POMOZITE I MENI

A

anci2003

Gost
Citala sam temu:"Kako da povratim ljubav svoga muza"i verujte nisam smela da se zaplacem jer sam na poslu da sam ovo kuci procitala "slatko" bih se isplakala .Divne ste savete dali zato vas molim da pomognete i meni.
U braku smo 3 god imamo sina 2 god.Problem je to sto je moj muz gundjalo nad gundjalima.Naidje dan kada mu svaka sitnica smeta. Zasto je pod u kupatilu mokar ,zasto je ta stvar tu a nije tamo...I pri tom vice psuje i vredja.Onda sam ja losa majka uzasna domacica ne umem nista da uradim kako treba.A verujte mi nije tako.Sem toga ja dajem sve od sebe.
Inace moj muz je divan otac.Zasto ne bi bio dobar muz ?.Kad mu ukazem na njegove mane vrlo cesto mi kaze da nadjem drugog ako mi se on ne svidja. Ja znam da se ljudi vrlo tesko menjaju al znam i da je vrlo tesko ziveti sa takvim kao sto je on .
 
a kako se ogleda to shto je divan otac. pa mozhda da nadjes neki ventil ako mozes tipa dzoging ili neki hobi gde on nije ukljucen mozda ces manje osetljivo da primash to!
 
Porazgovaraj. Jer, pretpostavljam da ste, kad ste vec u braku i imate dete,napravili izbor. Znaci, da je i on tebe izabrao, i to ne samo zato sto te voli, nego sto je procenio da imas kvalitete koje ceni... Predoci mu to. Jedan od njih je da se trudis da budes dobra majka i zena, ne IDEALNA niti SAVRSENA spremacica, kuvarica, vaspitacica, i ne znam sta sve jos... Majka i zena, sa normalnim ljudskim potrebama, i manama, naravno.
To "ako ti se ne svidja, nadji..." govori se kad misli da nas bas niko i nista (buducnost porodice, deteta, zadovoljstvo zene koju volim...) nece naterati da se pomenimo, ali to je cesto samo poza. Mislim da bas treba naglasiti suprotno: "necu TO da ti kazem, jer mi je stalo do nas!"
A zasto on, zapravo gundja? Mozda ima neke probleme (npr. na poslu, u familiji...)o kojima ne govori, pa se prazni zamerajuci sitnice? Ili je (nisam neozbiljna) meteoropata?
Dakle, porazgovaraj. I, stvarno, bavi se sobom. Tim dzogingom ili sl. Istina je, kada imas delic za samo za sebe jaca si.
 
Ja mislim da ti moras da shvatis sta zelis u zivotu.neki ljudi su takvi,vole da zanovetaju,imaju tesku narav i to je jednostavno urodjeno,ne moze se isparaviti......Probaj da porazgovaras sa njim ako je to uopste moguce,i postavi mu neki ultimatum(ako ti je stalo do njega).Ali nikako se nemoj zrtvovati...
 
Anonymous:
a kako se ogleda to shto je divan otac. pa mozhda da nadjes neki ventil ako mozes tipa dzoging ili neki hobi gde on nije ukljucen mozda ces

manje osetljivo da primash to!
Prvo da se zahvalim svima vama koji ste mi odgovorili i dali svoje misljenje pokusali da mi pomognete a onda da se izvinem sto nisam odmah odgovorila nisam imala pristup internetu ceo vikend.On je divan otac jer svo svoje slobodno vreme provodi sa sinom .Voli da se igra s njim da ga vodi svuda gde on ide (sem na posao).Dok je bio manji menjao mu je pelene kupao ga (naravno ne uvek).I sve to ne da bi meni pomogao vec voli da to radi.Koliko god da je nevozan za sina ima strpljenja, nikad mu ne vice samo zato sto je on lose volje.
 
Draga Anci,
zanima me da li se ti svoga supruga plasis? Ako je odgovor negativan, onda ne razumem zbog cega izmedju vas dvoje ne funkcionise komunikacija, za koju smo vec utvrdili da je najbitnija u braku. S obzirom da je u porodici sve u redu, ocigledno da vas brak ne funkcionise.
Zbog cega je on gundjalo? Da li je oduvek bio takav, ili je zbog neceg nezadovoljan, pa u nedostatku reci koje bi ti uputio, salje samo signal da ima neki problem. To se obicno desava sa ljudima koji su kukavice da priznaju neke stvari.
Zbog cega ne razgovarate? Zbog cega mu ne stavis do znanja da je sa svojim gundjanjem vec dosadan i da je vreme da razgovarate. Ako je to gundjanje njegova mana (genetika je cudo), probajte da pronadjete nacin kako to da prevazidjete. Tesko je da ce se promeniti, ali probajte barem da je nekako ublazite. Barem sto se tebe tice.
Vidis (sada ti vec otkrivam svoje tajne), moj suprug ima jednu veliku manu koja je meni bila neshvatljiva i koja me je izludjivala, a to je - ogroman strah od nedostatka novca. U pocetku sam pokusavala da ga ubedim da za tako nesto nema razloga, da njegovo detinjstvo i tezak zivot koji je vodio nema nikakve veze sa nasim zajednickim zivotom. Da je moje detinjstvo i devojacki zivot bio izuzetno luksuzan i da ne mogu da razmisljam o nekom izmisljenom nedostatku novca samo zato sto on ima komplekse kojih ne moze da se oslobodi. Pokusavala sam da mu objasnim da je ovaj zivot zaista malen i da mora da se opusti i nauci da uziva u njemu, a ne da se vecito bori sa njim i ide protiv sebe. Sve je on to razumeo i pricao redovno sa mnom o tome, ali svaki put kada je iz kuce trebalo izdvojiti malo vecu sumu novca, on se iz pocetka borio sa duhovima iz proslosti, bivao sve cutljiviji, i iznova mi stvarao osecaj krivice. Tada sam resila da presecem. Rekla sam mu da sebi moze samo on da pomogne, kada, kako i na koji nacin neka sam odluci. Njegovi kompleksi su njegov problem i mene ne moze opterecivati njima. Ja sam tu da ga podrzim, da mu pomognem, samo neka mi se obrati, ali onda kada bude bio spreman da radi na sebi, da sebi olaksava zivot i da na kraju krajeva preboli svoje tesko detinjstvo i komplekse koji su prisutni (da iznova pobedjuje sebe). Grubo zvuci, ali ja sam se smejala svaki put kada bih osetila i najmanji znak vec pomenutih strahova. Prozvala sam ga "Zuca Racundzija" i salila se na njegov racun. Neces verovati i on je poceo vremenom da to prihvata na taj nacin. Kao salu. Tek tada je shvatio koliko je njegova majka imala uticaja u svemu tome i koliko je sada i ona njemu smesna kada prica o nemastini, a pri tome zna koliko novca cuva u "steku za crne dane".
Mozda sam te udavila svojim primerom, ali samo pokusavam da ti dam do znanja da za neke stvari mi nismo odgovorne. Tu smo da ih podrzimo, ali neke stvari moraju prevazici sami.
Nadam se da sam ti bar malo pomogla?
 
anci2003:
Citala sam temu:"Kako da povratim ljubav svoga muza"i verujte nisam smela da se zaplacem jer sam na poslu da sam ovo kuci procitala "slatko" bih se isplakala .Divne ste savete dali zato vas molim da pomognete i meni.
U braku smo 3 god imamo sina 2 god.Problem je to sto je moj muz gundjalo nad gundjalima.Naidje dan kada mu svaka sitnica smeta. Zasto je pod u kupatilu mokar ,zasto je ta stvar tu a nije tamo...I pri tom vice psuje i vredja.Onda sam ja losa majka uzasna domacica ne umem nista da uradim kako treba.A verujte mi nije tako.Sem toga ja dajem sve od sebe.
Inace moj muz je divan otac.Zasto ne bi bio dobar muz ?.Kad mu ukazem na njegove mane vrlo cesto mi kaze da nadjem drugog ako mi se on ne svidja. Ja znam da se ljudi vrlo tesko menjaju al znam i da je vrlo tesko ziveti sa takvim kao sto je on .

Ovde kao da je neko citirao moju bivsu zenu. Svima je govorila kako sam ja veliko gundjalo, kako samo nalazim razloge za svadju, kako sirim oko sebe negativno raspolozenje...
A ja sam bio ubedjen da je ona losa domacica, jer je kuvala svake prestupne godine.
Ja sam mislio da je ona losa domacica, jer je pranje sudova, vesa, krpljenje i jos mnogo toga cekalo da ja dodjem sa posla. Naravno, kada dodjem sa posla mrtav umoran, pa me jos ceka gomila toga kuci da se odradi, a nema nista da se pojede, a jos je i dete mokro ili usrano, i tako iz dana u dan - pa zar to nije bio dovoljan razlog za svadju.

A da li je sve to tako i kod tebe? Hajde da poverujem da je drugacije. Pa nisu sve zene kao moja bivsa. Onda moras saznati koji je uzrok njegove nervoze. Jedini ispravan nacin je otvoren razgovor. Ako ne mozete da razgovarate otvoren a da se ne posvadjate, onda imate malo veci problem koji opet nije neresiv ukoliko oboje imate dobru volju da ga resite. resenje bi bilo odlazak u bracno savetovaliste ili kod nekog privatnog psihijatra na razgovor.
A ako kod jednog od vas ili kod oboje ne postoji volja, onda neka vam je svima, a narocito detetu Bog u pomoci.
Zelim vam svako dobro.
 
Zivka:
Draga Anci,
zanima me da li se ti svoga supruga plasis? Ako je odgovor negativan, onda ne razumem zbog cega izmedju vas dvoje ne funkcionise komunikacija, za koju smo vec utvrdili da je najbitnija u braku. S obzirom da je u porodici sve u redu, ocigledno da vas brak ne funkcionise.
Zbog cega je on gundjalo? Da li je oduvek bio takav, ili je zbog neceg nezadovoljan, pa u nedostatku reci koje bi ti uputio, salje samo signal da ima neki problem. To se obicno desava sa ljudima koji su kukavice da priznaju neke stvari.
Zbog cega ne razgovarate? Zbog cega mu ne stavis do znanja da je sa svojim gundjanjem vec dosadan i da je vreme da razgovarate. Ako je to gundjanje njegova mana (genetika je cudo), probajte da pronadjete nacin kako to da prevazidjete. Tesko je da ce se promeniti, ali probajte barem da je nekako ublazite. Barem sto se tebe tice.
Vidis (sada ti vec otkrivam svoje tajne), moj suprug ima jednu veliku manu koja je meni bila neshvatljiva i koja me je izludjivala, a to je - ogroman strah od nedostatka novca. U pocetku sam pokusavala da ga ubedim da za tako nesto nema razloga, da njegovo detinjstvo i tezak zivot koji je vodio nema nikakve veze sa nasim zajednickim zivotom. Da je moje detinjstvo i devojacki zivot bio izuzetno luksuzan i da ne mogu da razmisljam o nekom izmisljenom nedostatku novca samo zato sto on ima komplekse kojih ne moze da se oslobodi. Pokusavala sam da mu objasnim da je ovaj zivot zaista malen i da mora da se opusti i nauci da uziva u njemu, a ne da se vecito bori sa njim i ide protiv sebe. Sve je on to razumeo i pricao redovno sa mnom o tome, ali svaki put kada je iz kuce trebalo izdvojiti malo vecu sumu novca, on se iz pocetka borio sa duhovima iz proslosti, bivao sve cutljiviji, i iznova mi stvarao osecaj krivice. Tada sam resila da presecem. Rekla sam mu da sebi moze samo on da pomogne, kada, kako i na koji nacin neka sam odluci. Njegovi kompleksi su njegov problem i mene ne moze opterecivati njima. Ja sam tu da ga podrzim, da mu pomognem, samo neka mi se obrati, ali onda kada bude bio spreman da radi na sebi, da sebi olaksava zivot i da na kraju krajeva preboli svoje tesko detinjstvo i komplekse koji su prisutni (da iznova pobedjuje sebe). Grubo zvuci, ali ja sam se smejala svaki put kada bih osetila i najmanji znak vec pomenutih strahova. Prozvala sam ga "Zuca Racundzija" i salila se na njegov racun. Neces verovati i on je poceo vremenom da to prihvata na taj nacin. Kao salu. Tek tada je shvatio koliko je njegova majka imala uticaja u svemu tome i koliko je sada i ona njemu smesna kada prica o nemastini, a pri tome zna koliko novca cuva u "steku za crne dane".
Mozda sam te udavila svojim primerom, ali samo pokusavam da ti dam do znanja da za neke stvari mi nismo odgovorne. Tu smo da ih podrzimo, ali neke stvari moraju prevazici sami.
Nadam se da sam ti bar malo pomogla?

Naravno da ga se ne plasim , inace ne bih bila s njim i ne bih ga volela samim tim ne bih se obracala za pomoc vec bih ga ostavila.Pokusavala sam milion puta da resim taj problem zajedno sa njim . Rekla sam mu skoro isto kao sto sam u forumu napisala .I ili je bio lose volje pa mi odbrusi, ili mi kaze:"Ma znas ti mene ,ne slusaj me kad mi dodje zuta minuta".
I opet isto.Ima dana kada je ko u raju ali zato kad dodje njegova zuta minuta( koja traje duze) upropasti sve .Ponekad ga iskuliram dok ga ne prodje al nemam ni ja zivce ko konopac debele.
 
rdeki:
anci2003:
Citala sam temu:"Kako da povratim ljubav svoga muza"i verujte nisam smela da se zaplacem jer sam na poslu da sam ovo kuci procitala "slatko" bih se isplakala .Divne ste savete dali zato vas molim da pomognete i meni.
U braku smo 3 god imamo sina 2 god.Problem je to sto je moj muz gundjalo nad gundjalima.Naidje dan kada mu svaka sitnica smeta. Zasto je pod u kupatilu mokar ,zasto je ta stvar tu a nije tamo...I pri tom vice psuje i vredja.Onda sam ja losa majka uzasna domacica ne umem nista da uradim kako treba.A verujte mi nije tako.Sem toga ja dajem sve od sebe.
Inace moj muz je divan otac.Zasto ne bi bio dobar muz ?.Kad mu ukazem na njegove mane vrlo cesto mi kaze da nadjem drugog ako mi se on ne svidja. Ja znam da se ljudi vrlo tesko menjaju al znam i da je vrlo tesko ziveti sa takvim kao sto je on .

Ovde kao da je neko citirao moju bivsu zenu. Svima je govorila kako sam ja veliko gundjalo, kako samo nalazim razloge za svadju, kako sirim oko sebe negativno raspolozenje...
A ja sam bio ubedjen da je ona losa domacica, jer je kuvala svake prestupne godine.
Ja sam mislio da je ona losa domacica, jer je pranje sudova, vesa, krpljenje i jos mnogo toga cekalo da ja dodjem sa posla. Naravno, kada dodjem sa posla mrtav umoran, pa me jos ceka gomila toga kuci da se odradi, a nema nista da se pojede, a jos je i dete mokro ili usrano, i tako iz dana u dan - pa zar to nije bio dovoljan razlog za svadju.

A da li je sve to tako i kod tebe? Hajde da poverujem da je drugacije. Pa nisu sve zene kao moja bivsa. Onda moras saznati koji je uzrok njegove nervoze. Jedini ispravan nacin je otvoren razgovor. Ako ne mozete da razgovarate otvoren a da se ne posvadjate, onda imate malo veci problem koji opet nije neresiv ukoliko oboje imate dobru volju da ga resite. resenje bi bilo odlazak u bracno savetovaliste ili kod nekog privatnog psihijatra na razgovor.
A ako kod jednog od vas ili kod oboje ne postoji volja, onda neka vam je svima, a narocito detetu Bog u pomoci.
Zelim vam svako dobro.

Ne nisam ja tvoja bivsa zena a i ne mogu da verujem da je ona stvarno takva kako si je opisao
 
Vecina mladih zena danas ulaze u brak nespremne u smislu vodjenja domacinstva (vecinom su ih u devojackim danima stitile majke, naucile su ih ponecem, ali odgovornost se stice tek onda kada "padne sleme na teme"). Znam za slucaj mlade mame koja se ne snalazi bas najbolje u ulozi udate zene. Hirovita je i zahtevna, sto njenog isto tako mladog supruga (maximalno odgovoran za svoje godine) dovodi do ludila, pa praska na nju zbog 99.stvari (jednom je izjavio "Da mi nije deteta koje volim kao oci u glavi, vec bih je napustio!" )
Kada dodje dete na svet nastaje totalni haos. Sve je u organizaciji vremena. Ponekad nam je potreban time-out da bismo dosle sebi, ali tempo porodicnog zivota, nazalost, zeni to ne dopusta (barem ne kod nas). A kada pri tom imas dvogodisnje dete u kuci...to je rock&roll! Lepo je od tvog supruga sto se angazovao oko deteta od rodjenja.Ako je u stanju da ti olaksa oko bebe, zbog cega je problem prebrisati suvom krpom kupatilo posle prskanja po njemu ili vratiti svaku stvar na svoje mesto? U brak, po pravilu, ne ulaze osobe istih navika i sklonosti (kampanjac i vrednica, pedantna i neuredna osoba...). No sve su to preduslovi da kroz kompromis jedno od drugog naucimo po nesto : recimo da se on opusti malo i ne bude p.i.c.a.j.z.l.a, ti da organizujes malo bolje svoje aktivnosti i sve ce biti OK. A sto se tice tih njegovih "zutih minuta" - nek ih malo ... kontrolise. Sasvim sigurno to moze, cim ih je svestan. Muskarci pokusavaju da na frku "smotaju" zene, narocito ako primecuju da se zena u trenucima njihovog demonstrativnog besa oseca nelagodno ili krivom. Kasnije ce njegovi napadi i omalovazavanje tvojih vrednosti biti sve zesci, ako ih ne saseces na vreme. Srecno!
 
nije_lako:
Vecina mladih zena danas ulaze u brak nespremne u smislu vodjenja domacinstva (vecinom su ih u devojackim danima stitile majke, naucile su ih ponecem, ali odgovornost se stice tek onda kada "padne sleme na teme"). Znam za slucaj mlade mame koja se ne snalazi bas najbolje u ulozi udate zene. Hirovita je i zahtevna, sto njenog isto tako mladog supruga (maximalno odgovoran za svoje godine) dovodi do ludila, pa praska na nju zbog 99.stvari (jednom je izjavio "Da mi nije deteta koje volim kao oci u glavi, vec bih je napustio!" )
Kada dodje dete na svet nastaje totalni haos. Sve je u organizaciji vremena. Ponekad nam je potreban time-out da bismo dosle sebi, ali tempo porodicnog zivota, nazalost, zeni to ne dopusta (barem ne kod nas). A kada pri tom imas dvogodisnje dete u kuci...to je rock&roll! Lepo je od tvog supruga sto se angazovao oko deteta od rodjenja.Ako je u stanju da ti olaksa oko bebe, zbog cega je problem prebrisati suvom krpom kupatilo posle prskanja po njemu ili vratiti svaku stvar na svoje mesto? U brak, po pravilu, ne ulaze osobe istih navika i sklonosti (kampanjac i vrednica, pedantna i neuredna osoba...). No sve su to preduslovi da kroz kompromis jedno od drugog naucimo po nesto : recimo da se on opusti malo i ne bude p.i.c.a.j.z.l.a, ti da organizujes malo bolje svoje aktivnosti i sve ce biti OK. A sto se tice tih njegovih "zutih minuta" - nek ih malo ... kontrolise. Sasvim sigurno to moze, cim ih je svestan. Muskarci pokusavaju da na frku "smotaju" zene, narocito ako primecuju da se zena u trenucima njihovog demonstrativnog besa oseca nelagodno ili krivom. Kasnije ce njegovi napadi i omalovazavanje tvojih vrednosti biti sve zesci, ako ih ne saseces na vreme. Srecno!

Dve stvari koje mi "bodu" oci.
Prvo, nisu samo zene te koje ulaze u brak nespremne jer su bile zasticene u svojim porodicama. Danas je sasvim normalno da i zena radi u nekom preduzecu i bilo bi zaista nezahvalno da se ocekuje od nje da i pored tog posla samostalno bez pomoci vodi domacinstvo. Druga je prica sto neke od njih to shvataju sasvim naopako pa ispadne problem.
Drugo, ako neko kaze: "Ostajem u braku samo zbog deteta.", taj upravo zbog tog deteta treba odmah da podnese za razvod. Ovo ne pricam napamet. Covek koji nije zadovoljan svojim zivotom je nervozan, ljut, i oko sebe siri nervozu. Niko oko njega ne moze onda biti zadovoljan sa njim, pa ni to njegovo dete koje je verovatno svedok cestim svadjama. E pa ako ne voli svoju suprugu, nema zelju da zivi sa njom, onda bi trebalo da se razvede kako bi spasio dete od nesnosnih svadja.
 
Zivka:
Draga Anci,
zanima me da li se ti svoga supruga plasis? Ako je odgovor negativan, onda ne razumem zbog cega izmedju vas dvoje ne funkcionise komunikacija, za koju smo vec utvrdili da je najbitnija u braku. S obzirom da je u porodici sve u redu, ocigledno da vas brak ne funkcionise.
Zbog cega je on gundjalo? Da li je oduvek bio takav, ili je zbog neceg nezadovoljan, pa u nedostatku reci koje bi ti uputio, salje samo signal da ima neki problem. To se obicno desava sa ljudima koji su kukavice da priznaju neke stvari.
Zbog cega ne razgovarate? Zbog cega mu ne stavis do znanja da je sa svojim gundjanjem vec dosadan i da je vreme da razgovarate. Ako je to gundjanje njegova mana (genetika je cudo), probajte da pronadjete nacin kako to da prevazidjete. Tesko je da ce se promeniti, ali probajte barem da je nekako ublazite. Barem sto se tebe tice.
Vidis (sada ti vec otkrivam svoje tajne), moj suprug ima jednu veliku manu koja je meni bila neshvatljiva i koja me je izludjivala, a to je - ogroman strah od nedostatka novca. U pocetku sam pokusavala da ga ubedim da za tako nesto nema razloga, da njegovo detinjstvo i tezak zivot koji je vodio nema nikakve veze sa nasim zajednickim zivotom. Da je moje detinjstvo i devojacki zivot bio izuzetno luksuzan i da ne mogu da razmisljam o nekom izmisljenom nedostatku novca samo zato sto on ima komplekse kojih ne moze da se oslobodi. Pokusavala sam da mu objasnim da je ovaj zivot zaista malen i da mora da se opusti i nauci da uziva u njemu, a ne da se vecito bori sa njim i ide protiv sebe. Sve je on to razumeo i pricao redovno sa mnom o tome, ali svaki put kada je iz kuce trebalo izdvojiti malo vecu sumu novca, on se iz pocetka borio sa duhovima iz proslosti, bivao sve cutljiviji, i iznova mi stvarao osecaj krivice. Tada sam resila da presecem. Rekla sam mu da sebi moze samo on da pomogne, kada, kako i na koji nacin neka sam odluci. Njegovi kompleksi su njegov problem i mene ne moze opterecivati njima. Ja sam tu da ga podrzim, da mu pomognem, samo neka mi se obrati, ali onda kada bude bio spreman da radi na sebi, da sebi olaksava zivot i da na kraju krajeva preboli svoje tesko detinjstvo i komplekse koji su prisutni (da iznova pobedjuje sebe). Grubo zvuci, ali ja sam se smejala svaki put kada bih osetila i najmanji znak vec pomenutih strahova. Prozvala sam ga "Zuca Racundzija" i salila se na njegov racun. Neces verovati i on je poceo vremenom da to prihvata na taj nacin. Kao salu. Tek tada je shvatio koliko je njegova majka imala uticaja u svemu tome i koliko je sada i ona njemu smesna kada prica o nemastini, a pri tome zna koliko novca cuva u "steku za crne dane".
Mozda sam te udavila svojim primerom, ali samo pokusavam da ti dam do znanja da za neke stvari mi nismo odgovorne. Tu smo da ih podrzimo, ali neke stvari moraju prevazici sami.
Nadam se da sam ti bar malo pomogla?
HVALA
 
nije_lako:
Vecina mladih zena danas ulaze u brak nespremne u smislu vodjenja domacinstva (vecinom su ih u devojackim danima stitile majke, naucile su ih ponecem, ali odgovornost se stice tek onda kada "padne sleme na teme"). Znam za slucaj mlade mame koja se ne snalazi bas najbolje u ulozi udate zene. Hirovita je i zahtevna, sto njenog isto tako mladog supruga (maximalno odgovoran za svoje godine) dovodi do ludila, pa praska na nju zbog 99.stvari (jednom je izjavio "Da mi nije deteta koje volim kao oci u glavi, vec bih je napustio!" )
Kada dodje dete na svet nastaje totalni haos. Sve je u organizaciji vremena. Ponekad nam je potreban time-out da bismo dosle sebi, ali tempo porodicnog zivota, nazalost, zeni to ne dopusta (barem ne kod nas). A kada pri tom imas dvogodisnje dete u kuci...to je rock&roll! Lepo je od tvog supruga sto se angazovao oko deteta od rodjenja.Ako je u stanju da ti olaksa oko bebe, zbog cega je problem prebrisati suvom krpom kupatilo posle prskanja po njemu ili vratiti svaku stvar na svoje mesto? U brak, po pravilu, ne ulaze osobe istih navika i sklonosti (kampanjac i vrednica, pedantna i neuredna osoba...). No sve su to preduslovi da kroz kompromis jedno od drugog naucimo po nesto : recimo da se on opusti malo i ne bude p.i.c.a.j.z.l.a, ti da organizujes malo bolje svoje aktivnosti i sve ce biti OK. A sto se tice tih njegovih "zutih minuta" - nek ih malo ... kontrolise. Sasvim sigurno to moze, cim ih je svestan. Muskarci pokusavaju da na frku "smotaju" zene, narocito ako primecuju da se zena u trenucima njihovog demonstrativnog besa oseca nelagodno ili krivom. Kasnije ce njegovi napadi i omalovazavanje tvojih vrednosti biti sve zesci, ako ih ne saseces na vreme. Srecno!
Hvala
 
nije_lako:
Vecina mladih zena danas ulaze u brak nespremne u smislu vodjenja domacinstva (vecinom su ih u devojackim danima stitile majke, naucile su ih ponecem, ali odgovornost se stice tek onda kada "padne sleme na teme"). Znam za slucaj mlade mame koja se ne snalazi bas najbolje u ulozi udate zene. Hirovita je i zahtevna, sto njenog isto tako mladog supruga (maximalno odgovoran za svoje godine) dovodi do ludila, pa praska na nju zbog 99.stvari (jednom je izjavio "Da mi nije deteta koje volim kao oci u glavi, vec bih je napustio!" )
Kada dodje dete na svet nastaje totalni haos. Sve je u organizaciji vremena. Ponekad nam je potreban time-out da bismo dosle sebi, ali tempo porodicnog zivota, nazalost, zeni to ne dopusta (barem ne kod nas). A kada pri tom imas dvogodisnje dete u kuci...to je rock&roll! Lepo je od tvog supruga sto se angazovao oko deteta od rodjenja.Ako je u stanju da ti olaksa oko bebe, zbog cega je problem prebrisati suvom krpom kupatilo posle prskanja po njemu ili vratiti svaku stvar na svoje mesto? U brak, po pravilu, ne ulaze osobe istih navika i sklonosti (kampanjac i vrednica, pedantna i neuredna osoba...). No sve su to preduslovi da kroz kompromis jedno od drugog naucimo po nesto : recimo da se on opusti malo i ne bude p.i.c.a.j.z.l.a, ti da organizujes malo bolje svoje aktivnosti i sve ce biti OK. A sto se tice tih njegovih "zutih minuta" - nek ih malo ... kontrolise. Sasvim sigurno to moze, cim ih je svestan. Muskarci pokusavaju da na frku "smotaju" zene, narocito ako primecuju da se zena u trenucima njihovog demonstrativnog besa oseca nelagodno ili krivom. Kasnije ce njegovi napadi i omalovazavanje tvojih vrednosti biti sve zesci, ako ih ne saseces na vreme. Srecno!
HVALA
 
Pa ako traje sad to je vec jako dugo jer je svaki post na ovoj temi pisan pre sest godina.


Да,тек кад сам послала пост,видела сам датум , зато сам и избрисала пост.

Занела сам се читањем постова и нисам обратила пажњу на датум.

Лично бих волела да је остала у браку и да се све променило на боље.
 
Да,тек кад сам послала пост,видела сам датум , зато сам и избрисала пост.

Занела сам се читањем постова и нисам обратила пажњу на датум.

Лично бих волела да је остала у браку и да се све променило на боље.

Ma ne znam...Ako se po jutru dan poznaje tesko da bi to bolje bilo dovoljno dobro da bi se sve zaboravilo i krenulo sasvim novim putem. verujem da je razvod ipak bio najbolje resenje za oboje, pa i za dete. Ne moze biti savrsen otac neko ko ne postuje majku svog deteta ili ko se barem ne moze suzdrzati od uvreda i vecite svadje. savrseni roditelji moraju razgovorom resavati probleme jer sve drugo steti detetu mozda i vise nego njima i njihovom braku.
 
I jos da dodam da mi je zao sto si izbrisala post bio je lep, jednostavan i sadrzavao pametne savete. Ako je zena iz uvodnog posta resila svoje probleme verujem da ima i sada onih sa slicnim ako ne i istim takvim problemima kao sto je bio njen. Vredelo bi da procitaju onaj tvoj izbrisani post.
 
I jos da dodam da mi je zao sto si izbrisala post bio je lep, jednostavan i sadrzavao pametne savete. Ako je zena iz uvodnog posta resila svoje probleme verujem da ima i sada onih sa slicnim ako ne i istim takvim problemima kao sto je bio njen. Vredelo bi da procitaju onaj tvoj izbrisani post.


Ево -катарина....поставићу га поново,сачувала сам га :)



Читам вас и ваше савете за Анчи.
Не знам колико је ко од вас у браку,али рекла бих да брак ове жене неће дуго
трајати.
Он је добар отац,наравно воли сина,као и она,то је неспорно.

Да ли он довољно воли њу?
Она зна да је он не воли довољно или колико она њега.

Драга Анчи....да би брак опстао у хармонији која је потрбна за нормалан живот
породице,потребно је обострана:

а) љубав
б) разумевање
ц) толеранција

Размишњаш ли како ће дете видети своју породицу у таквом односу оца према мајци?
Какве ће последице имати у свом развоју?

Брак као твој има моја сестра а двоје деце.
Трпила је и сад испашта (зивци на крају),мислим да их и нема више.
Син се оженио,отишао у свој стан,
ћерка се није удала....прави мајки друштво и чува од погрдних речи оца.
Моја сестра и зет живе формалан брак (службени)
више не говоре него што говоре.
Она болесна од секирације наравно (накупило се и пукло)
Он здрав, јак, јешан.

Она се сад каје што није пресекла на време и отишла главом без обзира...
...сад је касно за то.

Знате....деца одрасту...оду својим путем....
Једино остаје тај никад добар брак у коме се жртвује због деце.

Не знам шта да кажем,
Дали је боље добар развод или лош брак.

Ја сам имала ту срећу.... добар брак, пун љубави и разумевања, али
тешка болест нас је раздвојила заувек.
Имам једног сина....одрастао је у сретној породици
без озбиљних трзавица и свађа родитеља.
Мој син сада породичан ..
....(његов брак је пун љубави, разумевања и толеранције).
 
Ево -катарина....поставићу га поново,сачувала сам га :)



Читам вас и ваше савете за Анчи.
Не знам колико је ко од вас у браку,али рекла бих да брак ове жене неће дуго
трајати.
Он је добар отац,наравно воли сина,као и она,то је неспорно.

Да ли он довољно воли њу?
Она зна да је он не воли довољно или колико она њега.

Драга Анчи....да би брак опстао у хармонији која је потрбна за нормалан живот
породице,потребно је обострана:

а) љубав
б) разумевање
ц) толеранција

Размишњаш ли како ће дете видети своју породицу у таквом односу оца према мајци?
Какве ће последице имати у свом развоју?

Брак као твој има моја сестра а двоје деце.
Трпила је и сад испашта (зивци на крају),мислим да их и нема више.
Син се оженио,отишао у свој стан,
ћерка се није удала....прави мајки друштво и чува од погрдних речи оца.
Моја сестра и зет живе формалан брак (службени)
више не говоре него што говоре.
Она болесна од секирације наравно (накупило се и пукло)
Он здрав, јак, јешан.

Она се сад каје што није пресекла на време и отишла главом без обзира...
...сад је касно за то.

Знате....деца одрасту...оду својим путем....
Једино остаје тај никад добар брак у коме се жртвује због деце.

Не знам шта да кажем,
Дали је боље добар развод или лош брак.


Ја сам имала ту срећу.... добар брак, пун љубави и разумевања, али
тешка болест нас је раздвојила заувек.
Имам једног сина....одрастао је у сретној породици
без озбиљних трзавица и свађа родитеља.
Мој син сада породичан ..
....(његов брак је пун љубави, разумевања и толеранције).

Uvek je bolje dobar razvod...
i zbog nje same i zbog deteta koje treba da odraste u normalnog coveka...
 
Citala sam temu:"Kako da povratim ljubav svoga muza"i verujte nisam smela da se zaplacem jer sam na poslu da sam ovo kuci procitala "slatko" bih se isplakala .Divne ste savete dali zato vas molim da pomognete i meni.
U braku smo 3 god imamo sina 2 god.Problem je to sto je moj muz gundjalo nad gundjalima.Naidje dan kada mu svaka sitnica smeta. Zasto je pod u kupatilu mokar ,zasto je ta stvar tu a nije tamo...I pri tom vice psuje i vredja.Onda sam ja losa majka uzasna domacica ne umem nista da uradim kako treba.A verujte mi nije tako.Sem toga ja dajem sve od sebe.
Inace moj muz je divan otac.Zasto ne bi bio dobar muz ?.Kad mu ukazem na njegove mane vrlo cesto mi kaze da nadjem drugog ako mi se on ne svidja. Ja znam da se ljudi vrlo tesko menjaju al znam i da je vrlo tesko ziveti sa takvim kao sto je on .

Ne moram ni da citam sawete dobices
1) kao popricaj sa nime owo ono= sranje, owo ti je glupost, nema nista od price
2) neke ostale glupe sawete
Owake sawete pisxu ne iziwljeni mediokriteti, koji su procxitali neke glupe knjige i tako to.
moj prawi i jedini sawet koji ima smisla, jeste nateraj ga da te postuje, i samo tako tjesx ostwariti swoju sudbinu !! A pod naterati, radi na sebe/menjaj se. To je jedini prawi put.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Jeste da je davno anci pisala, ali ovo je vecna tema.:mrgreen:
Muz ima takvu narav i to je to.
Naprosto je gundjalo, to je meni bas poznato, ali i oni se vremenom pripitome, ako se njihovom gundjanju ne daje na vaznosti.

Znaci, ne treba obracati paznju jer ako postoji ljubav, tada je sve ok, jer je to samo jedna strana braka, a svakako postoji i ona druga, mnogo lepsa, strana.
 

Back
Top