OVAN

vola_verunt:
pa ne... samo me zanima sta si ti?
ipak, i ja sam ovan, a ti si se toliko raspisao o njima.
pa sta si?


"Slucajni prolaznik " kod nekih pripadnica Vaseg znaka . Al` dovoljno "slucajan " da bih , bar do nekle , smeo da Vam se pojavim na temi . :lol:
Toliko "slucajan" da znam , kod nekih od pripadnica Vaseg znaka kako stvari egzistiraju i u stvarnosti , a ne samo ovako , hmmmm.... "napumpano i na misic" !
Nakon svih tih velikih brojeva koje su neke od Vas "...zasvirale , pa i za pojas zadnule..." , dolazi ona tzv. "surova stvarnost" .
ONI se vratise svojim zenama , verenicama , novim brakovima i vezama , a ONE ? Ili neke od njih sa nesto manje srece(da li je bas sreca u pitanju?) ?! Ko "stafetna palica" .. ."Iz ruke u ruku" . Sa stomacica- na stomacic...Iz "veze u vezu"...Pa se ,pre ili kasnije , zapitaju u svojim "djardinima", dok dokone i prepustene , sada vec poslovicnom cekanju , docekivanju i ispracanju , iscekuju sledeceg "cupkajuci travicu".
Al` sto neko rece "svak` svoj pos`o" . :oops:
"Opustite se i uzivajte ...kada Vam je , vec , dato ."
Samo , ne zaboravite na reci Apostola Pavla ": "...Sve Vam je dozvoljeno , ali ...nije Vam sve i na korist..." . :idea:
 
tagora:
Samo , ne zaboravite na reci Apostola Pavla ": "...Sve Vam je dozvoljeno , ali ...nije Vam sve i na korist..." . :idea:


Mudri smo mi - ovnovi...i brzo ucimo. A greske koje pravimo nas cine pametnijima i sto je najvaznije, ne zalimo se drugima, nego se sami borimo sa svojim problemima! ;) :p ;)
 
Ko vozi koze:
Mudri smo mi - ovnovi...i brzo ucimo. A greske koje pravimo nas cine pametnijima i sto je najvaznije, ne zalimo se drugima, nego se sami borimo sa svojim problemima! ;) :p ;)

Da...da...Kazu da je i lisica "mudra" ...samo ...okovratnik neki i ona nadje . :) Naravno ...naravno , ne "sama"...Zasto postoje "drugovi i mladjahne kolege" ? ;) :-D :lol:
Uzivajte ...kada Vam je dato!
Bar, dok se moze i dok ne naidje "neka verenica ili nesto slicno , u kontrolu..." . :oops:
Sto se tice "problema..." , reseno je samim tim sto je "... briga moja , presla na drugoga (jal` trecega, cetvrtog , petog ... :grin: :grin: :grin:- nebitno je :arrow: :arrow: :arrow: ) ..."

Narodna izreka kaze : " Prazna glava svaka je ohola,

prazne tikve po vodi plivaju."
 
Ko vozi koze:
Mudri smo mi - ovnovi...i brzo ucimo. A greske koje pravimo nas cine pametnijima i sto je najvaznije, ne zalimo se drugima, nego se sami borimo sa svojim problemima! ;) :p ;)
upravo tako,na sopstvenim greškama se najbolje uči,ali baš zbog te ovnovske mudrosti,bolje da ih izbegnemo.za ovnove bar uvek znaš na čemu si jer je to najiskreniji znak zodijaka,mogu da nas vole,mogu da nas mrze ali nam se dive zato što ne mogu da budu kao mi. :lol:
 
drbob:
upravo tako,na sopstvenim greškama se najbolje uči,ali baš zbog te ovnovske mudrosti,bolje da ih izbegnemo.za ovnove bar uvek znaš na čemu si jer je to najiskreniji znak zodijaka,mogu da nas vole,mogu da nas mrze ali nam se dive zato što ne mogu da budu kao mi. :lol:

Naravno...zato sto je za iskrenost potrebna hrabrost....
Neka nas slede!
 
tagora:
Da...da...Kazu da je i lisica "mudra" ...samo ...okovratnik neki i ona nadje . :) Naravno ...naravno , ne "sama"...Zasto postoje "drugovi i mladjahne kolege" ? ;) :-D :lol:
Uzivajte ...kada Vam je dato!
Bar, dok se moze i dok ne naidje "neka verenica ili nesto slicno , u kontrolu..." . :oops:
Sto se tice "problema..." , reseno je samim tim sto je "... briga moja , presla na drugoga (jal` trecega, cetvrtog , petog ... :grin: :grin: :grin:- nebitno je :arrow: :arrow: :arrow: ) ..."

Narodna izreka kaze : " Prazna glava svaka je ohola,

prazne tikve po vodi plivaju."

Sigurno si i ti neki egocentrik, jer inace nikada ovo NE bi napisao !!! :lol: :lol:
 
Lillian:
"....Ovan u mnogo čemu podseća na veliko naivno dete.On prati svoje impulse i ne mari za osećanja drugih,i mada je,posebno u mladosti,njegovo osnovno geslo ‚‚prvo ja‚‚,može da bude najtoplije i najvelikodušnije stvorenje od svih znakova zodijaka.Ovan nije zao.On samo iskreno veruje da sve može da uradi bolje od drugih,a nikada mu nije ni na kraj pameti da svojim otvorenim ponašenjem može nekog da povredi.
Ta razoružavajuća naivnost Ovnova je i razlog njihove neustrašivosti.Beba se ne boji nikoga i ničega,sve dok se ne opeče.Čak i tada,kada zaboravi opekotinu,on će samouvereno pokušati ponovo,iako,začudo,nije u stanju da podnese bol.Zubari baš nisu njihovi najomiljeniji ljudi..."
Ziva istina 8-)

E sa ovim poslednjim se u potpunosti slažem...naravno...ostalo je takođe na mestu...;)
 
" ...

OVAN 21. OŽUJKA - 20. TRAVNJA



i on i ona žele biti najbolji u svemu



Ovan je vatreni znak, simbol snage, prodornosti, vrućeg temperamentra i želje za dominacijom.

Prvi je u Zodijaku, a njegovi pripadnici žele biti prvi (i najbolji) u svemu. Predstavlja iskonsku energiju i snagu nagona, jer je prvi proljetni znak, znak probuđene prirode, istovremeno i rušilačke i stvaralačke. Njime vlada Mars, planet koji utjelovljuje snagu, agresiju i natjecateljski duh, a utjecaj mu je redovito najizražajniji kad se traže odlučnost i brza reakcija.

Ovan se voli nametati i neprestano dokazivati. Ne zna za predah, uvijek je u brzini, strci, uvijek tamo gdje miriše na akciju, na uzbuđenje, avanturu. Voli borbu i rizik, u svima gleda potencijalnog rivala, malo je Ijudi koji će u cijelosti osvojiti njegovo povjerenje. Za Ovnove se kaže da su prema neprijatelju nemilosrdni, a prijateljima će dati sve. No, ništa manje neće ni tražiti. Jer, bez obzira na to jesu Ii u ulozi prijatelja, Ijubavnika ili djeteta, zahtijevat će poseban tretman.

Njihov su najveći problem i često najveća mana njihova sveprisutna agresivnost i egocentričnost. Budući da žele biti u prvom planu, a nemaju mnogo strpljenja, često će biti u neskladu i sukobu s okolinom, s nekima i u izrazito neprijateljskom odnosu.

Vrlo su zahtjevni, posesivni i Ijubomorni, ne trpe slabiće, kukavičluk i autoritete, a više od svega cijene moć i vlast.

Odgovaraju im sva zanimanja u kojima mogu obavljati neku vodeću funkciju, medicina (kirurgija), vojska i sportske discipline.
"...

ONA JE PRKOSNA, PONOSNA I IZAZOVNA

Ženu Ovna simbolizira plamen. Energična, odlučna i temperamentna, nerijetko zauzima visoke društvene, pa i političke funkcije. Posjeduje aktivan i mladenački duh koji zadržava i u poznijim godinama života.

Temperamentna je i nimalo ženskasta, pa se na nju i ne može primijeniti izraz "nježniji spol". Utjecaj Marsa kod nje se primjećuje već na prvi pogled, u ponašanju, kretanju i gestama. Brzo govori, bučna je i glasna, rado se upušta u prepirku. Uvijek ističe svoj stav i svoju neovisnost, ne voli kad se njome manipulira i kad ju se drži za inferiornu.

Atraktivna je, hoda uspravno, doima se prkosno i izazovno, ima iskričav pogled i naglašen korijen nosa. "Muške" je građe, ima šira ramena, duge udove i uže bokove.

Voli se sportski oblačiti i vodi računa o svojoj tjelesnoj formi i izgledu. Nestrpljiva je, agresivna u nastupu, često upada u riječ i voli da je njena zadnja. Ističe se i želi biti u središtu pažnje, a rečenicu počinje sa "Ja". Provokativna je, nerijetko cinična i sarkastična, voli duhovite upadice, a ne trpi dugu, mučnu šutnju, Ne sviđa joj se kad riječi vise u zraku. Želi odmah znati što je na stvari, mrzi nagađati o čemu se radi i mučiti se pretpostavkama.

Nije osobito povjerljiva, ali ne spada ni u gorljive tračerice. Ponosita je, vjeruje u sebe, misli da sve može i da su joj sva vrata otvorena. Ne podnosi stajati u redu, moliti za nešto, biti podređena, prevarena, izigrana. Od prijatelja traži povjerenje, odanost i vjernost, a od partnera i više.

Ne voli da je usporeduju s drugima. Gode joj laskanje, komplimenti, uvjeravanje da je najbolja, jedinstvena, fatalna....Svoj šarm i neodoljivost voli dokazivati. Nije najvjernija, a nije ni žena s kojom netko može raditi što mu se prohtije. Kad je prevarena, ponaša se poput ranjene životinje, ljuta je na sve oko sebe.

Osveta joj tjera krv u obraze i daje novu snagu. Smatra da onaj koji je učinio to nedjelo mora biti propisno kažnjen, a kasnije će ona sama odlučiti hoće li mu oprostiti... Ne preza ni od scena u javnosti, žestoka je kad su ugrožena njena prava, bori se do kraja i nikad ne odustaje. Čak ni kad je to potpuno upropaštava.

Nije racionalna ni trezvena, njenim bićem caruju nagoni, strast, uvijek ide na sve ili ništa, mnogo ulaže, ali puno i daje. Osvaja neposrednošću, već pogledom mnogo obećava. Treba joj pravi muškarac, odlučan, aktivan i maštovit. Ona nikad nije zavedena, mada i sama hini da je tako – uvijek zna koga i što hoće. Strastvena je, erotična i u ljubavnom pogledu vrlo zahtjevna. Erotika u njenom životu zauzima važno mjesto..."


http://www.portalalfa.hr/zene/folder/horoskop/z/ovan.htm


No koment ...(egocentricima...) :D
 
Podvlacim:
" ...Osveta joj tjera krv u obraze i daje novu snagu. Smatra da onaj koji je učinio to nedjelo mora biti propisno kažnjen, a kasnije će ona sama odlučiti hoće li mu oprostiti... Ne preza ni od scena u javnosti, žestoka je kad su ugrožena njena prava, bori se do kraja i nikad ne odustaje. Čak ni kad je to potpuno upropaštava..."
:roll: :roll: :roll:
Tcs...tcs...tcs...!
Ovo vazi za "NEKE" iz ovoga znaka ...
 
tagora:
Podvlacim:
" ...Osveta joj tjera krv u obraze i daje novu snagu. Smatra da onaj koji je učinio to nedjelo mora biti propisno kažnjen, a kasnije će ona sama odlučiti hoće li mu oprostiti... Ne preza ni od scena u javnosti, žestoka je kad su ugrožena njena prava, bori se do kraja i nikad ne odustaje. Čak ni kad je to potpuno upropaštava..."
:roll: :roll: :roll:
Tcs...tcs...tcs...!
Ovo vazi za "NEKE" iz ovoga znaka ...



hmmm...da...ali, ovan se sveti UVEK direktno...
So.... :lol: :lol: :lol: :lol:


Nature’s way of letting you know its going to have a very bad day!
 

Prilozi

  • nebo.jpg
    nebo.jpg
    32 KB · Pregleda: 19
Ko vozi koze:
hmmm...da...ali, ovan se sveti UVEK direktno...
So.... :lol: :lol: :lol: :lol:


Nature’s way of letting you know its going to have a very bad day!


Od inata , nema goreg zanata ...Kaze se u "nasem narodu" .Uzivajte! ;)
Ovo moje, prethodno , postovanje na ovoj temi se ,bar koliko ja znam , ne odnosi na KVK, vec , kao sto sam i naglasio na "NEKE" znackice iz ovoga znaka .
O podznaku ...
Pa , mislim , aman i znam , da se prepoznala .. ;)
.I za nju vazi : uzivajte .
Nebitno je kada , gde i sa kim . ;)
Za one koji se "osecaju prepoznatim " ...Ne krivite mene , vec ... :idea:
 
Ko vozi koze @:

"...Pretraga: Poruke poslao: Ko vozi koze
Forum: Astrologija
08.10.2006., 12:42
Odgovori: 114
OVAN
Pregledi: 1.422
Poslao Ko vozi koze
Re: OVAN

hmmm...da...ali, ovan se sveti UVEK direktno...
So.... :lol: :lol: :lol: :lol:


Nature’s way of letting you know its going to have a very bad day!
Forum: Filozofija
08.10.2006., 12:40
Odgovori: 29
PREDRASUDE
Pregledi: 344
Poslao Ko vozi koze
Re: PREDRASUDE

Znas da ne mogu da ti odgovorim zato sto sam ti obecala da necu!
hmm...ali imam predosecaj da cu prekrsiti obecanje...

So....

Nature’s way of letting you know its going to have a very bad day!
Forum: Svaštara
08.10.2006., 12:35
Odgovori: 61.449
Lepljiva: KAFANA "SVASHTARA"
Pregledi: 270.116
Poslao Ko vozi koze
Re: KAFANA "SVASHTARA"

Cula sam da se ovde vodi rat dok mene nema…ili iza mojih ledja…
Hm..hm..losa strategija…to je… :lol: :lol:



Nature’s way of letting you know its going to have a very bad day! ..."




P. S. : :arrow: :arrow: :arrow:


:D :D :D Tcs...tcs...tcs... ;) Bas Ti je nedelja bila u "oblacnom stilu" ... :confused:

Sto vola-verunt rece@:" ...opusti se, covece, kratko sve traje da bi bio ogorcen!..." ;)

Pozdravi "suflerku" :D
Hmmm...Ukoliko Ti ovaj nick nije "cetvrti" na ovom sajtu ??? :?: :idea:

UzivajTE... :D :D :D Iiii...poako .Jedan , po jedan... :D :D :D
 
tagora:
Ko vozi koze @:

"...Pretraga: Poruke poslao: Ko vozi koze
Forum: Astrologija
08.10.2006., 12:42
Odgovori: 114
OVAN
Pregledi: 1.422
Poslao Ko vozi koze
Re: OVAN

hmmm...da...ali, ovan se sveti UVEK direktno...
So.... :lol: :lol: :lol: :lol:


Nature’s way of letting you know its going to have a very bad day!
Forum: Filozofija
08.10.2006., 12:40
Odgovori: 29
PREDRASUDE
Pregledi: 344
Poslao Ko vozi koze
Re: PREDRASUDE

Znas da ne mogu da ti odgovorim zato sto sam ti obecala da necu!
hmm...ali imam predosecaj da cu prekrsiti obecanje...

So....

Nature’s way of letting you know its going to have a very bad day!
Forum: Svaštara
08.10.2006., 12:35
Odgovori: 61.449
Lepljiva: KAFANA "SVASHTARA"
Pregledi: 270.116
Poslao Ko vozi koze
Re: KAFANA "SVASHTARA"

Cula sam da se ovde vodi rat dok mene nema…ili iza mojih ledja…
Hm..hm..losa strategija…to je… :lol: :lol:



Nature’s way of letting you know its going to have a very bad day! ..."




P. S. : :arrow: :arrow: :arrow:


:D :D :D Tcs...tcs...tcs... ;) Bas Ti je nedelja bila u "oblacnom stilu" ... :confused:

Sto vola-verunt rece@:" ...opusti se, covece, kratko sve traje da bi bio ogorcen!..." ;)

Pozdravi "suflerku" :D
Hmmm...Ukoliko Ti ovaj nick nije "cetvrti" na ovom sajtu ??? :?: :idea:

UzivajTE... :D :D :D Iiii...poako .Jedan , po jedan... :D :D :D

Koja je poenta ovog posta, ajde mi objasni ipak ja sam plavuša pa slabo kapiram :confused: :confused:
 
ovnici su divna,empaticna i humana bica.ne podnose nepravdu i glupost.takodje ni laz,licemerje i dvostruke standarde.
p.s. po hiljaditi put cu ponoviti da je copy/paste omiljena funkcija kod vecine domacih astrologa,koji su sve,ama bas sve prepisali od inostranih autora,pa jos i otvorili svoje astro-skole,iz kojih izlaze njihovi pobornici,sledbenici ili vec sta su,koji potom sebi daju za pravo da nekom trabunjaju o autorskim pravima,potpisivanju tudje intelektualne svojine i propagiraju originalnost.
p.p.s. ovan sam,time se dicim!!!
 
Bez uvrede, ali i Adolf Hitler je bio ovan u horoskopu. Mene licno blago iritiraju, iako sam i sama u podznaku Ovan (vaga mi je znak). Valjda zato sto i sama umem da budem vrlo tvrdoglava, i onda cu umreti ali necu nikome popustiti - sudar volja. Osim toga generalno su sebicni (ne mislim u materijalnom smislu, mada i toga ima). Jedno priznajem, umeju da privuku paznju.
 
Ficha:
Bez uvrede, ali i Adolf Hitler je bio ovan u horoskopu. Mene licno blago iritiraju, iako sam i sama u podznaku Ovan (vaga mi je znak). Valjda zato sto i sama umem da budem vrlo tvrdoglava, i onda cu umreti ali necu nikome popustiti - sudar volja. Osim toga generalno su sebicni (ne mislim u materijalnom smislu, mada i toga ima). Jedno priznajem, umeju da privuku paznju.
Ne vredjamo se, ali Alfi je bio BIK. Da, da. Ovnovi su> Van GOg, KAzanova, Marlon Brando, Beti Dejvis, Margita Stefanovic... Hitler je bio Bik, podznak Vaga.
 
Adolf Hitler je rodjen
April 20, 1889, at 6:30 PM LMT, u Branau Inn, Austrija. Ako astroloski znak Ovna obuhvata period od 21. marta do 20. aprila, a rekla bih da da, onda je bogami bio ovan.
 

Back
Top