Celtic

Pa navijam ja, ali Skotski premijer je dosadan do bola. Jedan poraz i sezona je gotova. Ovo je prva sezona za 20 godina gde ce mozda biti malo uzbudjenja. Tek ce mozda sledeca sezona sa Gretnom biti solidna.
 
Tzar:
Pa navijam ja, ali Skotski premijer je dosadan do bola. Jedan poraz i sezona je gotova. Ovo je prva sezona za 20 godina gde ce mozda biti malo uzbudjenja. Tek ce mozda sledeca sezona sa Gretnom biti solidna.

:D koja Gretna?

ma kelti su zakon!

a ono sinoc nije bio penal!!!!!
:twisted:
 
nego...
koga bi vi u napad sa Ludim Holandjaninom?

ja glasam za Craiga Beatia 8)

neznam shto ga Straham tolko zapostavlja,
on i Maloni moraju da budu starteri!

a i Tomson... neznam u kakvoj je formi,al...

a shto nije igrao Dian Bobo Balde? pa im je odbranaim je bila rupa protiv manchestera???

:( shteta shto je Didie Agathe otisho u penziju proshle sezone, fali onoj odbrani samo tako!

a holandjanin je pun pogodak! 8)

shta mislite o odlasku Petrova?
 
meni se petrov nikada nije posebno dopadao kao igrač, njegov odlazak će otvoriti više prostora za nakamuru koji je ekstra igrač. a kad se zna da su od para koje su dobili za njega uzeli venegoor-a...

agathe je potpisao za aston villa-u pre par dana. balde je već pomalo mator...

šta je sa sutton-om i hartson-om?
 
Seltiku pripao prvi gradski derbi u sezoni

Fudbaleri aktuelnog šampiona škotske Seltika iz Glazgova savladali su na svom terenu gradskog rivala Rendžerse sa 2:0 u osmom kolu nacionalnog šampionata.

Izabranici Gordona Strahana do prednosti su stigli u 34. minutu - novajlija Jan Venegor of Heselink je, nakon prekida, glavom uputio udarac ka protivničkoj mreži, golman Alan Mekgregor samo ju je kratko odbio, pravo na nogu Tomasu Gravesenu koji je bio precizan i doneo radost navijačima Seltika.

Trijumf "Kelta" overio je bivši igrač Rendžersa Keni Miler u 73. minutu, kada je sa distance uputio precizan šut, koji je završio iza ledja Mekgregorovih, koji se uzalud bacio u pokušaju da "panterski" interveniše.

Pobedom nad "ljutim" rivalom Seltik je zadržao prvo mesto na tabeli sa 19 bodova, šest više od Hartsa koji imaju meč manje i sedam više od trećeplasiranih Rendžersa.
 
Еlvin:
meni se petrov nikada nije posebno dopadao kao igrač, njegov odlazak će otvoriti više prostora za nakamuru koji je ekstra igrač. a kad se zna da su od para koje su dobili za njega uzeli venegoor-a...

agathe je potpisao za aston villa-u pre par dana. balde je već pomalo mator...

šta je sa sutton-om i hartson-om?

ma jeste isplativa zamena, samo tako! 8)

a agathe reche ide u penziju pre 2 proleca ako se ne varam :(

eto ti sad...

nakamura jeste zmaj!

ma matori su ova dvojica...
ja bi Beatie-ja u napad sa holandjaninom!
 
Ma Rendzresi su zakon. Protestani oznovali fudbalski klub, a katolici videli pa hoce i oni. Samo da se zna ko je stariji. Ima Gretna da vas bije sledece sezone kako hoce.
 
Slavlje u Seltiku posle pobede nad Mančester junajtedom u grupi F
Strahan: Prošli smo, stvarno!

Glazgov je u transu! Ne samo što je čuveni škotski klub uspeo da obezbedi prolaz u nokaut fazu Lige šampiona, već je na tom putu uspeo da pobedi jednog od najvećih rivala, ekipu Mančester junajteda (1:0). Tako će u slučaju bodovnog poravnanja, Škoti imati prednost zbog dva gola koje su postigli u gostima.

U paklenoj atmosferi na stadionu Seltika, Gordon Strahan je na kraju meča doživeo da mu Aleks Ferguson, inače njegov nekadašnji trener, čestita na pobedi. Doduše, prilično škrto i hladno, ali takvi su Škoti kad gube utakmice! Naročito Ferguson, koji nije navikao da mnogo gubi.

- Ne mogu da verujem da smo pobedili! Ljudi mi govore da smo prošli, ali mi to ne dopire do mozga. Moraću da pogledam teletekst da se još jednom uverim da je zaista 1:0 za nas. Ali, kad vidim kako se navijači raduju, polako shvatam šta smo uradili - rekao je Strahan.

A to što su zeleno-beli iz Glazgova učinili je da su po prvi put izborili prolaz u drugu fazu takmičenja u Ligi šampiona, i to zahvaljujući velemajstorskom pogotku Japanca Šunsukea Nakamure. Momak je sa 25 metara pogodio leve rašlje Mančesterovog gola. Još jednom je Van der Sar, baš kao i u septembru na „Old Trafordu“, grizao usne zbog gola iz slobodnjaka koji je postigao čudesni japanski igrač.

- Znao sam da imamo šanse za uspeh ako ostavim Nakamuru na terenu. Nismo igrali loše, ali prvo poluvreme je bilo zaista slabo. Srećom, u nastavku je bilo bolje. Nakamura je sjajan izvođač prekida - rekao je trener Seltika.

Mančester je, ipak, imao kolosalnu priliku da proslavi plasman među 16. Luj Saha u 90. minutu nije uspeo da sa jedanaest metara donese planirani bod koji bi „crvenim đavolima“ bio sasvim dovoljan za prolaz.

- I to je fudbal. Siguran sam da će Saha u karijeri još koji put promašiti. Teško je prihvatiti poraz. Ipak, ovaj klub je u istoriji uvek išao do vrha težim putem. Sada nam je potreban bod protiv Benfike na našem terenu. Stiže nam i nedelja koja je veoma značajna za nas zbog meča sa Čelsijem. Verujem da igrači shvataju koliko je taj meč bitan, pa će naći način da prebrode ovu krizu - rekao je Ferguson.

Z. Kecman
 

Back
Top