Cije su sluge Tadic i Draskovic?

Chedo Kokardic

Primećen član
Banovan
Poruka
963
Mislim da ce vam nakon ovog procitanog teksta to biti malo jasnije:

Beograd, Vašington -- Predsednik Srbije početkom sledeće nedelje u poseti Vašingtonu. U SAD o Kosovu i pobedi nad radikalima.

Pregovori o budućnosti Kosova, budući izbori u Srbiji i podrška Vuku Draškoviću u Parlamentu za mesto šefa diplomatije glavne su teme razgovora koje će predsednik Srbije Boris Tadić početkom iduće nedelje voditi s predstavnicima administracije SAD u Vašingtonu. Tadić će u SAD boraviti dva dana na poziv državne sekretarke SAD Kondolize Rajs.

Obrad Kesić, analitičar iz Vašingtona, smatra da će Tadić u SAD biti primljen na vrlo visokom nivou i da će se, sem s Kondolizom Rajs, sresti s ministrom odbrane Donaldom Ramsfeldom i potpredsednikom Ričardom Čejnijem. "Tadićeva poseta SAD predstavlja želju adminstracije SAD da Srbiji na visokom nivou prenese stavove ne samo o rešavanju problema Kosova, već i generalne stavove o Srbiji", kaže Kesić i dodaje da je iz istog razloga i premijer Srbije Vojislav Koštunica posetio Vašington početkom jula.

Kesić navodi da je poruka SAD vlastima Srbije nepromenjena, a to je da se od Srbije očekuju fleksibilnost i kooperativnost u pregovorima o konačnom statusu Kosova i ispunjavanje svih obaveza prema Haškom tribunalu. "Predstavnici administracije ponoviće Tadiću da Srbiju vide kao ključnu državu u regionu i važan faktor u očuvanju mira i stabilnosti", kaže Kesić.

On, međutim, očekuje da će Tadićevi sagovornici na sastancima nametnuti i temu mogućih izbora u Srbiji očekujući rasplet situacije u septembru i oktobru, kada će se pokazati da li će vlada Vojislava Koštunice opstati do redovnih izbora. Kesić smatra da u SAD očekuju skore izbore u Srbiji, pa će zbog toga demokratskim snagama Srbije poručiti da je neophodno da se udruže i obezbede formiranje demokratske vlade, što je u skladu s ranijim stavovima administracije SAD o formiranju demokratskog bloka protiv dalje radikalizacije Srbije.

Povodom mogućnosti da Vlada poklekne već pri izboru ministara odbrane i spoljnih poslova u Parlamentu, Kesić ističe da je administracija SAD već uputila snažnu poruku svim nivoima vlasti u Srbiji da je ministar Vuk Drašković dobar partner i sposoban ministar, jasno signalizirajući da u SAD ne postoji volja da u kritičnom stanju bude menjan ključan deo srpskog tima, posebno usred rešavanja kosovskog pitanja.

-------------------------

Zamislite Amerikanci traze od nas da Vuk Draskovic ostane shef MIP-a . Pa valjda je srpski narod taj koji svojim glasovima treba da odredi ko ce voditi ovu zemlju a ne amerikanci? :confused: Da mi ukinemo izbore, pa da nam se vlade biraju u americkoj ambasadi? :shock:
 
Chedo Kokardic:
-------------------------

Zamislite Amerikanci traze od nas da Vuk Draskovic ostane shef MIP-a . Pa valjda je srpski narod taj koji svojim glasovima treba da odredi ko ce voditi ovu zemlju a ne amerikanci? :confused: Da mi ukinemo izbore, pa da nam se vlade biraju u americkoj ambasadi? :shock:
Pa videli ljudi da glasamo slobodno od 90. i gde smo dogurali od tada pa im valjda bilo zao da gledaju kako se samounistavamo.
 
Tako je Draskovic ima veliki uglad na zapadu i i SAD i najbolje je resenje za ministra spoljnih poslova.
Amerikanci su u pravu.
Srpski narod je na izborima 2003 odredio ko ce da vodi ovu zemlju.
DSS-G17+SPO-NS
Svako ima pravo da kaze ko je za njih prijvatlj a ko nije.
Amerikanci su najmocnija zemlja na svetu i od njih mnogo zavisi buducnost Srbije pa je sasvim normlano da personalna resenja u srbiji budu takva da je moguca saradnja sa SAD.
Ko to ne razume a ne razumeju mnogi ne znam sta da mu radim.
Samo neka razmisli ima li neka zemlja koja se kurcila protiv SAD pa da je od nje nesto ozbiljno ostalo...
 
Isto ono sto je smesno u celom tekstu jeste da pise da ce Tadic biti primljen na "najvisem nivou". Ja koliko znam najveci nivo vlasti u americi je Americki predsednik a Tadic njega nece ni videti . To znaci da prijem nije na najvisem nivou, vec na nivou koji Srbiji pripada , a to je od strane nizeg cinovnika koji ce izdiktirati dalje americke uslove ovim srpskim slugama na ispunjenje. Gde je tu nas srpski interes u svemu ovome?

Nema ga. Oni nece postavljati pitanje srpskih interesa, vec ce u stavu mirno saslusati nove uslove i odmah nakon toga krenuti kuci da rade na njihovom ispunjavanju.
 
Kada se g-din Tadic bude vratio iz SAD-a, jer tamo ide po pozivu K.Rajs, za predvideti je jos jedno spektakularno izvinjavanje u ime onih koje prestavlja, posto to odavno nije uradio a ima sklonosti ka klanjanju, i to g-dinu Ahtisariju na pogresno protumacenoj izjavi istog..........pa ce valjda biti jasan njegov otklon od bilo kakvih izjava do sada po pitanju Ahtisarija..............g-din Tadic ne moze vise nicim da iznenadi ................
 
Najbolje da ponovimo 1999 i da pobedimo amere i nato, kao stoo ih je sloba pobedio.

****** opste je poznato da ameri odlucuju o svemu, tj. da mogu da odlucuju u svemu, i ako nam je kao drzavi, jak lobi u americkom kongresu lakse cemo da resimo mnoga pitanja, kosovo, pridruzivanje EU, direktan strani kapital itd.
Da se ne shvatimo pogresno, ne volim ih koliko sam tezak, ali to je moje subjektivno misljenje, a svetska politika je nesto potpuno drugo.
 
besniris:
HA HA HA .Stvarno si dobar.Ko je to izabro Draskovica i na kakvim izborima.SPO nemoze da predje cenzus a Draskovic nas predstavlja u svetu.Obicna trgovina funkcijama.

evo pomoci cu ti da se setis

parlamentarni izbori 2003
SPO-NS 7,8% 22 poslanicka madata
3. stranka po snazi u vladajucoj koaliciji

moras da se setis da se trenutna izvrsna vlast u Srbiji formira po rezultatima tih izbora.
Posle narednih izbora ako SPO ne predje cenus Draskovic nece biti u vlasti i nece biti izabran od sprskog naroda.
Mada ne bi me cudio ni da predje cenzus doduse ne mozda samostalno ali u nekoj koaliciji...
 
_Milanche_:
evo pomoci cu ti da se setis

parlamentarni izbori 2003
SPO-NS 7,8% 22 poslanicka madata
3. stranka po snazi u vladajucoj koaliciji

moras da se setis da se trenutna izvrsna vlast u Srbiji formira po rezultatima tih izbora.
Posle narednih izbora ako SPO ne predje cenus Draskovic nece biti u vlasti i nece biti izabran od sprskog naroda.
Mada ne bi me cudio ni da predje cenzus doduse ne mozda samostalno ali u nekoj koaliciji...
Миланче, Миланче СПО вцу један! Оно је онда било. Сада неки други ветрови дувају. Која год коалиција са Драшковићем да се направи, губитничка је. Зар не видиш да од њега беже као од губавца!?
 
Silent Bob:
Rusija je glavna marioneta u Americkim sapama... A ostale spadaju u zmlje treceg sveta, pa ti vidi...

A, "radikalski" NIN laže u svojim tekstovima o Putinu
i njegovom uspehu o dizanju Rusije i kako Evropa sklapa ugovore
o višedecinijskoj budućoj trgovoni gasom - baš sa Rusima, uprkos
američkim pretnjama ...
Da ovo lažu, baš i ne treba da očekujete od NIN-a !
Dakle, malo je teže da je Rusija nečija marioneta !!!

Usput, da li znate da se u Srbiji koče sve ruske investicije ?
I da se vrši opstrukcija svakokg njihovog rada (firmi poput LUKOIL-a)
koje su nekako uspele da se uglave u Srbiju.

Koče? Ko li je predsednik Srbije, ko ministar spoljnih poslova i koja je stranka
na čelu spoljne trgovine ???
 
paola:
Миланче, Миланче СПО вцу један! Оно је онда било. Сада неки други ветрови дувају. Која год коалиција са Драшковићем да се направи, губитничка је. Зар не видиш да од њега беже као од губавца!?

Paola ali danas se izvrsna vlast formira na osnovu tih rezultata ne znam sta tu nije jasno?
Mislim da nije ova koalicija nije gubitnicka mada sam na pcetku njeog mandata mislio da ce biti.
Paola pre neki dan me je jedan optuzio da sam LDP-ovac a redovno sam "zuti".
Morate se dogovoriti sta sam :-)
 
_Milanche_:
Paola ali danas se izvrsna vlast formira na osnovu tih rezultata ne znam sta tu nije jasno?
Mislim da nije ova koalicija nije gubitnicka mada sam na pcetku njeog mandata mislio da ce biti.
Paola pre neki dan me je jedan optuzio da sam LDP-ovac a redovno sam "zuti".
Morate se dogovoriti sta sam :-)
Тешко је камелеону који се сам не одреди шта је, већ се мимикријом служи, одредити политичку оријентацију. такви су непоштени и према себи и према осталим форумашима. Да имаш петљу јасно би рекао: моји фаворити су те и те странке. Овако једино што је белодано видљиви је да си антирадикал! А шта си по политичком опредељењу, дај боже да и сам са сигурношћу можеш да одредиш!
 
paola:
Тешко је камелеону који се сам не одреди шта је, већ се мимикријом служи, одредити политичку оријентацију. такви су непоштени и према себи и према осталим форумашима. Да имаш петљу јасно би рекао: моји фаворити су те и те странке. Овако једино што је белодано видљиви је да си антирадикал! А шта си по политичком опредељењу, дај боже да и сам са сигурношћу можеш да одредиш!

nije Paola bez veze donosis zakljucke.
Nemam iluzije da je ijedna stranka posebno dobra naravno najlosije misljenje imam o SRS.
Na izborima cu sigurno glasati ali jos uvek ne miogu da procenim za koga tj videcu kakave ce se predizborne koalicije formirati pa cu onda znati.
Ne znam zasto bi morao u svakom momentu da znam za koga cu glasati?
 
Lacibg:
A, "radikalski" NIN laže u svojim tekstovima o Putinu
i njegovom uspehu o dizanju Rusije i kako Evropa sklapa ugovore
o višedecinijskoj budućoj trgovoni gasom - baš sa Rusima, uprkos
američkim pretnjama ...
Da ovo lažu, baš i ne treba da očekujete od NIN-a !
Dakle, malo je teže da je Rusija nečija marioneta !!!

Usput, da li znate da se u Srbiji koče sve ruske investicije ?
I da se vrši opstrukcija svakokg njihovog rada (firmi poput LUKOIL-a)
koje su nekako uspele da se uglave u Srbiju.

Koče? Ko li je predsednik Srbije, ko ministar spoljnih poslova i koja je stranka
na čelu spoljne trgovine ???
Ko najvise investira u Rusiju, ciji kapital? Rusija je marioneta, Putin je marioneta koja to nezeli da bude, ali jeste. Gorbacov, Jeljcin, Putin... ko li je sledeci?
 

Back
Top