Prosečna starost automobila u Srbiji

Koliko je star vaš auto?


  • Ukupno glasova
    32
  • Anketa je zatvorena .
Haha, baš - ups! Nego, stvarno sad... Ako imamo X novaca, da li kupiti mlađi auto niže klase i kvaliteta (da ne kažem nov) ili auto kvalitetnije izrade i kvaliteta, kako motora, tako i svega ostalog na autu? Prvo je dobro jer nemaš staračkih problema (limarija, kolimetri), ali u startu je klasa ispod. Drugo je dobro jer imaš dokazan i pokazan model/marku, ali godine ubiraju danak - limarija, ishaban motor... Šta uraditi?
 
bojan p:
Zavisi koliko je X. Ako je X toliko da možeš da kupiš nov auto i da ga menjaš svake tri godine za nov, onda je bolje kupiti nov. Ako ne, onda je ostala još samo jedna opcija. :(

Koji je auto najbolji? Nov. :)
Govorim o X za jednu kupovinu sutra. Svejedno koliko je. Npr. 10000 eura. Da li da kupim Subaru star 5 ili 6 godina ili Reno twingo star 2 godinu ili novi Logan....
 
jomini:
Govorim o X za jednu kupovinu sutra. Svejedno koliko je. Npr. 10000 eura. Da li da kupim Subaru star 5 ili 6 godina ili Reno twingo star 2 godinu ili novi Logan....
Znači sada kupiš, a dalje se ne zna šta će biti? Twinga bi zaobišao, a sada da li Subaru ili Logan, zavisi od toga kako taj konkretni Subaru izgleda, što neki put nije lako utvrditi. Mislim da bih kupio Logana, jer se ipak za ovo vreme koje se prodaje pokazao kao pristojan i relativno pouzdan.

Ovo je naravno analiza bez emocija, jer ako one uđu i razmišljanje, onda su neka potpuno druga pravila i naravno izbor.
 
bojan p:
Znači sada kupiš, a dalje se ne zna šta će biti? Twinga bi zaobišao, a sada da li Subaru ili Logan, zavisi od toga kako taj konkretni Subaru izgleda, što neki put nije lako utvrditi. Mislim da bih kupio Logana, jer se ipak za ovo vreme koje se prodaje pokazao kao pristojan i relativno pouzdan.

Ovo je naravno analiza bez emocija, jer ako one uđu i razmišljanje, onda su neka potpuno druga pravila i naravno izbor.
Pa baš zbog tog ''stanja'' polovnog auta i postavljam temu. Kako moćemo biti sigurni da nije mačka u džaku? Gledam ove po placevima, ebote, kao iz salona i bez pređenog kilometra! S druge strane Logan... Još je mlad za bilo kakav stav. Možemo se voditi samo po ceni i po ničemu više ako se odlučimo za njega? Subaru (ili bilo koji drugi evropski auto te klase) bolje podnosi teret starosti od recimo Lade, Yuga...
 
68Charger440:
Sta znaci "novi" model?

Nova generacija ili novi model generalno?

Evo primera:
Dali je za $10,000 bolje kupiti novi Dodge Neon (koji se ne pravi vise), godinu dana star Chevrolet Cobalt ili 3 godine staru Hondu Civic? Ja bi ipak isao za taj u sredini (Cobalt).
E vidiš, ovde si uporedio tri auta koji su prinližno istog kvaliteta. A ja sam naglašavao razliku u ''boljim'' i ''lošijim'' automobilima.

A novi model, pa ne znam.... I nova generacija i novi model, sve....
 
jomini:
Pa baš zbog tog ''stanja'' polovnog auta i postavljam temu. Kako moćemo biti sigurni da nije mačka u džaku? Gledam ove po placevima, ebote, kao iz salona i bez pređenog kilometra! S druge strane Logan... Još je mlad za bilo kakav stav. Možemo se voditi samo po ceni i po ničemu više ako se odlučimo za njega? Subaru (ili bilo koji drugi evropski auto te klase) bolje podnosi teret starosti od recimo Lade, Yuga...
Kupovina polovnog automobila je uvek mačka u džaku. Neke stvari mogu da se vide, ali neke jako teško dok ne počneš sam da voziš isti, a onda je već kasno. Kilometraža na žalost nije nikakav pokazatelj, zato što se to vrlo lako namesti, a i to što se cakle je danas relativno lako izvesti takođe. Tu za svaki tip automobila moraš da znaš na koje detalje da obratiš pažnju i naravno provezeš jedno desetak kilometara da bi stekao bar neki osnovni utisak.

Naravno da Subaru ili neki drugi evropski auto te klase mnogo bolje podnosi godine verovatno i od pomenutog Logana, ali nov auto (pod uslovom da nije neki totalni rasulo) je nov. Vozio sam i nove i polovne i znam da se vožnja novog svodi na sipanje goriva i redovan odlazak u servis. S druge strane da bi polovni auto koji si kupio doveo u približno slično stanje, treba ti dobar majstor i još para da zameniš sve ono što je pri kraju ili će bit uskoro pri kraju svog radnog veka.

To je osnovni razlog zašto sam pre za nov nego polovan. Ako si spreman na malo kockanja i imaš nekog dobrog majstora, onda nema dileme da je polovni Subaru verovatno bolji izbor.
 
Nisu buraz ni blizu slicnog kvaliteta.

Neon je kanta na kojima je head gasket odlazio na ispod 30,000 milja. Lemon pravi, ima losiju reputaciju nego Yugo.

Cobalt je solidan, Chevrolet je uvek pravio solidne aute.

Civic je lider u mali auti kategoriji, i po prodaji i po kvalitetu jer prelaze ogromne miljaze bez vecih kvarova.
 
68Charger440:
Sta znaci "novi" model?

Nova generacija ili novi model generalno?

Evo primera:
Dali je za $10,000 bolje kupiti novi Dodge Neon (koji se ne pravi vise), godinu dana star Chevrolet Cobalt ili 3 godine staru Hondu Civic? Ja bi ipak isao za taj u sredini (Cobalt).
Koji je razlog da bi kupio polovni, a ne nov kada su sva tri sličnog kvaliteta?. To što se Dodge Neon više ne pravi, ne znači da za njega nema majstora ili rezervnih delova.
 
Nisu buraz ni blizu slicnog kvaliteta.

Neon je kanta na kojima je head gasket odlazio na ispod 30,000 milja. Lemon pravi, ima losiju reputaciju nego Yugo.

Cobalt je solidan, Chevrolet je uvek pravio solidne aute.

Civic je lider u mali auti kategoriji, i po prodaji i po kvalitetu jer prelaze ogromne miljaze bez vecih kvarova
 

Back
Top