OVAN

drbob:
Ono što im najviše nedostaje je strpljenje,što nije neobično za ljude koji instiktivno osećaju da je ‚‚odmah‚‚ najbolji trenutak da se nešto uradi (a i tada je već možda kasno).
:D:D.....
( Ovan.... iako bas i ne verujem u hororskopske podele - stvarno postoje neke "paralele" :D )
 
Pa da nadjemo tu drugu temu o zenama ovnovima pa da ih spojimo? Meni bas zao da je zatvaras, kad vidi kako lepo pisu o zenama rodjenim u znaku ovna... A mame mi sve je tako :D
 
Lilu:
Pa da nadjemo tu drugu temu o zenama ovnovima pa da ih spojimo? Meni bas zao da je zatvaras, kad vidi kako lepo pisu o zenama rodjenim u znaku ovna... A mame mi sve je tako :D

Ova tema je jos uvek otvorena.

Ali mozete da date predloge za jos neke teme u vezi sa zenama ovnovima.
 
KOCKARKA:
Erika Yong je Ovan.Rodjena je 26.03.1952.Mislim da je to ocito iz sadrzaja njenih knjiga.

Jedan predlog

Mogli bismo da pisemo o slavnim zenama ovnovima i njihovim biografijama.

@Kockarka je navela Eriku Jong...super primer...mislim da je ona prototip zene ovna.

Evo ja sam nasla nesto o Klaudiji Kardinale - zeni ovnu.


Klaudija Kardinale objavila memoare
Pariz - Italijanska glumica Klaudija Kardinale objavila je u Francuskoj memoara "Mes etoiles" (Moje zvezde), u kojima piše o mnogobrojnim živim i preminulim veličinama koje je upoznala tokom karijere. Klaudija Kardinale piše da je sa 20 godina bila "mezimica Italije, junakinja bajke... simbol zemlje čiji je jezik jedva znala da govori".
Rođena je u Tunisu, u porodici italijanskih imigranata, a prvi jezik koji je progovorila bio je francuski. Glumica navodi da je sudbina odlučila umesto nje. Morala je da "pokuša da osvoji Činečitu, ili da umre", piše ona i dodaje da je zaista imala sreće. Ljubitelji filma moći će iz njenih memoara da saznaju mnoštvo detalja o zvezdama kinematografije, režiserima i glumcima sa kojima je od 1962. do 2001. snimila 150 filmova.

Morala je da "pokuša da osvoji Činečitu, ili da umre" - tipicna recenica jedne zene ovna.
 
Fony:
Sve pozitivne stvari koje ste naveli stoje, svakako, ali evo sta mene nervira kod njih.

Najvise, ali najvise od svega, cinjenica da budu dominantni! JA pa JA!!! Koliko sam samo puta sedeo u nekom ne poznatom drustu i kako bi se neka osoba namerno trtila svima, gotovo uvek bi ispalo da je Ovan u horoskopu!
Ali generalno, sa ovnovima sam OK...

Ovan je generalno takav JA pa JA,ali samo zbog toga što jedini od svih znakova sme to da kaže,bez lažne skromnosti,dok se ostali znaci ne usuđuju to da izgovore.Ovan prirodno smatra da je najbolji,a i jeste,jer je prvi znak Zodijaka.Ko je bolji?
Prirodno:Prvi su najbolji,zato i jesu prvi. ;-)
 
http://www.krstarica.com/lat/zvezde/ljubav/index.php?clanak=van_braka


Vodič kroz zvezde
Dnevni horoskop | Nedeljni horoskop | Numerologija
Bioritam | Astrologija | Ljubav | Seks | Tarot

Uticaj planeta na veze van braka
Ljubavne veze pre braka i neposredno posle njega određuje peta kuća, njegov vladar, stelijum u datoj kući Sunce ili Mars, ređe Saturn u ženskom horoskopu. Ako ove planete prave loše aspekte sa Saturnom, Uranom ili Plutonom, moguća su razočarenja u ljubavi i braku, posebno kada su partneri mladi i ako stupe u vezu pre Saturnovog povratka (pre 27 godine).

Mars u konjunkciji sa Venerom ili u Venerinom znaku daje osećanjima vatrenost i povećava erotsko seksualne mogućnosti. Uran u aspektu sa vladarem ljubavi uvek pokazuje veliki uticaj na suprotni pol i na romantičnu vezu; dok Neprun naginje ka idealizaciji, mada ako se nalazi u aspektu sa Venerom ukazuje na emotivne zavrzlame i prevare."

" ... I žene Ovnovi od muškaraca traže da im odgovara i fizički i duhovno. U seksu su nestrpljivi, agresivni. Sve hoće sad i odmah, pa i seks. Osvajaju pogledom, brzim spontanim nastupom, pozom. Vole seks bez predigre, ekscentrične poze. Ljubav ne pokazuju rečima, već delima..."

Da...da ...To su , neka , moja iskustva sa " Ovnicama "...

Sa njima ste ili u Raju ili u Paklu ... A , mozda istovremeno na oba mesta ...?
 
" ...OVNICE : Igraju iz dva plana, jedan je strateski, a drugi zbog kondicije. Imaju cistu zelju i fer odnos. Takav im je i seks. Predigra moze da bude zanimljiva, ali samo prvi put..."
 
"....Ovan u mnogo čemu podseća na veliko naivno dete.On prati svoje impulse i ne mari za osećanja drugih,i mada je,posebno u mladosti,njegovo osnovno geslo ‚‚prvo ja‚‚,može da bude najtoplije i najvelikodušnije stvorenje od svih znakova zodijaka.Ovan nije zao.On samo iskreno veruje da sve može da uradi bolje od drugih,a nikada mu nije ni na kraj pameti da svojim otvorenim ponašenjem može nekog da povredi.
Ta razoružavajuća naivnost Ovnova je i razlog njihove neustrašivosti.Beba se ne boji nikoga i ničega,sve dok se ne opeče.Čak i tada,kada zaboravi opekotinu,on će samouvereno pokušati ponovo,iako,začudo,nije u stanju da podnese bol.Zubari baš nisu njihovi najomiljeniji ljudi..."
Ziva istina 8-)
 
Potencijalna "Himna " nekih "Ovnica" bi mogla da bude :
"...


Ima dva muskarca koji uvek
prelaze preko moje staze snene;
jedan je onaj kog volim ja,
drugi je onaj koji voli mene.

Jedan je u nocnim snovima
sto u mom mracnom duhu uzlecu,
drugi je pred vratima moga srca,
gde nikad ga pustiti necu.

Jedan mi je pruzio prolecni dah
srece sto nesta kao sen,
drugi mi je dao ceo svoj zivot,
ne dobiv za uzvrat ni tren..."

Lako je onima koji provedu dan sa nekima od njih , pa i prvi deo noci ...Al` ...ostanu li do svitanja sa nekima od njih ...Budjenje moze da im bude vrlo...vrlo...hmmm...Pa ne, bas , uvek prijatno .
Znam neke od njihovog znaka , koje su godinama krsile ono zadato obecanje "...i u dobru i u zlu..." sa nekima iz poslovnog ili slicnog okruzenja , pa kada ostadose da, kao stafetne palica, sluze ozenjenima , verenima , srecno razvedenima i po nekim momcima za dodavanje nule iza nekog broja ( recimo...recimo...broja tri !? -ha-ha-ha...) , elem , kada ostadose okruzenje svojim cvetjem i cvetjkicama negde na osami svojih "gardena" ...U vecnom iscekivanju , dopracanju - ispracanju , sa "U`re welcome " sledecoj reckici...
Mozda je onaj Zlocesti i izmislio `Net zbog nekih od njih ...? Lakse se diiiisheee...
 
Mozda bi smo mogli da zajednicki potrazimo Himnu ili Odu nekima od " cenjenih " pripadnica ovoga znaka ?
Moze i ona od "staroga pevca " : " ...niciji(a) , il` svaciji(a)...". :oops:
Samo Te "nicije" su , po nekad, bas...bas...svacije. Valjda zato sto i nisu, po svojoj prirodi, ni navikle da budu - necije . :roll: :?:
 
tagora:
Mozda bi smo mogli da zajednicki potrazimo Himnu ili Odu nekima od " cenjenih " pripadnica ovoga znaka ?
Moze i ona od "staroga pevca " : " ...niciji(a) , il` svaciji(a)...". :oops:
Samo Te "nicije" su , po nekad, bas...bas...svacije. Valjda zato sto i nisu, po svojoj prirodi, ni navikle da budu - necije . :roll: :?:

a sta si ti, tagora, u horoskopu?
 
Ali ona je blizanac!:))) Samo hrabro sta god da si! Ali ja bi razmislila o tome da navedes njega da on tebe zaprosi!!! Mozgaj curo baci se na folirazu ili ako te bas briga a ti na kolena i kupi prsten!;)
 

Back
Top