Kako ograniciti broj kenekcija od hostova ka serveru ? PITANJE

restoran

Početnik
Poruka
3
Recimo da dobijete zadatak u nekoj velikoj firmi da u VB.NET napisete kod ili program koji ima zadatak da ogranici broj konekcija od hostova ka nekom serveru u mrezi (tj. BAZI PODATAKA na njemu) (tj. da u jedinici vremena od sto hostova npr. koji mogu tad da pristupe bazi podataka na tom glavnom serveru i time zaguse "saobracaj", vi taj broj ogranicite na 20 ili 30 ili XX broj); kako biste resili problem i u VB.NET napisali taj kod??? Postoji li neki dobar primer na internetu ili neko zna resenje ovoga problema? Da li se taj problem resava limitacijom broja konekcija/jedinici vremena ili na neki drugi nacin? Molim nekoga ko zna resenje ovoga problema da mi pomogne...


HVALA
 
Nisam siguran koakav problem zapravo pokusavas da sp[recis da se pojavi.
Ja sve sto si ovde naveo reasavam u Windows 2003 Serveru sa opcijama:
- Limit the total bandwidth for all Web sites on this server
- Web site connections (Unlimited ili Limited to:)
- Connection timeout

Ne razumem sta bi taj program u VB tacno radio?

Posto si pomenuo bazu podataka, ja to na jednom projektu resavam kontrolom jedne kriticne baze podataka (kojoj svaki korisnik sajta mora pristupiti). Kad broj onih koji su "nakaceni" na tu bazu predje odredjen limit, svi naredni korisnici su odbaceni, dok se neko ne odjavi i tako se oslobodi mesto za jos ponekog.
A i to sa bazama podataka sam odradio samo zbog paranoje kupca (nikada nije broj klijenata prisao ni blizu brojci koju je neko njemu zacrtao u glavi), jer ma kakva konstelacija baza da jeste (radim sa xBase databazama), tesko da se moze desiti da previse klijenata nekoj pristupi u shared modu... Zapravo u jako dugoj praksi, jos nisam imao takav slucaj.

Ima i drugih resenja.
 
Posto si pomenuo bazu podataka, ja to na jednom projektu resavam kontrolom jedne kriticne baze podataka (kojoj svaki korisnik sajta mora pristupiti). Kad broj onih koji su "nakaceni" na tu bazu predje odredjen limit, svi naredni korisnici su odbaceni, dok se neko ne odjavi i tako se oslobodi mesto za jos ponekog.

Jel mislimo na isto, IIS ?
Ili je nesto drugo u pitanju, voleo bih da saznam chisto radi sebe.
 
Pa, malo sam isao i na ISA-ju (ali kad sam malo razmislio, to mu nece pomoci, mislim, naravno da ce mu pomoci, ali takvo parche software-a dosta kosta). Ali IIS je dobar za neke potrebe sad sve zavisno od toga sta mu je (Server), i da li je u pitanju intranet ili internet ili oboje, nebitno.

Nije losa ideja za IIS. Hm ima jedna caka koja ce ga mozda omesti u tome, ako mu server (glumi) Xperience, onda bese samo 10 konekcija (mislim to je malo ako cilja na nesto vecu kolichinu korisnika, posto mu je potreban limit na "20/30 korisnika" kako je sam naveo), tako da mu to ne ide u susret. Mozda neki dobar Bandwidth limiter, za takve potrebe, nebi bilo loshe isprobati i to.

No, videcemo kad chovek dodje sta mu u stvari treba i za koji sistem.
 

Back
Top