Zabrinutost nakon vadjenja umnjaka

Elfride

Početnik
Poruka
1
Pozdrav svima, odmah cu izloziti sta me muci, pa ako je neko voljan moze mi i odgovoriti.Pre dva i po meseca mi je operisan donji levi umnjak tj. izvadjen je. Bio je u vrlo nezgodnom polozaju- lezao je u vilici i morao se vaditi. Sama operacija je odlicno prosla, bez bola, vesto odradjena kod proverenog hirurga. Nakon operacije nije bilo komplikacija, sve je proslo normalno uz standardni otok, ali bez boli. Medjutim, problem je u tome sto je meni jedan deo leve polovine jezika jos uvek utrnut, cak i nakon toliko vremena. Moj zubar kaze da ce to proci, da moja operacija uopste nije bila jednostavna, i da je taj moj problem zapravo jedna od komplikacija nakon vadjenja umnjaka. Dobro, ja sam to prihvatila i trudim se da ignorisem taj iritirajuci osecaj bridenja u jeziku, ali nekad bas poludim zbog toga. E upravo to se desilo danas, stvarno sam jako tuzna , trudim se da razmisljam pozitivno, da verujem da ce to proci, ali da treba vremena jer je ipak u pitanju zivac, pretpostavljam da je on nekako povredjen, no nekad i izgubim tu nadu. Mislim, moj jezik je u boljem stanju nego sto je bio tih prvih mesec dana nakon operacije, ali ipak su ta utrnutost i zmarci u njemu jos prisutni. Iscitala sam gomilu komentara i tekstova o komplikacijama nakon vadjenja umnjaka, no niko nema problem slican mom. Hoce li to meni tako ostati do kraja zivota? Bas sam ocajna, te molim za vasu pomoc. Ako iko zna nesto o ovome ili je strucan u ovoj temi, neka mi pomogne komentarom, odgovorom, savetom. Mozda sam malo udavila tekstom, ali to je valjda normalno kad je neko ocajan. U iscekivanju vasih komentara, puno pozdrava od tuzne Elfride.
 
Elfride:
Pozdrav svima, odmah cu izloziti sta me muci, pa ako je neko voljan moze mi i odgovoriti.Pre dva i po meseca mi je operisan donji levi umnjak tj. izvadjen je. Bio je u vrlo nezgodnom polozaju- lezao je u vilici i morao se vaditi. Sama operacija je odlicno prosla, bez bola, vesto odradjena kod proverenog hirurga. Nakon operacije nije bilo komplikacija, sve je proslo normalno uz standardni otok, ali bez boli. Medjutim, problem je u tome sto je meni jedan deo leve polovine jezika jos uvek utrnut, cak i nakon toliko vremena. Moj zubar kaze da ce to proci, da moja operacija uopste nije bila jednostavna, i da je taj moj problem zapravo jedna od komplikacija nakon vadjenja umnjaka. Dobro, ja sam to prihvatila i trudim se da ignorisem taj iritirajuci osecaj bridenja u jeziku, ali nekad bas poludim zbog toga. E upravo to se desilo danas, stvarno sam jako tuzna , trudim se da razmisljam pozitivno, da verujem da ce to proci, ali da treba vremena jer je ipak u pitanju zivac, pretpostavljam da je on nekako povredjen, no nekad i izgubim tu nadu. Mislim, moj jezik je u boljem stanju nego sto je bio tih prvih mesec dana nakon operacije, ali ipak su ta utrnutost i zmarci u njemu jos prisutni. Iscitala sam gomilu komentara i tekstova o komplikacijama nakon vadjenja umnjaka, no niko nema problem slican mom. Hoce li to meni tako ostati do kraja zivota? Bas sam ocajna, te molim za vasu pomoc. Ako iko zna nesto o ovome ili je strucan u ovoj temi, neka mi pomogne komentarom, odgovorom, savetom. Mozda sam malo udavila tekstom, ali to je valjda normalno kad je neko ocajan. U iscekivanju vasih komentara, puno pozdrava od tuzne Stelle.

Zakacen je n.lingualis iglom tokom davanja mandibularne anestezije.
Moj predlog je posto je vec proslo 2 i po meseca da odes na maksilo facialnu hirurgiju u Dr Subotica da se konsultujes sa njima i da im obavezno izneses koliko je vremena proslo. Budi sigurna da ce oni znati sta da rade ili da cete uputiti na pravo mesto. U svakom slucaj izvini sto cu da te grdim ali nisi smela ovoliko da cekas.

Eto to je toliko od mene, ja ti mogu reci sta je ali ti ne mogu reci kako da lecis na zalost. Ali sam te zato uputio na ljude koji znaju.
 

Back
Top