili jedini metal bendovi koje sam slushala do osmog,pored toga sam slushala rock)...Onda u osmom Dimljeni Burger,Hammerfall,Apocalyptica,Nightwish,Therion...Prije dvije godine sam pochela da slusham i ekstremni metal...I tak'...
 

Back
Top