Novac za modernizaciju vojske
Prikazujem rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Novac za modernizaciju vojske

Poznat _Milanche_ (avatar)
    Učlanjen
    25.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Podrazumevano Novac za modernizaciju vojske

Nacionalnim investicionim planom predviđeno je da Vojska Srbije dobije 30 milona evra za modernizaciju vazduhoplovstva.
    Ministar finansija Mlađan Dinkić rekao je da Vlada tim ulaganjem želi da vrati ponos Vojsci Srbije i da je pripremi za potpunu profesionalizaciju koja je predviđena za 2010.
    Na remont ide pet aviona tipa "mig 29" i jedan trasportni avion "an 26", dva borbena helikoptera "mi 24", dva transportna helikoptera "mi 17", kao i tri helikoptera "mi 8".

Ističe se Kohen (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2006.
    Reputaciona moć
    67

Podrazumevano Re: Novac za modernizaciju vojske

sve pare za NUKE ................nasa braca ruski mafijasi dace nam u pola cene.............

Nista bez atomske bombe.........Srbija do Nagasakija

Poznat WIBU (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    547

Nista bez ovoga...

Poznat svetolik trpkovic (avatar)
    Učlanjen
    25.08.2006.
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

To je svako lepa vest jer samo ulaganjem u tehniku i obuko mozemo imati vojsku kakva nam je potrebna posebno je vazno ulaganje u vazduhoplovstvo kako bi mogli da smi cuvamo svoje nebo da ne bi skupo placali drugim da to cine za nas poput Makedonaca .

Iskusan
    Učlanjen
    29.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    100

Lepo, samo dzabe sve to ako ukinu redovno sluzenje vojnog roka.

Domaćin RACE MASTER (avatar)
    Učlanjen
    08.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    92

Citat Original postavio _Milanche_
    Nacionalnim investicionim planom predviđeno je da Vojska Srbije dobije 30 milona evra za modernizaciju vazduhoplovstva.
    Ministar finansija Mlađan Dinkić rekao je da Vlada tim ulaganjem želi da vrati ponos Vojsci Srbije i da je pripremi za potpunu profesionalizaciju koja je predviđena za 2010.
    Na remont ide pet aviona tipa "mig 29" i jedan trasportni avion "an 26", dva borbena helikoptera "mi 24", dva transportna helikoptera "mi 17", kao i tri helikoptera "mi 8".
    Lepo je to sto vlada vodi racuna o modernizaciji,pa makar i vojnoj.
    Jos ce lepse biti Mladji kada se bude hvalio u izbornoj kampanji sta je sve uradio za drzavu,a zahvalni gradjani mu uzvrate brdom glasova.
    P:S:Ako bi posle svake vece privatizacije raspisali neke izbore,postojala bi sansa da i mi "mali glasacki listici" osetimo blagodeti iste. Dosao bi i od nas neko na red,valjda :wink: Izvinjavam se,malo sanjarim...evo probudio sam se,ali necu da brisem poslednji pasus-dobro zvuci.

Aktivan član besniris (avatar)
    Učlanjen
    19.07.2006.
    Reputaciona moć
    56

Suvise je mala cifra da bi se nesto znacajno promenilo.Treba mnogo vise da bi se vazuhoplovstvo dovelo u svetski vrh.

Zainteresovan član Boba-No1 (avatar)
    Učlanjen
    14.05.2004.
    Reputaciona moć
    54

Konačno, bar nešta....jeste malo, ali od koga je i dobro je!
    U blizini sam...

Aktivan član besniris (avatar)
    Učlanjen
    19.07.2006.
    Reputaciona moć
    56

Sve ovo treba uzeti sa velikom rezervom.Trenutnoj garnituri nesme se nista verovati.Stankovic je barem 20 puta do sad slago za pocetak remonta 29 tako da je velika verovatnoca da ni od ovog puta na kraju nebude nista.

Aktivan član
    Učlanjen
    12.07.2006.
    Reputaciona moć
    52

30 miliona...

Pa oni vrjedjaju vojsku time. Mislim sa tim parama se moze uzeti ravno 10 tenkova, 15 BTR-3 ili mozda jedno 16 MTSA haubica, ili naravno mogu se remontovati potpuno beskorisni avioni... Bolje da su sa tim parama napravili koju kucu kojem ratnom invalidu ili mozda obnovili neki od mostova.

Primećen član НиколаТ (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2006.
    Reputaciona moć
    47

Citat Original postavio besniris
    Sve ovo treba uzeti sa velikom rezervom.Trenutnoj garnituri nesme se nista verovati.Stankovic je barem 20 puta do sad slago za pocetak remonta 29 tako da je velika verovatnoca da ni od ovog puta na kraju nebude nista.
    Тачно. Па ово је већ 10 пут како на РТС-у најављују ремонт. Док не видим резултате ништа им не вјерујем.

Надам се да је све истина и да је коначно неко схватио колики је значај војске, а посебно РВ.

Primećen član НиколаТ (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2006.
    Reputaciona moć
    47

Citat Original postavio UofC
    30 miliona...

Pa oni vrjedjaju vojsku time. Mislim sa tim parama se moze uzeti ravno 10 tenkova, 15 BTR-3 ili mozda jedno 16 MTSA haubica, ili naravno mogu se remontovati potpuno beskorisni avioni... Bolje da su sa tim parama napravili koju kucu kojem ratnom invalidu ili mozda obnovili neki od mostova.
    Па ти мора да имаш 5 година. :shock:

Primećen član Chedo Kokardic (avatar)
    Učlanjen
    30.08.2006.
    Reputaciona moć
    0

Haha do jaja, koja kinta za ove pare mozete kupiti 2 F-16 ili 3 Mig-21

Ako nas ta dva F-16 ne odbrane niko nece

Nema modernizacije vojske dok drzava ne odluci da odvoji za istu milijardu - dve dolara.

Domaćin serb_pagan (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

: Bolje da su sa tim parama napravili koju kucu kojem ratnom invalidu ili .
    slazem se u potpunosti...nego,neka to neko objasni dinkicu manitom koji je resio da popravlja one olupine od aviona..dok ratni vojni nemaju novca za pristojna kolica..o protezama i ostalim pomagalima da ne govorimo...srbija-dno dna..zemlja koju boli uvo za svoje ratne vojne invalide,a chiji generali i razne patriJote-ratni profiteri imaju na stotine i hiljade kvadrata stambenog i poslovnog prostora

Iskusan Silent Bob (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Imamo mi sada veci problem: Posle raspada "Drzavne Zajednice Srbije i Crne Gore" (uh, koliko ime...) Veci deo generala je otisao u CG, te imamo sad vise od pola upraznjenih generalskih mesta... Nemamo Generala RV i PVO npr... Dobro je to, sad kad bi oterali sve komunisticke generale i doveli mlade i perspektivne oficire, mozda bi i imali neke sanse u nekoj buducnosti...
    Poslednji put ažurirao/la Silent Bob : 02.09.2006. u 01:01

Iskusan Alekasandar2 (avatar)
    Učlanjen
    25.01.2006.
    BS "Galactica", on the way to Earth....I hope
    Reputaciona moć
    99

Slikao se Dinkić u MiG-29. Ono jad i beda ofucan kokpit...
    Pita ga novinar "Da li bi ste se vozili u MiG-29?"
    - "Da, posle remonta"
    Ovi se nasmejali

Moderator fortes (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1392

Tih 30 miliona je dato potpuno namenski,znaci ne za kupovinu bilo cega ili isplatu plata,vec iskljucivo za remont navedenih letelica.Koliko se secam receno je da sigurno nema nista od kupovine novih letelica naredne 4 godine.
    Moje misljenje je da kad se bude kupovalo,da se prvo kupe moderniji pvo sistemi i sredstva veze a avijacija neka saceka.

Aktivan član
    Učlanjen
    12.07.2006.
    Reputaciona moć
    52

Citat Original postavio НиколаТ
    Па ти мора да имаш 5 година. :shock:
    El' mozes to malo objasniti? Kao prvo ovo treba da bude rutinska stvar, kao sto to jeste u drugim drzavama gdje redovno odrzavaju letjelice. Ti migovi su zastarjeli i nista ozbiljno ne bi mogli uraditi u bilo kojem ratu. I kad su bili novi imali su veoma slabu elektroniku koja se sa elektronikom na danasnjim avionima ne moze ni porediti. Ne mogu nositi ni precizno oruzje za dejstva na zemlji...Njihovi motori su veoma, veoma neekonomicni (sat kosta 20,000 dolara, dok sat na F-16 kosta, cini mi se, nesto oko 4,000 dolara). Sto se tice helikoptera vrjeme je za nabavku novih a novi Mi-17 su veoma jeftini a i dalje su veoma izdrzljivi i pouzdani. Cjena jednog helikoptera je oko 6-6.5 miliona dolara. Znaci za ovih 30 miliona evra bi mogli dobiti jedno 6 komada.

Zainteresovan član Boba-No1 (avatar)
    Učlanjen
    14.05.2004.
    Reputaciona moć
    54

Njihovi motori su veoma, veoma neekonomicni (sat kosta 20,000 dolara, dok sat na F-16 kosta, cini mi se, nesto oko 4,000 dolara).
    Da ne mlatimo praznu slamu - sat leta sa amortizacijom Mig-29 11.461$, F-16 9.930$.
    U blizini sam...

Elita jedite_kod_Joa (avatar)
    Učlanjen
    29.07.2006.
    Pol
    muški
    Novi Sad, Vojvodstvo Srpsko - Okupirana Srbija
    Reputaciona moć
    268

Citat Original postavio fortes
    Tih 30 miliona je dato potpuno namenski,znaci ne za kupovinu bilo cega ili isplatu plata,vec iskljucivo za remont navedenih letelica.Koliko se secam receno je da sigurno nema nista od kupovine novih letelica naredne 4 godine.
    Moje misljenje je da kad se bude kupovalo,da se prvo kupe moderniji pvo sistemi i sredstva veze a avijacija neka saceka.
    Ако неће сад куповати,ремонтовати,обнав љати...онда кад?2010...кад од Србије створе београдски пашалук?Тада им неће ни бити потребно,већ ће добро поделити паре заједно са врхом власти земље од које буду куповали.Гадно је то кад немаш своју производњу...

Иначе,ова сума је смешна и показује колико влада води бригу о војсци(а самим тим и о безбедности).Потребно нам је много више од 5 MIG-ова,и пар хеликоптера.Ако хоћемо добру заштиту и сигурност,ништа без нуклеарног наоружања.

Buduća legenda jomini (avatar)
    Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ma ne brinem se ja za Srbiju.

Ovakvih imamo i previše!

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

nego, niko ne prica o kupovini radara starih 30 godina koji mogu da detektuju stealth avione
    Well, of course it's a rat! You have rats in Spain, don't you - or did Franco have them all shot?

Slične teme

1. Sindikat vojske
    Autor nindza52 u forumu Vojska, policija i avijacija
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 02.08.2009., 21:34
  2. Rasprodaja vojske
    Autor DeDa u forumu Politika
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 15.09.2008., 21:28
  3. Drug iz vojske
    Autor Marin55 u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 28