Lofika (Filozofija)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

warlock_032

Zainteresovan član
Poruka
123
Ovu temu otvaram ovde, ali ni sam nisam siguran da li je filozofija prirodna ili drustvena nauka!!! :?
Danas sam imao prvi cas logike i stvarno imam neki bzv utisak, da je to neko sra-nje od predmeta...
Profa nas je davila ceo cas sa koje kakvim budalastinama, a na kraju i ne znamo ni sta je filozofija...
Kad bolje pogledam, u drugoj godini Gimnazije sam imao psihologiju i "cvece" je kakva je logika...
Sta vi mislite?
Mozda i nije tako lose... :???:
 
btw. logika je strava stvar - meni pomaže u poslu mnogo - ali mi NISMO radili po udžbeniku...;) Zavisi kakav ti je profesor, ovaj naš je bio izuzetan, svašta nas naučio i mimo "suve" logike...aporije npr, to je pričao kao anegdote iz kafane da prepričava :lol:
 
Mnogo mnogo zavisi od profesora. Moj profesor je prosle godine bio grooozan, i svi su mrzeli logiku, iako ona po sadrzaju treba da bude zanimljiva... i logicna ;) Ove godine imam sociologiju i ustav. Iako sam mislio da ce mi biti smor, casovi su veoma aktivni, profesorka je odlicna i stalno nas ukljucuje. Tako da, bitno je mnogo, izmedju ostalog i da li ce profan uspeti da te zainteresuje za neki predmet ;)
 
Ја сам имао два часа логике до сада и чини ми се занимљивом, мислим, професорка све то приказује театрално и лепо објашњава.
 
Ja sam danas imao ponovo cas iz Logike, usao sam otprilike u fazon, ali nas je profesorka bombardovala sa pitanjima poput: Kako mi znamo da Bog postoji??? Mislim i jeste dobro pitanje, bas za razmisljanje!
Ipak covek saznaje o svetu uz pomoc cula, razuma i intuicije... A mi Boga mi ne znamo iz ovoga prethodnog....
Zato sve sto se desava mora imati svoj uzrok, a ideja Boga i morala je ista za sve ljude svih vremena, i zbog toga se javljaju urodjene ideje=utisnute misli pre rodjenja...
Malo sam zakomplikovao stvar, hehe :-)
 
pa da :) to je to, majeutika, veština porađanja znanja ;)
Naš profesor je znao u beskraj da dokazuje da Boga NEMA. A kad obrneš smer pitanja, pa ga izbombarduješ kako dokazati da ga IMA, kaže "pitajte apologete, ne mene" :mrgreen:
 
c020.gif
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top