Alternativna istorija Srbije u 21 veku

the.nesica

Zainteresovan član
Poruka
360
Srbija je zatvorila 20 vek sa mirnom revolucijom, koja je trebala da oznaci korak u mirnije i promisljenije sutra. Bez zelje da ulazim u detalje o tome ko je kriv, prav, patriota, izdajnik, ovakav onakav... interesuje me sta mislite - da je 5. Oktobar bio krvavi pir koji je okoncao zivote onih koji su obelezili devedesete, na sta bi danasnja Srbija licila?

Voleo bih da su devedesete samo ruzan san ali nisu. Voleo bih da znam da se promene u Srbiji mogu desiti mirnim putem ali se ne desavaju. Sa polovicnim merama se postizu polovicni rezultati i upravo zato mislim da promene nisu donele ono sto su trebale da donesu. Taj 5. Oktobar je trebao da bude lekcija svim sledecim vladama sta ce a sta se nece trpeti. Revolucija je morala biti krvava i morala je pojesti svu svoju decu. Samo tako bi se prizvali pameti, bar oni koji bi to sve preziveli.

Dakle, da je 5. Oktobar, zapravo bio krvavi pir koji bi zapecatio nas 20 vek - sta mislite kako bi izgledala Srbija danas? Pod pitanje, za one koji citaju izmedju redova je - ko bi cinio ekonomsku i politicku elitu danasnje Srbije u slucaju da je 5. Oktobar bio krvava revolucija. Nesto nalik na ono sto su Rumuni priredili Causeskuu, ali recimo puta 10.
 
Markelja:
Imao bi gradjanski rat. Jer je narod bio duboko podeljen i bice narednih 100 god. Iako bi politicari pozivali na smirivanje strasti kad masa jednom krene tu zaustavljanja nema.
Вероватно да је тако...
Добро је што `режисери` нису успели да подвале `хорор` уместо блаже `акције`(која се одиграла).
Овако је испало добро,јер се сад види ко је шта обећавао,а шта испунио.
`Шлепери пуни пара чекају на граници...` ,биле су то нечије речи.Од обећаних великих улагања у привреду видимо колико је то тачно.

Све у свему,мислим да се историја понавља и да ће се поновити.
 
politicarti bi bili "pojedeni" tako da niko ne bi pozivao na smirivanje strasti...
slazem se...bio bi gradjanski rat...a mozda i ne bi...mozda bi nam bilo dosta ratova...

situacija je komplikovanija od toga...ne verujem da bi bilo bolje, da bi bilo kao Rumunija...
ovde je bilo rata. ljudi su godinama huskani preko medija protiv zapada, Hrvata i muslimana. ostale istocnoevropske zemlje su imale jednog neprijatelja-SSSR, i njegove predstavnike u drzavi. mi nismo. mi smo imali Slobu, koji, koliko god los bio, ne moze da se uporedi sa tvdokornim komunistima iz ostalih istocnoevropskih zemalja. ne zato sto on ne bio bio istil, vec zato sto je bio poslednji...nije imao ledja. E, sad dodajmo rat, i situaciju da narod ima spoljnog neprijatelja + huskanje RTSa protiv zapada, i eto podeljenog naroda. za bedu nije kriv SSSR ili komunisti, nego "nicim izazvane sankcije"
efekte toga imas i danas, sasvim vidljive na ovom forumu. narodu su ubacivane razne lazi, da prosto ne zna kome da veruje, ali pre bira da veruje domacim lazima...i eto 40% za radikale...i 50% ljudi koji ne glasaju...

da je bilo nasilja 5. oktobra, stvari bi mozda bile bolje, ali bi se mozda stvorilo presedan...a kontrolisanog nasilja, tipa ubistva samo bracnog para na vlasti, ne bi bilo moguce.

da sumiramo...za naslini prevrat, i cistke ljudi iz rezima, nije bilo uslova, jer su ti ljudi izlagali sebi veliku podrsku...
 
the.nesica:
Srbija je zatvorila 20 vek sa mirnom revolucijom, koja je trebala da oznaci korak u mirnije i promisljenije sutra. Bez zelje da ulazim u detalje o tome ko je kriv, prav, patriota, izdajnik, ovakav onakav... interesuje me sta mislite - da je 5. Oktobar bio krvavi pir koji je okoncao zivote onih koji su obelezili devedesete, na sta bi danasnja Srbija licila?

.
Mislim da u slucaju krvoprolica zivot ne bi okoncali ljudi na koje ti aludiras,vec puno naroda i verovatno svi lideri DOS-a(mada,za neke se ne bih iznenadio i kada bi preziveli).
Djindjic je to znao,pa je zato i nastojao izbeci taj scenario.
Da je uspeo sve da uradi po planu(lustracija itd...),bilo bi najbolje,ali,kao sto neko rece,za*ebo se sa Vojom K.
 
jedite_kod_Joa:
Вероватно да је тако...
Добро је што `режисери` нису успели да подвале `хорор` уместо блаже `акције`(која се одиграла).
Овако је испало добро,јер се сад види ко је шта обећавао,а шта испунио.
`Шлепери пуни пара чекају на граници...` ,биле су то нечије речи.Од обећаних великих улагања у привреду видимо колико је то тачно.

Све у свему,мислим да се историја понавља и да ће се поновити.


Obecanje ludom radovanje :lol:
Istorija se ponavlja prvi put kao tragedija, posle toga samo kao farsa. Hvala Bogu te smo iscrpli svu mogucu listu tragedija.
I posvetimo se buducnosti a ne prevazidjenim podelama i sablonima.
 
Zasto je moralo biti krvi? Ko to kaze? Pa ova druga polovina naroda(sestina) se povukla i nisu izlazili iz kuca. Ja ne mislim da je bilo koga trebala ubiti, ali su neke stvari trebala biti zavrsene a ne da posle dve godine ubiju Djindjica i da to jos Seselj najavljuje?! A radikali likuju, Nikolic na televiziji pred milion ljudi kaze da mu nije zao sto je covek ubijen. E takve stvari su trebale biti sprecene, ali na zalost nisu i sad ce biti sve gore po tom pitanju.
 
sunflowerv:
Zasto je moralo biti krvi? Ko to kaze? Pa ova druga polovina naroda(sestina) se povukla i nisu izlazili iz kuca. Ja ne mislim da je bilo koga trebala ubiti, ali su neke stvari trebala biti zavrsene a ne da posle dve godine ubiju Djindjica i da to jos Seselj najavljuje?! A radikali likuju, Nikolic na televiziji pred milion ljudi kaze da mu nije zao sto je covek ubijen. E takve stvari su trebale biti sprecene, ali na zalost nisu i sad ce biti sve gore po tom pitanju.

Djindjic je stradao zato sto je hteo da zajebe mafiju. Oni su mu pomogli da dodje na vlast, a kada je dosao na vlast - prvo sto je hteo da uradi je da se obracuna sa kriminalom, ali se tu sukobio sa bivsim prijateljima i oni su ga i smakli. Ne bih se cudio da je u njegovo smaknuce bio umesan i sam Ceda Jovanovic, ako ne direktno onda indirektno. Sve u svemu velika steta za Srbiju...
 
Sasvim je sigurno da je Vojislav Koštunica omeo reforme u Srbiji! Svojom politikom zločince spasio odgovornosti, rehabilitovao ih! Danas sa njima duva u istu tikvu! sarađuje sa njihovim generalima i štiti njihove interese! Kad je već ovako, onda je bilo bolje da je revolucija pomalo bila i krvava!
Ipak je najbolja bila varijanta za koju se zalagao Đinđić! Mirnom revolucijom, a zatim žestoko po zločincima, lopovima.....! Ali, nije računao na Koštuničin savez sa đavolom i direktno stajanje na njihovu stranu!
 
iskander:
Djindjic je stradao zato sto je hteo da zajebe mafiju. Oni su mu pomogli da dodje na vlast, a kada je dosao na vlast - prvo sto je hteo da uradi je da se obracuna sa kriminalom, ali se tu sukobio sa bivsim prijateljima i oni su ga i smakli. Ne bih se cudio da je u njegovo smaknuce bio umesan i sam Ceda Jovanovic, ako ne direktno onda indirektno. Sve u svemu velika steta za Srbiju...

da li to ima neke veze mozda sa onom pricom kada su crvene beretke bile na onom mostu? negde u nekim novinama je pisalo kao, kako se crvenim beretkama niko nije mogao suprostaviti i da su kao zbog toga pregovarali sa njima taj dan.

kako to da u jednoj zemlji nema ko da se obracuna sa nekom jedinicom? secam se nekih slika sa tog mosta i primecujem da jedinica nije bila tesko naoruzana, oni .50cal su bili najteze oruzje sto su imali na hmmv-ju ili nekim lend roverima. zar nemamo nikakve, naprimer, borbene helikoptere koji bi mogli da pociste te likove sa mosta i posle se lepo napravi tender za rekonstrukciju mosta?

a da li je mozda trebalo unajmiti armiju placenika da obave sav krvav posao i pociste nam dvoriste, kada vec to sami nismo u stanju? zna se ko bi bio kriv ali ti ljudi bi, kada bi doslo da upostavljanja krivice, vec bili dovoljno daleko. na kraju krajeva placenike koriste mnogi rezimi po africi, aziji a i mnoge firme imaju citave vojske.... da li bi to bilo preskupo?
 
Ne, ne nikako nemojte identifikovati crvene beretke i kriminalce. JSO je osnovana i bitisala u vremenu za koje je i spremana, tacno je da ima kriminalaca iz redova JSO, ali nezahvalno bi bilo da celu JSO identifikujemo kao kriminalce. Ja sam mislio na zemunski, surcinski i ko zna vec koji klan...
 
the.nesica:
Sr

Dakle, da je 5. Oktobar, zapravo bio krvavi pir koji bi zapecatio nas 20 vek - sta mislite kako bi izgledala Srbija danas? Pod pitanje, za one koji citaju izmedju redova je - ko bi cinio ekonomsku i politicku elitu danasnje Srbije u slucaju da je 5. Oktobar bio krvava revolucija. Nesto nalik na ono sto su Rumuni priredili Causeskuu, ali recimo puta 10.
Pa dobro si sam i odgovori Rumuni su za vreme Causekua umirali od gladi i kolere ,u radnjama si imao samo cveklu da kupis ,zene su im se prodavale za tri crvene ,nosili su jedno odelo (krpe) po 10 godina a danas su skoro u EU ,plate su im vece od nasih ,putuju svuda bez viza ,njihov auto je najprodavaniji u Srbiji tako da se u ovim prakticnm primerima jasno ogleda p[rednost njihovog pravilnog resavanja svojih problema i naseg polovicnog tzv. puca posle koga su se zlikovci regenerisali i ponovo isplivali na povrsinu.
 
svetolik trpkovic:
Pa dobro si sam i odgovori Rumuni su za vreme Causekua umirali od gladi i kolere ,u radnjama si imao samo cveklu da kupis ,zene su im se prodavale za tri crvene ,nosili su jedno odelo (krpe) po 10 godina a danas su skoro u EU ,plate su im vece od nasih ,putuju svuda bez viza ,njihov auto je najprodavaniji u Srbiji tako da se u ovim prakticnm primerima jasno ogleda p[rednost njihovog pravilnog resavanja svojih problema i naseg polovicnog tzv. puca posle koga su se zlikovci regenerisali i ponovo isplivali na povrsinu.


sad sam pomislio da je 5. oktobar ustvari bio zamka. zamka koja je postavljena kako bi se osiguralo dugorocno blagostanje "nekih ljudi", kojima je i 90ih bilo dobro. mislim, fora je u tome sto danas niko nece podrzati nasilnu promenu rezima tako da su se zlikovci obezbedili da protiv njih spolja niko nece finansirati "domace izdajnike" ili kako? da li je to ustvari i bio plan zlikovaca koji su se reintegrisali i ponovo isplivali? da li je i SM bio njihova marioneta a bez da je to znao? ili je ucenik pobedio ucitelja?
 
the.nesica:
sad sam pomislio da je 5. oktobar ustvari bio zamka. zamka koja je postavljena kako bi se osiguralo dugorocno blagostanje "nekih ljudi", kojima je i 90ih bilo dobro. mislim, fora je u tome sto danas niko nece podrzati nasilnu promenu rezima tako da su se zlikovci obezbedili da protiv njih spolja niko nece finansirati "domace izdajnike" ili kako? da li je to ustvari i bio plan zlikovaca koji su se reintegrisali i ponovo isplivali? da li je i SM bio njihova marioneta a bez da je to znao? ili je ucenik pobedio ucitelja?

Pa, mogu ti reci da mi to zvuci veoma logicno, nastavi...
 
Tacno, zato se i uzdrzavam od politickih komentara tipa "ja sam za Slobu, ili za Djindjica, ili za Kostunicu ili za Peru Detlica, verujem da je svako od njih imao svoga mentora kome treba da polaze racune, a narod niko i ne pita. Bitno je da ti das svoj glas ili potpis na nesto, to je javno legalno, a sta ce se desavati u stvarnosti to samo ti mentori znaju. Slazes li se?
 
DB 06:
Mislim da u slucaju krvoprolica zivot ne bi okoncali ljudi na koje ti aludiras,vec puno naroda i verovatno svi lideri DOS-a(mada,za neke se ne bih iznenadio i kada bi preziveli).
Djindjic je to znao,pa je zato i nastojao izbeci taj scenario.
Da je uspeo sve da uradi po planu(lustracija itd...),bilo bi najbolje,ali,kao sto neko rece,za*ebo se sa Vojom K.

Nije se on imao sta zajebati sa Vojom K. jer da mu nije bilo Voje K. Milosevic bi ostao na vlasti. Znam dosta ljudi koji su nacionalisti i koji bi na tim izborima glasali za Milosevica da im nije ponudjen Kostunica i siguran sam da je bilo mnogo drugih kao i ti ljudi. Djindjo je znao da u njegovoj stranci ima on i gomila demagoga koji nisu mogli ni prismrditi Milosevicu po pitanju obrazovanosti. Kostunica je jedini mogao privuci onu masu ljudi koji su bili i ostali patriote, al' im je Milosevic dosadio. Oni u svakom slucaju ne bi glasali za nekog bolida kakav je Tadic, a Zoki tada jos uvjek narodu nije pokazao svoje pravo, nacionalisticko, lice tako da ni on nije mogao privuci te neutralne glasace.
 

Back
Top