Pravni fakultet u Novom Sadu

Ne treba nikoga slusati kad su te stvari u pitanju! Kakva je to kvalifikacija 'sr...e'? Sta to prakticno znaci? Fakultet kao fakultet... Ni najbolji ucitelj ne moze nauciti onoga ko znanje ne zeli, a onaj ko ga zeli- naci ce nacin da nauci!
Trazenje posla je uvek neizvesno i diploma nije nikada garancija da vas ocekuje dobar i placen posao, a ni roditelji-advokati ne mogu puno pomoci nekome ko je antitalenat.
 
da li neko zna uslove za one koji su upisali fax 2007 godine , a nisu nastavili , tj. platili samo prvu ratu skolarine , pa na overi 1 semestra nisu uplatili ostatak, na koji nacin mogu da nastave studije , odnosno sta treba da se uradi da se ponovo pocne sa studijama. Mislim na pravni NS.
 
Imam nekoliko pitanja, pa bih vas, kolege, želeo da priupitam za pomoć.

Imam 25 godina, student sam pravnog fakulteta u Novom Sadu, SUP (smer unutrašnjih poslova) smer - ne Bolonja, stari student,
Faks sam dobro počeo, čak sa visokim ocenama, ali onda su naišli neki teški trenuci u mom životu pa sam ga donekle batalio. Upisao sam 2. godinu s tim što sam par ispita preneo iz prve. U drugoj sam dao takođe par ispita ali nedovoljno da upišem treću. Obe godine sam obnavljao. Trebao bih da obnavljam 2. godinu drugi put.

Sada sam se odlučio da ipak pokušam završiti faks, ako je to ikako moguće (makar do prvostepene). Moja pitanja su sledeća:

  1. Kada gubim status studenta, nakon koliko godina studiranja, obnavljanja?
  2. Dokle je moguće studirati po starom programu na pravnom fakultetu?
  3. Čuo sam da postoji neka prvostepena diploma za SUP smer, koja podrazumeva završene prve dve godine i položen jedan ispit iz treće. Da li neko može da mi potvrdi ovo, puno bi mi značilo?
  4. 2011 će navodno svi preći na Bolonju, šta će se desiti sa starim studentima koji još uvek nisu završili studije?

S obzirom da zaposleni sa studentske službe nisu voljni da mi odgovore na sva moja pitanja odlučio sam se posavetovati sa vama. Nadam se da ima iskusnih studenata, koji idu po starom planu, ovde na krstarici.

Puno vam hvala unapred!

Krsto
 

Back
Top