Vazan je samo Beograd ili tzv. beogradizacija Srbije

Chedo Kokardic

Primećen član
Banovan
Poruka
963
Ne znam dal ste pratili vesti al nasa vlada je izdvojila 147 miliona evra za resavanje stambenih problema i pitanja opstinskih sluzbenika u nasoj drzavi. I sve bi bilo normalno i ok da 100 miliona evra tok novca ne ide za resavanje problema opstinara u Beogradu, a ostatak od 47 miliona ide za celu ostalu Srbiju. I ako Beograd cini samo 25% populacije Srbije i manje od 5% teritorije Srbije njemu ide 2/3 iliti 66% novca.



Da je ovo jedini slucaj pa da kazes nego tako je maltene na svakom polju.

Svi mi jednako placamo poreze, struju, telefon, takse a od sveg tog novca nama van Beograda se ne vraca ni 10% . Tacnije Beograd zivi na racun ostatka Srbije to je iz ovog primera investiranja stanova jasno i ocigledno.

Dokle vise tako? Dokle da se izgradnja Beograda finansira od novca nas ostalih gradjana Srbije?
 
Primera za beogradizaciju Srbije ima koliko hocete a jedan karakteristican mi je pao upravo sad.

Uvodjenje ADSL-a . Uvodjenje ADSL-a u Srbiji je pocelo prosle godine i to naravno prvo uvek Beograd i ako ne postoji nijedan razlog tehnicke prirode da se se ne pocne sa istim na nivou cele drzave kao sto je to uradjeno uostalom u drugim nama susednim drzavama - Hrvatskoj, BIH, Crnoj Gori, Bugarskoj.

Tako da vi danas u Beogradu sto se tice interneta imate wireless, kablovski, adsl dok ogroman drugi ostatak Srbije ne moze da dobije nista bolje od dialup-a. A svi kao sto sam malopre rekao placamo telefon jednako stim sto neki za to sto placaju dobijaju vise a neki manje.

Mi van Beograda smo jednostavno od ove drzave totalno diskriminisani na svim poljima.
 
eto opet negative waves... srbiju ceka procvat optike za koji mnogi ni ne sanjaju. wifi je slab sa protokom do 768 kbit/sec...optika tera i do gigabajta. najveci kablovski operater sbb ciji j soros vecinski vlasnik uzurbano sklapa ugovor sa svabama za ogromno ulaganje u optiku, prenos telefonskih linija, digitalne zemaljske televizije optikom. kada ugovor bude potpisan...adsl ce biti prepotopska tehnologija.
 
Obersturmfuehrer:
nije bas tako ADSL zahteva odredjenu infrastrukturu kao i kablovski net.
kada je u pitanju wirelless, tu opet mogu da se nadju grdni problemi, pocev od konfiguracije terena, pa do volje i sredstava koje provajder moze i planira da ulozi u repetitore koji bi prosledjivali signal...

Vidis nisi u pravu. Ovu materiju poznajem izvrsno i mogu ti reci da je za startovanje ADSL-a u nekom gradu potrebno da postoji fizicki link izmedju nekog regionalnog centra koji je vec povezan na ADSL sistem kao recimo Beograda i tog grada putem optickog kabla ili vise Frame Relay veza ili ATM veza. ATM veza ima propusnost od 144 mbit/s , frame relay 2 mbit/s a optika 1 gbit do cak 5 gbit/s zavisno koja se oprema instalira.

Upoznat sam da su maltene skoro svi gradovi Srbije putem Telekomove mreze spojeni optikom a u najgorem slucaju do svakog postoji ATM veza propusnosti 144 mbit/s . Da bi se u nekom gradu pustio ADSL potrebno je da se instalria u okviru postojece centrale DSLAM i da se za pojedinacne korisnike u centrali ubadaju tzv. ADSL ploce iliti modemi.

Tehnicki posto postoji vec izmedju svih gradova u Srbiji medjumesna intranet lokalna Telekomova mreza sve sto je trebalo uraditi jeste svim gradovima istovremeno instalirati DSLAM i isporuciti odredjenu kolicinu ADSL ploca shodno procenjenim potrebama i poslati par sluzbenika na obuku o instalaciji.

To ti je cela tehnicka procedura , ali to i ako je moglo biti uradjeno - nije .

U mojoj centrali su cak postojale vec namestene ADSL ploce i DSLAM i sve sto je trebalo uraditi jeste softverski pustiti sve u promet, al neki genijalac u Telekomovoj direkciji je procenio da nama "provincijalcima" taj ADSL ne treba pa su nam odneli svu tu opremu iz centrale a u zamenu dali 10 ISDN-ova :evil: :evil: :evil:

Beograd nas iz ostatka Srbije tretira kao sto su Britanski kolonizatori tretirali indijance. Isporuci nam 10 flasa vatrene vode a otima nam zlato :evil: :evil: :evil:
 
No dobro pustite ADSL kako komentarisete ovo za stanove da se za 25% gradjana izdvaja 66% sredstava? Zar to nije diskriminacija? :evil:

Pa zar nije logicno da se u jednoj drzavi vise novca izdvaja za nerazvijene delove zemlje i opstine a ne da Dinkic se ponasa ko lik iz stripa Alan Ford - Superhik, otima pare nama siromasnima iz unutrasnjosti a daje bogatom Beogradu :evil: :evil:
 
Pa evo da nas uporedim sa Hrvatskom.
Tamo ti ADSL sa protokom od 1mb/s kosta 199 kuna mesecno = 2300 din
Kod nas ti ADSL sa protokom 256kb/s kosta u proseku 1600 din. mesecno zavisno od provajdera.
One prevare 1200din-1,5 GB podataka ili onu prevaru od 800din. 100 Mb necu da spominjem.

Znaci Hrvat ti za samo 700 dinara vise dobije 4 puta brzi protok.
Da ne pricam koliko kod nas kosta ADSL sa 1Mb/s brzinom.
 
Chedo Kokardic:
No dobro pustite ADSL kako komentarisete ovo za stanove da se za 25% gradjana izdvaja 66% sredstava? Zar to nije diskriminacija? :evil:

Pa zar nije logicno da se u jednoj drzavi vise novca izdvaja za nerazvijene delove zemlje i opstine a ne da Dinkic se ponasa ko lik iz stripa Alan Ford - Superhik, otima pare nama siromasnima iz unutrasnjosti a daje bogatom Beogradu :evil: :evil:

Pa mislim da bi ljudi iz centralne i juzne Srbije,narocito mladi, uglavnom jedino sto imaju za cilj je da dodju u BG.Naravno uvek je postojala ta migracija ali u zadnjih par godina BG je preplavljen istima.A posto je u BGD u sustini isto jadno i bedno,mada na prvi pogled tako ne izgleda,ne razumem te ljude zasto se trpaju da dodju u BG.Razumem da hoce da beze u inostranstvo negde ali u BG..!
Mozda kad bi ti ljudi ostajali tamo odakle su i pokusali nesto da urade tamo/posto pretpostavljam da mnogi od njih imaju kuce,zemlju...,a dolaze u BG da zive kao podstanari po raznim rupama/ mozda bi i uspeli da se izbore da vise para ide i za te delove Srbije.
E to za SUPERHIKA si u pravu 100%.Vec duze vreme sve nase vlade su SUPERHIK.
 
Dole Dinkic - srpski Superhik :evil: :evil:

018.jpg


019.jpg


020.jpg
 
Chedo Kokardic:
Ma kolko god da kosta mi to nemamo van Beograda, Novog Sada i Nisa.

Kazem ADSL opet nije toliko bitan nego koliko ova lopovska sema sa izgradnjom stanova. Zar to nije pljacka ostatka Srbije i parazitiranje Beograda na nasoj muci i sirotinji? :evil:
Ma to sa stanovima je obican lopovluk.Posto su svi ti politicari i slican olos strpali dupe u BGD,sada im trebaju i stanovi.Tako da pretpostavljam ko ce i da dobije te stanove i po kakvim poklon cenama.
 
torrente_bg:
Pa mislim da bi ljudi iz centralne i juzne Srbije,narocito mladi, uglavnom jedino sto imaju za cilj je da dodju u BG.Naravno uvek je postojala ta migracija ali u zadnjih par godina BG je preplavljen istima.A posto je u BGD u sustini isto jadno i bedno,mada na prvi pogled tako ne izgleda,ne razumem te ljude zasto se trpaju da dodju u BG.Razumem da hoce da beze u inostranstvo negde ali u BG..!
Mozda kad bi ti ljudi ostajali tamo odakle su i pokusali nesto da urade tamo/posto pretpostavljam da mnogi od njih imaju kuce,zemlju...,a dolaze u BG da zive kao podstanari po raznim rupama/ mozda bi i uspeli da se izbore da vise para ide i za te delove Srbije.
E to za SUPERHIKA si u pravu 100%.Vec duze vreme sve nase vlade su SUPERHIK.


Kako ne kapiras da vecina tih ljudi se ne doseljava zato sto voli nego zato sto MORA. Drzavna vlast je totalno zapostavila i unistila njihove gradove, i oni nemajuci drugog izbora, idu linijom manjem otpora u Beograd. Pa od 10 novih radnih mesta u Srbiji 8 se sigurno otvori u Beogradu, i vecina novih investitora investira u Beograd ne zato sto ostatak Srbije ne valja vec zato sto u ostatku Srbije nema INFRASTRUKTURE za normalno poslovanje pa zato su oni prinudjeni da investiraju u Beograd mesto u druge delove Srbije.
 
Chedo Kokardic:
Upoznat sam da su maltene skoro svi gradovi Srbije putem Telekomove mreze spojeni optikom a u najgorem slucaju do svakog postoji ATM veza propusnosti 144 mbit/s . Da bi se u nekom gradu pustio ADSL potrebno je da se instalria u okviru postojece centrale DSLAM i da se za pojedinacne korisnike u centrali ubadaju tzv. ADSL ploce iliti modemi.

ovo nisam znao...ako je tako, onda mi je vrlo cudno zasto telekom ne radi adsl...il su lokalni porovajderi lenji, il telekom nesto muti...u svakom slucaju, to njima donosi nove korisnike, i njima ide u korist...
 
Chedo Kokardic:
Ne znam dal ste pratili vesti al nasa vlada je izdvojila 147 miliona evra za resavanje stambenih problema i pitanja opstinskih sluzbenika u nasoj drzavi. I sve bi bilo normalno i ok da 100 miliona evra tok novca ne ide za resavanje problema opstinara u Beogradu, a ostatak od 47 miliona ide za celu ostalu Srbiju. I ako Beograd cini samo 25% populacije Srbije i manje od 5% teritorije Srbije njemu ide 2/3 iliti 66% novca.



Da je ovo jedini slucaj pa da kazes nego tako je maltene na svakom polju.

Svi mi jednako placamo poreze, struju, telefon, takse a od sveg tog novca nama van Beograda se ne vraca ni 10% . Tacnije Beograd zivi na racun ostatka Srbije to je iz ovog primera investiranja stanova jasno i ocigledno.

Dokle vise tako? Dokle da se izgradnja Beograda finansira od novca nas ostalih gradjana Srbije?

докле год ви остали грађани србије хрлите у београд. зато је толико порастао број становника у њему, дакле, паре дајете својим земљацима.
не можеш да посматраш цело становништво, већ само оно у великим градовима. неће ваљда да граде стамбени блок на старој планини?
 
Naravno da nece da grade na Staroj Planini al postoje gradovi kao sto su recimo Cacak, Uzice, Kraljevo, Kragujevac, Valjevo, Vrsac, Nis, Leskovac, Vranje koje je drzava totalno zapostavila i zaboravila i kojih se seti samo kad treba da se tom narodu koji tamo zivi uzmu pare.

Kad treba pare da se dele e onda postoji samo Beograd. Pa serem ti se u takvu drzavu , mi iz ostatka Srbije treba da sprovedemo referendum i da se otcepimo od Beograda pa se izdrzavajte od svog novca a ne od naseg.
 
Chedo Kokardic:
Naravno da nece da grade na Staroj Planini al postoje gradovi kao sto su recimo Cacak, Uzice, Kraljevo, Kragujevac, Valjevo, Vrsac, Nis, Leskovac, Vranje koje je drzava totalno zapostavila i zaboravila i kojih se seti samo kad treba da se tom narodu koji tamo zivi uzmu pare.

Kad treba pare da se dele e onda postoji samo Beograd. Pa serem ti se u takvu drzavu , mi iz ostatka Srbije treba da sprovedemo referendum i da se otcepimo od Beograda pa se izdrzavajte od svog novca a ne od naseg.

Ма немојте људи тако... Ево Веља Илић се уби од грађења по целој Србији, не зна где му је глава.. :roll:
 
Chedo Kokardic:
Naravno da nece da grade na Staroj Planini al postoje gradovi kao sto su recimo Cacak, Uzice, Kraljevo, Kragujevac, Valjevo, Vrsac, Nis, Leskovac, Vranje koje je drzava totalno zapostavila i zaboravila i kojih se seti samo kad treba da se tom narodu koji tamo zivi uzmu pare.

Kad treba pare da se dele e onda postoji samo Beograd. Pa serem ti se u takvu drzavu , mi iz ostatka Srbije treba da sprovedemo referendum i da se otcepimo od Beograda pa se izdrzavajte od svog novca a ne od naseg.

Upravo tako!

U BG-u ce da se gradi nova arena iliti ko zna sta u cega ce da se sprckaju tolike pare, a u manjim mestima ne postoje ni obicni tereni za kosarku, a ne fiskulturne sale!

I onda se pitamo zasto sela izumiru!
 

Back
Top