Pravni fakultet u Novom Sadu

tales:
Naravno mislio sam na NS, mala stamparska greska. Sta me zanima, pa sad vecinom sam upoznat sa konceptom studija s obzirom da sam prethodno zavrsio Visu skolu, pa nameravam da nastavim studije na Pravnom.
Sttandardna pitanja za jednog studenta, ispiti profesori i sl.
Bas fino.Da nisi mozda policijsku zavrsio?Pretpostavljam da ces ti onda na trecu godinu,ako ti se stepenuje visa.
 
Dolcenera:
Mene zanima ako neko moze da napravi paralelu izmedju beogradskog i novosadskog pravnog fakulteta?

E pa ''vako......


-Beogradski prvani zavrsi oko trecine a u Ns 200-220 ljudi a upise oko 750 na oba dva smera(opsti i SUP),mada kad su upisivale generacije koje sad "izlaze" taj broj je bio skoro 1000 ljudi.Mislim da su cifre tu negde priblizne jer je cinjenica da bolji srednjoskolci iz provincije radije odlaze u Beograd.
-Prva godina je dosta laksa u Ns a takodje i druga,treca je opet teza a cetvrta priblino ista(isti su i profesori na nekim predmetima).
-U Ns na manji broj studentskih glava u proseku dolazi broj asistenata i profesora pa se moze reci da je rad intenzivniji u toku godine,dok Bg ima bolju medjunarodnu saradnju i pruza coveku vece mogucnosti da se kasnije nadogradjuje,da putuje i slicno....
-Cinjenica je da je diploma beogradskog fakulteta cenjenija mada nikad nisam cuo da neko imao problema sa novosadskom da se zaposli na primer.Sa druge strane studenti sa Novosadskog fakulteta najbolje prolaze na pravosudnom ispitu.
-U Bg su studenti bolje oragnizovani(imaju studentski parlament),a ono za cime mi sa Novosadskog najvise zalimo su extra zurke koje se organizuju tamo u Beogradu :)
 

Back
Top