Fibrinogen

Hopkirk

Zainteresovan član
Poruka
101
Poshtovane dr i ww:
Uradila sam krvnu sliku i sada chekam rezultate u ponedeljak za reuma faktor..ili kako se vec zove. To je ono prvo za zglobove shto sam radila, a i normalno da kontrolishem krvnu sliku...
Od onog shto znam, neshto je malo opala slika...no, ono shto mene brine je povishen fibrinogen (4,7) a normalne vrednosti kod odraslih su 2.0-4.0.
Treba da sachekam i ostale rezultate, ali bi vas molila da mi kazhete shta to znachi. Treba sa rezultatima tek u utorak da odem kod opshteg lekara, a do tada stvarno mi je malo frka shta znachi taj rezultat...najvishe brinem zbog trudnoce, sada sam vec u osmom mesecu!
Ovakav je nalaz:
WBC 10.6
RBC 3.49
HGB 108
HCT 313
PLT 243
PCT 212
MCV 90
MCH 30.9
MCHC 345
RDW 13.8
MPV 8.7
PDW 13.3

Glukoza 4.15
Ureja 1.88
Kreatinin 59
Gvozdje 11.2
Firbinogen 4.7
 
Hvala na odgovorima. Znam za niske vrednosti koje se trudim evo prirodnim putem da sredim, tako mi je do sada i najcheshce uspevalo...mene je iskreno zabriuo taj fibrinogen.
Sve sam prochitala sto sam nashla po net-u shto se tiche fibrinogena, i ako nishta drugo "nadam" se da to ima veze sa mojim bolovima u zglobovima, ili da opet ima veze sa tim shto sam prochitala na nekom sajtu, da se u trudnoci mozhe povecati.
 
Da, u trudnoci se moze povecati i to nije strasno. Ja inace imam ozbiljan problem sa povecanim fibrinogenom i nisam do sada cula da ima jos neko. U trudnoci sam imala jos vise povecan oko 5.7. Imala sam c. rez i doslo je do ogromnog krvarenja. obavezno konsultujte lekara da obrati paznju na to!!!
 
Ja imam nizak fibrinogen 1,6 a sve ostalo je uredno izuzev ldl koji je 2,852 i hdl koji je 0.654/Ima li ko ideju

Снижене вредности фибриногена немају дијагностички значај (бар за сад), а повишене вредности лдл нису добре јер доприносе развоју болести срца и крвних судова, а снижене вредности хдл такође.
Исхрана, поведи рачуна о њој. ;)
 

Back
Top