Zenske tracarije...

MadonnaGirl:
nije bas tako.............ja imam prilicno stroge roditelje.Ne kazem da ce oni meni nesto da kazu za to sta sam ja kupila,ili sta ja znam.......ali mrzim kad neko nema sta da radi,pa gleda tudje zivote.......sta ako sam ja kupila kondome,a ne zelim niko da zna,a?Sta onda....osim toga,moja najbolja drugarica i ja ne smemo s momcima da prodjemo kroz grad.......jer su nam roditelji strogi........a osim toga uvek nas neko vidi i ode da rasprica to sto je video!

Vidis, sve se svodi na to da su vecina ljudi slabici."Strogi roditelji", ako te izgrde ili ti zabrane izlaske to je smak sveta! Pitomi ne mogu sa divljima, kod nas divljih strogi roditelji su samo jos jedan izazov vise a tracevi su zabava i to je sve.
 
Dovla:
Ok je ta prica za kuliranje i ne obracanje paznje na traceve... ali moje pitanje je bilo malo drugacije... naime cim neko tamo zna nesto sto ne treba => da mu je rekla neka vama bliska osoba. E to je pitanje... ali, imajte u vidu da se radi osobi koja vas stvarno voli i ne zeli vam nista lose vec jednostavno u jednoj tracariji je rekla nesto o vama sto vi ne biste rekli... i to nije rekla slucajno ili namerno da bi vas povredila ili sta ja znam vec jednostavno je i ta njena sagovornica rekla njoj iste te stvari o sebi....

Posto osobu kao sto je majka, sestra ili eventualno devojka ne mozete odjеbati zbog toga (sto biste uradili mozda da se radi o obicnoj drugarici), namece se pitanje kako resiti problem i da li resenje uopste postoji?
Ja sam nekoliko puta bio na nekim kampovima gde sam bio u potpuno zenskom drustvu i one su predamnom pricale potpuno normalno kao da ja nisam tu... desavalo se da cak i one koje su se tu tek upoznale govore jedna drugoj sto ja recimo ne bih ni caletu pricao :?:?:?
Mnogo detalja, mnogo intimnih stvari, mnogo glupih i sto je najvaznije NEBITNIH sitnica itd itd...

Sad sam mozda malo zakomplikovao, ali se nadam da ste razumeli sta sam hteo da kazem....
1.morash da znash kome shta smesh da kazesh...radi se o pogreshnoj proceni poverenja...
2.to shto se desilo desilo se...ne mozesh ti sad da ispravljash ono shto je vec recheno tj da nekom izbrishesh pamcenje...jednostavno neka ti to byde nayk za sledeci pyt da vodish rachyna kome shta prichash.... :wink:
 
topmodelsica:
Vidis, sve se svodi na to da su vecina ljudi slabici."Strogi roditelji", ako te izgrde ili ti zabrane izlaske to je smak sveta! Pitomi ne mogu sa divljima, kod nas divljih strogi roditelji su samo jos jedan izazov vise a tracevi su zabava i to je sve.

Pa vidim da se ocigledno ne slazemo!A osim toga,ne znas kako se moji roditelji ponasaju,pa prema tome bolje da ne pises nista,jer apsolutno nisi u pravu!
 
Dovla:
Opste je poznato da zene pricaju mnogo medjusobno i da pricaju o svemu i svacemu.... ali.... koliko to "o svemu i svacemu" ide daleko??? Da li vam se mozda ucinilo ili ste bili sigurni da neka osoba zna vise o vama nego sto ste pretpostavljali da zna, a da se na kraju ispostavilo da je to saznala od neke vase bliske zenske osobe (sestre, mame, tetke, devojke itd)....

Meni se ovakva situacija desila nekoliko puta u poslednjih par meseci.... neki ljudi tj zene sa kojima sam maltene na cao cao, znaju mnoge moje... pa da kazem "intimnije" stvari.... npr to da cu ja ici sa DEVOJKOM na more, da idemo SAMI, i da cemo biti TRI nedelje itd itd... i onda ta prica se nastavlja u OZBILJAN (znaci nije zaebancija to bih razumeo) razgovor... "A sta cete vi raditi tamo SAMI... TRI nedelje..." itd itd... to je samo jedan primer, a bilo je i mnogo gorih...

Ponekad to stvarno zna da iziritira coveka... sta ima koji moj neka tamo zena da zna sta ja radim u drustvu, kakve devojke imam i sta radim i gde idem s njima?

Dakle... pitanje za devojke... zasto su toliko bitni SVI detalji da ih SVI tj SVE znaju? Zar ne mogu neke stvari da se precute?
I za momke nesto jednostavnije pitanje... Sta mislite o svemu ovome? Da li ste bili u slicnoj situaciji? Kako resiti problem?


Imala sam par drugarica koje se tako ponashaju pa sam zato i prestala da se druzim sa njima...Ne mogu da podnesem tracharenja.....Interesuje me samo moj zivot i bliskih osoba oko mene... :)
 
nensy4ever:
1.morash da znash kome shta smesh da kazesh...radi se o pogreshnoj proceni poverenja...
2.to shto se desilo desilo se...ne mozesh ti sad da ispravljash ono shto je vec recheno tj da nekom izbrishesh pamcenje...jednostavno neka ti to byde nayk za sledeci pyt da vodish rachyna kome shta prichash.... :wink:
Pa cekaj malo... prvo ako ne verujes sopstvenoj majci i sopstvenoj sestri pa onda kome ces verovati???
Drugo, nemam ja sta, a ni kako da sakrijem cinjenicu da cu ja ici na more :?:?:?

I nije poenta u tome sto je neko saznao ili nije saznao da sam ja isao na more, vec je stvar da je svaka ZENSKA osoba koja je saznala iskomentarisala nesto u fazonu "...a STA cete vi tamo raditi TRI nedelje..." naravno sa znatizeljom da joj ja ispricam kako cu ja i sta raditi dok budem bio dole... i to nije u fazonu "daj mi trac da imam sta da pricam s komsinicom" vec jednostavno vole tj volite da slusate tudje price do najsitnijih detalja... :?:?:?
Sta??? Idem na more sa devojkom i tacka!
 
Dovla:
Dakle... pitanje za devojke... zasto su toliko bitni SVI detalji da ih SVI tj SVE znaju? Zar ne mogu neke stvari da se precute?
I za momke nesto jednostavnije pitanje... Sta mislite o svemu ovome? Da li ste bili u slicnoj situaciji? Kako resiti problem?

A najčešće misle da sve znaju, a ustvari ništa ne znaju. Barem u mom slučaju, okružen sam neverovatno glupim devojkama :roll:
 
evo ovako sad......kad me neko iznervira reci cu to onome s kim sam.....ali u neciju intimu ne zalazim,sem ukoliko mi neko sam ne kaze......a to da samo zene tracare je glupost....pa o tome da je moj nekada naj drug gej se saznalo jer su muskarci tracarili o tome....a i o mnogim drugim stvarima....tako da nisu samo muskarci zrtveno jagnje
 
Dovla:
Pa cekaj malo... prvo ako ne verujes sopstvenoj majci i sopstvenoj sestri pa onda kome ces verovati???
Drugo, nemam ja sta, a ni kako da sakrijem cinjenicu da cu ja ici na more :?:?:?

I nije poenta u tome sto je neko saznao ili nije saznao da sam ja isao na more, vec je stvar da je svaka ZENSKA osoba koja je saznala iskomentarisala nesto u fazonu "...a STA cete vi tamo raditi TRI nedelje..." naravno sa znatizeljom da joj ja ispricam kako cu ja i sta raditi dok budem bio dole... i to nije u fazonu "daj mi trac da imam sta da pricam s komsinicom" vec jednostavno vole tj volite da slusate tudje price do najsitnijih detalja... :?:?:?
Sta??? Idem na more sa devojkom i tacka!
pa aman...ja sam razymela da je y pitanjy obichna drygarica...kao shto si i naveo y jednom posty...
yopshte to nije problem...isqlirash ih do maximyma...i jednostavno im stavish do znanja da se to njih ne tiche... :?
 
@lucky
Postoji razlika i to ogromna... sto se tice tvog nja druga to nisu bile tracarije, to su bile obicne price "e znas on je gej..." tracarije bi bile nesto tipa "e znas ja sam bio s njim jedno vece bilo nam je extra, prvo smo gledali film, pa je on onda doneo neku mast i zamolio me je da mu je namazem po bulji da ga ne bi bolelo..........." e onda bi to bilo tacanje o tvom drugu ;)
Sto se tice toga da li muskarci vole ili ne vole da slusaju te price to je druga stvar, ali i kada ih slusaju ne dozivljavaju ih kao sto ih dozivljavaju devojke i ne unose se toliko...
Takodje, ti u muskoj prici nikada neces cuti sta je radio sve sa devojkom... cuces cinjenicu npr "spavali smo zajedno" i nista vise... nikada muskarac muskarca nece pitati "a kako vam je bilo, sta vam je bilo najzanimljivije, koja poza je tebi extra...." itd itd sto se kod devojaka to podrazumeva kao normalno i ako nesto od toga se preskoci ili da devojka laze ili pokusava nesto da sakrije.
I sad, kada se to vasa kolicina (i dubina prodiranja u intimu) tracarenja spoji s ovim da ne znate da se sakrijete to je onda... jbg... :?:?:?
 
e vidis nisi bas u pravu ;)
o mom drugu tom se sirilo da izvinete na izrazu da je pusio nekom liku,zatim na koga se mozda lozi,itd,a to su sve muskarci napravili,kao ocigledni protivnici gejevaa....
a i nisam bas sigurna da muskarci ne pricaju o tome sta su sa kojom radili....ma uostalom generalizacija je glupa....niti mogu da tvrdim da su sve zene takve,niti da nisu....to sve zavisi od osobe do osobe i ko ima kakva iskustva sa okruzenjem
 
pa neki ljudi jednostavno uzivaju da zive tudje zivote jer nemaju svoje...onda zele da cuju svaki detalj tog tudjeg zivota i da se potpuno uzive u razvoj situacije...zato se i gledaju sapunice :roll: istina da zene mnogo vise vole ovaj "sport" ali nikako se ne moze generalizovati (kao sto rece lucky)...
 
I ja sam imao slicnih situacija kao npr. "Videle smo da ti je cura tek jutros otisla kuci?";"Pa sta ste radili?" e onda sam ih lepo napusio i sad kad me vide bukvalno beze od mene.A uzrok tome je da im je zivot suvise dosadan pa ogovaraju tudji ili imaju svojih problema pa ajde da se zanimamo tudjim.A savetujem da to ignorisete ili ako stvarno preteraju da im u lice kazete DA SE KLONE VASEG PRIVATNOG ZIVOT.
Peace to all
 
gde me nadjoste sa ovom temom... o meni se dosta tracarilo, ljudi su donosili zakljucke na osnovu nekih cinjenica npr ja sam sad isla sa super ortakom na more (inace decko moje drugarice, i najbolji drug mog decka),, i ljudi su odmah poceli da pricaju kako smo se mi tamo kresnuli, i to sad kruzi po skoli/kraju kao proverena cinjenica, a ja ispadam drolja... takodje meni ne smeta ako ljudi kazu nesto o meni sto je istina, ako me neko pita za neku intimnu stvar, ili ako cujem da se zna o meni nesto intimno ali istinito ne pravim veliku frku, samo malo pripazi sta kome pricam ubuduce...al zato me jako nervira sto sire "proverene informacije" koje su naravno netacne, al ljudi to ne razumeju.. sad za primer dajem ovu pricu sa mora, i ja i ortak ako nas neko pita kazemo da se nismo kresnuli, jer nismo, ali ljudi nam prilaze sa pricom "ali mi znamo da jeste, to je proverena informacija"

takve stvari me nerviraju, ali ja sam posle dugogodisnjeg iskustva naucila da kuliram

inace kod mene je problem sto je drustvo iz kraja i skole dosta izprepletano, pa svako ima nekoga kome prica sve u poverenju...i taj neko ima neku drugu osobu kojoj prica sve u poverenju... i tako se i sire te price
 
tracarenje me strasno nervira ako se tracari neka osoba koja vas apsolutno ne zanima i ne dotice i ako se tracari na sve strane, ja sam svoju jednu "drugaricu" koja je obozavala da se''e okolo zvala HODAJUCE NOVINE -kreten od devojke
 
Ja vladice pravo da ti kazem nikome svoje intimnije detalje ne pricam... ni najboljim drugaricama,a opet sve se zna....
Neko lupi pricu,izmisli i eto,ona se na kraju ispostavi tacna....

A ja volim da tracarim sa drugaricama,naravno u granicama normale,ali one su ponekad taaaako nepodnosljive,zato ja najvise cutim u mom krugu.... Ali uzalud... ko da mi se misli citaju....
 

Back
Top