Pomoc?Realni aikido, tradicionalni japanski??

Aleksej_BASO:
Ako mi je trener nije mi tata. Nije me ona vaspitao. Ne znam odakle ti to...

A koliko ja postujem zene neka kazu devojke sa Krstarice koje su me licno upoznale ;)

Nazalost morao sam na nesto da odgovorim i da nesto napisem. I ono sto sam pisao AIKIDOU vredi procitati, nema puno ali je zaista vredno, a uglavnom sam pisao o NASOJ AIKIDO FEDERACIJI, ne treba da mesas ta dva pojma. OK?

Sta da radim.. nama je Srbima Utoka svetinja.. To ti je kao tradicija... Mislm znas zsato se nedeljom ne radi? pa cisti se i podmazuje pucaljka :) !

Ako i jesam prvi po provociranju po vredjanju su me nadmasili ostali, pa smo tu na istom. ;)

A koja je to NASA AIKIDO FEDERACIJA?
 
giska_sa:
Aleksej, ko je po tebi kriv za raspad AFSCG?
Da li je moglo de se sacuva jedinstvo? I pod kojim uslovima?
Zasto je vas klub (Ikeda dojo) uvek bio protiv jedinstva?
Zasto vasih predstavnika skoro nikad nema na skupstinama?

Nije tacno da nas nema nikad.

MA krivi su svi. Najvisi danovi najvise. Ne moze biti kriv onaj ko ima 6 kyu i koga niko nista ne pita.

I nije tacno da smo bili protiv jednistva.

A da li je moglo... PA uzimjuci u obzir karakter onhi koji su odlucivali... Tesko.

Jedan od problema je bio sto su neki posle Ikedinog povlacenja hteli da nastave saradnju sa Mikeleom, a drugi nisu.

Duga je to prica o kojoj mi svi ovde ne znam bas mnogo, pa ne treba tako biti iskluciv i samouveren u optuzivanju.


Ali nije samo stvar u tome Ikeda->Mikele, 7.Dan -> 5.Dan.


I dok je Ikeda drzao seminare mnogi, ako treba navescu ih i imenom, ga ni najmanje nisu postovali.... Znaci najosnovnije je kultura kada dodjes na neciji seminar da radis ono sto taj pokaze, dok su neki nasi majstori praktikovali da sednu (neki i stoje) dok Ikeda pokazuje tehniku, a onda posle rade nesto svoje..... :shock:

Mislim ovoga sam se slucajno setio, samo da ilustrujem kako je sve bilo...



Uostalom opet vas pitam: Sta su ljudi koji predstavljaju aikido u nasoj zemlji, nasi najvisi pojasevi, sta su uradili na zastiti imena "aikido" i na "suzbijanju" "realnog"??? Nista...
 
Da li ti realni aikido smatras korovom pa da ga neko suzbija?
Mislim da u optuzivanju preterujes i svaljujes krivicu na druge.
Na februarskoj skupstini grupa B kojoj si koliko znam i ti pripadao je odbila ponudu za ujedinjenje iz "emotivnih razloga".
Na seminarima koje je vodio Jokota vecina iz grupe B se nije ni pojavila, a kamoli vezbala.
Komentar nekih je bio da nemaju sta da nauce od Jokote jer je Mikele mnogo bolji majstor.
Ocekujes da ce neko prihvatiti da mu treniranje diktira neko ko uopste ne zivi u Srbiji i ko ima 5 DAN, a da pri tom imamo svoje 5. i 6. DAN stepene. Krajnje nerealno.
Sto se tice zastite imena aikido to ni po kom osnovu nije moguce. Ni pravno, ni moralno. To je termin koji oznacava vestinu koju u svetu vezba preko dva miliona ljudi. Niko ko prati put koji je zapoceo osnivac aikidoa ne sme da se ponasa na takav nacin. Aikido je namenjen svima nama i niko nema pravo monopola u njemu.
 
Ikedu su svi postovali i svi ga hvalili sto i danas cine. U nasem programu za polaganje se nalazi gomila Ikedinih tehnika koje su se zadrzale i posle njegovog odlaska sa nase aikido scene.
Najlakse je okriviti najvise danove. Ti nikada nisi bio na skupstinama JAF I AFSCG i nisi cuo teske reci koje su padale na racun tih najvisih danova od tvog trenera, Saske, Dalibora iz Nisa...
To nepostovanje je bilo van svake pameti. Nije ni cudo sto saradnja nije produbljivana i sto je nastao SAF koji vam bode oci.
Nema razloga da suzbijamo realni. Oni ljudi vezbaju svoje mi svoje, a na krstarici se svadjamo ciji je duzi...
Pozz
 
Najlakse je okriviti najvise danove. Ti nikada nisi bio na skupstinama JAF I AFSCG i nisi cuo teske reci koje su padale na racun tih najvisih danova od tvog trenera, Saske, Dalibora iz Nisa...

Jao samo nemoj da mi pominjes onog crva Dalibora, stvarno nije vredan pomena jer je onjedna nula i kao covek i kao vezbac!!!
Pozdrav za sve OSIM ZA DALIBORA!!! :evil:
 
giska_sa:
Ikedu su svi postovali i svi ga hvalili sto i danas cine. U nasem programu za polaganje se nalazi gomila Ikedinih tehnika koje su se zadrzale i posle njegovog odlaska sa nase aikido scene.
Najlakse je okriviti najvise danove. Ti nikada nisi bio na skupstinama JAF I AFSCG i nisi cuo teske reci koje su padale na racun tih najvisih danova od tvog trenera, Saske, Dalibora iz Nisa...
To nepostovanje je bilo van svake pameti. Nije ni cudo sto saradnja nije produbljivana i sto je nastao SAF koji vam bode oci.
Nema razloga da suzbijamo realni. Oni ljudi vezbaju svoje mi svoje, a na krstarici se svadjamo ciji je duzi...
Pozz


Bio sam jednom licno, i bilo mi je dovoljno...

Ne treba ga suszbijati, ali treba dovesti u red situaciju u zemlji.
 
Pa cime drugo nego utokama. Cim koristi utoku njegova vera u znanje iz aikidoa je verovatno poljuljana...
Ako si jednom bio na skupstini, mogao si da vidis i cujes kako se Saska ponasa i koliko galami bez potrebe. Znas sta je bilo na skupstini u ZR? Glasalo se o necemu, (neznam o cemu nisam prisustvovao sastanku bio sam na klopi) i kad su neki clanovi sekcije B glasali za Vesin predlog Saska je vrisnula" SPUSTAJ RUKE NISMO SE TAKO DOGOVORILI." Zar tako treba da prodje predlog koji valja, a da clanovi Sekcije B nemogu da glasaju jer se to Saski ne svidja?
Zar to nije cin koji moze da vam otera clanove u SAF?
Pozz.
 

Back
Top