DA LI IGRATE IGRE?

e stvarno sam imala dobru volju da sve prochitam..... al' kad sam doshla do "marsovska reakcija"..... yebiga..... zacenila sam se nad tvojim nauchnim radom i josh se smejem k'o blesava..... postovcju sutra..... :-D
 
I sta sad da radim sem da čitam ovo napisano?
Šta si hteo reći pod tim da nije naivno? U čemu je poenta?
Ako pokušam da izvučem ozbiljnost iz ovoga, onda imam primedbe na neke konstatacije.
U svakom slučaju ipak je vredelo jer se nekome to sviđa.
 
Vecina bajki nose u sebi arhetipsku pricu o borbi dobra i zla i u njima se ne haje mnogo o stilu pisanja i izvodjenju neke stvarno logicne price do kraja. Prica o Crvenkapi je uistinu jedna od najglupljih koja kruzi svetom. Izgleda da je njen jedini cilj da se na sto brzi nacin u detetu (koje jos uvek ne prati logicki sled radnje vec vise dozivljava slike i dikciju onog ko prica) izazovu strah... od sume, od vuka, od toga da se moze biti pojeden...
 
shaddow:
To što si ti to čitala sa 15 godina je super. A ako si to "prerasla" kako kažeš, baš me interesuje šta sada čitaš. Možda Frojda, Adlera, Junga, Karan Hornaj, Rajha, ....ili ništa ne čitaš. :D
Klap-klap. Citam od pete godine zivota.
Sto ce reci, skoro 30 godina.
Frojda i Adlera sam citala u 18-19 godini. Junga u 21. Ostalo nisam.

Za mesec i kusur dana punim 35.
Ali ni sa 5 godina, a kamoli danas, mi ne bi palo na pamet da ovako pricam sa ljudima kao sto to ti cinis.
Sjenka ti je dala odgovor, dala ti je vrlo pametne sugestije.
Da nisi ogranicen kao kutija sibica i sujetan sedam puta toliko - to bi uvideo.
Dosao baja na forum da se hvali kako je studirao psihologiju... Bezi budalo, ne blamiraj profesiju!
 
shaddow:
A komentar da se Erik Bern čita sa 15 godina je toliko besmislen....... pa da li ti uopšte razmišljaš glavom?!? Dakle, svi oni koji se bave transakcionom analizom, ili koji su na specijalizaciji, a imaju više od 15 godina, su budale?!?! :shock: Prosto neverovatno.
To je TVOJ zakljucak. Nigde to nisam rekla. Niti to mislim.
Ni logika ti nije jaca strana izgleda.

P.S. O mom vaspitanju nisi pozvan da pricas. I ne, ja ne pricam tako sa svim ljudima, nego sa tobom. Jer zasluzujes. Kada sam pristojno i pazljivo komentarisala neke tvoje postove, ti si me vredjao i tripovao se. Moj zakljuucak je da si budaletina, i tako cu i da pricam sa tobom.
 
livija:
ovo je najbolja tema ikada! :-D sad cju da ti upishem zvezdice.......

Slažem se. Tema je odlična. Priča o Crvenkapi je fenomenalna. Na brzinu sam bacila pogled na forum, jer nemam baš puno slobodnog vremena, ali ovu priču sam morala da pročitam do kraja. Čini mi se da poznajem u svojoj okolini osobe koje bi odgovarale ovim ulogama. Zaista interesantno. :)
 
CaLiMeRo:
To je TVOJ zakljucak. Nigde to nisam rekla. Niti to mislim.
Ni logika ti nije jaca strana izgleda.

P.S. O mom vaspitanju nisi pozvan da pricas. I ne, ja ne pricam tako sa svim ljudima, nego sa tobom. Jer zasluzujes. Kada sam pristojno i pazljivo komentarisala neke tvoje postove, ti si me vredjao i tripovao se. Moj zakljuucak je da si
budaletina :shock: , i tako cu i da pricam sa tobom.

Stvarno mi nije jasno čemu ovakvi postovi?!? Čemu ovakav rečnik? Ako vam se tema ne sviđa zašto onda postujete ovde. Baš čudnog sveta ima. :shock:
 
shaddow:
Većina ljudi čitav život igra igre.
a033.gif


Šiška, dobrodošla. :D
Većina ljudi toga nije svesna ili lažu sebe, većina prekine odnose sa svojim unutrašnjim detetom, beže od esencije, to je problem!


Ah, hvala shadow! ;-)
 
shaddow:
Zašto se toliko kriješ iza te maske zrelog i staloženog čoveka? :shock:
Pa šta treba da uradim? Postavim svoju fotografiju i napišem svoj broj telefona?
Hajde uputi mi neku konstruktivnu kritiku, pa ćemo to da analiziramo, ako hoćeš konstruktivniji dijalog i ako imaš strpljenja i analitičnosti.
Evo kad već pominješ masku - od kud znaš da je to maska?
 
Odlicno. Super sto je i ovakva tema dosla na red. Naravno, procitao sam "Sta kazes posle zdravo?", "Koju igru igras?" i "Seks u ljubavi". Dobro sam upoznat i sa drugim knjigama iz oblasti transakcione analize, a narocito mi je fascinantan Zoran Milivojevic sa svojom knjigom "Formule ljubavi". Ocigledno da su igre sastavni deo naseg zivota i toga se najvise bojim. Ono sto sam primetio na sebi jeste kako ponavljam scenario mojih roditelja. Naravno struktura tog scenarija sacinjena je od igara koji su igrali moji roditelji. Mislim da svest sama po sebi nije dovoljna da mi pomogne u sprecavanju igranja igara i neostvarivanja moga scenarija. Recimo, ako sam shvatio da biram zene za partnere, koje lice na moju majku, cesto kao protivotrov koristim to sto biram zene koje ne lice na moju majku. Mada to nije resenje. Cak i kada mislim da ta devojka nema slicnosti sa mojom majkom, ja posle odredjenog vremena uvidim da je to moja majka. Okreni, obrni, opet sam na pocetku. Eto, svestan sam toga, ali izgleda ne dovoljno kreativan da se otarasim tog scenarija. I sad postavljam pitanje: "Da li mozda treba prihvatiti takav scenario i biti ga svestan, a samim tim i ziveti ga?" Jos nesto me zanima: " Sta mislite da li je neki put dobro svesno koristiti igre u medjuljudskoj komunikaciji i time ostvarivati svoje ciljeve?"
 
A što nagrdi majku kada joj ona nije rekla da ide prečicom :mrgreen:
Valjda je poenta priče da deca slušaju mamu i da se ne qrče znaš, idi duže ali te neće izjesti vooci i tako... I što je majka kriva što baba hoće da živi iza šume? Znaš da starci uglavnom boluju od paranoje da će im neko uzeti sve što imaju...
 

Back
Top