Sad vi meni recite kako...

Poruka
19.925
Kako verovati ljudima? Oduvek sam govorio da se ljudima ne moze verovati... oduvek sam bio za "U se' i u svoje kljuse!"... i kad se setim, moram da priznam da mi je tako ipak bilo najbolje... Nikom osim sebi.
Cutis, gledas svoja posla, ne zabadas nos gde nemas interesa, svaki kontakt sa ljudima je cisto poslovni, cista trgovina... ne dajem dok ne vidim da mogu dobiti nesto korisno za uzvrat. Nikome ne dozvoljavas da ti se priblizi, da zna mnogo o tebi, samo onoliko koliko je u datom trenutku potrebeno, ni od koga ne zavisis... niko ti nije slaba tacka.
Sam si na svetu i samo sam sebe mozes da sjebes, ako si dovoljna budala.

Ali sam se oduvek i ocajnicki nadao da ce se jednog dana pojaviti neko, neko u ovom surovom svetu kome cu moci da verujem, da mu verujem do kraja. Neko ko ce isto to traziti od mene... beskrajno poverenje... otvorenost, razumevanje... neko ko ce te prihvatiti u zagrljaj sa svim manama i vrlinama... osoba od koje ne moram da se krijem, s kojom ne moram da igram igre... no fears, no secrets, no regrets...

I onda se jednog dana dogodi... cudo, sudbina, matematicki slucaj koincidencije... nazovite kako hocete... Upoznate nekoga s istim razmisljanjem, istim potrebama, nekog ko ne zeli da igra igre... neko ko trazi sigurnost i poverenje. I poverujete da su cuda moguca, da svet nije bas takav kavim se cini... I od masine, postane zivo bice... i svaki sledeci korak, potvrdjuje da je tako, da lepo i dalje postoji... i to traje i ubija u vama svu hladnocu koju ste tolike godine gajili. Na kraju spoznate jednu od najmocnijih sila koja nas pokrece.

A onda sve to iznenada nestane bez razloga i objasnjenja. I taj oslonac od koga je sve pocelo, poverenje, puca, nestaje i sve nezadrzljivo pada u vodu... Izdata je jedina stvar koja je sve to drzala. I vracate se na ono... samo u sebe...

I ja vas onda pitam, kako verovati kad vise ne mozete imati poverenja ni u samo poverenje?

Just another machine... that's all we are... just a machines...
 
Gazdarica:
Vjerovaces kad ponovo sretnes nekoga takvog... I, vjerovatno ce i ta veza da ti pukne... Onda ce da dodje treca... A, mozda i nece...
Nije mi prvi put.. verovatno ni poslednji ko sto kazes... zapravo postavlja se pitanje cemu sve to, cemu rasipanje energije da bi se izgradilo nesto, sto ce verovatno puci i samo napraviti mnogo vece sranje u zivotu...
Kad tako gledam stvari, samo u sebe resenje mi se cini ipak kao najracionalnije. A kontakt s ljudima svedes na cistu trgovinu.

Simple thing.
 
Do poslednjeg dana... nisam imao na sta da se pozalim, nije bilo ni jednog nerazumevanje, ni jedne svadje, bio sam srecan i video sam po prvi put kako zelim da mi izgleda buducnost sa nekim. Nije bilo savrseno, nek sitne stvari su bile tu da ne bude sve idealno, ali sve je to sitno i u senci lepih i mnogo bitnijih stvari u tom odnosu.
 
Kad_LupimLupim:

pa i nisu bas
ti imas veci problem
sam sa sobom rascisti
to sto se tebi dogadja nije nesto zbog cega ces sad da kukas ko baba Persa
ako te ona izebala ........ponasaj se ko musko bre
sta ako te je i ostavila
to je deo zivota
ljudi imaju decu pa im se to dodgadja pa i dalje veruju i dalje imaju osmeh na licu.........malo olabavi
zivot ide dalje
i svaki dan koji je prosao nece se vratiti ......a samo razmisli kako si ga lepo mogao da utorisi......pozz
 
Kad_LupimLupim:
Do poslednjeg dana... nisam imao na sta da se pozalim, nije bilo ni jednog nerazumevanje, ni jedne svadje, bio sam srecan i video sam po prvi put kako zelim da mi izgleda buducnost sa nekim. Nije bilo savrseno, nek sitne stvari su bile tu da ne bude sve idealno, ali sve je to sitno i u senci lepih i mnogo bitnijih stvari u tom odnosu.
E, je l' ti sad jasno, cemu sve to?
Zbog tebe onakvog kakav si bio, dok si bio u toj vezi...!
 
Kad_LupimLupim:
Voleo bih da sam sve previse gledao ruzicasto, sad bih odavde to bar lako video.
Muci me mnogo vise pitanje: A sta ako zaista jeste bilo tako kvalitetno?
A ako nije bilo tako kao sto je izgledao, onda bih voleo da cujem zasto nije... cisto da znam za ubuduce.

hm
cudan si
pa sve je gotovo
zasto jos zelis da kopas po proslosti
to je juce bilo i to je gotovo
kao dan i noc

smena jednog i drugog
ne muci se vise
zaboravi to sto je bilo
danas je novi dan i novi pocetak...........tako je moralo biti .....juce......a danas je novi list zivota.........:D
 
vecina prodje kroz te stvari tako da necu da ti pricham shta, kako, videcesh sam sigurno, u medjuvremenu evo ti jedan cvetic
a070.gif
 
Mashine smo ipak, zar ne?
Tesko je prihvatati stvari zdravo za gotovo.
Ne kopam po proslosti, samo hocu da znam zasto je jedna takva stvar prekinuta... da bih znao kako sad da se postvaim, na sta da ubuduce pazim i na kraju, u tome lezi odgovor na moje pitanje: Moze li se ljudima verovati zaista?
 
Borg_Queen:
vecina prodje kroz te stvari tako da necu da ti pricham shta, kako, videcesh sam sigurno, u medjuvremenu evo ti jedan cvetic
a070.gif
Prodjes jednom, dvaput, triput... dokle? Koliko uzoraka probati, pa shvatiti?
Koliko razocarenja mozemo da podnesemo da nas ne uniste?
Dal' cu jednog dana samo postati indiferentan prema svemu, naci nesto, sta bilo samo da bi bilo... laznu utehu, koju cu trpeti, samo zato sto vise nemam ni snage ni vere da trazim pravu stva... jer su me ovakvi dogadjaji sahranili?

Izgleda da ljudi ne veruju, na nacin na koji ja verujem... oduvek sam se osecao sam po tom pitanju... ne veruju jednostavno.
 
Kad_LupimLupim:
Kako verovati ljudima? Oduvek sam govorio da se ljudima ne moze verovati... oduvek sam bio za "U se' i u svoje kljuse!"... i kad se setim, moram da priznam da mi je tako ipak bilo najbolje... Nikom osim sebi.
Cutis, gledas svoja posla, ne zabadas nos gde nemas interesa, svaki kontakt sa ljudima je cisto poslovni, cista trgovina... ne dajem dok ne vidim da mogu dobiti nesto korisno za uzvrat. Nikome ne dozvoljavas da ti se priblizi, da zna mnogo o tebi, samo onoliko koliko je u datom trenutku potrebeno, ni od koga ne zavisis... niko ti nije slaba tacka.
Sam si na svetu i samo sam sebe mozes da sjebes, ako si dovoljna budala.

Ali sam se oduvek i ocajnicki nadao da ce se jednog dana pojaviti neko, neko u ovom surovom svetu kome cu moci da verujem, da mu verujem do kraja. Neko ko ce isto to traziti od mene... beskrajno poverenje... otvorenost, razumevanje... neko ko ce te prihvatiti u zagrljaj sa svim manama i vrlinama... osoba od koje ne moram da se krijem, s kojom ne moram da igram igre... no fears, no secrets, no regrets...

I onda se jednog dana dogodi... cudo, sudbina, matematicki slucaj koincidencije... nazovite kako hocete... Upoznate nekoga s istim razmisljanjem, istim potrebama, nekog ko ne zeli da igra igre... neko ko trazi sigurnost i poverenje. I poverujete da su cuda moguca, da svet nije bas takav kavim se cini... I od masine, postane zivo bice... i svaki sledeci korak, potvrdjuje da je tako, da lepo i dalje postoji... i to traje i ubija u vama svu hladnocu koju ste tolike godine gajili. Na kraju spoznate jednu od najmocnijih sila koja nas pokrece.

A onda sve to iznenada nestane bez razloga i objasnjenja. I taj oslonac od koga je sve pocelo, poverenje, puca, nestaje i sve nezadrzljivo pada u vodu... Izdata je jedina stvar koja je sve to drzala. I vracate se na ono... samo u sebe...

I ja vas onda pitam, kako verovati kad vise ne mozete imati poverenja ni u samo poverenje?

Just another machine... that's all we are... just a machines...

KLL,pricalo smo malo o ovome...skoro. :)
Slozili smo se u mnogim pitanjima.
Sva prica se svodi na to..."ne otkrivaj se"!
Ne dam dok mi se ne da.
I sto rece moj jedan drug: Ko tebe kamenom,ti njega KAMENJEM! :D:D
Tesko je nositi gomilu stvari u sebi,ali kada se podvuce crta mnogo je lakse tako nego drugacije.
Tvoje slabosti,poverene tvojim prijateljima,vrlo brzo ce toci do tvojih neprijatelja. Jer covek ne moze da zna ko su mu prijatelji. I ko ce mu uvek biti prijatelji.
Ako od rane mladosti sebe naucis da se ponashas i razmisljas u ovom smeru lako ces se snaci. A,ako ne...pucas. Pucas i ako kasno shvatis,pa krenes da se ponashas " U se' i u svoje kljuse"...jer nisi navikao na takav nacin razmisljanja. Naravno,niko nije mashina,ali treba biti obazriv i paziti na sebe u svakom smislu.
Desi se pogresi covek,mozda sam i ja nekad zzzvzvzvzvzzvzzzuzzvz

(ovo govorim uopsteno,a ne direktno KLLu...kapira on,nego da mogui ostali da ukapiraju) :D:D

Da ne duzim dalje...ne znam bas da objasnim sta treba da se radi,ali kada dodje red na mene,znam sta treba da radim u datom trenutku. Cak stavise,vrlo dobro znam sta treba da radim.
 
@pahulja
Znam, znam... znam sve to jako dobro, sve sam to vec preziveo nekoliko puta... pravu stvar ne vredi traziti, uvek dodje sama. Tako je uvek bilo, tako je bilo i ovaj put... nemam nista protiv toga, sve mi je to poznato... I TO ME I NERVIRA!!! DOSTA MI JE VISE PREZIVLJAVANJA JEDNOG TE ISTOG!

Kad danas vratim film u nazad i presaberem sve, ovo je bilo najblize onome sto sam trazio i ocekivao... a i to je eto puklo, zasto ne znam, kako dalje da verujem i dokle da isprobavam i trosim sebe, takodje ne znam... s druge strane necu da se vracam na staro kad znam da ima i bolje od toga!
 
Moras da im verujes.Ja im verujem sve sto kazu i nikad se nisam pokajala za to sto sam im verovala i sto im verujem i sto cu im verovati.Ponasaj se kao da im verujes, ostavi svo nepoverenje za sebe, a sve radi, bas sve, kao da im sve verujes, to je trik i odgovor na tvoje pitnje KAKO da im verujes.Dakle, ponasaj se u skladu sa onim sto ljudi kazu/na primer ako ti decko kaze "Nemam drugu devojku" ti mu odmah poveruj.Ako ti drugarica kaze "Videla sam tvog decka sa drugom devojkom" ti joj odmah poveruj.Ako pitas decka "Rekla mi je drugarica da te je videla sa drugom devojkom" a on kaze "Nije" ti mu odmah poveruj.Videces kako je lak zivot kad verujes ljudima.Ja svima sve verujem.
 

Back
Top