UKINUTA VOJSKA U CG??

spirittt

Zainteresovan član
Poruka
243
Da li mogu sa crnogorskim drzavljanstvom,koje imam,i sa prebivalistem u Srbiji,koje takodje imam,mogu da regulisem vojsku dole u Crnoj Gori i da me ovi ovde ostave na miru,tj da je ne sluzim! Da li neko moze da mi objasni??
 
Ima veze sa prebivalistem. Ako imas dvojno drzavljanstvo, sto se tice vojske relevantno ti je prebivaliste (ili boraviste). Svejedno, znaci ako imas licnu kartu iz Srbije moras sluziti vojsku u Srbiji, ako imas l.k. iz CG time dokazujes da zivis tamo i neces sluziti vojsku...
 
spirittt:
Imam Crnogorsko drzavljanstvo, a licnu kartu i prebivaliste u Srbiji!! > Kako to da regulisem i gde da se raspitam??

Pa imaš l.k. u Srbiji, znači prijavljen si u nekom gradu na nekoj adresi u Srbiji. Imao ti dvojno državljanstvo ili ne relevantna ti je l.k. jer dve ne možeš da imaš. Lično mislim da treba da služiš vojsku i zato neću da te savetujem gde da se raspitaš...
 
Potpuno je nebitno ciju l.k imas i gde ti je prebivaliste, vazno je drzavljanstvo. Licnih karti mozes da imas koliko hoces, ja imam srpsku, kanadsku i svedsku l.k, a samo CG drzavljanstvo. Ako nemas drzavljanstvo Srbije onda nema govora o sluzenju vojske u Srbiji, treba da podneses molbu da te izbrisu sa spiska vojnih obveznika.
 
Sta to znaci.............imati srpsku licnu kartu, a drzavljanstvo neke druge zemlje.Mislim.....to znaci da ovde moze da glasa na izborima, sa licnom kartom????????????
Posto u licnoj karti ima JMBG i mesto prebivalista.Stravaaaaaaaaaaaaaa.......................

Pozzzz
 
iskander:
Pa imaš l.k. u Srbiji, znači prijavljen si u nekom gradu na nekoj adresi u Srbiji. Imao ti dvojno državljanstvo ili ne relevantna ti je l.k. jer dve ne možeš da imaš. Lično mislim da treba da služiš vojsku i zato neću da te savetujem gde da se raspitaš...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
--------------------------------------
Па не можеш имати л.к. у Србији а да немаш Српско држављанство.
А,ако је то могло сад неће да може,јер је ЦГ иностранство...Ако немаш неке оправдане разлоге,онда ти не гине служба у српској војсци.
 
Imam Crnogorsko drzavljanstvo, a licnu kartu i prebivaliste u Srbiji!! > Kako to da regulisem i gde da se raspitam??

Nema sta da regulises, ti si strani drzavljanin i nemas obavezu da sluzis vojsku. Ako ti stigne poziv, baci ga u kantu i resen problem.
Eto, to bi trebalo da bude tako u svakoj normalnoj zemlji. Medjutim, u Srbiji nije! Ja sam se raspitao jer sam u slicnoj situaciji u vezi vojske. Naime, da bi me izbrisali iz evidencije meni traze da podnesem uverenje DA NEMAM SRPSKO DRZAVLJANSTVO. Izgleda da Srbija nema evidenciju svojih drzavljana pa moras da im dokazujes da nisi srpski drzavljanin! Svasta! Ja nemam nameru da im ista podnosim,mogu da mi pljunu pod prozor. Doduse ja zivim u inostranstvu pa mi ne mogu nista, a ti ako si u Srbiji, hm.... ne znam
Cekaj da se malo stvari srede, morace da te izbrisu iz evidencije, bila bi nevidjena glupost da drze strane drzavljane u vojnoj evidenciji.
 
vukad:
Nema sta da regulises, ti si strani drzavljanin i nemas obavezu da sluzis vojsku. Ako ti stigne poziv, baci ga u kantu i resen problem.
Eto, to bi trebalo da bude tako u svakoj normalnoj zemlji. Medjutim, u Srbiji nije! Ja sam se raspitao jer sam u slicnoj situaciji u vezi vojske. Naime, da bi me izbrisali iz evidencije meni traze da podnesem uverenje DA NEMAM SRPSKO DRZAVLJANSTVO. Izgleda da Srbija nema evidenciju svojih drzavljana pa moras da im dokazujes da nisi srpski drzavljanin! Svasta! Ja nemam nameru da im ista podnosim,mogu da mi pljunu pod prozor. Doduse ja zivim u inostranstvu pa mi ne mogu nista, a ti ako si u Srbiji, hm.... ne znam
Cekaj da se malo stvari srede, morace da te izbrisu iz evidencije, bila bi nevidjena glupost da drze strane drzavljane u vojnoj evidenciji.

Pa odnecu im onda Crnogorsko uverenje na uvid pa nek vide sta ce! To je valjda dokaz da nemam Srpsko drzavljanstvo..
 
Pametna nekad nama bratska CG ukinula sluzenje vojnog roka , dobro njih ce Albanija sada da brani :)))))) . Sto se tice tvog problema @spirittt moraces ipak da sluzis vojsku u Srbiji bez obzira na tvoju nacionalnost , jer imao si pravo da biras kao drzavljanin nekadasnje SCG licnu kartu , ti si izabrao Srbije i sada ces morati malo da se igras rata ,ali samo 6meseci ili ces da budes tatin i mamin heroj od 9 meseci , na tebi je odluka :)
 
Sto onaj rece `91 u na "Istocnom bojistu" : " Ovde na ratistu su muskarci , a mamine i tatine devojcice su po kaficima i na ulici ..." .

Staro je pravilo da se muskarci " dokazuju kakvi su lovci ;) (ratnici) " ili u ratu ili u ljubavi . :D :D :D
 
Ajde bre pustite me tih pricha....Nije muskarac ko ne ide u vojsku! To je bila jedna ideologija i to je proslost! Sada je vojska totalno gubljenje vremena! Muskarci treba da se dokazuju u znanju, sto ne znaci da vojska ne treba da postoji,vec da treba da bude profesionalna!! Jedan vojnik kosta drzavu 5000 eura za 6 meseci!! Sto ne bi te pare preusmerili u nekoliko hiljada placenih vojnika koji ce biti efikasni i profesionalni
 
spirittt:
Ajde bre pustite me tih pricha....Nije muskarac ko ne ide u vojsku! To je bila jedna ideologija i to je proslost! Sada je vojska totalno gubljenje vremena! Muskarci treba da se dokazuju u znanju, sto ne znaci da vojska ne treba da postoji,vec da treba da bude profesionalna!! Jedan vojnik kosta drzavu 5000 eura za 6 meseci!! Sto ne bi te pare preusmerili u nekoliko hiljada placenih vojnika koji ce biti efikasni i profesionalni

Iz tvojih reci u bozije usi :))) , potpuno fer i korektno :wink: . Vojska od 6 meseci je totalno smesna i vojnik na redovnom odsluzenju vojnog roka malo toga moze da nauci .

Ali da se vratimo na pricu o tvom sluzenju : moraces ipak da odlazes vojni rok ,ako bog da negde do 2008 iako svi kazu 2010 godine ukinuce se sluzenje vojnog roka , jer i sam vidis da se polako krece sa reformom vojske , samo ti uci i dokazuj se u znanju ima kod da se igra rata i u mirnodobskim uslovima , pozz
 
vukad:
Potpuno je nebitno ciju l.k imas i gde ti je prebivaliste, vazno je drzavljanstvo. Licnih karti mozes da imas koliko hoces, ja imam srpsku, kanadsku i svedsku l.k, a samo CG drzavljanstvo. Ako nemas drzavljanstvo Srbije onda nema govora o sluzenju vojske u Srbiji, treba da podneses molbu da te izbrisu sa spiska vojnih obveznika.
osnovni uslov za LK u Srbiji je drzavljanstvo Srbije.Ako tvrdi da ima drzavljanstvo CG, onda se radi o dvojnom.Takvi slucajevi mogu da biraju gde ce sluziti vojsku u SR ili CG.Ali nisam siguran kako ce se regulisati ako u jednoj drzavi nema tu obavezu.Uglavnom, moj mu je predlog da se potpuno izbrise iz spiska drzavljana Srbije i ode tamo odakle je poreklom, a ovde se pismeno zakune da se nikada nece vracati.
`Ajde bezi u ekolosku drzavu, odakle si dosao.Ovde nam taki ne trebas.
 
spirittt:
Ajde bre pustite me tih pricha....Nije muskarac ko ne ide u vojsku! To je bila jedna ideologija i to je proslost! Sada je vojska totalno gubljenje vremena! Muskarci treba da se dokazuju u znanju, sto ne znaci da vojska ne treba da postoji,vec da treba da bude profesionalna!! Jedan vojnik kosta drzavu 5000 eura za 6 meseci!! Sto ne bi te pare preusmerili u nekoliko hiljada placenih vojnika koji ce biti efikasni i profesionalni

Verovao ili ne to nisu price, ali ti to ne mozes znati posto nisi ni bio u vojsci!

Da vidis kako se kul tipovi i face, raspekmeze kad dobiju par samara od desetara, pa tek lepote pozarstva, straze i dzubaje iiiiiiiii bre ne mozes verovati sta ti se desava!
 
mshone:
osnovni uslov za LK u Srbiji je drzavljanstvo Srbije.Ako tvrdi da ima drzavljanstvo CG, onda se radi o dvojnom..

Ajde ne lupetaj, to nije tacno. LK u Srbiji si mogao da dobijes i ako imas samo CG drzavljanstvo i prebivaliste u Srbiji.

mshone:
`Ajde bezi u ekolosku drzavu, odakle si dosao.

Vidim iz profila da si mator covek (al' sa mozgom sestogodisnjaka) pa bi trebao da se secas da nekada nije bilo uopste bitno u ciju si knjigu drzavljana upisan, pa se desavalo da se neko rodi u Srbiji, a sticajem okolnosti bude upisan u drzavljanstvo neke druge YU republike. Tako da, iako imam CG drzavljanstvo, ne znaci da sam odatle dosao, cak sta vise, u CG sam bio samo par puta na letovanju i to je sve. Ipak, nemam nameru da uzimam drzavljanstvo Srbije jer njime (isto kao i sa CG) mogu sada samo dupe da obrisem, a jos bih morao i vojsku da sluzim. Mislim i da je dugorocno i bolje zadrzati CG drzavljanstvo jer je Srbija u takvim govnima da se nece iscupati narednih 50 godina, a Crnogorci mozda i urade nesto.

mshone:
Ovde nam taki ne trebas.

A kakvi to Srbiji trebaju? Takvi kao ti? Sprco' tri banke a jos se lozi na vojsku, rakete i avione. Odrasti, bre!
 
Drago mi je da si se javio, bas mi je nedostajao jedan takav, patriotski nastrojen lik, poput tebe, koji je vrlo kvalifikovan da sa CG-poreklom i iz inostranstva resava drzavne stvari u Srbiji.
Obavezujem se javno da cu te predloziti za savetnika za vojna pitanja u Papui-Novoj Gvineji.
Ovakve povremene sociopatske pojave degenerativnog karaktera su potrebne na ovakvim medijima, cisto da bi se mogle istaci kao primer obrazca ponasanja, sto u tvom slucaju definitivno nije takav da se moze svrstati u `normalan`, `vaspitni` ili `pristojan`.
Nemas ti moralno pravo da komentarises vrednosti `papira koji predstavlja drzavljanstvo`, sto dokazujes upotrebom glagola `brisati` i imenice `lice` /tj.upotrebio si drugu imenicu, ali u tvom slucaju se radi o anatomski identicno-funkcionalnim delovima tela, obzirom da im je produkt isti.
A sto se tice moje dobi, promasio si za svega par godinica.I ne lozim se ja na militarizam, ja sam samo svestan okruzenja u kome se Nacija nalazi.
Na mizerni pokusaj formiranja misli u tvom umu, koji bi pocinjao idejama o pravdanju pred samim sobom recima`sta je Srbija za mene ucinila?! Srbija je trula i buducnosti tamo nema i sl.`, odgovaram pitanjem `Sta si ti uocio da mozes TI uraditi za Narod, a da nisi pomislio pre toga da nesto Narod mora uciniti za tebe?`.
Pod pojmom `Narod` ne podrazumevam pojmove `Drzava` i `Vlast`.
Uostalom, problem sa obavezom sluzenja vojnog roka ce tvoj zemo spirit resiti vec, bilo odakle da mu je l.karta.A to sto sam rekao, stoji i dalje.Uostalom, prouci malo `Zakon o licnim kartama`, pa da diskutujemo.

Idi brate i ti u tri lepe ekoloske.
Crna gora je i postala ekoloska drzava proteravsi sva go****vna u Beograd !
`Ajde, kanalizaciju pod noge i plivaj nazad odakle si izasao iz cma***ra !

PS-iyraz `cak sta vise` je pleonazam karakteristican za delimicno pismena lica /ako ti nije poznat pojam, potrazi u Gramatici Srpskog jezika, posto ti to, ocito, nije maternji / koja zele ostaviti utisak retoricki vrlo sposobnih, a jos gluplje je `stavise` pisati kao `sta vise`.Cisto da te malo poucim nasem jeziku, koji ti je manje mio od tog kojim tamo `preko `govoris.
 
Elokventan, a glup! Jesi li razmisljao da se aktivno bavis politikom? Probaj kod mladih radikala, vidim da si materijal za novog vozda.

Hvala na tvojoj romanticarskoj lekciji iz patrotizma, zeleo bih samo da ti skrenem paznju na par stvari:

mshone:
Nemas ti moralno pravo da komentarises vrednosti `papira koji predstavlja drzavljanstvo`, sto dokazujes upotrebom glagola `brisati` i imenice `lice` /tj.upotrebio si drugu imenicu, ali u tvom slucaju se radi o anatomski identicno-funkcionalnim delovima tela, obzirom da im je produkt isti.

- drzavljanstvom se ne meri patriotizam, to sto ga imas ili nemas te ne cini ni boljim ni gorim Srbinom. To je parce papira koje vredi isto toliko koliko vredi drzava, a kako sada stvari stoje, vredi taman tolko da obrises dupe s njim.

mshone:
Na mizerni pokusaj formiranja misli u tvom umu, koji bi pocinjao idejama o pravdanju pred samim sobom recima`sta je Srbija za mene ucinila?! Srbija je trula i buducnosti tamo nema i sl.`, odgovaram pitanjem `Sta si ti uocio da mozes TI uraditi za Narod, a da nisi pomislio pre toga da nesto Narod mora uciniti za tebe?`.

- iz tvog proseravanja o "Narodu" vidim da bas i nemas predstavu kako funkcionise drzava i ko tu sta treba da uradi za koga. Vecina nas svoju obavezu prema "Narodu" ispunjava placajuci porez, a to sto ti zoves "Narod" se obicno zove drzava. A ako hoces da pomognes narodu (sa malim n) predlazem ti da se uclanis u Kolo srpskih sestara i pokazes nam licnim primerom kako se to radi.

Posto vidim da si najaktivniji na "Ljubav i sex" i "Avijacija i vojska" predlazem ti da se klonis teskih tema kao sto je drzava, nacija i patriotizam i da se drzis tema kojih si se drzao do sada: problemi sa erekcijom, grupni seks, ko ima bolje rakete, avione ...
I upisi ispravno godiste u profilu, balavce!
 
vukad:
Elokventan, a glup! Jesi li razmisljao da se aktivno bavis politikom? Probaj kod mladih radikala, vidim da si materijal za novog vozda.

Hvala na tvojoj romanticarskoj lekciji iz patrotizma, zeleo bih samo da ti skrenem paznju na par stvari:



- drzavljanstvom se ne meri patriotizam, to sto ga imas ili nemas te ne cini ni boljim ni gorim Srbinom. To je parce papira koje vredi isto toliko koliko vredi drzava, a kako sada stvari stoje, vredi taman tolko da obrises dupe s njim.



- iz tvog proseravanja o "Narodu" vidim da bas i nemas predstavu kako funkcionise drzava i ko tu sta treba da uradi za koga. Vecina nas svoju obavezu prema "Narodu" ispunjava placajuci porez, a to sto ti zoves "Narod" se obicno zove drzava. A ako hoces da pomognes narodu (sa malim n) predlazem ti da se uclanis u Kolo srpskih sestara i pokazes nam licnim primerom kako se to radi.

Posto vidim da si najaktivniji na "Ljubav i sex" i "Avijacija i vojska" predlazem ti da se klonis teskih tema kao sto je drzava, nacija i patriotizam i da se drzis tema kojih si se drzao do sada: problemi sa erekcijom, grupni seks, ko ima bolje rakete, avione ...
I upisi ispravno godiste u profilu, balavce!

hvala ti na lekcijama iz zivota, o svevisnji i prepametni `sine tudjeg naroda`.
Sto se sestara tice, mislim da tebi ta imenica i sve ostalo vezano za nju /suknjice, mideri, pink boja i sl/ mnogo vise pristaje `balavce`.
A sto se tice lekcija o politici, funkcionisanju drzave i Naroda /velikim slovom zato sto je u smislu naciona-ako ti je poznat termin/, mislim da nikako nismo na nivou da o tome mozemo ti i ja da raspravljamo, jer iz tvog izlaganja uocavam da ni jedan datalj mog komentara nisi shvatio, kao i da stvarno bazicno poznavanje terminologije nemas.Dali se radi o deficitu obrazovanja ili inteligencije, nije moje da sudim.Ja mogu da donesem samo skromnu, svakodnevnu procenu da se radi o mediokritetu i obicnom ser**onji, a ostali /pomenute strucne sluzbe/ mogu doneti zakljucak o dijagnozi.
I da, bas placanje poreza je obaveza prema Drzavi a ne Narodu /sa velikim N/.A sem toga, sta ti imas sa nasim narodom? Ti si, ionako, iz neke druge bajke, u kojoj porez namirujes tamosnjem caru.
Do sledeceg momenta kada ces kuvati u sebi zbog toga sto sam prozreo tvoj nacin funkcionisanja mase koju ti nazivas mozgom, iskreno te pozdravljam.

P.S.-Nadam se da si pronasao znacenje reci `pleonazam`
post post scriptum-reko` li ti ja da hvatas prvi kanalizacijski voz ?
 

Back
Top