Nazivi ULICA

nesons

Iskusan
Poruka
5.426
Koliko vam je bitan naziv ulice u kojoj ste i koliko ste spremni da menjate naziv svoje ili neke druge u Novom Sadu ?

( trenutno je to aktuelna tema u gradskim odborima ili gde vec - hoce da ul.Zorana Djindjica promenu na stari naziv, a i da Slobodana Milosevica uvrste u spisak ulica u NS )
 
Ja živim u ulici koja nosi ime nekog pilota iz II svetskog rata...***** li ga.
Zoranova ulica - DA.
Slobodanova ulica - DA.
Obojica su imali svoje dobre i mnogo loših odluka i obojica su život položili za Srbiju.
Kad može ulica Džona Lenona a što ne bi mogla i Zoranova ili Slobodanova da bude u NS.

Negooo kad će ulica NS foruma Krstarice ?
 
nesons:
Koliko vam je bitan naziv ulice u kojoj ste i koliko ste spremni da menjate naziv svoje ili neke druge u Novom Sadu ?

( trenutno je to aktuelna tema u gradskim odborima ili gde vec - hoce da ul.Zorana Djindjica promenu na stari naziv, a i da Slobodana Milosevica uvrste u spisak ulica u NS )


У принципу ми није битан назив, моја улица има сасвим ОК име. Али, противим се свакој промени, знате мене. :mrgreen: Мислим, неком дуне да мења назив, а после ја да чекам у реду за документа. :roll: :roll:

Да мене неко пита, а не пита ме, улице се уопште не би звале по људима. :?
 
Ma normalno nego kao u ŠANGAJU : prva, Druga , treća , dvanesta nova, trideseta stara ...
:lol:
P.S. Hemi DS u petka organizuje protestnu šetnju povodom davanja imena ulici po Slobodanu ... oš škripati gumama pored njih ?:-?
 
Па може и тако, ја бар немам ништа против бројева, али мени се свиђа као на Штранду, по цвећу.

Пример правог назива за мене је Сунчани кеј. :)
 
Demokratska stranka u petak organizuje protest, povodom najava gradskih vlasti o mogućem primenovanju ulice Zorana Đinđića i inicijativi da jedan bulevar dobije naziv po Slobodanu Miloševiću. Okupljanje je zakazano za petak u 16 časova na Trgu slobode, nakon čega će se krenuti u protestnu šetnju, do ulice ubijenog premijera kod Filozofskog fakulteta. Predsednik Gradskog odbora Demokratske stranke Igor Pavličić, kaže za Radio 021 da će se svim sredstvima suprostaviti inicijativi novosadskih vlasti da preimenuju ulicu Zorana Đinđića.

Kako je ranije najavila predsednica gradske Komisija za davanje imena ulica, Biljana Malović, na jednoj od narednih sednica Komisija će razmatrati inicijativu za promenu imena ulice Zorana Đinđića. Ona je napomenula da ta inicijativa postoji još iz vremana kada je ulica kod Filozofskog fakulteta ponela ime po ubijenom srpskom premijeru. Interesantno je da se ova inicijativa poklapa sa ranijom najavom, da će se na predstojećoj sednici Komisije za davanje imena ulica razmatrati predlog SPS-a, da jedna ulica u gradu dobije ime po Slobodanu Miloševiću. Naredna sednica komisije bi trebalo da se održi sledeće nedelje. Izvor-Radio 021
 
DOKONI UM:
Ja živim u ulici koja nosi ime nekog pilota iz II svetskog rata...***** li ga.
Zoranova ulica - DA.
Slobodanova ulica - DA.
Obojica su imali svoje dobre i mnogo loših odluka i obojica su život položili za Srbiju.
Kad može ulica Džona Lenona a što ne bi mogla i Zoranova ili Slobodanova da bude u NS.

Negooo kad će ulica NS foruma Krstarice ?
A HAHAHAHAHAHAHAHAHA!!!!!!!!!
OBOJICA su zivot polozili za srbiju... Sloba jeste kralj, mislim lik je.... legenda... .... Ali za sta je on zivot dao... :shock:
 
DOKONI UM:
Ma normalno nego kao u ŠANGAJU : prva, Druga , treća , dvanesta nova, trideseta stara ...
:lol:
P.S. Hemi DS u petka organizuje protestnu šetnju povodom davanja imena ulici po Slobodanu ... oš škripati gumama pored njih ?:-?


cucese skripa guma ali ne i skripa kocnica kad se budem zalateo u masu... ( mamicu im spopandrknem demokratsku! )
secam se kad smo 96-7 godine iz skolskog dvorista flasama gadjali demonstrante....eh to su bili dani, murija nas je blagonaklono gledala zbog toga a onda je dosao fuckin' 5 oktobar....
 
a sad sto se tice samih ulica....

vidim da ima dobrih ideja :) , i "inovacija", mogli bi da predlozimo nekima tamo !?

Meni licno naziv ulice ne smeta, a najgluplji nazivi su mi imena ulica likova koji imaju uvrnuto ili komplikovano ime ili prezime....recimo HADzIRUVIMOVA ili kako se ja vec sprdam HADzIRUMUMUNIMOVA :lol: , ili Antona Urbana?!, ili ....( sad ne mogu da se setim svih tih likova i ulica , ali dodacu )...

Otoka Kersovanija ?! Sime Matavulja :lol: trg Marije Trandafil :lol: ....pa mislim koji stranac ce to prelomiti preko jezika ?! ....seljackih buna ?! Atanasija Gereskog ( ako ne procitas neces ni cuti dobro iz prve, kad ti neko kaze, a narocito na nekim salterima )
 

Back
Top