Srpski vojnici u misiji u Libanu

_Milanche_

Poznat
Poruka
7.334
Srpski vojnici učestvovaće u mirovnim misijama u Libanu i u Avganistanu, odlučila je Vlada Srbije.
"Vojska Srbije je predložila da njeni profesionalni pripadnici učestvuju u mirovnim misijama u Libanu i u Avganistanu", rekao je ministar odbrane Zoran Stanković. Vlada Srbije predložiće uskoro Skupštini da prihvati odluku o učešću u mirovnoj misiji, rekao je Stanković.
U Liban bi trebalo da budu upućeni pripadnici sanitetske službe Vojske Srbije, dok su tri oficira predviđena za odlazak u Avganistan.
Dva oficira sa činovima poručnika i kapetana bili bi u jedinici za obezbeđenje aerodroma u Kabulu, dok bi treći oficir bio u sastavu logistike belgijskog kontingenta.
 
Прво кад врате наше војнике(бар на границу) на КиМ,онда нека иду где хоће...

ps само будале иду да гину за туђе интересе,па ако таквих има нек се и не враћају(ако оду)
 
jedite_kod_Joa:
Прво кад врате наше војнике(бар на границу) на КиМ,онда нека иду где хоће...

ps само будале иду да гину за туђе интересе,па ако таквих има нек се и не враћају(ако оду)

Tako je samo debili idu da ginu za americke interese dok nam ti isti amerikanci okupiraju 15% teritorije zemlje.
 
Ovo je jedna od lepsih vesti.To malo vojnka koji ce ici iskljucivo dobrovoljno ucinice vise nego svi nasi politicari.Dok glavonje u Beogradu shvate da se hteli ne hteli moramo uvlaciti Amerikancima nema Srbiji perspektive u ovakvom svetu kakav je danas.Ovde vec neki kukaju kao da oni idu u mirovne misije.Deset puta je bila veca opasnost po svakog u Srbiji tokom bombardovanja od misija u Libanu i Avganistanu.Ne idu u Irak.Pa Hrvati su odavno poslali svoje pripadnike V.P. u Avganistan.Kako slepci ne vidite da ti Hrvati prolaze stotinu puta bolje od nas zato sto koketiraju sa svakim ko je bitan.Prva ljubav su im Nemci koji su broj jedan u Evropi,a nisu gadljivi ni da se Amerikancima uvlace,sve po potrebi,hebes ponos.Ali zato ce pola Srbije da prvi paniku oko toga kao da ce svi biti ugrozrni zbog par desetina profesionalaca u mirovnim misijama.Koliko ce samo iskustvo steci ti oficiri saradjujuci konkretno sa NATO oficirima to je za vas manje bitno.Sto ce moci da provale nacin na koji funkcionisu natovci i to vam je manje bitno.Za Srbiju treba da vazi samo jedno pravilo.Drzi prijatelje blizu,a neprijatelje jos blize.Pa posto mi prijatelja nemamo,...
 
Jerry Ropero:
Evo uvlacimo se vec 6 godina amerikancima i rezultati su nikakvi? Koliko jos treba da im se uvlacimo da se nesto pozitivno desi? 600 ???

Можда пате од зачепљености па имамо мало проблема са увлачењем... Требало би да им пошаљемо цео Г17 и ДС, и да се не враћају, док им не дођу до дебелог црева... :lol:
 
Jerry Ropero:
Pa sto se ne prijavis onda? Eto predlazem da organizujete specijalni vod "dr Zoran Djindjic" koji bi cinili ti , milance, eraserhead, WIBU, pilgrim_kg i da krenete da branite "mir u svetu" :D

Prijavio bi se ja, ali ne mozes na red da stignes , od profesionalnih vojnika, treba ti veza ko
sajla, da te ubace u kontigent...................

I sto da ne idu , ljudi, ako im to odgovara, ko ste vi , da im kazete da se ne vracaju ako odu?
Pa to su vojnici koji su krvarili po svim ratistima bivse Juge, dok ste vi igrali "Kantera".....
I sad vi njima, kao porucujete, da se ne vracaju ako odu........ :roll:

U sto bi voleo da to licno kazete nekom vodniku od sto dvadeset kila, kome je pun ***** svega, pa ide da zaradi neki dinar ,, da obezbedi deci krov nad glavom........ :D
 
Jerry Ropero[B:
]Evo uvlacimo se vec 6 godina amerikancima[/B] i rezultati su nikakvi? Koliko jos treba da im se uvlacimo da se nesto pozitivno desi? 600 ???

Pa ti se uvlaci jos 1000 godina.............ja se ne uvlacim nikome, zabole me i za Amere i za Ruse, i za demokrate, i za patriJote....................podjednako.......

Samo sam alergican na budale, svih boja, i svih nacija..............
 
Jerry Ropero:
Pa sto se ne prijavis onda? Eto predlazem da organizujete specijalni vod "dr Zoran Djindjic" koji bi cinili ti , milance, eraserhead, WIBU, pilgrim_kg i da krenete da branite "mir u svetu" :D

Milanche nije profesionalni vojnik nesto si pomesao.
Ali se slazems a tobom da bi neki specijalni vod trebalo nazvati "dr Zoran Djindjic" i jos mnogo toga.
Tu si u pravu.
 
Jerry Ropero:
Evo uvlacimo se vec 6 godina amerikancima i rezultati su nikakvi? Koliko jos treba da im se uvlacimo da se nesto pozitivno desi? 600 ???

Ne "uvlacimo" se Amerikancima zadnjih 6 godina i dodacu NA ZALOST a zato nam i jeste kako jeste.
Da je Srbija kojom srecom za tih 6 godina uspela da postane clanica NATO pakta danas bi se druga prica pricala.
Na zalost srbija je zahvaljujuci mnogima koji su ucestvovali u vlasti od 5. oktobra uspela da ostane jos uvek daleko od NATO i EU i zato i nije tamo gd eje mogla biti i onakva kakva je mogla biti
 
Jerry Ropero:
Evo uvlacimo se vec 6 godina amerikancima i rezultati su nikakvi? Koliko jos treba da im se uvlacimo da se nesto pozitivno desi? 600 ???
Ja mislim na uvlacenje u figurativnom smislu.Ti verovatno u bukvalnom smislu.Ako krenes da se uvlacis Rusima ostavi odresene pertle da mozemo da te izvucemo. :-D
Svakog dana u svakom pogledu sve vise i vise napredujes u pisanju gluposti :D
 
Kohen:
Prijavio bi se ja, ali ne mozes na red da stignes , od profesionalnih vojnika, treba ti veza ko
sajla, da te ubace u kontigent...................

I sto da ne idu , ljudi, ako im to odgovara, ko ste vi , da im kazete da se ne vracaju ako odu?
Pa to su vojnici koji su krvarili po svim ratistima bivse Juge, dok ste vi igrali "Kantera".....
I sad vi njima, kao porucujete, da se ne vracaju ako odu........ :roll:

U sto bi voleo da to licno kazete nekom vodniku od sto dvadeset kila, kome je pun ***** svega, pa ide da zaradi neki dinar ,, da obezbedi deci krov nad glavom........ :D
Ако ће носити заставу Србије и представљати нас(као окупаторе) на туђој земљи,онда боље да не иду!
Ја мислим да треба организовати референдум отоме да ли треба наша војска да иде у стране државе(под било каквим изговором,сем ако нисмо угрожени)?
 
jedite_kod_Joa:
Ако ће носити заставу Србије и представљати нас(као окупаторе) на туђој земљи,онда боље да не иду!
Ја мислим да треба организовати референдум отоме да ли треба наша војска да иде у стране државе(под било каквим изговором,сем ако нисмо угрожени)?

Ja ne mislim da treba organizovati..o tome ce odluciti skupstina kojoj je narod dao mandat da odlucuje u njegovo ime...to ni jedna normalna zemlja nije radila...
 
_Milanche_:
Ja ne mislim da treba organizovati..o tome ce odluciti skupstina kojoj je narod dao mandat da odlucuje u njegovo ime...to ni jedna normalna zemlja nije radila...
Pa referendum se svesno nameće od strane nekih, jer je jasno da će biti izglasano ono što tim istima odgovara, a neće da kaljaju obraz. Proveren recept. Još ako bi bilo večeras, dok je Guča aktuelna, objavili bismo rat i Marsovcima, a kamoli Americi.
 
Mislim da je vlada smešna ako to uradi! Zašto?
Pa mi nemamo čitavu južnu granicu,sem onog okrljka sa Makedonijom,a oni šalju našu vojsku ,koja bi trebala da se koncentriše na odbranu granice sa Kosovom i Metohijom,jer dublje ne smemo da ulazimo
zbog američkih interesa,i šalju ih u tu zemlju zbog opet američkih interesa!!! Al' smo se mi zaglavili u guze klasične Amerike i Zapada,samo još nogicama koprcamo, i hranimo se njihovim go***ma
 
Mi stvarno nemamo nikakvih problema sa teroristima,onakvim sa kakvim Ameri imaju problema,a ako
oni tamo sirotani ugledaju našu zastavu ko zna šta će da pomisle o nama,jer im nismo došli u goste i doneli cveće već automate uprte u njih,a oni to ne vole ,to niko ne voli....samo još treba da nas uništi terorizam i ugasili smo totalno!
 
Ono što je tačno da svi vojnici po ugovoru (kao neki naš profesionalni sastav) "vade" jedan drugom oči, ko će pre da upadne na spisak, tako da nije nikakvo čudo ako nam kontigent bude proširivan na zahtev vojnika. Ne znam zašto se osuđuje takav postupak kad ima više nego zainteresovanih za to. Pa ako je neko spreman da izlaže svoj život za dobre novce, neka ide. Dobrovoljno je sve.
 
filatelista:
Ono što je tačno da svi vojnici po ugovoru (kao neki naš profesionalni sastav) "vade" jedan drugom oči, ko će pre da upadne na spisak, tako da nije nikakvo čudo ako nam kontigent bude proširivan na zahtev vojnika. Ne znam zašto se osuđuje takav postupak kad ima više nego zainteresovanih za to. Pa ako je neko spreman da izlaže svoj život za dobre novce, neka ide. Dobrovoljno je sve.

Ја чисто сумњам да има толико добровољаца колико причају... То се углавном јављају обучени официри и професионалци који би тамо ишли трбухом за крухом... Али то је релативно мали број... А, знаш шта, кад загусти па понестане оних који су се јавили да иду, онда иду они који морају да иду... Тако то обично бива... А они су тражили мали број само за сада, нико није рекао, докле се та цифра може повећавати... :roll:
 
Pa vojnici na odsluzenju ne mogu da idu cak ni dobrovoljno.Moraju profesionalci.A ne idu kao "okupatori" nego kao mirovne snage pod komandom UN-a.I ameri nisu poslali vojnike u Liban sto znaci ne mogu ni da komanduju istima.A Liban je jedva docekao da UN dodje.
Znaci od svih mogucih misija nasi su izabrali najbezopasniju.Sto se cudite sto se oficiri prijavljuju?
 
fortes:
Pa vojnici na odsluzenju ne mogu da idu cak ni dobrovoljno.Moraju profesionalci.A ne idu kao "okupatori" nego kao mirovne snage pod komandom UN-a.I ameri nisu poslali vojnike u Liban sto znaci ne mogu ni da komanduju istima.A Liban je jedva docekao da UN dodje.
Znaci od svih mogucih misija nasi su izabrali najbezopasniju.Sto se cudite sto se oficiri prijavljuju?

Зар је уопште нормално да се официри ангажују по белом свету само да би преживели? То што су у УН, немам ништа против, пола земаља у УН-у шаљу војску, али зашто наше официре и војнике не пошаљу на мисију на Косово... Исто би били ''плави шлемови'' а бранили би Српски народ, шта траже у далеком Либану... А за то време шаљу Хрвате на Косово... :-x И шта је њима гаранција да сутра неће да их пошаљу у Авганистан или ако Амери усеру нешто са Ираном, можда ћемо још сви ми да идемо тамо да бранимо Америчке интересе, како је све кренуло... :???: А онда ни тероризам неће да нас заобиђе...
 

Back
Top