Dokle s tom Jadranskom ligom

Cossack

Gost
Poruka
1.609
Jadranska liga je nesto najgore za nasu kosarku.
Unistavamo domace prvenstvo, a igramo krajnje besmislenu ligu na svoju stetu.
U ovu ligu su upletene nekakve pare, ali bas me zanima sta vi mislite o svemu i kada ce (ako ce uopste) prestati ovo glupiranje, zbog cega sada to ne urade, do kada moraju da igraju da ne bi bili kaznjeni i sta jos reci.
Jedan Divac je morao da napusti zemlju zbog mafioze, ali nije mesto za to...
Sta vise reci..
 
Od početka sam bio protiv te Jadranske lige.
Naši klubovi su prosto uvučeni u nju.
Partizan je bio ucenjen neigranjem u Evro ligi.
Jadno je čime se sve služe kojekakve parajlije da bi preko ove smešne lige još para namakle.
Svake sezone naši klubovi su u samom vrhu što dokazuje da imamo bolju košarku od Slovenaca, Hrvata i Bosanaca. Ako je to tako, a jeste, čemu onda igranje tamo kad bi ista situacija bila i u našoj ligi, tj. naši klubovi koji su tamo u vrhu bili bi i ovde. Samo što bi se punile hale po Srbiji i igrači iz manjih klubova bi imali jače utakmice u susretu sa našim najjačim klubovima. Time bi i brže napredovali. Ovako je važno da se pune hale po kojekakvim vukojebinama (čast izuzecima).
Ma za ove iz KSS treba motka i to g o v n j i v a. Pogledajte samo dokle su nam doveli košarku i oterali ljude koji bi nešto mogli da urade, prvenstveno Divca.

Ima tu još mnogo štošta da se kaže. Ali biće ružnih reči pa nek se završi sa moje strane na ovome. 8-)
 
da ne bih pisao ponovo da kopiram tekst koji sam juce napisao u drugoj temi ( a tu sam poruku obrisao)

Nasa super liga je dokazala da je Jadranska liga bolja i pravi potez. Pogledaj. Timovi koji su dosli iz Jadraske lige prosto su oduvali timove koji su dosli iz nase lige. Ipak u Jadranskoj ligi ima barem 3 ili 4 tima koji su za klasu bolji od ovih koji ostaju u nasoj Sinalco ligi.
Ucinak u Supr ligi.
partizan 9/1
FMP 9/1
Zvezda 9/1
Buducnost 8/2
Hemofarm 6/4
A da ne kazem da su to i jedini timovi sa pozitivnom kos razlikom u super ligi. Timovi iz Sinalco lige jednostavno nisu mogli ni da im primirisu.
I sta treba da gledamo "neizvesnu" sinalco dosadnu ligu gde ce ovih 5 timova da pobede svakog. Neka hvala. Smatram da je JAdranska liga ipak daleko bolje resenje jer ima vise jakih utakmica. Jake utakmice koje bi nasi timovi imali izmedju sebe ionako vec imaju u JAdranskoj ligi ali uz to imaju i borbe protiv jos par jakih timova. Tacno je i u JAdranskoj ligi ima par slabih i losih timova ali opet ima i par daleko jacih nego sto ih ima u sinalco ligi.
 
U Jadranskoj ligi nema jakih utakmica sem utakmica izmedju timova iz Srbije.Jadranska liga nije ex-yu liga koja je bila najjacha na svetu posle NBA jer je kvalitet svuda,najmanje kod nas ali ipak svuda, mnogo pao.Hrvati imaju samo Cibonu,slovenci 2 prosechna kluba-i to je to,ostali klubovi su na nivou nashih van Jadranske lige.Jadranska liga nam odmaze i samo shteti nashoj kosharci.Jedini nachin da se nashi klubovi oteraju iz te lige je da im se pripretiti izbacivanjem iz saveza i to stvarno i u raditi ako se ne povinuju odluci.Neki red mora da se uvede.
 
Zashto da mi dizemo rejting Hrvatima,Slovencima i ostalima?Nashi klubovi su najkvalitetniji,to je chinjenica.Da se napravi Srpska liga sa nashim klubovima iz Jadranske bila bi jacha nego svi ostali iz ex yu zajedno.Nama Jadranska liga nije potrebna da bi imali takmichenje slichnog kvaliteta.
Treba da dizemo kvalitet lokalnih centara a ne nekih tamo Shirokih bregova,Sibenika,Laskog ili ne znam ni ja shta.To nam nije u interesu.
 
Naša greška je što nemamo sluha za promene u košarci i nismo na vreme reagovali i učlanili se u ULEB. Nažalost, moram da priznam da u tome Partizan ima zasluga (Danilović posebno), ali nije samo njihova krivica.

Mislim da je sada već kasno, ali formiranje Jadranske B lige može da pomogne slabijim klubovima. Evidentno je ipak da mi velike koristi (u košarkaškom smislu) NEMAMO. Šta da se radi, plaćamo dug svojoj neorganizovanosti i nedostatku vizije
 
@ tab503
Pa normalno da je SInalco slabija, kad je i ne igraju nasi jaki klubovi, tacno je da bi prvih 5 bili uvek
isti klubovi, ali tako je manje-vise i u svim jakim fudbalskim ligama u inostranstvu, ja inace bojkotujem tu ligu, ne gledam utakmice, a obozavam kosarku...
Ako znate do KADA nasi moraju to da igraju i kako i hoce li prestati s tom GUBAVOM ligom ?
Sta treba da ucine ?
Sto me nervira sto ja ne mogu nista da ucinim ? :evil:
 
Cossack:
Jadranska liga je nesto najgore za nasu kosarku.
Unistavamo domace prvenstvo, a igramo krajnje besmislenu ligu na svoju stetu.
U ovu ligu su upletene nekakve pare, ali bas me zanima sta vi mislite o svemu i kada ce (ako ce uopste) prestati ovo glupiranje, zbog cega sada to ne urade, do kada moraju da igraju da ne bi bili kaznjeni i sta jos reci.
Jedan Divac je morao da napusti zemlju zbog mafioze, ali nije mesto za to...
Sta vise reci..

kako avatar karakterno savrsheno opishe choveka 8)

kolko _ _ _ _ _ treba da si da ti je jadranska liga najvece zlo?!


pa tu negde, ko Nadal...

mada ja razumem grobare (pre svega) a i delije
nemaju svoje sudije i savez, pa nikako nekvalitetom da osvoje titulu. to njih u sushtini boli.
a ovamo kao plachu shto leskovac ne ugosti partizana malo cheshce :roll:

ne postoji ni 1 minus vezan za jadransku ligu, a pluseva je mnogo!
 
crow:
kako avatar karakterno savrsheno opishe choveka 8)

kolko _ _ _ _ _ treba da si da ti je jadranska liga najvece zlo?!


pa tu negde, ko Nadal...

mada ja razumem grobare (pre svega) a i delije
nemaju svoje sudije i savez, pa nikako nekvalitetom da osvoje titulu. to njih u sushtini boli.
a ovamo kao plachu shto leskovac ne ugosti partizana malo cheshce :roll:

ne postoji ni 1 minus vezan za jadransku ligu, a pluseva je mnogo!
Ne lupetaj bre covece. Liga nam je propala.
Kosarka nam je spala na niske grane.
Minusa kolko hoces, a plus nijedan.
Svi iole pametni strucnjaci u zemlji se slazu sa tim.
O kom nekavalitetu ti pricas, jesi li ti iole normalan.
Koji crni nekavalitet !
I sto je bitno ko ce da osvoji titulu?
Bitno je da se nasi klubovi igraju u nasoj zemlji, a ne da igraju ligu koja do skoro (ne znam kako je sad, a i ne interesuje me puno) nije obezbedjivala nikakvo ucesce u Evro kupovima.
Bez obzira ta liga je velika glupost.
Nadal je car.
A taj tvoj avatar tebe opisuje.
STO SE AVATARA TICE SIGURNO JE DA SI SAM ONO STO SI MISLIO ZA MENE !
SKLONI SE ODAVDE ! ZA TAKVE LJUDE NEMAM VREMENA !

Inace, ne razumem zasto je lose staviti Nadala u avatar kada i sam treniram tenis dugo, a on je teniser koga najvise cenim, ali ti sam sebe RAZUMES ! To je Dovoljno !:lol::lol::lol:
 
crow:
kako avatar karakterno savrsheno opishe choveka 8)

kolko _ _ _ _ _ treba da si da ti je jadranska liga najvece zlo?!


pa tu negde, ko Nadal...
Sigurno MNOOOGO manje nego sto si ti.
Na ovoj krstarici stvarno ima svakakvih ljudi.
Sto ne trpim te jadnike, ono voleo bih da im je bolje, ali...:(
Sto bi moj deda reko dokoni ljudi.
Nadal je drugi teniser sveta decko. Ti si to pobrko loncice. :lol:
Sta ces, ima i toga.
Mani me se molim te.
 
Prvo jedna stvar je postojala u ex-yu, a to je da igrač koji nema 26 godina nije mogao da ode u inostranstvo da igra i morao je da odsluži vojni rok, tako se održavao kvalitet yugoslovenske reprezentacije. a pritom poziv u reprezentaciju nije niko od sportista smeo da odbije, jer nebi bilo dobro za njega, bio bi izblamiran u svim novinama i sve kolege bi ga namazale govnima (figurativno). Danas sportisti uglavnom igraju za dobar transfer, i svima su u glavi dolari. Pogledajte kako ti ljudi igraju u svojim klubovima, a kako u reprezentaciji. A jedan od glavnih uspeha im je da snime neku reklamu i tako zarade još koji džeparac i budu glavni jebači u skandalu i svetu. Pa ako nekada ministarstvo za sport bude vratilo ovaj zakon, možda nešto bude i od naših klubova i od reprezentacije.
 
Cossack:
Sigurno MNOOOGO manje nego sto si ti.
Na ovoj krstarici stvarno ima svakakvih ljudi.
Sto ne trpim te jadnike, ono voleo bih da im je bolje, ali...:(
Sto bi moj deda reko dokoni ljudi.
Nadal je drugi teniser sveta decko. Ti si to pobrko loncice. :lol:
Sta ces, ima i toga.
Mani me se molim te.

karakterno dechko, K A R A K T E R N O 8)
moze on i 16 puta vezano da bude prvi
bice i ostace _ _ _ _ _ 8)

a to shto neki ljudi mrze ostale narode, treba tako i da kazu.
dobra stvar za nashu kosharku je da nashi igrachi igraju cheshce i da igraju kvalitetnije utakmice.

nismo mi prsli zbog jadranske,
vec zato shto je bila smena generacija, pa je doshla na red balavurdija odrasla na ceci, pinku i arkanu.

zadnja postavka je bila bolja od par prethodnih
s par izuzetaka

dogod slepcha rakochevic shtrumfuje vishe od 10 sekundi na terenu mi se ne mozemo nadati uspehu
i (a i ovo prvo potpada pod ovo) dogod postoje razni besmisleni lobiji, pa vule bude starter

do tad nam je chetvrtfinale krajnji domet.

a vi ne lupajte vishe,
il ako vec verujete u to shto prichajte, onda razmislite shta to govorite

i budite iskreni

8) josh vuchete trip "hrvat/muslimani su loshi momci"
i "kakva je to liga gde partizan (a ponekad i zvezda) nije sa 7 ljudi na terenu!?"

8)
 
@crow
Ja nemam te tripove Hrvat,/Musliman, a vreme Slobe, Arkana i ekipe se hvala Bogu nece vratiti.
Ne mrzim Hrvatsku, niko to nije rekao ovde.
Briga mene za Hrvatsku i ostale, nek im je sa srecom.Stavise, oni nas mrze.
Stvar je u tome sto klubovi u Srbiji treba da igraju u Srbiji.
Sto se tice ostalih stvari, kolko vidim ti si na Politici uglavnom, ne ja.
Sto se Nadala tice, ne znam sto tako mislis, izgleda da malo znas o tenisu, a i dosta mrzis mnoge ljude.Ako je vec _ _ _ _ _ , red je ida kazes zasto, jer ne verujem da si bolji ili da ces ikad biti u bilo cemu od Nadala. Isuvise mrznje ima u nasoj zemlji.
Ja i inace navijam za Masinac iz Kraljeva, ne za Zvezdu ili Partizan, ali samo hocu da nasu ligu, a ne
da ovaj uzasan sistem takmicenja, na nasu stetu upropascava kosarku.
Toliko o tome.
Mnogo se ti tripujes crow.
Izgleda da si jos uvek u Slobinom vremenu.
 
crow:
karakterno dechko, K A R A K T E R N O 8)
moze on i 16 puta vezano da bude prvi
bice i ostace _ _ _ _ _ 8)

a to shto neki ljudi mrze ostale narode, treba tako i da kazu.
dobra stvar za nashu kosharku je da nashi igrachi igraju cheshce i da igraju kvalitetnije utakmice.

nismo mi prsli zbog jadranske,
vec zato shto je bila smena generacija, pa je doshla na red balavurdija odrasla na ceci, pinku i arkanu.

zadnja postavka je bila bolja od par prethodnih
s par izuzetaka

dogod slepcha rakochevic shtrumfuje vishe od 10 sekundi na terenu mi se ne mozemo nadati uspehu
i (a i ovo prvo potpada pod ovo) dogod postoje razni besmisleni lobiji, pa vule bude starter

do tad nam je chetvrtfinale krajnji domet.

a vi ne lupajte vishe,
il ako vec verujete u to shto prichajte, onda razmislite shta to govorite

i budite iskreni

8) josh vuchete trip "hrvat/muslimani su loshi momci"
i "kakva je to liga gde partizan (a ponekad i zvezda) nije sa 7 ljudi na terenu!?"

8)
Ej, ajde dogovori se o čemu pričaš pa onda kaži.
Sve što si rekao je iz ekstra laičkog ugla bez ikakvih konstruktivnih i temeljnih viđenja. Čisto trabunjanje. I sve površno kao kad pričaš mrtav pijan sa ortakom u nekoj kafančini o stvarima sa kojima imaš malo kontakta.
Politika jede žive ljude. Tebe je izgleda načela. Ovde se ne radi o politici. Ovde se radi tome da Srbija treba da ima svoju ligu u košarci i tu prestaje svaka priča. Kakva bre crna Jadranska liga, Široki brijeg, Slovan, Zagreb i ostali patikari. Bolje je igrati sa Atlasom ili Zdravljem. To su ekipe istog kvaliteta kao i oni njihovi patikari. Ali su naše.
 
Cossack:
@ tab503
Pa normalno da je SInalco slabija, kad je i ne igraju nasi jaki klubovi, tacno je da bi prvih 5 bili uvek
isti klubovi, ali tako je manje-vise i u svim jakim fudbalskim ligama u inostranstvu,
O tome i ja pricam. Nisi odgovorio ni na jedan moj agument zasto smatram da je Jadranska liga dobra za nasu kosarku. Ako cemo iskreno. Svi veliki igraci su i bili izgradjeni bas u takvoj ligi kad je postojala cela Jugoslavija. Posle raspada prakticno mi nemamo vise zvezda. Uostalom evo ti rezultat nase reprezentacije to potvrdjuje. Upravo zato sto ta 4 nasa najjaca tima pokupuju sve sto iole vredi u nasoj ligi treba da igraju JAdransku sa nekoliko protivnika koji mogu da im pariraju, Nasa sinalco liga nema tima koji moze da im dodje do kolena upravo zato je bolje da igraju protiv jedne Cibone, Olimpije i ostalih jakih timova, nego protiv atlasa, masinca i sta ti ja znam koga jos. I Vojvodina koja je kao imala potencijal nije odrzala tim i pukli su. ZAsto bi jedna Zvezda ili PArtizan pored 4 jake utakmice ostao samo na njima. Zasto ne bi imali jos jedno 4 jake utakmice? Zasto da se celo prvenstvo svede na 4 jake utakmice i ostalo Kosovo polje pobede sa po 40 razlike. Ti zaista mislis da ce nasa kosarka imati vise koristi da Zvezda pobedi atlas sa 30 razlike nego da igra protiv jedne Cibone na primer.
 
Tab,ti poredish jadransku ligu i ex-yu ligu ali to nije isto.Yugoplastika(Split) je trenutno 2.ligashki kvalitet,Zadar polako ide tim stopama,Shibenka odavno ne postoji ko ni Bosna(mada se kao neshto trude al sve je to uzalud).Olimpija ima iza sebe bruka sezonu i treba ce im da se sastave.....jedino Cibona od svega toga "vani"ima neki kvalitet..kod nas 3-4 kluba i to je to.Nama ne treba zajednchka liga samo zbog josh jednog dodatnog kluba.Isto ili mnogo bolje bi nam bilo u Srpskoj ligi sa svim nashim klubovima iz Jadranske..vremenom bi mozda digli kvalitet i dobili mozda i josh koji klub sa kvalitetom....Jadranska liga kao takmichenje nikoga ne zanima,pre svega navijache a ni klubove samo je "odradjuju" cekajuci wild card sezonu za Euro ligu..ako do toga ikada dodje.
 
Enfroz2891.:
Tab,ti poredish jadransku ligu i ex-yu ligu ali to nije isto.Yugoplastika(Split) je trenutno 2.ligashki kvalitet,Zadar polako ide tim stopama,Shibenka odavno ne postoji ko ni Bosna(mada se kao neshto trude al sve je to uzalud).Olimpija ima iza sebe bruka sezonu i treba ce im da se sastave.....jedino Cibona od svega toga "vani"ima neki kvalitet..kod nas 3-4 kluba i to je to.Nama ne treba zajednchka liga samo zbog josh jednog dodatnog kluba.Isto ili mnogo bolje bi nam bilo u Srpskoj ligi sa svim nashim klubovima iz Jadranske..vremenom bi mozda digli kvalitet i dobili mozda i josh koji klub sa kvalitetom....Jadranska liga kao takmichenje nikoga ne zanima,pre svega navijache a ni klubove samo je "odradjuju" cekajuci wild card sezonu za Euro ligu..ako do toga ikada dodje.

veci prostor
sa vishe gledaoca
znachi jachi sponzori

iz kojih proizilazi veci kvalitet

jesu svi oni prsli nakon raspada
ko i nashi

a ovako, vremenom, stvari ce doci na svoje mesto!

uvek ce zvezda zadar da bude bolje od zvezda ergonom!

uostalom
veca kinta je motivacija i ostalim klubovima da udju u jadransku tako shto ce da pobede nekog od jachih u nashoj superligi.
 
Cossack:
@crow
Ja nemam te tripove Hrvat,/Musliman, a vreme Slobe, Arkana i ekipe se hvala Bogu nece vratiti.
Ne mrzim Hrvatsku, niko to nije rekao ovde.
Briga mene za Hrvatsku i ostale, nek im je sa srecom.Stavise, oni nas mrze.
Stvar je u tome sto klubovi u Srbiji treba da igraju u Srbiji.
Sto se tice ostalih stvari, kolko vidim ti si na Politici uglavnom, ne ja.
Sto se Nadala tice, ne znam sto tako mislis, izgleda da malo znas o tenisu, a i dosta mrzis mnoge ljude.Ako je vec _ _ _ _ _ , red je ida kazes zasto, jer ne verujem da si bolji ili da ces ikad biti u bilo cemu od Nadala. Isuvise mrznje ima u nasoj zemlji.
Ja i inace navijam za Masinac iz Kraljeva, ne za Zvezdu ili Partizan, ali samo hocu da nasu ligu, a ne
da ovaj uzasan sistem takmicenja, na nasu stetu upropascava kosarku.
Toliko o tome.
Mnogo se ti tripujes crow.
Izgleda da si jos uvek u Slobinom vremenu.

:D e dechache dechache...
ja se tripujem...
a jel razmishljash ti nekad o tome o chemu prichash il poskidash od nekog idola iz komshiluka par parola pa kenjas?

po cemu to jadranska upropashtava nashu ligu?
po chemu bi bila spashena da je samo nasha?

ti i josh par "srbenda" bacate parole, a ja necu ni jedan argument shto je ta jadranska toliko zlo...
 
FLUID:
Ej, ajde dogovori se o čemu pričaš pa onda kaži.
Sve što si rekao je iz ekstra laičkog ugla bez ikakvih konstruktivnih i temeljnih viđenja. Čisto trabunjanje. I sve površno kao kad pričaš mrtav pijan sa ortakom u nekoj kafančini o stvarima sa kojima imaš malo kontakta.
Politika jede žive ljude. Tebe je izgleda načela. Ovde se ne radi o politici. Ovde se radi tome da Srbija treba da ima svoju ligu u košarci i tu prestaje svaka priča. Kakva bre crna Jadranska liga, Široki brijeg, Slovan, Zagreb i ostali patikari. Bolje je igrati sa Atlasom ili Zdravljem. To su ekipe istog kvaliteta kao i oni njihovi patikari. Ali su naše.

i osim shto bi bila nasha, kako bi nam spasila kosharku?
ajde kad si tolko bistar, obrazlozi 8)

(a ja mislio da pacijenata ima samo na politici i istoriji...)
 
@pametnicakojavolimashinac

:D jeli jado, a po chemu se to danashnje vreme koshtunija sa spsom razlikuje od cobijevog sa sps-om?

pa nek se potrudi i taj tvoj mashinac da pobedi nekog, da i on udje jednom u vishi rang.
da ne bi jadranske, nikad za te drugoligashe ne bi ni chuo 8)

a za to shto ja mrzim ceo svet :D mislim da je moja stvar, vidim ti si prepun ljubavi.... :D

e srbijo...
 
@tab503
Enfroz ti je vec odgovorio da vecina timova iz Jadranske nisu kvalitetniji od nasih, domacih timova.
Drugo, cak i da nije tako to nije razlog da najbolji timovi igraju "domacu" ligu u susednim drzavama.
Da li Juventus (necu da ulazim u polemiku oko varanja), Celsi, Mancester treba da napuste domacu ligu zato sto su superiorni. Jednostavno glupo je (bar meni, nema ljutnje), nema smisla. Ljudi iz Kragujevca, Nisa, Kraljeva... treba da imaju priliku da gledaju nase najbolje timove u njihovom gradu, a ne da ih gledaju samo na TV-u ili u stranim drzavama.Drugo, igraci su premoreni celokupnim sistemom takmicenja, ovo nam je TOTALNO NEPOTREBNO, ljude u Srbiji to ne interesuje, mene licno ne interesuje. Bukvalno NE TREBA NAM, a jos uz to i steti jer nasi slabiji timovi nemaju dovoljno jakih utakmica, dok jaki putuju u inostranstvo da bi igrali domacu ligu.
Ni u jednoj Evropskoj drzavi tako nesto ne bi bilo moguce, samo kod nas zahvaljujuci mafiji.
Mnogi domaci strucnjaci tvrde da je Jadranska liga losa za nasu kosarku (ne zlo) " jer su igraci premoreni ovakvim sistemom takmicenja i manje rade na taktickom i tehnickom planu, izgubili smo lukave, pametne igrace" (u cemu smo nekad bili najbolji).( crow jedino to sam citirao od Zeravice, pismen sam i niko mi ne puni glavu, nemoj ti da brines za mene, decacki dani su proslost, samo ima i matorih ljudi koji nikad ne prevazidju decastvo).
Drugacije je kada Partizan ili Zvezda dodje u neki manji grad iz Srbije- to zanima ljude, odu tamo navijaju, provedu se i to je to.
SAMO JE TO DOVOLJAN RAZLOG. Bar po meni.
Nekima je izgleda sve POLITIKA, sto mene trenutno ne interesuje, ni Kostunica, ni Cobi.

Sada, crow ti si od svega ovoga napravio VelikoSrpsku ideju sto je smesno.
Izgleda da je ,po tebi, Jadranska liga "politicki projekat pomirenja" ili sta vec, cim je toliko branis.
Dalje ja nisam pokazao nikakvu mrznju, osim prema tom projektu smatrajuci da su u sve to upletene
mafijaske pare, razni lobiji cim je jedan Divac bukvalno proteran iz zemlje.
Nisam uopste imao predstavu da ce sve ovo doci do POLITIKE, bar ne na ovaj nacin.
Znaci nama treba NASA liga, u Srbiji, ponavljam ovo nije VelikoSrpska ideja.
Mislim da je ovo normalno rezonovanje, a ne politika ili nesto slicno.

P.S. Niko nije rekao do kada moramo da igramo ligu da ne bi bili kaznjeni, kakva bi bila eventualna kazna usled prestanka igranja lige...
 
Glupo je igrati u praznim dvoranama po Hrvatskoj i Sloveniji kada publika u Nišu, Kragujevcu, Leskovcu, Čačku i drugim mestima po Srbiji jednostavno sanja da ima prvoligaša koji bi igrao u društvu Partizana i Zvezde. Dvorane bi uvek bile ispunjene do poslenjeg mesta. Ali ne, Beograd je prigrabio sve resurse i deli samo mrvice. Razumem potrebu za većom bazom za reklamiranje i nemam ništa protiv da se nakon domaćeg šampionata odigra turnir ili čak plej-of u kome bi učestvovali:
po 2 najbolja tima iz Srbije i Hrvatske,
šampioni Slovenije, Bosne, Crne Gore i Makedonije.

Ali igrati sa onom boranijom od timova jednostavno je greh prema našoj košarci
 
:D
ja vidim politiku svuda a?

znash... postoji neshto u psihologiji, projekcija je zovu...
;)

nije jadranska liga politichki projekat, to je vash ksenofobni trip. to je chisto ekonomski organizovana liga koja moze sama sebe da izdrzava, dok nashu finansira drzava.

divac je otisho zbog krembila montetotskih koji mu nisu dali da ulaze u srbiji, ne zbog jadranske lige, ne lupaj!

a, poshtovane pametnice, shto niko ne pomene da pre par godina zamalo da se ne zavrshi super liga zbog nedostatka finansija???
pa su grad i republika morali da pokrivaju minuse da se ne bi tolko brukali...

da ponovim, bivsha sfrj je mnogo vece trzishte potencijalnim sponzorima nego srbija,
i mnogo je vishe para u jadranskoj, a iz njih izlazi kvalitet, ne od igre za turu **** posle utakmice, kako inace funkcionishu mnogi "klubovi"

drugo, tribine na tim utakmicama nisu praznije od onih u superligi

trece, i fmp i hemofarm su bili mali timovi, a sad osvajaju ligu koju sude medjunarodne sudije. nek se te male sredine potrude ako oce kvalitetnu utakmicu!
 

Back
Top