Dakle, Gospodo...da li su ****** postali sve agresivniji?

King David

Aktivan član
Poruka
1.172
ŽRTVENI JARAC
Aleksandar Hadži-Pavlović prebijen na Tašu posle optužbi Izraelca Jariva Amrama da su ga napali skinhedsi, a među njima, navodno, i ovaj Srbin iz Amerike
BEOGRAD - Aleksandar Hadži-Pavlović (31) iz Los Anđelesa u Americi prebijen je u ponedeljak uveče na Tašmajdanu, posle javnih optužbi državljana Izraela Jariva Amrama i Bojane Petković da su ih, navodno na nacionalnoj osnovi, prethodne večeri na Festivalu di-džejeva napali i tukli skinhedsi. Kad je otišao u policiju da bi prijavio slučaj, Hadži-Pavlović je osumnjičen za širenje rasne i nacionalne mržnje, iako nema nikave veze s ljudima koji su napali Amrama.

U ekskluzivnom razgovoru za Kurir Hadži-Pavlović otkriva šta se u nedelju i ponedeljak uveče dešavalo na Tašmajdanu i kako je od žrtve predstavljen kao dželat.
- Nisam skinhed, nisam antisemita i ne mrzim Jevreje! Moja sestra je udata za Jevreja, cimer mi je bio Jevrejin! Te večeri sam s poznanikom bio na koncertu na Tašmajdanu i Amrama ne bih ni primetio da me nije rukom uhvatio za zadnjicu.

- Okrenuo sam se i iznenadio kad sam video da je to muška ruka. Nisam ga udario, već sam ga samo rukom odgurnuo, a on mi je na engleskom jeziku rekao: "Zašto se protiviš, možda ti se svidi, nisi probao". Sklonio sam se odatle - priča Hadži-Pavlović.

Posle toga je Amram napadnut, ali Hadži-Pavlović kaže da s tim nema nikave veze.
- Nastala je opšta gužva, ali sam se ja sklonio odatle. Međutim, ne isključujem mogućnost da su njegove reči i nabacivanje čuli ljudi koji su bili u blizini - tvrdi Aleksandar.

Kad je sutradan na televiziji video priču Izraelca, koji je optužio da su ga navodno pretukli srpski skinhedsi, Aleksandar se zaprepastio. Poznaniku je ispričao šta se zaista desilo prethodne večeri, kako ga je startovao ovaj mladić i kako je posle nastala gungula, ali da on u tome nije učestvovao.



Zapisnik nisu potpisali

Hadži-Pavlovićev advokat Viktor Gostiljac kaže da je ovaj slučaj propatila medijska haranga u kojoj je izneto mnogo laži, poput onih da je Aleksandar u utorak uveče prebačen u zgradu američke ambasade, da je udario Amrama, i da ga policija sumnjiči za lake telesne povrede. Gostiljac ima primedbu i na prepoznavanje Hadži-Pavlovića u policiji:
- Iako se policija ponela u ovom slučaju maksimalno profesionalno, prepoznavanje nije obavljeno po svim pravilima, jer se Aleksandar, čije je lice modro, vidno razlikovao od ostalih lica koja su dovedena. Zbog toga smo odbili da potpišemo policijski zapisnik - kaže Gostiljac.
Predmet njegovog klijenta je u nadležnosti Okružnog tužioca, ali Gostiljac veruje da će tužilac Vitorović utvrditi da Hadži-Pavlović nema veze s napadom na Amrama i da neće podići optužnicu.




- Rešio sam da odem u policiju i ispričam šta se stvarno desilo, ali mi je savetovano da to ne radim, jer bi neki ljudi možda mogli da imaju probleme zbog toga. Posle toga, u ponedeljak uveče, ponovo odlazim na Tašmajdan. Samo što sam ušao unutra, u hodniku kluba su me napali nepoznati ljudi.

- Počeli su da me batinaju, gađaju flašama, šutiraju i psuju. Pao sam na zemlju, a oni su nastavili da me šutiraju i tuku - priča Hadži-Pavlović, kome je levo oko potpuno zatvoreno i otečeno i koji po licu, glavi i telu ima više hematoma i posekotina i kome su batinaši povredili i levu ruku.

Posle odlaska lekaru, ovaj Srbin, rođen u Americi, gde je završio Ekonomski fakultet i gde sada ima svoj biznis, odlučio je da ipak ode u policiju i ispriča šta je doživeo. Tu, međutim, njegovoj golgoti nije kraj, jer ga Jariv, tvrdi, lažno optužuje:


- Na prepoznavanju u policiji je rekao da me je prepoznao po krstovima ispisanim olovkom po ruci. To je laž, jer ja te krstove nisam imao na ruci u nedelju uveče, kad smo se nas dvojica sreli na Tašmajdanu. Njih mi je iscrtao lekar u Urgentnom centru, u utorak ujutro, označavajući mesta koja treba snimiti - u neverici priča Hadži-Pavlović.

"Kurir"
 
Nema se ja sta izvinjavati. Skinhedsi zasluzuju dobre batine zbog same cinjenice da su Skinhedsi a ako je ovaj tip optuzen a nevin je onda nek mu se izvini policija. Inace, ako je ovo tacno, to ponasanje ovog derpea u svakom slucaju zasluzuje dobre batine. Jebeno je to sa pederima. I da ga u samodbrani istuces ti ces najebati zbog "hate crime" bar u Americi. Ako ti uhvatis zensku za guz mozes u zatvor zbog seksualnog zlostavljanja a ona te jos moze i opucati necim u glavu bez ikakvih posljedica, al' ako tebe ***** uhvati za guzicu i ti ga nagazis onda ces opet ti najebati zbog "hate crime".
 
UofC:
...I da ga u samodbrani istuces ti ces najebati zbog "hate crime" bar u Americi. Ako ti uhvatis zensku za guz mozes u zatvor zbog seksualnog zlostavljanja a ona te jos moze i opucati necim u glavu bez ikakvih posljedica, al' ako tebe ***** uhvati za guzicu i ti ga nagazis onda ces opet ti najebati zbog "hate crime".
Да...крајње лицемерство паганског друштва! :evil:
 
Srbi, ako iole drzite do svog digniteta, prosledite protestni e-mail G-dinu Tadicu. Ja nisam Srbin, ali, ovo je povreda i mene kao gradjanina Srbije. Zatrpavajte Tadica mailovima, a ja cu se kasnije obratiti javnosti putem ovog foruma ( sad sam u guzvi ). Verujem da ce ovo sto se pise na forumu, neki njegov poznanik da mu prenese. Moguce da je i sam Tadic ulogovan ovde, ali to su samo spekulacije.
 
King David:
Srbi, ako iole drzite do svog digniteta, prosledite protestni e-mail G-dinu Tadicu. Ja nisam Srbin, ali, ovo je povreda i mene kao gradjanina Srbije. Zatrpavajte Tadica mailovima, a ja cu se kasnije obratiti javnosti putem ovog foruma ( sad sam u guzvi ). Verujem da ce ovo sto se pise na forumu, neki njegov poznanik da mu prenese. Moguce da je i sam Tadic ulogovan ovde, ali to su samo spekulacije.
па какве вајде од тога...? :?
Он(Тадић) делује по туђем нахођењу,а не по свом...
 
King David:
Srbi, ako iole drzite do svog digniteta, prosledite protestni e-mail G-dinu Tadicu. Ja nisam Srbin, ali, ovo je povreda i mene kao gradjanina Srbije. Zatrpavajte Tadica mailovima, a ja cu se kasnije obratiti javnosti putem ovog foruma ( sad sam u guzvi ). Verujem da ce ovo sto se pise na forumu, neki njegov poznanik da mu prenese. Moguce da je i sam Tadic ulogovan ovde, ali to su samo spekulacije.

U guzvi si.Pises Kofiju Ananu :D
 
Eraserhead:
Ne vataju, ali verujem da to onom malom Romu, Dušanu Javanoviću koga su ubili još '97 mnogo znači.
Па нико не оправдава,нити одобрава тако нешто!
Али,сети се и Срби су били жртве напада...поготову у Војводини,од мађарских (нео)нацистичких група.
 
Malo podsećanje:

DRAGAN MAKSIMOVIC Died Feb. 4, 2001

Serbian actor Dragan Maksimovic was murdered three days short of his 52nd birthday. Mr. Maksimovic was waiting for a bus in Belgrade when he was beaten to death by a group of skinheads. Mr. Maksimovic was dark skinned and was mistaken for a Roma, hated by the thug skinheads. Mr. Maksimovic was well known in his native land and appeared in a number of films seen internationally. He starred in "Marat/Sade" director Peter Brook’s "Meetings With Remarkable Men," which also starred Terrence Stamp. Mr. Maksimovic portrayed philosopher and mystic G.I. Gurdjieff in the film. He appeared in "The Wounds," a brutal true story of young criminals in Bosnia. Other credits include "Pretty Village, Pretty Flame," "We are Not Angels" and "The Little One." Mr. Maksimovic appeared in over 60 films and TV shows during his career.
 

Back
Top