Kalkulisanje

Enfroz2891.

Iskusan
Banovan
Poruka
5.907
Koliko kalkulishete pri odabiru partnera i da li to uopshte radite?
U zavisnosti od interpretacije."kalkulisanje" moze da se shvati i kao"kompromis","treba prihvatiti tudje mane","niko ti nece potpuno odgovarati","sazrevanje"...itd.,itd. ili uz josh neku drugu banalnu frazu ako vam je tako lakshe da progutate.
Meni jednostvno ne ulazi u glavu da su svi ili vecina "zaljubljeni"koji su u vezama i da im je "ljubav"glavni kriterijum...mozda greshim.

Primeri:Tip koji yebe sve zivo do nekih godina i onda nadje "zenicu" da mu bude zivi shporet&mashina za vesh,kao "iziveti se" u tom smislu,pa onda nadjesh neshto kao kevu al za yebanje;Devojka koja se hebe sa "opasnim momcima" a kad zadje u godine uda se za papuchara .(onog koji je papuchar po njenim kriterijumima jer zeli"sigurnost").U vezi ovog za devojke naveo sam kao i za tipa samo kao extremni primer da ne bude zabune i da bi pojasnio temu.Znachi ne osudjujem niti smatrm loshim,upravo suprotno,savka zena i treba da radi shta zeli hebe se s kim zeli ,to je meni neshto najnormalnije,i ne chini je nemoralnom i time neravnopravnm u odnosu na mushkarca..bla,bla,bla...-sa svim tim se 100% slazem I to mi je neshto najnormalnije, a napominjem da ne bi krenula neka "pravdanja"ili pljuvanja zbog nesporazuma oko onoga shto sam napisao...samo izmishljeni krajnje extremni primeri "kalkulisanja".

U sushtini,neko vam po mnogim "kvalitetima" odgovara,bilo oni fizichke ili duhovne prirode ali to nije to,pa gutate mnogo za "pozitivne strane".Koji su vam tada prioriteti? Izgled,status,kita/****,inteligencija...ili neshto 100-to?
Pitanja su za oba pola.


P.S.Izuzma se kres varijanta ili ako trazite stalno"ljubav za ceo zivot,bla,bla,bla...",znachi pitaja su za vezu a bilo bi lepo poshtedeti temu kilometarsjih postova samopotvrdjivanja u stilu:"I ll do it my way"....uz lichnu zivotnu filozofiju utkanu u to samopotvrdjivanje...rado bih to preskocio,ako nemate nishta protiv.Jedno:"Ne kalkulishem." u tom sluchaju je sasvim dovoljno.Hvala.
 
pa bitno mi je da mi odgovovara = da smo dovoljno slichni da se slazemo, dovoljno razlichiti da nam bude zanimljivo... iskreno, sve mi je vazno, najvaznije mi je da misli svojom glavom, tj da nije ispranog mozga = da ne slusham priche i stavove koje sam toliko puta chula, da ima normalan odnos prema zeni, znachi priche vi zene ovako nako, me smara, da je svestan sebe i borac, bez obzira koliko mu to ide... fizichki izgled, pa manje vishe bitan-ajde ne volim mrshavke... status, ono ako zadovoljava prethodno yebe mi se za status koji danas i ovako ne znachi nishta...:)
 
Enfroz2891.:
Koliko kalkulishete pri odabiru partnera i da li to uopshte radite?
.

hm cudno neko pitanje
kalukulacija
pa mozda

ako sam udata i muz me ne krese, napravila bi kalkulacija da nadjem ljubavnika i da sam i dalje u braku............to je kao neka kalkulacija ......losa

ili ako volim jednog a sa drugim bi imala samo kres.............isto losa

ili kako da se udas po svom srcu ili po svom razumu...........tu bi ukljucila svoj kalkulator
 
Borg_Queen:
bitno mi je da mi odgovovara = da smo dovoljno slichni da se slazemo, dovoljno razlichiti da nam bude zanimljivo... iskreno, sve mi je vazno, najvaznije mi je da misli svojom glavom, tj da nije ispranog mozga = da ne slusham priche i stavove koje sam toliko puta chula, da ima normalan odnos prema zeni, znachi priche vi zene ovako nako, me smara, da je svestan sebe i borac...
E, taman tako.
Dodajem smisao za humor i samoironiju. Natripovane budale ne dolaze u obzir.
 
Meni je bitno otprilike da: ima pozitivan stav prema zivotu, ima odredjeni nivo obrazovanja u smislu opste kulture, da nije svalerast ni nezreo, da ima postovanja prema zenama generalno, da je sposoban. Malo sam prepisala :)
 
ma jok.
prvo dzeps, pa šta vozi, šta pije i gde me izvodi:lol:
onda..možemo da pričamo

edit:
al to tek od kada sam orasla i opametila se;)
ranije je idealni, imao lepe oči i umeo lepo da se smeje:lol:
 
Ono sto stoji izmedju kres varijante i prave ljubavi je...sta? Razlozi za vezu koja se nalazi izmedju ova dva pojma su krajnje jadni (ne kazem da svi mi to ne radimo). Sve mi se to svodi bicu sa nekim zbog toga i toga da ne budem sam.
 
Ma Spock je sve rekla, mrzi me da pišem. Jedino što kod mene može da prođe i mrša.
teddy.gif
 
I mene mrzi da pishem,...Borg_Queen i Calimero su rekle shto bih i ja rekla,...samo josh da ne bude shvaler,preljubnik,lazov,...iskren,istina,...Ne kalkulishem mnogo,jednostavno osetim da li je "on" taj ili nije,...
 
Znaci vi bi bile sa nekim ko ima 100 kg i sise vece od vasih?

Mozda sam ja plitak, ali meni devojka prvo mora da zadovolji neke kriterijume izgleda, a zatim i razmisljanja, pa onda sta bude da bude... nije ni cudo sto devojke beze od mene... ili ja od njih...
 
Normalno da svako gleda PRVO fizichki izgled,...nekad on nije presudan,...u vecini sluchajeva,...

A i ne oramo da budemo totalno isti,slichni,slichna interesovanja,...suprotnosti se privlache,najcheshce i opstaju,...Treba biti pametan pa ne dozvoliti da te te razlike medju vama ne odvuku do raskida,razvoda,...Sve se moze kad se hoce(zeli),...Lepshe mi je sa nekim ko je totalno drugachiji od mene,nego sa nekim ko je slichan ili isti kao ja,...manjak hemije... :roll:
 
Ne kalkulisem, volim iznenadjenja, uplovljavanja u nepoznato, reskiranja. Nista uzbudljivije od macke u dzaku i povlacenja nepromisljenih poteza...
Ako krenu emocije ka nekoj, u trenutku se, bez razmisljanja opredelim da pokusam vezu sa doticnom i otvoreno joj to kazem iako jedva da je poznajem, nisam je jos ni zagledao dobro. Pa mi se desavali oni stihovi - kada sam svetlo upalio video sam u sta sam se uvalio...

Dok sam kod devojaka nailazio na opozit ovome. Neverovatna proracunatost, citave serije susreta i provera pre otkrivanja karata i izjasnjavanja jel da se pokusa sa vezom ili ne. Ja joj nudim srce na dlanu a ona cvrsto ostaje na zemlji i gleda me "ispod oka". Taj period njihove neodredjenosti i kontemplacije me strasno obeshrabruje, demotivise i ubija u pojam. Takav promisljeni i rovovski ritam igre mi ne odgovara, nisam misaoni proracunati tip coveka...
 

Back
Top