"Košuljica" za tortu

Dinna

Zainteresovan član
Poruka
318
Da li neko zna kako se prave one tzv. "košuljice" za torte koje su u poslednje vreme veoma moderne? Znači, nije šlag nego tanak, mek, pomalo želatinast pokrivač na torti... Uf. al' sam ga objasnila... Ali ko zna, shvatiće! :D
 
Jeste, marcipan je u pitanju.
Kupiš marcipan na merenje u nekoj radnji gde se prodaju potrepštine za kolače ili prodavnici zdrave hrane i tanko ga razviješ oklagijom, pa posle možeš s njim šta te volja...........:-D
 
joooj.. ako te ne mrzi marcipan nije tezak za pravljenje. njegovi sastojci su badem, secer, limunov sok, i eventualno belance, a ima da se nadje na netu recept.. bio ovde na krstarici jedan SUPER recept.. pronjuskaj, neces se pokajes.. :D

ja iskreno vise volim domaci nego kupljeni marcipan... ;)
 
Kosuljicu mozes da napravis i ovako : zavisno od velicine torte mozes povecati kolicinu ali ja recept imam zapisan na ovu kolicinu. pola kg. ratluka neutralnog ukusa umesis sa istom kolicinom prah secera. Dodas boju koju zelis i razvijes koru preko celofana debljine par milimetara. Nozem seces potreban oblik i velicinu.
 
mama_caca:
Kosuljicu mozes da napravis i ovako : zavisno od velicine torte mozes povecati kolicinu ali ja recept imam zapisan na ovu kolicinu. pola kg. ratluka neutralnog ukusa umesis sa istom kolicinom prah secera. Dodas boju koju zelis i razvijes koru preko celofana debljine par milimetara. Nozem seces potreban oblik i velicinu.
Hvala, mama_caco! Mislim da ovo što sam ja jela nije bio marcipan, jer je bilo snežno bele boje i nije imao onaj karakteristični ukus marcipana.
 
vesna korica:
kupuje se gotova i mislim da se pri pravljenju fondona koristi glicerin
Našla sam u Patinom kuvaru recept za fondan, i tu ide samo šećer, voda i neki sirup za bombone... To je nešto starinsko, reklo bi se...
A našla sam kod Pate i glazuru od prah-šećera i belanaca, sa dodatkom jedne kašike soka od limuna ili vinskog sirćeta. Možda je i to bilo...
 

Back
Top