Na budvanskoj rivijeri boravi 5 % više turista nego u istom periodu prosle godine
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 37

Tema: Na budvanskoj rivijeri boravi 5 % više turista nego u istom periodu prosle godine

Poznat _Milanche_ (avatar)
    Učlanjen
    25.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Podrazumevano Na budvanskoj rivijeri boravi 5 % više turista nego u istom periodu prosle godine

Trenutno na budvanskoj rivijeri boravi ukupno 37.262 gostiju, što je 5% više nego u istom periodu prosle godine.
    Ovogodišnju sezonu definitivno će obelezitiiti masovan povratak inostranih gostiju na Crnogorsko primorje, a sudeći prema podacima budvanske turističke organizacije najveću popunjenost kapaciteta beleže hotelijeri.
    Od ukupnog broja gostiju, kako se navodi u saopštenju, 11.652 je inostranih turista dok je evidentirano 25.610 turista iz Srbije i Republike Srpske “domaćih gostiju”.
    - Najbolju popunjenost bilježe hoteli, u kojima je registrovano ukupno 13.252 gostiju, što je za 13 odsto bolja posjećenost nego sredinom avgusta prošle godine. Hotelijeri su ugostili 8.232 inostranih gostiju dok je domaćih turista 5.020. Za razliku od hotela najlošiju popunjenost u odnosu na prošlu godinu bilježe kampovi u kojima trenutno boravi 1.510 gostiju, što je za 17 odsto manje nego lani. Da kampuje na Budvanskoj rivijeri odlučilo se 420 inostranih gostiju, i 1.090 domaćih turista - navodi se u saopštenju.
    Kako ističu u Turističkoj organizaciji slabiju popunjenost imaju i odmarališta u kojima boravi 4.500 “domaćih gostiju” što je za 10 odsto manje nego prošle godine.

Veoma poznat Corto Malteze (avatar)
    Učlanjen
    12.07.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    175

Podrazumevano Re: Na budvanskoj rivijeri boravi 5 % više turista nego u istom periodu prosle godine

Kakva je situacija u H. Novom?

Zainteresovan član roninraven (avatar)
    Učlanjen
    30.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Podrazumevano Re: Na budvanskoj rivijeri boravi 5 % više turista nego u istom periodu prosle godine

Ista kao prosle godine

Poznat svetolik trpkovic (avatar)
    Učlanjen
    25.08.2006.
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Bas mi je drago zbog njih a jos vise zbog onnih zakrzljalih mozgova koji su pre 21.5. govorili "propasce ako se otcepe, niko im nece ici na more" i slicna sranja al znaju oni tako su vristali i 91. kad se Slovenija otcepila.

Aktivan član pilgrim_kg (avatar)
    Učlanjen
    11.02.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Ja znam pricu ljudi koji su se vratili sa odmora i svi kazu da je praznije nego prethodnih godina...
    I nije ta prica bila u fazonu propasce ako se otcepe od Srbije, bas zato sto su se otcepili od Srbije....nego iz ekonomskih razloga (bar kad je primorje u pitanju), jer za iste cak i manje pare mozes da odes u Bugarsku, Grcku i da se bolje provedes.

Ističe se Eraserhead (avatar)
    Učlanjen
    27.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Nikada Crnogorsko primorje nije bilo punije nego ove godine. Svako ko je bio čak i u gradovima koji nisu potpuno turistički orijentisani kao što je Bar mogao je da vidi broj turista koji ej u CG do sada neviđen.
    Posebno je osetniji veći broj stranih turista Nemaca i Rusa posebno.

Crna Gora uz dosta rada i dobre ideje može postati jedna od vrhunskih turističkih destinacija.

Učlanjen
    11.02.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Moguce, ne znam, ja nisam bila ove godine u CG, tako da nisam videla, ovo je samo ono sto sam cula...

Učlanjen
    27.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Ja sam često tamo iz raznih razloga, možeš mi verovati da se ne radi samo o "zvaničnim statistikama" već da je stvarno tako.

Poznat Jerry Ropero (avatar)
    Učlanjen
    11.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio pilgrim_kg
    Ja znam pricu ljudi koji su se vratili sa odmora i svi kazu da je praznije nego prethodnih godina...
    I nije ta prica bila u fazonu propasce ako se otcepe od Srbije, bas zato sto su se otcepili od Srbije....nego iz ekonomskih razloga (bar kad je primorje u pitanju), jer za iste cak i manje pare mozes da odes u Bugarsku, Grcku i da se bolje provedes.
    Slazem se. Meni jedan rodjak bio dole u Budvi mesec dana, radio je u Renesansi kao konobar i on kaze da je ove godine puno puno slabije nego recimo prosle. Takodje je i prosle godine radio u Renesansi kao konobar.

Mislim da se ove statistike stimuju. Dosta mi je ljudi reklo slicno.

marlоn
    Guest

Citat Original postavio Eraserhead
    Ja sam često tamo iz raznih razloga, možeš mi verovati da se ne radi samo o "zvaničnim statistikama" već da je stvarno tako.

svako hvali svoga konja...kad vec pricas lepo pricaj o virusu koji sad hara u cg i prenosi se preko morske vode....fekalije se klasika kao svake godine izlivaju jer idioti nece da naprave pravilne odvode...

Poznat Jerry Ropero (avatar)
    Učlanjen
    11.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

Tacno marlon jedino u CG imas zadovoljstvo da se kupas na plazi uz koju se na nekoliko desetina metara izlivaju fekalne vode i kanalizacija

Iskusan Alekasandar2 (avatar)
    Učlanjen
    25.01.2006.
    BS "Galactica", on the way to Earth....I hope
    Reputaciona moć
    99

Ovogodišnji vic iz Herceg Novog

"Kako se najbrže iz Kotora stiže u Srbiju?"

-Trajektom do Herceg Novog

Domaćin serb_pagan (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Jerry Ropero
    Tacno marlon jedino u CG imas zadovoljstvo da se kupas na plazi uz koju se na nekoliko desetina metara izlivaju fekalne vode i kanalizacija
    da se slozimo jednom...ove godine sam na nesrecu zabasao u Herceg Novi..posto sam takodje imao tu nesrecu da i prosle godine slucajno zabasam na CG primorje moji utisci o necemu sto se naziva "CG uspeshna turisticka sezona":

more-puno fekalija,otpada i svakojakog djubreta (sto i nije neka novost u boki,mada sam cuo da ni drugde u CG nije bolje)..

gosti- sigurno dvostruko manje nego prosle godine,zvanichne statistike su nafilovane sto posto...vade ih rusi koji su prica za sebe..svako ko ih je video na CG primorju zna o chemu pricam...

policija i vlasti - nikad odvratnije ophodjenje prema gostima iz srbije...99% pandura prosto zrachi mrznjom prema svemu iz srbije...stoka neopevana...

Iskusan Alekasandar2 (avatar)
    Učlanjen
    25.01.2006.
    BS "Galactica", on the way to Earth....I hope
    Reputaciona moć
    99

Bože, oprosti mi, ali se bar u ovom slažem sa Paganom...

Učlanjen
    11.02.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Au kakva luda tema, skoro svi se slozili...

marlоn
    Guest

Citat Original postavio serb_pagan
    da se slozimo jednom...ove godine sam na nesrecu zabasao u Herceg Novi..posto sam takodje imao tu nesrecu da i prosle godine slucajno zabasam na CG primorje moji utisci o necemu sto se naziva "CG uspeshna turisticka sezona":

more-puno fekalija,otpada i svakojakog djubreta (sto i nije neka novost u boki,mada sam cuo da ni drugde u CG nije bolje)..

gosti- sigurno dvostruko manje nego prosle godine,zvanichne statistike su nafilovane sto posto...vade ih rusi koji su prica za sebe..svako ko ih je video na CG primorju zna o chemu pricam...

policija i vlasti - nikad odvratnije ophodjenje prema gostima iz srbije...99% pandura prosto zrachi mrznjom prema svemu iz srbije...stoka neopevana...
    aj' nemo si na kraj srca...ipak su nam braca

Učlanjen
    27.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Podrazumevano Re: Na budvanskoj rivijeri boravi 5 % više turista nego u istom periodu prosle godin

Ispada da sada svako hvali svoga konja međutim logika je vrlo jasna.
    Da je CG imala lošiju sezonu cene bi padale, kako cene smeštaja tako i cene namirnica.
    Da je CG imala lošiju sezonu građane ne bi nikakve zvaniočne statistike ubedile da žive bolje kada bi oni realno živeli lošije.
    Da je sezona bila lošija to bi opozicija iskoristila.

Niti su cene padale ili bile niže, niti smo čuli pritužbe građana niti je opozicija to koristila.

Ko je bio tamo mogao je da se uveri da se u Budvi ne može proći ulicom. Da je u Ulcinju takođe puno. da je plaža u Sutomoru bila zatvorena zbog prenatrpanosti. Da je Bar bio krcat.Svakako bolja sezona nego ikad ranije uz više stranih turista.

Sve zamerke koje se tiču prljave vode stoje i to je onaj deo na kojem će Crna Gora morati žestoko da radi.

Sa policijom nisam imao problema, ali je dobra stvar što su uveli rigorozne kontrole prekoračenja brzine tako da se sada tamo vozi daleko normalnije po prvi put.

marlоn
    Guest

jes i siptarska vozila ne smeju da zaustave dekretom ministra policije...

Učlanjen
    27.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

To naravno nije tačno.

Ko je bio južnije od Bara gde ima najviše vozila sa Albanskim i Kosovskim registracijama mogao je videti da se sva vozila zaustavljaju podjednako.
    Takve poluinformacije i dezinformacije se plasiraju iz političkih interesa i kao konačan cilj imaju stvaranje osećaja ugroženosti kod Srba. To je jako loše.

Poznat WIBU (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    547

Citat Original postavio _Milanche_
    Trenutno na budvanskoj rivijeri boravi ukupno 37.262 gostiju, što je 5% više nego u istom periodu prosle godine.
    Ovogodišnju sezonu definitivno će obelezitiiti masovan povratak inostranih gostiju na Crnogorsko primorje, a sudeći prema podacima budvanske turističke organizacije najveću popunjenost kapaciteta beleže hotelijeri.
    Od ukupnog broja gostiju, kako se navodi u saopštenju, 11.652 je inostranih turista dok je evidentirano 25.610 turista iz Srbije i Republike Srpske “domaćih gostiju”.
    - Najbolju popunjenost bilježe hoteli, u kojima je registrovano ukupno 13.252 gostiju, što je za 13 odsto bolja posjećenost nego sredinom avgusta prošle godine. Hotelijeri su ugostili 8.232 inostranih gostiju dok je domaćih turista 5.020. Za razliku od hotela najlošiju popunjenost u odnosu na prošlu godinu bilježe kampovi u kojima trenutno boravi 1.510 gostiju, što je za 17 odsto manje nego lani. Da kampuje na Budvanskoj rivijeri odlučilo se 420 inostranih gostiju, i 1.090 domaćih turista - navodi se u saopštenju.
    Kako ističu u Turističkoj organizaciji slabiju popunjenost imaju i odmarališta u kojima boravi 4.500 “domaćih gostiju” što je za 10 odsto manje nego prošle godine.
    I to mi puca kara!

Dokle bre vise o njima!

Domaćin L.1 (avatar)
    Učlanjen
    16.03.2006.
    Pol
    Muško
    Reputaciona moć
    87

37.262 gostiju,pa toliko ljudi ima na Adi kad pada kiša.....

Iskusan Enfroz2891. (avatar)
    Učlanjen
    28.05.2006.
    Reputaciona moć
    0

Dobro,a shta nas u Srbiji zabole koliko turista letuje u CG?
    Ja znam da sigurno nisam lud ikada tamo da idem...

Domaćin L.1 (avatar)
    Učlanjen
    16.03.2006.
    Pol
    Muško
    Reputaciona moć
    87

Podrazumevano Re: Na budvanskoj rivijeri boravi 5 % više turista nego u istom periodu prosle godin

Citat Original postavio marlоn
    aj' nemo si na kraj srca...ipak su nam braca
    http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=2913168&postcount=67

Iskusan Enfroz2891. (avatar)
    Učlanjen
    28.05.2006.
    Reputaciona moć
    0

Lider,sve se vraca sve se placa....zakucace maca i na njihvoa vrata kad Albanjerosima prestane da koristi Milova "multietnichnost" "ekoloshke drzAve".

Domaćin L.1 (avatar)
    Učlanjen
    16.03.2006.
    Pol
    Muško
    Reputaciona moć
    87

Ma nemamo mi ništa od toga što će mečka da zaigra i pred njihovom kućom........kada našu razbucaše.

Slične teme

1. Prošle godine u Hrvatskoj 14% više turista iz Srbije
    Autor ljubo_001 u forumu Politika
    Odgovora: 141
    Poslednja poruka: 01.03.2009., 11:25
  2. Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 28.03.2008., 14:41
  3. Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 28.08.2006., 21:41
  4. Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 02.05.2005., 14:23

Pravila za slanje poruka