Pomoc

Tokan

Aktivan član
Poruka
1.246
U napred da se izvinim ako tema nije na pravom mestu, ali bolje meste nisam uspeo naci :) Imam jedan problem, pa molim za pomoc. Zivim sam u stanu u prizemlju( garsonjera 23,24 kvadrata) i imam prozore samo sa jedne strane zida. To mi pravi probleme jer je dosta zagusljivo, drugi mnogo veci problem je WC. nema prozora, mnogo je vlaznost velika jer tu i susim ves pored kupanja i slicno, posto vrata izmedju WC-a hodnika i dnevne sobe ne zatvaram ta vlaga dolazi i do dnevne sobe pa mi to stvara velike probleme. Kako moze da se resi problem vlage?? Pomagajte ako je moguce, jer da trazim nov stan nemam volje a bojim se da ako zimu docekam sa vlagom u stanu da nece da izadje na dobro.
 
Betty:
a klima uređaj? Oni noviji imaju i regulisanje vlage u vazduhu, podesivo...

Stan nije moj, podstanar sam u njemu tako da ne bih toliko da ulazem u tudji stan. Mislio sam za neki savet, mozda neki proizvod da kupim, ne znam sta vec...
 
Evo stari "babski" recept.
U coskove sobe stavi u plasticne kutije po 1 kg soli. To dobro upija vlagu. Posle par dana mozes da ocedis vodu i istu so i dalje da koristis.
Videla sam to u nekim seoskim kucama zimi da funkcionise, ne znam za period kada se ne greje. Zena je susila pelene u sobi a ta so je sve upijala. Dnevno je po dva puta cedila vodu.
Filteri koji se kupuju su skupi a sastoje se od neke vrste soli i isto funkcionisu. Ovo je jeftinije.
 
Marge Simpson:
Evo stari "babski" recept.
U coskove sobe stavi u plasticne kutije po 1 kg soli. To dobro upija vlagu. Posle par dana mozes da ocedis vodu i istu so i dalje da koristis.
Videla sam to u nekim seoskim kucama zimi da funkcionise, ne znam za period kada se ne greje. Zena je susila pelene u sobi a ta so je sve upijala. Dnevno je po dva puta cedila vodu.
Filteri koji se kupuju su skupi a sastoje se od neke vrste soli i isto funkcionisu. Ovo je jeftinije.

Hvala na savetu, isprobacu ga koliko danas u nadi da ce da pomogne...
 
Купио сам со, надам се да ће да помогне, сад ћу покушати да наместим како ми је речено.
 
Marge Simpson:
Evo stari "babski" recept.
Posle par dana mozes da ocedis vodu i istu so i dalje da koristis.
jeftinije.

Како мислиш да цедим воду? Хоће ли се у тој посуди где буде со, скупљати вода па ћу морати свремена на време да је избацујем?
 
Tokan:
Како мислиш да цедим воду? Хоће ли се у тој посуди где буде со, скупљати вода па ћу морати свремена на време да је избацујем?

verovatno..mozes posle i so da osusis u rerni pa opet...ne zezam se, tako se radi i sa silikagelom..on je u normalnom stanju plav, a kad je vlazan onda je pink...susenjem opet poplavi
 
ma....sada se stalno vrti ta reklama na tv-u....neki isusivac vlage....
bas za te manje -podrumske- zatvorene prostorije......
i cini mi se da nije skup.....
a kako radi.....
eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
to pitaj bundevu......on je majstor za vlagu........
9.gif
 
Ево после пар дана, има бољитка, хвала на саветима. Сад со се мало згрушала, вероватно и требало да је променим или осушим. Рерна ми не ради, има ли неки други начин, или ми је лакше да купим још које кило соли па све поново?
 
livija hvala na linkovima, sad cu pogledati

blacky333:
A mozda da ne susus ves u kupatilu vec negde gde mozes da provetris
i da ne pravis saunu od kupatila kas se tusiras?
Bolje spreciti nego leciti.

Zivim u garsonjeri, nemam gde drugde da susim. A veruj mi da se kupam sto brze mogu, pokusavam sto manje vode da koristim, a opet da mirisem :)
 
livija:


A да случајно не знаш неки домаћи сајт или производ? Ово све страни сајтови, и коштају колико и клима. Нема се пара за такво планинарење :), поготову што није мој стан.
 
So možeš da ispržiš u šerpi na ringli. Malo mešaj dok ta voda ne ispari, so ti neće zagoreti.
Moje je iskustvo da so radi dobro, ali sporo. Imaćeš mnogo više vlage na zimu, pa će ti trebati 30 - tak kila soli...
 

Back
Top