MEGATREND - POMODARSTVO ILI PRAVI KVALITET ??

  • Začetnik teme anabella.
  • Datum pokretanja
AKHENATON:
Apsolutno__:
Anonymous:
Kolika ti je opsta kultura vec smo videli iz tvoje izjave da se na filozofskom fakultetu uci samo filozofija.



Boze.... :roll:

Sta, boze! Pa ko tako nesto izjavi, ne treba ni da se oglasava, nego u misju rupu da se sakrije.


Slusaj bre, ja vrlo dobro znam sta je filozofija i sta se tamo studira, ako ti nesto nije jasno u vezi filozofije slobodno me pitaj.

Ja sam nazvao studenta sa filozofije "filozofom"..E sada ne pada mi na pamet da se ovde nekom pametnjakovicu sa drzavnog fakulteta pravdam sta sam time hteo da kazem...a filozofiju poznajem sigurno mnogo vise nego ti
 
...још увек не познајем особе које су са завршеним МЕГАТРЕНДОМ (какво дебилно име...подсећа ме на дизелашку културу деведесетих) нашле одличан посао, што не могу рећи за оних 300 људи који сваке године заврше економију (сада је ОК и ФОН, али само за одређене области). У сваком случају...погледајте конкурсе...па мегатрендовци немају никакве шансе...могу само да се надају да дипл. економисти или Фоновци неће да се пријаве. Огроман хендикеп већ у старту.
Али...наш народ лепо каже...док има оваца...треба их шишати.
 
Apsolutno__:
rivero 45.:
ZASTO MEGATREND UPISUJU NAJGORI DJACI???

Kao prvo, ja ne studiram na Megatrndu nego na drugom privatnom fakultetu, a ovde branim privatne fakultete a ne samo MEGATREND kao fakultet !!!

A tvoje pitanje zasto Megatrend upisuju najgori djaci?? Kao prvo morao bi da mi izneses neku cinjenicu da Megatrend upisuju najgori djaci. Znaci da odes do fakulteta i da vidis prosek ocena iz srednje skole ucenika koji su upisali fax i onda da kazes srednji prosek je npr. 2,00 rekao mi je taj i taj sa fakulteta, a ne da pricas sta bi bilo kad bi isao od skole do skole i pravio neku statistiku!!!

Cinjenica je da oni bolji ucenici vise upisuju drzavni fakultet, to ne sporim i kazem da je tacno.
U mom predhodnom postu sam naveo razloge zasto se upisuju privatni fakulteti. Kad smo vec kod toga "moj drug je bio nedovoljan i upisao nesto privatno, ili bio jedva dobar i upiso privatno i sad je tamo super"; od mnogih studenata sa drzavnih fakulteta sam cuo pricu kada bih imao pare isao bih na privatni. Nas standard u zemlji je takav da mnogi ucenici nemaju novac za privatni fakultet a hteli bi tamo da idu (sad ti meni kazi najiskrnije, jel bi voleo da radis u grupi sa 20 studenata, da imas svog licnog asistenta kome mozes kada pozelis da se obratis, da u kabinetu imas svoj racunar i samo ti na njemu da radis, da dolaze strani biznismeni da ti drze predavanja kako biznis fukcionise kod njih na zapadu, da ides u evropske kompanije na praksu??? Da li postoji neko ko to ne bi voleo??!?
Ti odlicni djaci idu na drzavni fakultet prvenstveno sa ciljem da upadnu na budzet, da ih drzava finansira a na pomisao da treba da plati (neku cifru)...evra godinu, da ne pricam...Eto zasto npr najbolji djaci upisuju drzavni fakultet. Da na svim privatnim fakultetima bude odredjen broj studenata koji ce na osnovu prijemnog ispita dobiti besplatno skolovanje, jel mislis da se ne bi ti odlicni djaci upisivali na privatni faks?!? Ne bi svi ali veliki broj bi se upisao.

privatnom a da uslovi studStavi istu cenu na drzavnom fakultetu kao na iranja ostanu isti kao sto su sada, pa za 2 god ne verujem da bi iko upisivao drzavni fakultet.
Eto neki razlozi zasto dobri studenti ne upisuju privatni fakultet...

Ekononomski,pravni fakultet....sve je isto kao sto je bilo pre 10-15 godina, ali bukvalno je sve isto, nista se nije promenilo, program je osta isti i uopste se nije modrnizovao u odnosu na period od pre 10 god...Zar mislis da je to normalno :?: :?:

naravno da niko pametan ne upisuje privatni, vec samo vi sa novcem. mi posteni se mucimo, ali na kraju doguramo do diplome, izaposlimo se kod stranaca gde nam plata velika. i nemoj vise pricati kako su privatni bolji jer ste vi mamini i tatini sinovi koje mrzi da sednu i nauce, ko normalni ljudi.
pozdrav sa FONa.
 
jablanka85:
naravno da niko pametan ne upisuje privatni, vec samo vi sa novcem. mi posteni se mucimo, ali na kraju doguramo do diplome, izaposlimo se kod stranaca gde nam plata velika. i nemoj vise pricati kako su privatni bolji jer ste vi mamini i tatini sinovi koje mrzi da sednu i nauce, ko normalni ljudi.
pozdrav sa FONa.


Da,da prosetaj se do zavoda za zaposljavanje i pogledaj koliko sa diplomom ekonomskog fakulteta ceka posao. Kada dobijes informaciju, napisi ovde i do tada nemoj da se javljas sa ovako glupim komentarima.


Ljuba82:
...још увек не познајем особе које су са завршеним МЕГАТРЕНДОМ (какво дебилно име...подсећа ме на дизелашку културу деведесетих) нашле одличан посао, што не могу рећи за оних 300 људи који сваке године заврше економију (сада је ОК и ФОН, али само за одређене области). У сваком случају...погледајте конкурсе...па мегатрендовци немају никакве шансе...могу само да се надају да дипл. економисти или Фоновци неће да се пријаве. Огроман хендикеп већ у старту.
Али...наш народ лепо каже...док има оваца...треба их шишати.


Ima vremena da upoznas ljude jel ti izgleda samo sedis nad knjigom i spremas ispite na ekonomskom. Veruj mi iskreno mi je zao ali ja tu ne mogu nista.

Logicki odgovori : Pogledaj koliko studenata iz godine u godinu zavrsi Megatrend, i sta mislis da bi neko upisivao to da ne moze da se nadje posao sa diplomom tog fakulteta???

Ako hoces mogu na private da ti posaljem imena banaka i imena gradova gde su direktori filijala ili ekspozitura zavrsili megatrend !!
 
sta mislis da bi neko upisivao to da ne moze da se nadje posao sa diplomom tog fakulteta???

I sam znas da vecina ljudi dotican fakultet upisuje jer ne mogu nista drugo da upisu ili smatraju da ne mogu da zavrse drzavni jer im je pretezak. Zasto vi manjina koji ste normalni upisujete ja zaista ne znam. Devojka iz moje gimnazije je odustala od ekonomskog jer joj je bio tezak. Makar iskreno.
 
Apsolutno__:
jablanka85:
naravno da niko pametan ne upisuje privatni, vec samo vi sa novcem. mi posteni se mucimo, ali na kraju doguramo do diplome, izaposlimo se kod stranaca gde nam plata velika. i nemoj vise pricati kako su privatni bolji jer ste vi mamini i tatini sinovi koje mrzi da sednu i nauce, ko normalni ljudi.
pozdrav sa FONa.


Da,da prosetaj se do zavoda za zaposljavanje i pogledaj koliko sa diplomom ekonomskog fakulteta ceka posao. Kada dobijes informaciju, napisi ovde i do tada nemoj da se javljas sa ovako glupim komentarima.


Ljuba82:
...још увек не познајем особе које су са завршеним МЕГАТРЕНДОМ (какво дебилно име...подсећа ме на дизелашку културу деведесетих) нашле одличан посао, што не могу рећи за оних 300 људи који сваке године заврше економију (сада је ОК и ФОН, али само за одређене области). У сваком случају...погледајте конкурсе...па мегатрендовци немају никакве шансе...могу само да се надају да дипл. економисти или Фоновци неће да се пријаве. Огроман хендикеп већ у старту.
Али...наш народ лепо каже...док има оваца...треба их шишати.


Ima vremena da upoznas ljude jel ti izgleda samo sedis nad knjigom i spremas ispite na ekonomskom. Veruj mi iskreno mi je zao ali ja tu ne mogu nista.

Logicki odgovori : Pogledaj koliko studenata iz godine u godinu zavrsi Megatrend, i sta mislis da bi neko upisivao to da ne moze da se nadje posao sa diplomom tog fakulteta???

Ako hoces mogu na private da ti posaljem imena banaka i imena gradova gde su direktori filijala ili ekspozitura zavrsili megatrend !!

naravno da bi, jer je ipak bolje ikakva diploma da imaju posle da je pokazu, jer znaju da ne bi ni upisali ekonomski. moze da nadje posle posao jedino preko veze. opet, govorim za 99% koji upisuju megatrend jer ne mogu nista drugo.
 
Apsolutno__:
Ljuba82:
...још увек не познајем особе које су са завршеним МЕГАТРЕНДОМ (какво дебилно име...подсећа ме на дизелашку културу деведесетих) нашле одличан посао, што не могу рећи за оних 300 људи који сваке године заврше економију (сада је ОК и ФОН, али само за одређене области). У сваком случају...погледајте конкурсе...па мегатрендовци немају никакве шансе...могу само да се надају да дипл. економисти или Фоновци неће да се пријаве. Огроман хендикеп већ у старту.
Али...наш народ лепо каже...док има оваца...треба их шишати.



Ima vremena da upoznas ljude jel ti izgleda samo sedis nad knjigom i spremas ispite na ekonomskom. Veruj mi iskreno mi je zao ali ja tu ne mogu nista.

Logicki odgovori : Pogledaj koliko studenata iz godine u godinu zavrsi Megatrend, i sta mislis da bi neko upisivao to da ne moze da se nadje posao sa diplomom tog fakulteta???

Ako hoces mogu na private da ti posaljem imena banaka i imena gradova gde su direktori filijala ili ekspozitura zavrsili megatrend !!

Чекај...ти си тамо асистенчић неки или си само студент (ако то уопште тако могу да назовем)? Ако је ово друго...желим ти пуно среће у животу.
Не кажем да не може да се нађе посао, свакако да је и тај назови факс бољи од неке средње школе, али смешно је поредити наша 2 факса. Да не причам о квалитету људи, тражњом за њима, платама...
Довољно је да погледаш пар огласа, одеш на сајтове мало већих фирми или видиш сајтове наших Human search фирми...па да скапираш неке ствари. Осим тога...пошто повремено хонорарно радим у фирми којој је, између осталог, посао да егзактно зна тржишну ситуацију (нпр. тражњу за одрећеним профилима), сматрам да сам довољно компетентан да говорим о овоме.
Узгред, волео бих да ми пошаљеш имена тих организација о којима си причао, као и пуна имена запослених и опис њиховог радног места...а ја ћу то већ некако проверити.

P.S. А што се учења тиче...ја бих искрено волео да не дижем нос из књиге. Али стварно. Или да ми неко држи прангију на челу да не бих устајао од стола. Овако...могу да ти напишем есеј о ванстудентским активностима...једном приликом.
 
marbik:
I sam znas da vecina ljudi dotican fakultet upisuje jer ne mogu nista drugo da upisu ili smatraju da ne mogu da zavrse drzavni jer im je pretezak. Zasto vi manjina koji ste normalni upisujete ja zaista ne znam. Devojka iz moje gimnazije je odustala od ekonomskog jer joj je bio tezak. Makar iskreno.

Ovako, ja ne studiram na tom fakultetu studiram na jednom drugom privatnom ali znam neke sto studiraju na Megatrendu i znam (Ovo za Ljubu vazi) mnoge direktore banaka koji su zavrsili Megatrend i odlicno rade posao koji im je namenjem. Sada ne kazem da oni nisu primljeni preko veze. Neka bude da su preko veze primljeni, ali eto rukovode tim bankama odlicno. Niko njih nebi ostavio na funkciji direktora ako nesto brljaju. Eto sa znanjem sa Megatrenda oni rukovode bankom. I ja hocu da kazem da se na tom fakultetu stice znanje za onog ko hoce da nauci. Ne kazem ja da je privatni fakultet priznatiji od Ekonomskog - drzavnog. Svi smo svesni toga da vecina ljudi upisuje Megatrend zato sto ne moze da zavrsi drugi.

Npr. ti si resio da ucis na fakultetu bezobzira da li si na privatnom ili drzavnom. I opet kazem sto sam pre pricao, da li ce ti biti lakse ako radis u grupi od 15-20 studenata, imas svog asistenta, slusas predavanja stranih biznismena, ides u velike kompanije na praksu, imas svoj racunar na faksu itd. ili ono sto se radi na ekonomskom ?!??

Na privatnom fakultetu su mnogo bolji uslovi da naucis nesto ako si resio da naucis bez obzira da li si na drzavnom ili privatnom. Na drzavnom fakultetu nemas takve uslove koje imas na privatnom


I opet kazem na konkursima je priznatija diploma drzavnog fakulteta, to stoji, ali sigurno to nece biti jos dugo tako. A bilo ko ko hoce da bude na vecoj funkciji u nekoj firmi treba da ima veliku vezu (vrlo je malo onih koji su na fukciji bez neke veze) i sada ako ti imas nekog u nekoj firmi , on ce te staviti na funkciji sa diplomom bilo kog fakulteta....

Zato kazete na privatnom fakultetu idu "mamini i tatini sinovi", pa najvise idu oni koji ce se preko veze zaposliti, i sto da se neko mlati na drzavnom fakultetu kada moze na privatnom da uziva u studiranju.

Znaci ne kazem da je diploma privatnog priznatija ali sam rekao neke druge stvari....
 
PA to je ono o cemu sam ja od pocetka pricao. Kriterijumi. Svaka cast vama koji hocete na privatnom nesto da naucite ali vasih ostalih 99% kolega vam ubijaju bilo kakvu reputaciju. Uglavnom ce svi slegnuti ramenima jer ce pre vas videti 99 debila koji veze sa mozgom nemaju, a to je dovljno da se formira misljenje. Opet kazem, sa tog Megatrenda znam minimum 20 ljudi, i medju njima ima i ok ljudi, da mozes da popricas itd. ali su svi upisali to jer nisu mogli da upisu ili zavrse drzavni.
Druga bi stvar bila da kod nas postoji kvalitetan privatni gde je kriterijum visok, gde ne moze svako da se upise, a ni svako da zavrsi. To bi bilo super, ali ovde je jos uvek kvanitet pre kvaliteta.
 
@ апсолутно...

Вараш се да ће убрзо приватни факултети постати бољи од државних. То јесте перспектива...и тако и треба да буде (нпр. систем школовања у САД)...али то је јако, јако далека будућност.
А с обзиром да овдашњи послодавци знају какво је тренутно стање на приватним факултетима...ионако лош рејтинг тих факултета се погоршава уместо да се побољшава!
Једноставно људи знају да је 90% људи на тим факултетима боранија...и просто неће да ризикују...да не би погрешили у проналажењу оних 10%.

P.S. Још увек чекам на информације о предузећима и људима у њима.
 
jablanka85:
Apsolutno__:
rivero 45.:
ZASTO MEGATREND UPISUJU NAJGORI DJACI???

Kao prvo, ja ne studiram na Megatrndu nego na drugom privatnom fakultetu, a ovde branim privatne fakultete a ne samo MEGATREND kao fakultet !!!

A tvoje pitanje zasto Megatrend upisuju najgori djaci?? Kao prvo morao bi da mi izneses neku cinjenicu da Megatrend upisuju najgori djaci. Znaci da odes do fakulteta i da vidis prosek ocena iz srednje skole ucenika koji su upisali fax i onda da kazes srednji prosek je npr. 2,00 rekao mi je taj i taj sa fakulteta, a ne da pricas sta bi bilo kad bi isao od skole do skole i pravio neku statistiku!!!

Cinjenica je da oni bolji ucenici vise upisuju drzavni fakultet, to ne sporim i kazem da je tacno.
U mom predhodnom postu sam naveo razloge zasto se upisuju privatni fakulteti. Kad smo vec kod toga "moj drug je bio nedovoljan i upisao nesto privatno, ili bio jedva dobar i upiso privatno i sad je tamo super"; od mnogih studenata sa drzavnih fakulteta sam cuo pricu kada bih imao pare isao bih na privatni. Nas standard u zemlji je takav da mnogi ucenici nemaju novac za privatni fakultet a hteli bi tamo da idu (sad ti meni kazi najiskrnije, jel bi voleo da radis u grupi sa 20 studenata, da imas svog licnog asistenta kome mozes kada pozelis da se obratis, da u kabinetu imas svoj racunar i samo ti na njemu da radis, da dolaze strani biznismeni da ti drze predavanja kako biznis fukcionise kod njih na zapadu, da ides u evropske kompanije na praksu??? Da li postoji neko ko to ne bi voleo??!?
Ti odlicni djaci idu na drzavni fakultet prvenstveno sa ciljem da upadnu na budzet, da ih drzava finansira a na pomisao da treba da plati (neku cifru)...evra godinu, da ne pricam...Eto zasto npr najbolji djaci upisuju drzavni fakultet. Da na svim privatnim fakultetima bude odredjen broj studenata koji ce na osnovu prijemnog ispita dobiti besplatno skolovanje, jel mislis da se ne bi ti odlicni djaci upisivali na privatni faks?!? Ne bi svi ali veliki broj bi se upisao.

privatnom a da uslovi studStavi istu cenu na drzavnom fakultetu kao na iranja ostanu isti kao sto su sada, pa za 2 god ne verujem da bi iko upisivao drzavni fakultet.
Eto neki razlozi zasto dobri studenti ne upisuju privatni fakultet...

Ekononomski,pravni fakultet....sve je isto kao sto je bilo pre 10-15 godina, ali bukvalno je sve isto, nista se nije promenilo, program je osta isti i uopste se nije modrnizovao u odnosu na period od pre 10 god...Zar mislis da je to normalno :?: :?:

naravno da niko pametan ne upisuje privatni, vec samo vi sa novcem. mi posteni se mucimo, ali na kraju doguramo do diplome, izaposlimo se kod stranaca gde nam plata velika. i nemoj vise pricati kako su privatni bolji jer ste vi mamini i tatini sinovi koje mrzi da sednu i nauce, ko normalni ljudi.
pozdrav sa FONa.
E pa moracu da ti kazem da nisi 1005 u pravu devojko!!!
I ja sam na "Megatrendu",tj. zavrsavam ga i vec sam nasla posao!A sto se tice tog sto si rekla da samo burzujcici upisuju ovu skolu,isto tako nisi u pravu!Ja sam iz Zrenjanina i ovde i zavrsavam skolu,bas iz tog razloga sto nisam burzujka,tj. ovo mi je bila i najblaza varijanta sto se placanja tice,jer ti vidi koliko bi me izaslo skolovanje,ispiti,knjige,kirija,hrana,dzeparac i put da sam na bilo kom drzavnom faxu!!!Toliko!
A pola njih koji su napisali koje kakve komentare za Megatrend nemaju cak ni srednju skolu zavrsenu!!!
Ali,naravno,svako ima prava na svoje misljenje!!!
Goodbye!!!
 
jablanka85:
Apsolutno__:
rivero 45.:
ZASTO MEGATREND UPISUJU NAJGORI DJACI???

Kao prvo, ja ne studiram na Megatrndu nego na drugom privatnom fakultetu, a ovde branim privatne fakultete a ne samo MEGATREND kao fakultet !!!

A tvoje pitanje zasto Megatrend upisuju najgori djaci?? Kao prvo morao bi da mi izneses neku cinjenicu da Megatrend upisuju najgori djaci. Znaci da odes do fakulteta i da vidis prosek ocena iz srednje skole ucenika koji su upisali fax i onda da kazes srednji prosek je npr. 2,00 rekao mi je taj i taj sa fakulteta, a ne da pricas sta bi bilo kad bi isao od skole do skole i pravio neku statistiku!!!

Cinjenica je da oni bolji ucenici vise upisuju drzavni fakultet, to ne sporim i kazem da je tacno.
U mom predhodnom postu sam naveo razloge zasto se upisuju privatni fakulteti. Kad smo vec kod toga "moj drug je bio nedovoljan i upisao nesto privatno, ili bio jedva dobar i upiso privatno i sad je tamo super"; od mnogih studenata sa drzavnih fakulteta sam cuo pricu kada bih imao pare isao bih na privatni. Nas standard u zemlji je takav da mnogi ucenici nemaju novac za privatni fakultet a hteli bi tamo da idu (sad ti meni kazi najiskrnije, jel bi voleo da radis u grupi sa 20 studenata, da imas svog licnog asistenta kome mozes kada pozelis da se obratis, da u kabinetu imas svoj racunar i samo ti na njemu da radis, da dolaze strani biznismeni da ti drze predavanja kako biznis fukcionise kod njih na zapadu, da ides u evropske kompanije na praksu??? Da li postoji neko ko to ne bi voleo??!?
Ti odlicni djaci idu na drzavni fakultet prvenstveno sa ciljem da upadnu na budzet, da ih drzava finansira a na pomisao da treba da plati (neku cifru)...evra godinu, da ne pricam...Eto zasto npr najbolji djaci upisuju drzavni fakultet. Da na svim privatnim fakultetima bude odredjen broj studenata koji ce na osnovu prijemnog ispita dobiti besplatno skolovanje, jel mislis da se ne bi ti odlicni djaci upisivali na privatni faks?!? Ne bi svi ali veliki broj bi se upisao.

privatnom a da uslovi studStavi istu cenu na drzavnom fakultetu kao na iranja ostanu isti kao sto su sada, pa za 2 god ne verujem da bi iko upisivao drzavni fakultet.
Eto neki razlozi zasto dobri studenti ne upisuju privatni fakultet...

Ekononomski,pravni fakultet....sve je isto kao sto je bilo pre 10-15 godina, ali bukvalno je sve isto, nista se nije promenilo, program je osta isti i uopste se nije modrnizovao u odnosu na period od pre 10 god...Zar mislis da je to normalno :?: :?:

naravno da niko pametan ne upisuje privatni, vec samo vi sa novcem. mi posteni se mucimo, ali na kraju doguramo do diplome, izaposlimo se kod stranaca gde nam plata velika. i nemoj vise pricati kako su privatni bolji jer ste vi mamini i tatini sinovi koje mrzi da sednu i nauce, ko normalni ljudi.
pozdrav sa FONa.
E pa moracu da ti kazem da nisi 1005 u pravu devojko!!!
I ja sam na "Megatrendu",tj. zavrsavam ga i vec sam nasla posao!A sto se tice tog sto si rekla da samo burzujcici upisuju ovu skolu,isto tako nisi u pravu!Ja sam iz Zrenjanina i ovde i zavrsavam skolu,bas iz tog razloga sto nisam burzujka,tj. ovo mi je bila i najblaza varijanta sto se placanja tice,jer ti vidi koliko bi me izaslo skolovanje,ispiti,knjige,kirija,hrana,dzeparac i put da sam na bilo kom drzavnom faxu!!!Toliko!
A pola njih koji su napisali koje kakve komentare za Megatrend nemaju cak ni srednju skolu zavrsenu!!!
Ali,naravno,svako ima prava na svoje misljenje!!!
Goodbye!!!
 
majcheki:
Lepo ja ka\em, posla uvek ima za onog ko hoće da radi. Drago mi je da se i koleginica pojavila da ne ispadne kako Maja laže kako posle Megatrenda niko nije našao posao i slično :wink:
da, za vas par koji nadjete vezu ili ste stvarno sposobni.. dakle, PAR.
privatni se ne mogu uporediti sa drzavnim.
cudi me kako nije svakom jasno da 90%onih koji upisuju privatni rade to jer NE MOGU DRUGDE!
 
Apsolutno__:
AKHENATON:
Apsolutno__:
Anonymous:
Kolika ti je opsta kultura vec smo videli iz tvoje izjave da se na filozofskom fakultetu uci samo filozofija.



Boze.... :roll:

Sta, boze! Pa ko tako nesto izjavi, ne treba ni da se oglasava, nego u misju rupu da se sakrije.


Slusaj bre, ja vrlo dobro znam sta je filozofija i sta se tamo studira, ako ti nesto nije jasno u vezi filozofije slobodno me pitaj.

Ja sam nazvao studenta sa filozofije "filozofom"..E sada ne pada mi na pamet da se ovde nekom pametnjakovicu sa drzavnog fakulteta pravdam sta sam time hteo da kazem...a filozofiju poznajem sigurno mnogo vise nego ti


NE IZVRCI SAD STVARI! DA LI TI ZNAS STA JE FILOZOFIJA, NECU NI DA PROVERAVAM DA SE JOS VISE NE RAZOCARAM U STUDENTE MEGATRENDA.

I KAO PRVO, NISI TI NAZVAO FILOZOFOM STUDENTA FILOZOFIJE , VEC MENE, A JA SAM REKAO DA STUDIRAM NA FILOZOFKOM FAKULTETU, A TO NE ZNACI DA STUDIRAM FILOZOFIJU.

A TI OCIGLEDNO NEMAS POJMA KOJE STUDIJSKE GRUPE TU POSTOJE, A TO ZNA SVAKI AKADEMSKI GRADJANIN. E TO GOVORI SVE O LJUDIMA KOJI UPISUJU MEGATREND. DALJI KOMENTAR JE SUVISAN.
 
AKHENATON.:
I KAO PRVO, NISI TI NAZVAO FILOZOFOM STUDENTA FILOZOFIJE , VEC MENE, A JA SAM REKAO DA STUDIRAM NA FILOZOFKOM FAKULTETU, A TO NE ZNACI DA STUDIRAM FILOZOFIJU.


Sa ovakvim idiotima se ne treba nikada raspravljati...Jel znas ti da filozofija postoji kao nauka?!?!?? Jel si cuo nekada to?!? I nazvao sam te FILOZOFOM I JESI FILOZOF :roll: :roll:

a koje se nauke uce na tom fakultetu vrlo dobro znam i ne treba mi neko kao ti da objasnjava FILOZOFU JEDAN
 
Filozofija jeste nauka, i to vidim da znas. Ali filozofski fakultet i studiranje filozofije nije isto. E to ne znas, pa nauci:

www.f.bg.ac.yu

www.filfak.ni.co.yu

pre nego sto nesto odvalis, malo bolje prouci bar osnovne stvari vezane za ono sto zelis da kazes.

Mozes ti sad i da se vadis ali si jasno i glasno na moje reci da sam student filozofskog fakulteta rekao:

Apsolutno__:
E studiraj ti filozofiju i uzivaj u uzivotu i pusti one koji zavrsavaju Megatrend.....

a to zasigurno pokazuje da ti ne znas da su to dve razlicite stvari (odnosnp sg za filozofuju je samo jedan mali segment filozofskog fakulteta, i u poslednje vreme sg sa najmanje zainteresovanih....ali to je sad druga tema)...

ZAPAMTI SAMO OVO

FOLOZOFSKI FAKULTET nije isto sto i FILOZOFIJA!

Ovde prekidam, necu vise uopste da ti objasnjavam, a ti ako shvatis shvatio si, ako ne.....jadna nasa zemlja sa takvim menadzerima.
 
vec duze vreme cituckam ovu temu, i ne mogu cudom da se nacudim... i stavu, i nacinu komunikacije.
oduvek sam mislila da je fakultetsko obrazovanje samo jedan stepenik, jedna mala faza u razvoju osobe uopste, samo pocetna tacka za neke druge stvari u zivotu. ili, jos preciznije - mala faza samo jednog segmenta zivota osobe:D.
fakultet moze da da ciljano, potrebno strucno znanje, ali - naravno - i ne mora; no, kako ja vidim stvari, za iole ozbiljnog profesionalca, kojem je stalo do struke, potpuno je jasno da ga ceka ucenje za - ceo zivot. i stojim iza toga da svakog fakultetski obrazovanog coveka, danas-sutra u praksi, ceka jako mnogo dodatnog rada, ako ce biti BAS dobar u svojoj bransi.
a nadalje, posebno je pitanje sta ce ko da ucini sa i "od" svoje diplome, a tu dolaze do izrazaja (naravno!) licni kvaliteti, i ostala znanja. opet - stvar licnog nivoa aspiracije: neko ce zivo zeleti i videti sebe kao catu u kancelarijskom okruzenju, a neko - sa istim "startnim" obrazovanjem, ce uspeti sebe da plasira u mnogo glamuroznije i bolje placeno okruzenje... nije nas bog sve iste stvorio.
a to - da li neko poznaje smerove filozofskog fakulteta ili ne, zaista ne vidim kao pokazatelj necije strucnosti, danas-sutra :). bez uvrede :).
mene da si pitao, ja znam vrlo jasno razliku izmedju pojedinih smerova, a kakvih sve ima i cime se konkretnije bave, bog bi ga znao....:).

kako god, svima od srca najlepse zelje, i mnogo uspeha na studijama, gde god da ste :heart:
 

Back
Top