Apsurdi ljudske psihe

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Namera ove teme je da iznesete neke dogadjaje , reakcije i ponašanja koja su po vama apsurdi ljudske psihe i ljudskog ponašanja.

Uzroci mogu i jesu obično nedostatak percepcije, projekcije, glupost, zloba, sebičnost....

---------------------------------------------------------------------------
1/
Kada u nekom društvu zavladaju zločinački ili nekultivisani odnosi, ljudi koji ga napuste i odu u inostranstvo prebacuju onima koji su ostali da su saučesnici svojom pasivnošću.
Niti se primećuje nemogućnost, ili otežano dejstvo, niti veći "kukavičluk" u bežanju van tog društva....
 
aaa.... imam ja jednu drugaricu koja je u vrlo dobroj 20oj godini 'tela da uchi kung fu sa tv-a.... i nishta... al' niko u nashem drushtvu nije bio pogodjen time.... meni je tad bilo strah da joj se ne pokvari vid od silnog tv-a.... al' njen izbor.....
a i nije bash vezano za temu al' ja volim da pishem post prva..... oprosticjesh mi, nadam se.....
 
apsurd psihe: ne prihvatati promene koje su se desile ...hehehe...to ja tako, sve kao "ma saću ja lepo da se adpatiram, eto, imam 2 nedelje"...pa onda zaboravim na šta treba da se adaptiram! :lol:
Sve u svemu, reč je o OTPORU. Zašto sam ga gajila, iskreno, nemam pojma :shock: A ove promene su SUPER :)
 
Apsurd - prosipati priče o nekim nebulozama iz života i onda dozvoliti nepoznatim individuama da to iskoriste radi lečenja sopstvenih kompleksa ili radi otpora neshvatljivoj ljubomori.

Možda to što sve devojke iz mog okruženja idu sa momcima prema kojima ne osećaju apsolutno ništa, a o tome si i ti jednom pričao. Nekako ih sredina pritisne.

A zašto ne osećaju ništa?
 
POjede ih užas sopstvenog postojanja + činjenica da postoje tu i tada kada jesu i to ih dodatno uništi, onda postaju nusproodukti svoje sredine. Povrh svega još ima fali koja daska u glavi, Ili imaju jednu viška. Da li ste znali da retardirani ljudi imaju dva hromozoma viška?
Možda ako izvadimo pola mozga rešimo sve svoje probleme pa nema više apsurda, svi ćemo biti jedna lepa bela debela celina... Nije li to raj na ZemljI?
 
PA KAD je ratno stanje mora bezati,sad da li ce yspeti .....to je retoricko pitanje!
----------TO SAM JA SVE!!! Ja sam se sklonio od zena,one su pochele da me gledaju kao sta se ja pravim,itd.itd...........onda su muski mislili da sam gej ,pa su me stipkali.....pa sam ishao kod sociologa,nalozio se bio na nju ona me preporuchila kod nekog izbeglice koji nema veze sa vezom....
.......i ishao sam na basket i tako,sam pocheo dan,nedelja mesec.....2 godine sam ja na tom baskety i zimi chak!!!!-------Posto sam osetio da sy mi ledja popustila,izgubio sam neke ortake zato sto ne volim laz oko nechega pa i da si mi ortak,otisli su od mene ja od nekih.....sada sam sam!......zene, me lako izbace......zato su mi najveci neprijatelji,ali ponekad volim da pricham....trpim i pitam se dokle ja to mogu.....dosadno mi je chekam priliku, da se zaposlim ZARADIm PARE!!! i osnujem nesto gde cy JA bit'....i raditi sta mi je volja sa parama...i zebnama,kolima,sta god....ali posto nisam josh u tom stupnju voleo bih da yradim noge da mogu da iskachem iz kreveta,budem malo brzi no sto jesam,RYKE ne volim sa rukama fizicki rad imam nezne ruke ali posto nisam uchio skolu sada moram da nauchim na ulici koliko mogu ,i fore i ko je ko u grady i skim sam OK!
 
Vernici koji se mole, poste, ispovedaju, a onda u toku dana dozive orgazam sa tri zene, slazu nekoliko puta u toku istog i krisom pojedu pljeskavicu. Pri tome, propovedaju ucenje Isusa Hrista i vide gordost u drugima. Redovno posecuju manastire i svaki put obecaju sebi i Bogu da nece nikad vise...
 
Kad otvorish vrata od kuce - isperd zateknesh mleko koje je mlekadzija ostavio za tebe i neizmerno si srecan zbog te cinejnice, mada si svestan da je mleko i juche bilo tu i da ce i sutra biti -----------..Mislim da je to Apsurd!!!!
 
Lexa:
POjede ih užas sopstvenog postojanja + činjenica da postoje tu i tada kada jesu i to ih dodatno uništi, onda postaju nusproodukti svoje sredine. Povrh svega još ima fali koja daska u glavi, Ili imaju jednu viška. Da li ste znali da retardirani ljudi imaju dva hromozoma viška?
Možda ako izvadimo pola mozga rešimo sve svoje probleme pa nema više apsurda, svi ćemo biti jedna lepa bela debela celina... Nije li to raj na ZemljI?
Bravo, Lexo, ovako blistava INTOSPEKCIJA nije davno viđena na ovom forumu !!! :shock:
 
Svako ljudsko bice zeli da sto duze i sto bolje zivi, samo dobrim delima ce omoguciti sebi i drugima dug i radostan zivot, zasto onda namerno pravi zla dela koja mu unistavaju zivot? Jel ima nesto lepse od zivota? Pa zasto je covek sklon zlu kad time uskracuje sebi zivot? Zar ne bi trebao da cini samo ona dela koja podrzavaju zivot?
 
*Mihal*:
Svako ljudsko bice zeli da sto duze i sto bolje zivi, samo dobrim delima ce omoguciti sebi i drugima dug i radostan zivot, zasto onda namerno pravi zla dela koja mu unistavaju zivot? Jel ima nesto lepse od zivota? Pa zasto je covek sklon zlu kad time uskracuje sebi zivot? Zar ne bi trebao da cini samo ona dela koja podrzavaju zivot?

Trebao bi. Ali, gledano kroz istoriju ljudskog roda - kada je to činio? Počev od prvog greha, dakle - nikada...Uostalom, po čemu bi se razlikovali?
Postoji mišljenje da na zemlji postoje samo dva soja ljudi: umni bez vere ( dakle, bez zla ) i vernici bez pameti.Šta bi to značilo? Da i vera rađa zlo? Pa svedoci smo...vidi Papu...pa alkaidu ( alkaida znači - sedište, samo smo mi to poistovetili sa pokretom)..U svakom slučaju, u većini slučajeva vera = zlo...pa ko voli nek' izvoli..
 
angel 021:
Trebao bi. Ali, gledano kroz istoriju ljudskog roda - kada je to činio? Počev od prvog greha, dakle - nikada...Uostalom, po čemu bi se razlikovali?
Postoji mišljenje da na zemlji postoje samo dva soja ljudi: umni bez vere ( dakle, bez zla ) i vernici bez pameti.Šta bi to značilo? Da i vera rađa zlo? Pa svedoci smo...vidi Papu...pa alkaidu ( alkaida znači - sedište, samo smo mi to poistovetili sa pokretom)..U svakom slučaju, u većini slučajeva vera = zlo...pa ko voli nek' izvoli..

Slazem se. Inace popovi sami nista ne veruju, nego veru poturuju masi radi lakog manipulisanja. Jer verniku ako kazes da Bog od njega trazi da ubije ovog ili onog, tu se vise ne raspravlja zasto bi Bog to trazio ili zasto to Bog ne uradi sam, ipak je to njemu lakse kao svemogucem, nego ajde Boze blagoslovi nekoliko vernika da sto uspesnije poubijaju gresnike. No i vera nereligiozne prirode je slicno tako destruktivna.
 
*Mihal*:
Svako ljudsko bice zeli da sto duze i sto bolje zivi, samo dobrim delima ce omoguciti sebi i drugima dug i radostan zivot, zasto onda namerno pravi zla dela koja mu unistavaju zivot? Jel ima nesto lepse od zivota? Pa zasto je covek sklon zlu kad time uskracuje sebi zivot? Zar ne bi trebao da cini samo ona dela koja podrzavaju zivot?
Svaka zla se ne prave namjerno. Neka zla se dogadjaju iako ih covjek ne zeli. Sustina je covjekov odnos (stav) prema dobru. On trazi stalnu potvrdu. Nemanje odnosa pema dobru, by default, je zlo.
 

Back
Top