Pravni fakultet u Novom Sadu

8. Sluga Atonov
29. Edili
35. Atal III
50. Oton I
56. 862. godine
65. Petar Vald
104. 1701-1714. godine
146. Bitka kod Kurska
148. 17.4.1941.
Izvinite nije Petar Abelar nego Sižer (Abbot Suger) i prvi univerzitet je osnovan u Pragu (Karlov univerzitet), a ne u Beogradu. Ponovo sam provjerila, moja greška :confused: Hvala miomi!
 
Nema na cemu, hvala tebi puno!:)
Jel moze jos malo pomoci?:)
149.Kako su Nemci nazivali bitku na Sutjesci?Svarc?
145.Kada je Nemacka napala SSSR?22.juna 1941.?
109.Ko je autor speva Osman?Dziv Gundulic?
72.Koju je prestolonaslednu titulu dobio kralj Dragutin?Titulu mladog kralja?
68.Kako se zvao Novgorodski knez, koji se u XIII veku uspesno borio sa Tatarima?Knez Aleksandar Nevski?
Takodje sam i pronasla da je za vreme Prvog svetskog rata u Srbiji stradalo oko 1 250 000 ljudi...
 
Moze li neko da mi pomognee?
1. Koji termin se koristi za povlasticu poslanika da bude izuzet od primene odredjenih pravnih propisa?
2. Koji termin se koristi za oznacavanje sistema pravnih pravila koja vise ne vaze?
3. Koji termin se koristi za oznacavanje kolektivne molbe ili zahteva koju gradjani podnose organima vlasti?
4. Kojim terminom se oznacava bezvlasce, bezakonje?
5. Drzavni organ koji goni ucinioce krivicnih i drugih zakonom kaznjivih dela i preduzima mere za zastitu ustavnosti i zakonosti naziva se?
 
Poslednja izmena:
1. Krajnji jug Mesopotamije je Sumer.
2.Zvao se Tarkvinije Oholi.
3.Komuna.
4. Imanje davano na privremeno korištenje se nazivalo pronija.
5. Vojnička klasa u Turskoj se naziva asker

1. Pisani akt najviše pravne snage je ustav.
2.Vladavina prava ( Rule of law) nastao u Engleskoj.
 
Naravno, poslaću ti, samo moraš odobriti privatne poruke da bih ti mogla poslati, ili mi pošalji u inbox svoj FB, pa ti mogu i tako poslati.
Nemoj da se brineš, prijemni nije težak. Ja sam učila dan prije, a imala sam 60 bodova na prijemnom. :D
Ana hajde ljubim te posalji i meni odgovore na pitanja, jurim ljude niko nista nece da kaze sebicni su sa informacijama. Evo 3 dana pokusavam da prokljuvim kako da se registrujem ovde samo da bi se tebi obratio. Ne znam da baratam ovim Forumom, bio bih ti preko zahvalan kad bi mi mailom (pekita477@gmail.com) ili jos bolje fb-om (https://www.facebook.com/petar.glisic2) poslala te odgovore jer mi stvarno tebaju. Hvala u napred i Srdacan pozdrav.
 

Back
Top