ip adresa... pomoc

  • Začetnik teme gromovnik
  • Datum pokretanja
G

gromovnik

Gost
Sta su to portovi? Kako se koriste? kako se obiljezavaju? Da li svaki kompjuter ima posebne, ili su zajednicki za sve? Kako da ih zastitim? Kako da ih saznam? Ovo pitam jer sam negdje procitao da hakeri uskacu u kompjutere preko portova.

Sta je IP adresa? Kako se obiljezava? Kako se saznaje? Kako da je sakrijem? Kako da saznam tudju? Da li email adresa nosi IP adresu? Ako da, da li svak email adresa (kao naprimjer Yahoo, Hotmail) nosi IP ili samo ona prava, originalna, serverska (kao EUnet.yu, teol.net, NiSky.net)?

Hvala
 
gromovnik:
Sta su to portovi? Kako se koriste? kako se obiljezavaju? Da li svaki kompjuter ima posebne, ili su zajednicki za sve? Kako da ih zastitim? Kako da ih saznam? Ovo pitam jer sam negdje procitao da hakeri uskacu u kompjutere preko portova.

Sta je IP adresa? Kako se obiljezava? Kako se saznaje? Kako da je sakrijem? Kako da saznam tudju? Da li email adresa nosi IP adresu? Ako da, da li svak email adresa (kao naprimjer Yahoo, Hotmail) nosi IP ili samo ona prava, originalna, serverska (kao EUnet.yu, teol.net, NiSky.net)?

Hvala

ok
neki od portova
80,8080 html
21 ftp .... ima ih tone

ip ti je tvoja adresa kad se konektujes ... uzimas brojeve svog provajdera i menja se pri svakoj konekciji.Oznaka je xxx.xxx.xxx.xxx. Sakrijes je anonimnim proxijem ..........
ima tu mnogo da se prica
 
E kad smo vec kod portova, koji portovi sluze npr. za koncekciju na irc servere? Kako se zatvaraju/otvaraju? Kako na svom racunaru mogu da proverim koji su mi portovi otvoreni a koji ne?

Da li neko zna neke besplatne proxy servere?
 

Back
Top