voda

Ako su ti te dve čaše vode u nekom blagom špriceru uz dobro jelo, verovatno ti je dovoljno, ako se osečaš dobro i ništa ti ne fali.
 
Pa da, ali ja sam to pretvorio u litar i po špricera, riblju čorbu, pečenog soma sa krumpir salatom, i malo dobre rakijice na početku.
 
Pa tako rade Amerikanci, koji su i onako iz svojih jela isterali elektrolite, to jest so, a tom metodom hteli bi još iz svojih tela da isperu poslednje tragove soli.
A vidi kakvi su, debeli, bolestni, nervozni, da ne kažem ono najgore.
Njima se dešava upravo ono, o čemu priča ona krasna i poučna češka pripovedka SO IZNAD ZLATA.
A kako su naivni, vodljivi i lakoverni, i njih če od tog recepta otrezniti jedino katastrofa, kakva zadesila tog češkog kralja, koji nije mogao ni za sve zlato svog kraljevstva kupiti ni gram soli.
Prema mojim izračunima, čovek mora u telo ukupno unositi 3 litre vode kroz jelo i piče, kad konzumira 3000kcal dnevno, a to u čistoj vodi iznosi oko 2 litre.
A prosek je do 2000kcal, pa prosečnom čoveku dovoljno je oko 1,5 litra vode a ne 3.
A u litru i po špricera ima skoro toliko vode.
Šta kažeš, ko je pametniji, ovaj naš drug, koji je postavio pitanje i pije pola litra vode na litar vina, ili Amerikanac, koji pije tri, i to ne zdrave bunarske vode, a one njihove destilovane flaširane kišnice.
 
Joj Stane zivota ti ne davi,odakle ti ideja da voda ispere so.So u organizmu vezuje vodu a ne obrnuto.
Ova kolicina ti je potrebna da bi bubrezi funkcionisali kako treba,telo se cistilo od toksina...a o Amerikancima i njihovoj gojaznosti necu ni da pocinjem,stavi bilo kog naseg prosecnog coveka na mesecnu ishranu u mekdonaldsu i ima da dobijes naseg Amerikanca.
 
E tu si u pravu. Kako može neko vašu pleskavicu da zameni falsifikatom.
Ali nemoj da kažeš, da je tri litre vode srpski a ne amerikanski patent.
 
Par mojih prijatelja je bilo u Americi i nakon povratka svi su imali 10 do 15 kilograma vise,sve je to zbog njihove ishrane.Tako da nemoj ponovo da mi pocinjes pricu o soli...Hrani ti bilo koga 3 puta dnevno sa junk food pa ces videti na sta ce da lici,a ovo 2l vode,to je dokazano u celom svetu.
 
voda:
interesuje me da li je normalno to sto dnevno unosim najvise 2 case vode,ne osecam potrbu vise za vodom.

ja imam isti taj problem slabo pijem vodu kao vodu.. ma uopste nemam potrebu za vodom.... ali se zato naljevam sokovima, i cajevima :roll:
 
Nije to isto.Sok i caj ne mogu zameniti prirodni sastav vode,ajde caj i da prodje ali sok ne moze.Ove 2 litre vode se odnose bas na vodu,ne na supu,ni sok,ni kafu,nego cista voda.
 
jel neko za chaj:):
voda:
interesuje me da li je normalno to sto dnevno unosim najvise 2 case vode,ne osecam potrbu vise za vodom.

ja imam isti taj problem slabo pijem vodu kao vodu.. ma uopste nemam potrebu za vodom.... ali se zato naljevam sokovima, i cajevima :roll:


Organizamu treba svakog dana određena količina soli, a ako ti svoju porciju soliš sa pola doze soli, pojedeš dve porcije umesto jedne i gojiš se i razboliš se.
Ali jest činjenica, da je nezdrava kuhunjska jodirana so po ukusu dvaput slanija od zdrave soli.
I u tome je celi štos.
A normalno, ako zbog toga jedeš dvaput više kalorija, moraš da piješ i dvaputa veču količinu vode.
I samo u ovome je drugi štos.
 
dr:
Par mojih prijatelja je bilo u Americi i nakon povratka svi su imali 10 do 15 kilograma vise,sve je to zbog njihove ishrane.Tako da nemoj ponovo da mi pocinjes pricu o soli...Hrani ti bilo koga 3 puta dnevno sa junk food pa ces videti na sta ce da lici,a ovo 2l vode,to je dokazano u celom svetu.

Pa ti tvoji prijatelji baš potvrđuju moju teoriju i dobro da si prešla iz 3 litre na 2 litre, vidičeš, bičeš sutra na normali i ko boga te molim, nemoj toliko da piješ.
 
E Stane kad bi video kako izgledam onda bi shvatio zasto to pricam.Kolicina vode za mene i tebe nije ista,svako prema svojoj telesnoj masi.
Nisam ni ja imala obicaj da pijem toliko vode ali kad se naviknes vidis koliko ti je bolje.
 
Sad neznam, šta hočeš, da kažeš. Ja imam 80kg dnevno, ne pojedem više od 1600kcal, vodu dobijam kroz supe, neko voče i slično, a same čiste vode, ko ovaj naš drugar, pola litre.
Volim sve da jedem, ne branim se vina u društvu i tako.
Ali, nemoj sad da vičeš na mene, moja prosečna potrošnja zdrave soli jest dnevno 8 gr, to znači kao dodatak u jelu, a C- vitamina za jedan limun ili još bolje, mnogo jih volim, dve tri sirove ljute papričice ili čili sad u zimi kad ima manje povrča.
I to ti je moja opšta formula:
F = 100kcal u hrani + 100gr vode + 10mg prirodnog C-vitamina + 1gr soli.
Ali mora da znaš, da je u hrani samoj več približno pola vode, pola vitamina i pola soli.
Pre tri godine imao sam 100kg, počeo da pijem tri litre vode, da bi skinuo neku kilu, izpraznio iz sebe elektrolite i pao skoro u komu od visokog šečera.
Hteli, da me strpaju u bolnicu, ali srečom nije bilo baš par dana vremena tamo i ja sam u velikom šoku i mukama počeo sam sebi da tražim rešenje. Za nepuna tri meseca našao sam ga, počeo da primenjujem svoju biodietu, skinuo šečer i kile polako za godinu dana i napisao knjigu.
Eto tako vidiš, zdrava so vratila mi energiju, a več tri godine nisam popio nijedan lek, a pre toga trošio sam sve živo od antibiotika nadalje.
A ti, zbog čega si povečala potrošnju vode i kada.
 
stane:
jel neko za chaj:):
voda:
interesuje me da li je normalno to sto dnevno unosim najvise 2 case vode,ne osecam potrbu vise za vodom.

ja imam isti taj problem slabo pijem vodu kao vodu.. ma uopste nemam potrebu za vodom.... ali se zato naljevam sokovima, i cajevima :roll:


Organizamu treba svakog dana određena količina soli, a ako ti svoju porciju soliš sa pola doze soli, pojedeš dve porcije umesto jedne i gojiš se i razboliš se.
Ali jest činjenica, da je nezdrava kuhunjska jodirana so po ukusu dvaput slanija od zdrave soli.
I u tome je celi štos.
A normalno, ako zbog toga jedeš dvaput više kalorija, moraš da piješ i dvaputa veču količinu vode.
I samo u ovome je drugi štos.

*ebote so...
 
Zbog cestih upala besike,od pre nekih godinu dana.I ne,nisam gubila na tezini.A to sto si uzimao tecnost pa zamalo zavrsio u komi,to ima veze sa necim drugim...jedan od prvih simptoma secerne bolesti je uzimanje velike kolicine tecnosti,ne ovako kao ja namerno nego zbog potrebe organizma.
Bice Stane da ti nisi kontrolisao svoj scere tada pa si zato zamalo glavu izgubio a trazenjem tolike vode telo te je upozoravalo da nesto nije u redu sa njim.
 
dr:
Zbog cestih upala besike,od pre nekih godinu dana.I ne,nisam gubila na tezini.A to sto si uzimao tecnost pa zamalo zavrsio u komi,to ima veze sa necim drugim...jedan od prvih simptoma secerne bolesti je uzimanje velike kolicine tecnosti,ne ovako kao ja namerno nego zbog potrebe organizma.
Bice Stane da ti nisi kontrolisao svoj scere tada pa si zato zamalo glavu izgubio a trazenjem tolike vode telo te je upozoravalo da nesto nije u redu sa njim.

kakava si ti to dr. kad stalno visish na netu :shock: ... a pacijenti, a ovo, a ono :lol: ... ahammmmmmmmm tebi je ordinacija na netu.... bash te briga bash ti je cool 8)
 
dr:
E ako si svoj secer dogurao do toga da odmah pocnes sa insulinom onda nemam sta da ti kazem.

ej pa nije ti neka fora da tako pricash sa njim.. :roll: ...
to da li je neko dogurao secer do insulina ne mora da znaci da nije vodio racuna o ishrani ili cemu vec... neko se jednostavno rodi sa time... nekog nahvata u pubertetu i ne moze da se odbrani, odmah insulin PA STA????.. yebote to si napisala ko da je ne znam sta bauk....
na neki nacin sam prinudjena da znam sve o tome... tako da bih mogla istorijat da vam napishem na tu temu... ali nije ni mesto niti vreme... samo sam htela da ti kazem da si mogla da birash reci ako si zelela da pises o tome... i ne znam zasto neki ljudi to smatraju bolescu, to gotovo i da nije neka klaasicna bolest.... mislim, zivis normalno bukvalno kao svi ostali samo sto imash tu obavezu da se pre jela bocnes ako si na insulinu naravno...
 

Back
Top