Bugarska 17 avgust..........

Pera zdera

Buduća legenda
Poruka
37.188
Toliko sam hvalio Bugarsku u zadnjih par meseci ali sad cu malo da je kudim. Naime 17 avgusta smo sa 2 kola otishli u Primorsko u nadi da tamo lepo provedemo odmor. Povuceni dobrim iskustvom od ranijih godina nismo ni slutili shta ce da nas snadje. Prvo kada smo stigli izjutra, jedva smo nashli mesto za parking kola. Kada smo to regulisali krenuli smo da trazimo smeshtaj ali bezuspeshno. Poshto smo shpartali gradom uzduz i popreko nismo nashli nishta. Samo i par eskluzivnih hotela ali tu su nas tako klepili sa cenom da smo odustali. Otishli smo u restoran na rucak na koji su nas poshteno klepili. Da kazem klepili nije prava rec ali recimo toliko koliko smo platili je ista cena kao npr u Beogradu u solidnom restoranu Bugarska je poznata po jeftinoci. Otishli smo u Kiten nadajuci se da cemo tamo naci smeshtaj ali.......tamo josh veca ludnica. Nismo ni mogli da pitamo jer nigde nismo ni mogli da zastanemo kolima. Jedino na glavnom putu-magistrali. Otishli smo dalje u Sozopol ali opet dzabe. Tamo smo parkirali kola kod neke luke ali od smeshtaja ni S. Kao da na svetu postoji samo Bugarsko more. Hteli smo otici dalje u Nesebar ili josh severnije ali nas je radnik na benz.pumpi posavetovao da idemo u Srbiju ako ovde nismo nashli smeshtaj jer je on bio juce tamo i da je tamo pravi cirkus kolorado. Upalili smo kola i otishli pravo u Sokobanju i tamo se lepo i jeftino proveli ali JA NISAM KRENUO U BANJU. Par drugara su bili 16-26 jula u Primorskom i nisu ovo doziveli. Tada je smeshtaja bilo koliko hocesh. Nemogu da mi veruju. Pozdrav svima !
 
Moji drugari 19.08.2006 otisli u nesebar njih 9 naslo smestaj za 12 leva u perfektnom hotelu
Moj kum nesto kasnije dva do tri dana otisao tamo i u istom hotelu nasao dvokrevetnu sobu i dali mu po ceni jednokrevetne
Moja drugarica 15.08 opusteno sa deckom letovala u privatnom smestaju u primorskom smestaj placala 8 leva ili 4 evra

Pice placali oko 1,5 e
vecerali u raznim restoranima za 8 e ili oko 600 din prevedeno u nasoj valuti.
Sta da ti kazem kako se snadjes ti bas nisi imao srece
 
A ovde agencija Bojan turs u Novom Sadu davala za mnoge polaske po ceni jedne osobe da idu dve u razna mesta. Mislim da je bas jeftino, mada ne volim Bugarsku pa se zato ni na forumu nisam petljao sa tim.
Moji dobri prijatelji su se pre dva dana vratila iz Nesebra i kazu da su cene u lokalima bas skocile u odnosu na pre dve godine kada su bili, pa je ispalo da sam ja bolje prosao u Grckoj nego oni u Bugarskoj, jer su npr placali lezaljke i suncobran po tri evra, ja dzabe, pili bugarsko pivo za 1.5 euro, a ja za te pare pio Heineken........ Ni u restoranima nije bilo bolje. Duplo je skuplje nego pre dve godine...
 
Toliko sam ocrnio CG u postovima ali........mislim da josh ima alternativnih destinacija. Nevolim odmor u CG zbog znanih razloga ali ako u dogledno vreme nebudem imao bolje letovacu tamo. Grcka je npr ove godine bila primamljiva i koliko znam i cujem padaju im cene a za more netreba komentarisati. No videcemo shta ce se josh izdeshavati do sledece godine. Znam da u Bugarsku necu sigurno a ni u CG ako nemoram. Nek svi idu-ja necu. Ne zato shto mrzim narod ili bojkotujem neshto nego zato shto imaju shljunkovite i prljave obale, usluga je BILA nikakva, cene su BILE nerealne.....Pre 6-7 godina sam odmarao u Igalu sa porodicom i deca i zena su mi dobili infekciju. Ja nisam ali ja se skoro nisam ni kupao-vrlo malo. Tada sam rekao NIKAD VISHE ali.....videcemo. Pozdrav svima !
 
Mirka šizika:
Evo i ja da se uclanim u klub zvani NIKAD VISE U CG. toliko sam se napatila tamo pre 4 godine sa virusom , da me vise nece videti nikad... Al vala ni Bugari nece...
Bugarska je dooooooosta cistija od CG ali primili su se ko majmuni da i oni imaju neko more pa podigli cene i smeshtaja i vanpansionske potroshnje. Sumnjam da ce iduce godine biti aktuelno ici tamo a pikujem na Grcku ! ;-)
 
Skupljaj pare Jerotije pa medj Turke, da vidis stra je turizam ...Ja sam se dugo godina lozila na Grcku..al kad sam jednom nogu metnula u turskih 5 zvezda AI vise ne idem nigde... Opasni su turci ugostitelji, daj ima sansu..I veruj mi neces se pokajati...
 
Ne znam odkud ti to da se tamo ne jede dobro...Pitaj ljude koji su bili..Ja se svake godine vratim deblja sa mora..Izbor jela je fascinantan...I sve je ekstra...Kad se setim sta sam jela ove godine podje mi voda na usta...Imaju specijaliteta prste da polizes...A i kolima moze ako si avanturista ...1000 km do kusadasija ... 1800 do Antalije ... al ja se lozim na avion...Lepo je i elegantno...2 sata i jos pola sata ili sat u busu i vec si na plazici...lepota bozija...sad bi isla opet...smucio mi se Beogard ...
 
jerotije ja sam napustio Primorsko dan prije tvog dolaska.... :) U to vreme je bila zaista frka sa smestajem i zao mi je sto si tako prosao....
Kada sam skupljao informacije za odlazak na letovanje u Bugarsku i ovde sam cesto nalazio korisne informacije.Tacno je sve onako kako je na ovim diskusijama opisano.Mogu reci da da mi je letovanje u Primorskom(16dana) bilo sasvim dobro i ugodno,uzimajuci u obzir cene koje su sasvim povoljne.Obisao sam jos Sozopol i Burgas,lepo je za videti....dali cu se vracati Bugarskom primorju,nisam bas siguran,po svoj prilici ici cu malo dalje...:)
 
Ja sam uvek za unapred obezbedjen smestaj...mi koji se aktivno bavimo time uvek unapred mozemo naci nesto optimalno za sebe.I tako znas gde ces,koliko te kosta,sta da ocekujes...Mogucnost neprijatnog iznenadjenja smanjis na minimum-mada se to nikada ne moze sigurno znati(kao sto je one ljude zadesio pozar :sad: ).Toliko je smestaja nudjeno za Bugarsku!Moj kolega je isao u Sozopol,jedva je nasao smestaj,a finansijski je za te pare mogao proci mnogo bolje(imao je solidne hotelcice,znam iz ponuda).Ali mnogi misle da ce tako jeftinije proci,sad nekom uspe,a neko se zezne...Ja to ne volim,a i proslo je vreme da se tako krece na put
 
Pre 10-tak godina sam isao kolima u Grcku preko neke tur.agencije ATLANTIC koja se nalazila u Ilije Garasanina u Bgd. Ni sam neznam zasto sam preko njih uplatio smestaj. Grcka je bila u pitanju. Slike su govorile jedno a istina je drugo. Tada sam rekao da nikad vise necu preko agencije i eto.....svih ovih godina sam lepo prosao a zadnje dve u Bugarskoj. Upalim auto, stavim zenu i 2 dece pozadi, pare u dzep i vozi Misko. Nadjem ono sto mi se svidja, pogodim se za cenu i to je to. Uvek sam mnooooogo jeftinije i bolje prosao nego ovi preko agencija organizovano. Uvek bolje osim ove godine kada sam na..bao. Volim da idem kolima na odmor jer to je za mene avantura. Volim da mi apartman bude na samoj obali mora i volim da se hranim kad hocu, sta hocu i koliko hocu a ne da budem vremenski ogranicen na onu foru da je npr vecera 18-21 h i sl. Odmor dozivljavam u pravom smislu te reci. Gasim mobilni, ohladim karton piva i nezelim da znam ni kad je noc ni kad je dan. Jedem kad mi se jede, spavam kad mi se spava......prosto da posle 10-tak dana od silne dosade pozelis nesto da radis.Gledam neke koji se recimo bude u 8 h ujutru, doruckuju, idu na plazu do 12 h jer kazu nevalja sunce od 12-16 h, posle toga opet kupanje do 18-19 h, vecera i krevet. Imam osecaj da se oni vise umore od odmora nego odmore. To su obaveze kao da radis u MINEL-u u fabrici i da ti se unapred zna kako ce ti proci dan. Samo pitanje za Mirku da ako nema sunke, prasetine i ostalih jela sa naseg podneblja koji su to specijaliteti da prste polizes ? Ja se kao veliki gurman nezadovoljavam sa salatama i morskim plodovima. Pozdrav svima !!!
 
Ima bre sunke i salama..samo nisu od svinje.. Mame mi... Ima i jagnjetine prste da polizes...Salate su stavnadrd al ima i za vas gurmane izbor..veruj mi nema veceg gurmana od mog muza..Kad on tamo lepo jede...onda mogu svi...
 
Pored tolikih kebaba neces ostati gladan...a zans stasu kebabi- nista drugo nego cevapi.. nas je ove godine mrzelo da idemo na rucak pa smo decu vodili na plazi u neki snek, svaki dan bile pljeskavice , klinci se odvaljivali, ai mi matori nismo bili nista bolji.A u all inclusive sve za dz mozes 30 da pojedes.. ne umem da kacim fotke da ti pokazem kako izgleda nas sto dok jedemo ...
 

Back
Top