Opeth

nikodim

Poznat
Poruka
7.532
Sasvim slucajno sam dosao do jednog njihovog izdanja... Na netu nadjoh da je to neki black metal, ali ne zvuce mi bas tako opako, barem ne ono sto sam cuo.
LJudi, ima li ovde njihovih fanova... nekog ko je spreman da razeni nesto od njihovih dosadasnjih izdanja. Na netu nisam nasao nista... mada nisam ni icrpeo sve mogucnosti...
 
*goofy:
ja imam i koncert 'live @ Sheperd's bush... dobro je, dobro je... ;)


Kakav je taj koncert...? Posto sam citao da su blac m.... a nisam imao prilike da cujem nesto vise.... pa me interesuje da li su zatsta opaki na drugim albumima... Posto ovde zvuce sasvim pristojno...
 
Zapravo nešto tvrdji oblik progressive metala, tj kombinacija prog. i melodic death metala...

Mnoooogo kvalitetan bend! Lično mi nisu nešto specijalno omiljeni, ali objektivno jedan od najboljih metal bendova!

Ne znam gde sam to čitao, ali svi ili gotovo svi članovi benda imaju izuzetno muzičko obrazovanje, poput članova Dream Theater...
 
Ti si došao do polovine duplog albuma "Damnation/Deliverance". Na toj polovini se nalaze blaže pesme, a na drugoj su one morbidnije. Inače, oni su death metal, i uživaju mnogo veće uvažavanje nego što - bar po meni - zaslužuju.
 

Back
Top