Apsurdi ljudske psihe
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 27

Tema: Apsurdi ljudske psihe

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Podrazumevano Apsurdi ljudske psihe

Namera ove teme je da iznesete neke dogadjaje , reakcije i ponašanja koja su po vama apsurdi ljudske psihe i ljudskog ponašanja.

Uzroci mogu i jesu obično nedostatak percepcije, projekcije, glupost, zloba, sebičnost....

---------------------------------------------------------------------------
    1/
    Kada u nekom društvu zavladaju zločinački ili nekultivisani odnosi, ljudi koji ga napuste i odu u inostranstvo prebacuju onima koji su ostali da su saučesnici svojom pasivnošću.
    Niti se primećuje nemogućnost, ili otežano dejstvo, niti veći "kukavičluk" u bežanju van tog društva....

Kad svi lude , dobro je NE-NORMALAN biti

Veoma poznat livija (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2006.
    When deep space exploration ramps up, it will be corporations that name everything. The IBM Stellar
    Reputaciona moć
    166

Podrazumevano Re: Apsurdi ljudske psihe

[font=Comic Sans MS]aaa.... imam ja jednu drugaricu koja je u vrlo dobroj 20oj godini 'tela da uchi kung fu sa tv-a.... i nishta... al' niko u nashem drushtvu nije bio pogodjen time.... meni je tad bilo strah da joj se ne pokvari vid od silnog tv-a.... al' njen izbor.....
    a i nije bash vezano za temu al' ja volim da pishem post prva..... oprosticjesh mi, nadam se.....
    [/font]

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

apsurd psihe: ne prihvatati promene koje su se desile ...hehehe...to ja tako, sve kao "ma saću ja lepo da se adpatiram, eto, imam 2 nedelje"...pa onda zaboravim na šta treba da se adaptiram!
    Sve u svemu, reč je o OTPORU. Zašto sam ga gajila, iskreno, nemam pojma :shock: A ove promene su SUPER
    ♫ The computer was born to solve problems that did not exist before. – Bill Gates

Buduća legenda Lexa (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    797

Apsurd - prosipati priče o nekim nebulozama iz života i onda dozvoliti nepoznatim individuama da to iskoriste radi lečenja sopstvenih kompleksa ili radi otpora neshvatljivoj ljubomori.

Možda to što sve devojke iz mog okruženja idu sa momcima prema kojima ne osećaju apsolutno ništa, a o tome si i ti jednom pričao. Nekako ih sredina pritisne.

A zašto ne osećaju ništa?
    Janidebi

Buduća legenda Lexa (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    797

POjede ih užas sopstvenog postojanja + činjenica da postoje tu i tada kada jesu i to ih dodatno uništi, onda postaju nusproodukti svoje sredine. Povrh svega još ima fali koja daska u glavi, Ili imaju jednu viška. Da li ste znali da retardirani ljudi imaju dva hromozoma viška?
    Možda ako izvadimo pola mozga rešimo sve svoje probleme pa nema više apsurda, svi ćemo biti jedna lepa bela debela celina... Nije li to raj na ZemljI?
    Janidebi

Elita gost 36952 (avatar)
    Učlanjen
    28.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Betty
    apsurd psihe: ne prihvatati promene koje su se desile ...
    Da, vrlo cesta pojava. Neki ljudi toliko ne uspevaju da prihvate promenu i da pogledaju istini u oci da provedu citav zivot blokirani.

Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Apsurd:
    Toliko ljudi čezne za gordošću , a traže ustvari ponos.....

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

Citat Original postavio Harmony
    Da, vrlo cesta pojava. Neki ljudi toliko ne uspevaju da prihvate promenu i da pogledaju istini u oci da provedu citav zivot blokirani.
    znam bwe, i ja sam inhibirana
    ♫ The computer was born to solve problems that did not exist before. – Bill Gates

Elita Mannibals (avatar)
    Učlanjen
    08.07.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

PA KAD je ratno stanje mora bezati,sad da li ce yspeti .....to je retoricko pitanje!
    ----------TO SAM JA SVE!!! Ja sam se sklonio od zena,one su pochele da me gledaju kao sta se ja pravim,itd.itd...........onda su muski mislili da sam gej ,pa su me stipkali.....pa sam ishao kod sociologa,nalozio se bio na nju ona me preporuchila kod nekog izbeglice koji nema veze sa vezom....
    .......i ishao sam na basket i tako,sam pocheo dan,nedelja mesec.....2 godine sam ja na tom baskety i zimi chak!!!!-------Posto sam osetio da sy mi ledja popustila,izgubio sam neke ortake zato sto ne volim laz oko nechega pa i da si mi ortak,otisli su od mene ja od nekih.....sada sam sam!......zene, me lako izbace......zato su mi najveci neprijatelji,ali ponekad volim da pricham....trpim i pitam se dokle ja to mogu.....dosadno mi je chekam priliku, da se zaposlim ZARADIm PARE!!! i osnujem nesto gde cy JA bit'....i raditi sta mi je volja sa parama...i zebnama,kolima,sta god....ali posto nisam josh u tom stupnju voleo bih da yradim noge da mogu da iskachem iz kreveta,budem malo brzi no sto jesam,RYKE ne volim sa rukama fizicki rad imam nezne ruke ali posto nisam uchio skolu sada moram da nauchim na ulici koliko mogu ,i fore i ko je ko u grady i skim sam OK!

Zainteresovan član Ko vozi koze (avatar)
    Učlanjen
    04.09.2006.
    Reputaciona moć
    44

Thumbs down Re: Apsurdi ljudske psihe

Vernici koji se mole, poste, ispovedaju, a onda u toku dana dozive orgazam sa tri zene, slazu nekoliko puta u toku istog i krisom pojedu pljeskavicu. Pri tome, propovedaju ucenje Isusa Hrista i vide gordost u drugima. Redovno posecuju manastire i svaki put obecaju sebi i Bogu da nece nikad vise...

Ističe se snowflower (avatar)
    Učlanjen
    24.02.2006.
    Reputaciona moć
    64

apsurd: ne biti svestan da je zivot lep!

Početnik
    Učlanjen
    11.04.2006.
    Reputaciona moć
    0

apsurd....
    pa i ovaj moj odgovor

Obećava
    Učlanjen
    02.07.2004.
    Reputaciona moć
    49

Kad otvorish vrata od kuce - isperd zateknesh mleko koje je mlekadzija ostavio za tebe i neizmerno si srecan zbog te cinejnice, mada si svestan da je mleko i juche bilo tu i da ce i sutra biti -----------..Mislim da je to Apsurd!!!!

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

apsurd: čovek ipak mora sve sam.

Aktivan član
    Učlanjen
    06.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano Smeshni mali mozak

Kada se ujutru probudim i radostan sam shto dishem..
    (odlezao sam, davno, opaku bolest pluca gde sam jedva mogao disati)

Domaćin angel 021 (avatar)
    Učlanjen
    22.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    75

Citat Original postavio Tuzni_patak
    Apsurd:
    Toliko ljudi čezne za gordošću , a traže ustvari ponos.....
    Za gordošću? koliko ja znam, gordost je Božiji greh. Ego trip. Autoritet? To da...ima toliko mudrog i pametnog sveta koji autoritet nose prirodno, kao dobru naviku...

Poznat krvolok (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    131

Citat Original postavio Lexa
    POjede ih užas sopstvenog postojanja + činjenica da postoje tu i tada kada jesu i to ih dodatno uništi, onda postaju nusproodukti svoje sredine. Povrh svega još ima fali koja daska u glavi, Ili imaju jednu viška. Da li ste znali da retardirani ljudi imaju dva hromozoma viška?
    Možda ako izvadimo pola mozga rešimo sve svoje probleme pa nema više apsurda, svi ćemo biti jedna lepa bela debela celina... Nije li to raj na ZemljI?
    Bravo, Lexo, ovako blistava INTOSPEKCIJA nije davno viđena na ovom forumu !!! :shock:
    član javne grupe

Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Citat Original postavio Betty
    apsurd: čovek ipak mora sve sam.
    A ne može sam

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

a i ne mora valjda...puna planeta ljudi, a gistro moraš sam...

Domaćin *Mihal* (avatar)
    Učlanjen
    31.10.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    147

Svako ljudsko bice zeli da sto duze i sto bolje zivi, samo dobrim delima ce omoguciti sebi i drugima dug i radostan zivot, zasto onda namerno pravi zla dela koja mu unistavaju zivot? Jel ima nesto lepse od zivota? Pa zasto je covek sklon zlu kad time uskracuje sebi zivot? Zar ne bi trebao da cini samo ona dela koja podrzavaju zivot?
    ...

Domaćin angel 021 (avatar)
    Učlanjen
    22.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    75

Citat Original postavio *Mihal*
    Svako ljudsko bice zeli da sto duze i sto bolje zivi, samo dobrim delima ce omoguciti sebi i drugima dug i radostan zivot, zasto onda namerno pravi zla dela koja mu unistavaju zivot? Jel ima nesto lepse od zivota? Pa zasto je covek sklon zlu kad time uskracuje sebi zivot? Zar ne bi trebao da cini samo ona dela koja podrzavaju zivot?
    Trebao bi. Ali, gledano kroz istoriju ljudskog roda - kada je to činio? Počev od prvog greha, dakle - nikada...Uostalom, po čemu bi se razlikovali?
    Postoji mišljenje da na zemlji postoje samo dva soja ljudi: umni bez vere ( dakle, bez zla ) i vernici bez pameti.Šta bi to značilo? Da i vera rađa zlo? Pa svedoci smo...vidi Papu...pa alkaidu ( alkaida znači - sedište, samo smo mi to poistovetili sa pokretom)..U svakom slučaju, u većini slučajeva vera = zlo...pa ko voli nek' izvoli..

Aktivan član Mladi Čoban (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    64

Patak je definitivno najveći filozof na Krstarici.

Domaćin *Mihal* (avatar)
    Učlanjen
    31.10.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    147

Citat Original postavio angel 021
    Trebao bi. Ali, gledano kroz istoriju ljudskog roda - kada je to činio? Počev od prvog greha, dakle - nikada...Uostalom, po čemu bi se razlikovali?
    Postoji mišljenje da na zemlji postoje samo dva soja ljudi: umni bez vere ( dakle, bez zla ) i vernici bez pameti.Šta bi to značilo? Da i vera rađa zlo? Pa svedoci smo...vidi Papu...pa alkaidu ( alkaida znači - sedište, samo smo mi to poistovetili sa pokretom)..U svakom slučaju, u većini slučajeva vera = zlo...pa ko voli nek' izvoli..
    Slazem se. Inace popovi sami nista ne veruju, nego veru poturuju masi radi lakog manipulisanja. Jer verniku ako kazes da Bog od njega trazi da ubije ovog ili onog, tu se vise ne raspravlja zasto bi Bog to trazio ili zasto to Bog ne uradi sam, ipak je to njemu lakse kao svemogucem, nego ajde Boze blagoslovi nekoliko vernika da sto uspesnije poubijaju gresnike. No i vera nereligiozne prirode je slicno tako destruktivna.
    ...

Veoma poznat ristob (avatar)
    Učlanjen
    15.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1291

Citat Original postavio *Mihal*
    Svaka zla se ne prave namjerno. Neka zla se dogadjaju iako ih covjek ne zeli. Sustina je covjekov odnos (stav) prema dobru. On trazi stalnu potvrdu. Nemanje odnosa pema dobru, by default, je zlo.

Iskusan NaraYan (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    150

Citat Original postavio krvolok
    Bravo, Lexo, ovako blistava INTOSPEKCIJA nije davno viđena na ovom forumu !!! :shock:
    E da vidi ovo neki zadrti S - R asocijacionista, kako introspekciju, tu rech-jeres pishesh velikim slovima...

Inache, slazem se u potpunosti i da dodam:

Psihe nema.
    U tome je njen apsurd.
    etan, metan, butan, nepal.

Slične teme

1. apsurdi i slicno
    Autor NovaIsta u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 153
    Poslednja poruka: 05.09.2008., 15:49
  2. SVI NAŠI APSURDI...
    Autor Strela u forumu Politika
    Odgovora: 8