Pomoc?Realni aikido, tradicionalni japanski??

Afondo:
Postavio sam jedno pitanje na kendo forumu. Prelistaj. Mozda ce ti biti zabavno.
Inace vezbam evrovsko srednjevekovno i renesansmo macevanje.

Koreni aikida poticu iz borbe macem. Mac se u aikidu ne izucava prvenstveno radi borbe vec da bi se kroz vezbanje posltigla preciznost u izvodjenju tehnika.
To naravn one znaci da aikidoke ne znaju da koriste mac. Mnogo aikidoka pored aikidoa vezba i kendo, iaido, batodo, a ima i onih koji vezbaju evropsko macevanje. Cesca pojava od toga je da ljudi sa raznih stilova macevanja dodju i na aikido. To ne znaci da je aikido bolji ili superiorniji u bilo cemu vec da je dobar nacin da se prosire pogledi na vezbanje sa macem.
Meni je licno veoma zanimljivo macevanje i voleo bih da probam kako izgleda koriscenje drugih vrsta maca osim japanskog.
Na temi KENDO ja sam odgovorio na postavljeno pitanje, ali imam osecaj da je to pitanje bilo postavljeno prvenstveno kao provokacija za majstore kendoa. Prvenstveno zato sto je u pitanju naglasen polozaj i pozicije oba borca, ali pri tom nije naglaseno koji se mac koristi.( definitivno je da postoji razlika da li se koristi japanski mac ili neki od maceva koji poticu iz Evrope.)
Pozdrav
 
oichi:
Boki, zar u Novom Sadu ima asfalta? Cula sam da je to lepo mesto, steta sto nije blize gradu. E, hajde da nadjemo ladu nivu pa da se organizujemo da odemo na izlet?

HAhahaha vi iz BG bi trebalo da cutite sto se toga tice... NS je sredjen ko bombonica mozda manji od BG 4x ali zato nemamo problema sa guzvom u saobracaju, sa razdrndanim autobusim kojima se vozis 3 sata da bi stogao negde, ne razmisljam u koji kafic da sednem da me ne osisaju, nemamo probleme sa parkiranjem..... i da ne nabrajam dalje.

U pravu si NS nema mnogo asfala, bar tamo gde su pesaci. Uglavnom je sredjeno sve sa onim betonskim plocicama, koje mnogo lepse izgledaju :)

A dok ne dodjes u NS, da ni imala misljenje formirano na osnovo onoga sto cujes pogledaj malo ovo.

http://forum.krstarica.com/threads/97887&page=15&pp=10
 
Aleksej imas pravo sto se tiče Novog Sada.Ni čistiji grad,ni kulturniji ljudi.Ali isto tako ne treba uporedjivati Novi Sad sa Beogradom jer se nemaju po čemu porediti.Beograd će oduvek ostati centar Srbije,tj. centar svega u ovoj zemlji.Ali meni i dalje nije jasno čemu više prepucavanja.Mislim da je odgovor na ovu temu dat i da bi je trebalo zatvoriti.A ko hoce da se dokazuje,ulica je puno,i u Beogradu,i u Novom Sadu,pa izvolite.A ne ovde.Dokazite se lično,nemojte to činiti putem poruka na ovom forumu.Ako uopšte imate potrebu za dokazivanje.Mislim na tebe Aleksej.
 
Hitocu:
Aleksej imas pravo sto se tiče Novog Sada.Ni čistiji grad,ni kulturniji ljudi.Ali isto tako ne treba uporedjivati Novi Sad sa Beogradom jer se nemaju po čemu porediti.Beograd će oduvek ostati centar Srbije,tj. centar svega u ovoj zemlji.Ali meni i dalje nije jasno čemu više prepucavanja.Mislim da je odgovor na ovu temu dat i da bi je trebalo zatvoriti.A ko hoce da se dokazuje,ulica je puno,i u Beogradu,i u Novom Sadu,pa izvolite.A ne ovde.Dokazite se lično,nemojte to činiti putem poruka na ovom forumu.Ako uopšte imate potrebu za dokazivanje.Mislim na tebe Aleksej.

PA ona "zenska" je prva pocela da vredja NS hahahaha :roll: :roll: :roll:

A to sto je BG centar... ja to i ne poricem, ali to nije nista posebno. Ima svoje lose i dobre strane.

A sto se tice dokazivanja preko foruma... KAda se ostali ucesnici smire i kada ne budu vrdjali, necu ni ja.
 
milancebgd:
Koreni aikida poticu iz borbe macem. Mac se u aikidu ne izucava prvenstveno radi borbe vec da bi se kroz vezbanje posltigla preciznost u izvodjenju tehnika.
To naravn one znaci da aikidoke ne znaju da koriste mac. Mnogo aikidoka pored aikidoa vezba i kendo, iaido, batodo, a ima i onih koji vezbaju evropsko macevanje. Cesca pojava od toga je da ljudi sa raznih stilova macevanja dodju i na aikido. To ne znaci da je aikido bolji ili superiorniji u bilo cemu vec da je dobar nacin da se prosire pogledi na vezbanje sa macem.
Meni je licno veoma zanimljivo macevanje i voleo bih da probam kako izgleda koriscenje drugih vrsta maca osim japanskog.
Na temi KENDO ja sam odgovorio na postavljeno pitanje, ali imam osecaj da je to pitanje bilo postavljeno prvenstveno kao provokacija za majstore kendoa. Prvenstveno zato sto je u pitanju naglasen polozaj i pozicije oba borca, ali pri tom nije naglaseno koji se mac koristi.( definitivno je da postoji razlika da li se koristi japanski mac ili neki od maceva koji poticu iz Evrope.)
Pozdrav

Potovani gospodine Milane, secam se vaseg odgovora.
Jedino ste vi i jos jedan gospodin dali odgovor na to pitanje, opisujuci izvodjenje jedne od kombinacija. Gospodin Rados kome je pitanje bilo upuceno samo je dao broj koji ne govori
mnogo. Inace pitanje jeste provokacija (rekao bih poziv) za ljude koji se bave izucavanjem vestine maca, da pocnu sa polemikama o samoj vestini. Jer tekstovi koji sa pojavljuju na forumima lice na telefonske razgovore i detimjasta prepucavanja, a padne i neka uvreda. Znaci sve osim macevanja.
Ako govorimo o akcijama bez demonstracije izvodjenja, zadata akcija mora da bude tacno opisana, distanca polozaj oruzja i kretanje borca.
Sto se tice samog oruzja nevidim nikakav problem u samom modelu ( istok-zapad ), ako je borac napadnut na glavu on je brani podizanjem oruzja iznad nje bez obzira koje oruzje drzi. Jedino od polozaja tela i odabrane odbrane zavisi nastavak akcije i kratanje borca.
Siguran sam da o macevanju ima mnogo toga da se pise, a to sto je napisano proba u vezbanju.
Hvala na vasem odgovoru i razumevanju, nadam se da cemo nastaviti sa pisanjem o M...
pozdrav Afondo
 
Original postavio Aleksej_BASO: NE u aikikaiju on ima svoju organizaciju za ne?[/QUOTE]

Koichi Tohei posle Ueshibine smrti napusta Aikikai i osniva 1974 godine svoj stil Aikidoa koji naziva Shin Shin Toicu Aikido.U akikaju od Ueshibe je dobio prvi 10 dan kao zaslugu za sirenje aikidoa u svetu.Tohei je poceo jos sa Ueshibom da drzi seminare po svetu a kasnije mu je Ueshiba dozvolio da i sam drzi seminare.

Pozdrav...
 

Back
Top