klokovanje nvidie 6600 silencer

BROTHER DZONI

Obećava
Poruka
66
e ovako imam graficku asus nvidia 6600 silencer sa 256mb i pci-express kada je sve da default onda engine radi na 300mhz a memory na 500mhz klokovao sam je preko programa power strip i stigao sam do memory-540mhz a engine-400mhz sve preko toga prosto nece ili ja nemam pojma :( pa pitanje glasi koliko moze ova graficka i da li je tacno kao sto sam cuo da ona gura i mnogo vise,u cemu bi mogao da bude problem?help please :-(
 
Zlatno pravilo kod clockovanja jeste DOBRO hladjenje, a silencer svakako ne spada u kategoriju dobrih hladjenja! ta karta moze da se dosta clockuje ali samo u odredjenim okolnostima, sa boljim bakarnim hladnjakom,coolerom, pastom itd.!
Imam silent varijantu i dobro znam o cemu pricam (dodushe ATI).
Kupi prvo neki dobar cooler za graficku ako bas hoces da "lomish kichmu" grafickoj (ne pricam o diranju napona) !
Ali ako ti bas toliko smeta buka i bolji cooleri, onda makar zameni termalnu pastu sa karte pre nego sto clockujesh jer je tvrda kao kamen i ne odnosi toplotu kako treba!
Garantujem da ces novom pastom skinuti temperaturu 10-15 stepeni !
Da ne spominjem da ces dobiti veci OC...
A ati tool se moze naci na google-u , ima ga svuda za download!

P.S
PRE NEGO STO KRENES SA CLOCKOM, DOBRO SE INFORMISHI, PROCITAJ KOLIKO SE PASTE NANOSI, KOJI COOLERI ODGOVARAJU TVOJOJ GRAFICKOJ, KAKO SE MONTIRA I STA DRUGI LJUDI KAZU IZ SVOJIH ISKUSTAVA PA TEK ONDA EKSPERIMENTISHI !

Nadam se da sam pomogao....
 

Back
Top